Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Maximizer-dokładka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 12:37

Witam wszystkich! Posiadam silnik Minn Kota 40 lbs ze standardowym przełącznikiem biegów 5/3. Czy warto dokonać jego przeróbki poprzez montaż maximizera w firmie, która produkuje swoje maximizery, zajmuje się ich montażem, przeróbkami i serwisem silników elektr. i jest dobrze znana na tym forum, czy lepiej zainwestować w nowy silnik, który posiada maximizer fabryczny?

Kolegów, którzy dokładali maximizer proszę o uwagi co do jego działania, zarówno pozytywy jak i mankamenty. Jakich przeróbek warto jeszcze dokonać montując wspomniane urządzenie, a z których oferowanych przez firmę zrezygnować? Bardzo proszę także kolegów, którzy mają zarówno silniki po przeróbkach i te z fabrycznym maximizerem o swoje spostrzeżenia co do działania jednych i drugich. 



#2 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 16 czerwiec 2013 - 15:02

A ja na bazie tego urządzenia sam sobie zrobiłem maksymizer:

http://allegro.pl/re...779820.htmlenia


Użytkownik Domator edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 15:03


#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 czerwiec 2013 - 15:26

chyba jednak oryginał w fabryce będzie dobrym rozwiązaniem.ja zamontowałem z aledrogo 45A-do silnika 32lb czyli max ok 25A i się spalił po jakichś 20tu wypadach.zregenerowałem płytkę [tranzystor bodajże i dioda poszla] i po ok. 3 godzinach pływania spalił się ponownie.bardzo wielkim plusem jest oszczędność aku,minus to piszczenie silnika podczas pływania  i straszne zakłucenia na ekranie echosondy.



#4 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 16 czerwiec 2013 - 16:27

Ja mam z MC silnik z ich maximizerem, drugi sezon wodę miesza i nic się nie dzieje. Działa też oszczędność, echa nie zakłóca



#5 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 17 czerwiec 2013 - 20:48

chyba jednak oryginał w fabryce będzie dobrym rozwiązaniem.ja zamontowałem z aledrogo 45A-do silnika 32lb czyli max ok 25A i się spalił po jakichś 20tu wypadach.zregenerowałem płytkę [tranzystor bodajże i dioda poszla] i po ok. 3 godzinach pływania spalił się ponownie.bardzo wielkim plusem jest oszczędność aku,minus to piszczenie silnika podczas pływania  i straszne zakłucenia na ekranie echosondy.

Na szczęście podany powyżej maksymizer niie piszczy oraz jest dostosowany do silników. Nie każdy regulator napięcia sie do tego nadaje. Silnik wytwarza prądy wsteczne i tranzystor sterujący musi być odpowiednio zabezpieczony.

Montuje się specjalną diodę


Użytkownik Domator edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 20:49


#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 czerwiec 2013 - 11:02

ok.podaj jeszcze raz stronę lub dokładną nazwę maximizera bo ta wyżej się nie wyświetla.silnik mam wiekowy więc chętnie pokombinuję.



#7 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 czerwiec 2013 - 11:40

http://allegro.pl/re...3319779820.html



#8 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 06:42

A ja na bazie tego urządzenia sam sobie zrobiłem maksymizer:

http://allegro.pl/re...779820.htmlenia

Mogłbyś zdradzić szczególy montażu - jakieś fotki..?



#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 czerwiec 2013 - 18:57

prosty schemat podłaczenia dostaniesz z regulatorem.powodzenia,właśnie takiego używałem.podtrzymuję swoją opinię jak wyżej.



#10 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 20 czerwiec 2013 - 06:22

prosty schemat podłaczenia dostaniesz z regulatorem.powodzenia,właśnie takiego używałem.podtrzymuję swoją opinię jak wyżej.

A ja nadal podtrzymuję swoje zdanie. Urządzenie z Poznania lub też Wielkopolski  (identycznie wyglądające jak to z Rogoźnika) spaliło się po 2 wypadach na ryby. Przyczyną był brak diody zabezpieczającej. Natomiast to z Rogoźnika działa od dwóch lat i nie narzekam.

Proszę o tym pamiętać, że nie można stosować zwykłych (bez zabezpieczeń) regulatorów do napędzania silników bo te hamując działają jak prądnica i dają prądy wsteczne.

Ten Pan z Rogoźnika jest bardzo miły i można do niego zadzwonić i się poradzić w sprawie doboru odpowiedniego urządzenia.


Użytkownik Domator edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 06:24


#11 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:46

to co napisałeś widnieje na aukcji.szkoda tylko że sprzedawca nie podaje symbolu diody i tranzystora.mój był wyposażony w diodę zabezpieczającą SB560 która się dwa razy spaliła.może twój daje radę bo jest dwókrotnie mocniejszy.



#12 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 20 czerwiec 2013 - 20:08

A ja nie pamiętam symbolu diody, tyle wiem, że jest ultra szybka.



#13 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 20:10

Moto Guide 43 lbs.Pływam trzeci sezon na maximizerze MC i działa jak należy.Cichy,nie piszczy.



#14 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:34

Dziękuję Kolegom busz231, Pietruk oraz zeta za swoje uwagi. Czekam na spostrzeżenia innych. Wiem, że swoje celne uwagi mógłby przekazać także Kol. godski.



#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 22:09

A miło, że o mnie pamiętają  :)    Ale niewiele moge dodać z doświadczenia.

Aktualnie mam Minn Kotę wersje Traxxis z fabrycznie zamontowanym maxymizerem.

 

Jako jeden z pierwszych wiele lat temu zamontowałem maxymizer w Piotrkowie do MotorGuide 54 LB. I podczas majowego kilkudniowego wypadu od razu sie popsuł. Ale byłem wściekły. Była to pierwsza, doświadczalna wersja bez chłodzenia. Piszczała jak diabli.

Okazało się, że zamontowali za słaby tranzystor. Przysłali poprawiona wersję. Ta tak mocno nie piszczała. Za to miała aktywne chłodzenie w postaci wiatraczka który buczał non stop. Cisza, brak wiatru, a ten buczy nawet jak manetka na 0.

Dorobiłem wyłącznik w postaci dyndajacego sznureczka pod silnikiem i już szło wytrzymać.

Firma Max-com tez musiała się uczyć na królikach doswiadczalnych....

 

Ale jak gwarancja na Traxissa sie skończy, to powędruje do Piotrkowa celem zażycia witaminki i małego przeglądu.

 

To tyle. Niewiele wniosłem, ale zostałem wywołany do tablicy.



#16 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 23:49

A miło, że o mnie pamiętają  :)    Ale niewiele moge dodać z doświadczenia.

Aktualnie mam Minn Kotę wersje Traxxis z fabrycznie zamontowanym maxymizerem.

 

Jako jeden z pierwszych wiele lat temu zamontowałem maxymizer w Piotrkowie do MotorGuide 54 LB. I podczas majowego kilkudniowego wypadu od razu sie popsuł. Ale byłem wściekły. Była to pierwsza, doświadczalna wersja bez chłodzenia. Piszczała jak diabli.

Okazało się, że zamontowali za słaby tranzystor. Przysłali poprawiona wersję. Ta tak mocno nie piszczała. Za to miała aktywne chłodzenie w postaci wiatraczka który buczał non stop. Cisza, brak wiatru, a ten buczy nawet jak manetka na 0.

Dorobiłem wyłącznik w postaci dyndajacego sznureczka pod silnikiem i już szło wytrzymać.

Firma Max-com tez musiała się uczyć na królikach doswiadczalnych....

 

Ale jak gwarancja na Traxissa sie skończy, to powędruje do Piotrkowa celem zażycia witaminki i małego przeglądu.

 

To tyle. Niewiele wniosłem, ale zostałem wywołany do tablicy.

 

A miło, że o mnie pamiętają  :)    Ale niewiele moge dodać z doświadczenia.

Aktualnie mam Minn Kotę wersje Traxxis z fabrycznie zamontowanym maxymizerem.

 

Jako jeden z pierwszych wiele lat temu zamontowałem maxymizer w Piotrkowie do MotorGuide 54 LB. I podczas majowego kilkudniowego wypadu od razu sie popsuł. Ale byłem wściekły. Była to pierwsza, doświadczalna wersja bez chłodzenia. Piszczała jak diabli.

Okazało się, że zamontowali za słaby tranzystor. Przysłali poprawiona wersję. Ta tak mocno nie piszczała. Za to miała aktywne chłodzenie w postaci wiatraczka który buczał non stop. Cisza, brak wiatru, a ten buczy nawet jak manetka na 0.

Dorobiłem wyłącznik w postaci dyndajacego sznureczka pod silnikiem i już szło wytrzymać.

Firma Max-com tez musiała się uczyć na królikach doswiadczalnych....

 

Ale jak gwarancja na Traxissa sie skończy, to powędruje do Piotrkowa celem zażycia witaminki i małego przeglądu.

 

To tyle. Niewiele wniosłem, ale zostałem wywołany do tablicy.

Dzięki za szybką reakcję. Każda rzeczowa uwaga jest cenna, myślę że nie tylko dla mnie.



#17 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 26 lipiec 2013 - 20:30

Jak sie wam sprawuja te regulatory ??? WLasnie wybieram silnik do zakupienia i nie wiem czy brac z maxymizerem czy bez i robić samemu. Problem jest taki ze bez maximizera kupiłbym 55 lbs silnik a tak z maxymizerem stac mnie na 45 lbs.

 

Prosze o info.



#18 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 27 lipiec 2013 - 10:41

bierz oryginał z maximizerem.ja kontaktowałem się z panem z rogożnika i nie jest w stanie zbudować regulatora który spełni moje oczekiwania.



#19 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 listopad 2017 - 21:35

Szanowni,

podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.

Mam silnik 50lb w którym regularnie palę przełącznik biegów.

Chciałbym założyć regulator obrotów, czy możecie podpowiedzieć jaki, wskazówki nt. połączenia oraz rozwiązanie zmiany kierunku obrotów.

Z pozdrowieniami,

Andrzej



#20 OFFLINE   jkos

jkos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kosiorek

Napisano 18 listopad 2017 - 22:26

Mam do silnika MinnKota 55lb taki jako zewnętrzny.
Regulator PWM90A v2.1 10-30V
Ja zmieniam kierunek obrotów przełączając rumplem z 5 na 3 wstecz, przy skręconymi potencjometrze prędkości na zero, ale są rozwiązania powyższego z przekaźnikami zmieniającymi biegunowość .

Użytkownik jkos edytował ten post 18 listopad 2017 - 22:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych