Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka czy ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:14

Za kilka dni stanę się posiadaczem silniczka 5KN :mellow: i muszę do tego kupić jakąś łajbe i mam straszny dylemat.
W grę wchodzi łódka 4,20 dł lub ponton http://www.kogutoman...man-p-2783.html łódka nie wiem konkretnie jakiego producenta.
Mam zamiar łowić na Słowacji i oczywiście na naszych super łowiskach.
Z jednej strony chciałbym łódkę bo jest w niej więcej miejsca i jest stabilniejsza od pontonu z drugiej strony to problem bo trzeba to ciągnąć za autkiem a jak pojadę dalej to już koszmar .Kolejny problem to to że czasem nie ma gdzie zwodować .
Ponton przewiozę w bagażniku i właściwie wszędzie mogę go zwodować ale znowu mniej miejsca i chyba mniejszy komfort łowienia. :unsure:
Doradźcie bo mi w tym miejscu skończyła się wyobraźnia.


#2 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:24

Ja bym wybrał łódkę tylko krótszą 3,9m lub ostatecznie 3,6m co by stanowiło pewien kompromis B).Na przyczepie transport nie stanowi problemu a z wodowaniem można sobie poradzić nawet przez wał.

#3 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:52

Na pontonie spędziłem 3 albo 4 sezony plusy to napewno łatwość transportu i co było u mnie najważniejsze ponton nie płoszy ryb nic nie puka, nic nie stuka a na głebokości 50cm to jest niebywałą zaletą ale od nowego sezonu kupuje jakiąś łajbe jest zdecydowanie bardziej komfortowa nawet za cene oglądania się do tyłu rezygnuje z miękkiego siedzenia choć z żalem :(
Bierz łódż będziesz bardziej zadowolony a jak jeszcze dysponujesz taką kasą to ładny statek kupisz. ;)

P.S.Niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat wyżej wymienionego sprzętu za piątke to może być tak jak na łodzi :D

#4 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:26

Jak masz gdzie trzymać to kup łódź , pontony są dla ludzi którzy tak jak ja mieszkają w blokowisku .

#5 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:59

ja też stawiam na łodz, sam mam taką ponad 4 metry, a że łowiłem również z podobnej wielkości pontonu to mam porównanie jakieś...Teraz jestem przekonany ze łodz, za np ok 3000 + przyczepa podłodziowa za ok 2000 i jesteś równie mobilny jak z pontonem.Oczywiście jesli masz ten zestaw gdzie parkować...

Polecam cos tego typu w tej cenie:

http://moto.allegro....le_aukcja_.html

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:01

Pontonu nie przewieziesz w bagażniku, mówi o pontonach z twardym dnem, a tylko taki da Ci jako taki komfort łowienia. Bierz łajbę.

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:05

Łódka :D

#8 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:06

Łódek to ja pomieszczę całe stado :D .
Macie może namiar na jakieś sprawdzone okręty.

#9 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:10

Masz namiar rados@aluminiowalodka.com bo nie pamiętam adresu strony. Łodzie z aluminium, leciutkie, stabilne, bardzo małe zanurzenie i dobra cena :D

#10 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:11

Zdecydowanie lajaba ,pontony sa O.K lowilem kilka razy .Lajba to zawsze lajba z czasem mozesz przerabiac ,montowac i rasowac a to cieszy .

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:23

Tylko łódka B)

Poza tym, tak jak wspomnieli koledzy, z czasem będziesz mógł ją uzbrajać w dodatkowe elementy.



#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:30

Właśnie to najbardziej do mnie przemawia .
Mini okręt trollingowy to jest to :mellow: ,do tego fajny fotelik obrotowy i można śmigać po Orawie :mellow: :D
Decyzja zapadła jednak łódka teraz muszę znaleźć odpowiedni model .
Proszę o namiary :D i jakieś rady czym się kierować przy zakupie żeby nie dać ciała.

#13 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:31

Łajby nie przedziurawi się kotwicą... :D

#14 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:45

ja już ci namiar dałem w poprzedniej odpowiedzi ;)

nie pływałem na tej lodzi , ale na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie, poza tym w tej cenie masz już relingi, uchwyty na wedki etc...no i wysoką burtę co wg mnie jest bardzo wazne na dużych zbiornikach.

Pozdrawiam

#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 grudzień 2007 - 23:21

Tomi na Orawie z pontonem to troche samobujstwo chyba że wypasionego riba zdobędziesz, bo taki z bagażnika to po 100he. możesz śmigać.Nie dam Ci namiaru bo rzadne nasze konstrukcje zabardzo mi się nie podobają.Ale dam Ci dobrą rade kupój tylko u producenta teraz mają sezon ogórkowy i naprawde możesz coś fajnego znaleźć dla siebie i w pierwszej kolejnosci sugeruj się swoimi zachciankami i wygodą a nie nie kolegów oni i tak będą zadowoleni jak ich zaprosisz na wsólną wyprawe i będzie sympatycznie.Ponad to szukaj łodzi w w jakiś ciemniejszych kolorach bo białe tylko w sklepie fajnie wygładają.Jak znajdziesz jakiegoś producenta daj znać a podpowiem Ci na co musisz zwrócić uwagę abyś zamaskowanego szrota nie trafił.
Tornado

#16 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 grudzień 2007 - 08:23

Nie masz racji Tomcast, posiadam Kaimana 330 ze sztywną podłogą i w bagazniku VW-ika spokojnie go przewożę. Pakowany jest w dwie osobne torby, na ponton i podłogę płytową. Nad zbiornik, na którym pływamy jesienią przyjeżdżają wędkarze z pontonami nawet ponad 4 metrowymi, przewożą je również w bagażnikach...

#17 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 grudzień 2007 - 11:30

Odnosnie białego laminatu - faktycznie - on nawet w sklepie fajnie nie wygląda, chyba Norton robi dużo zielonych............

#18 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 grudzień 2007 - 20:41

Nie masz racji Tomcast, posiadam Kaimana 330 ze sztywną podłogą i w bagazniku VW-ika spokojnie go przewożę. Pakowany jest w dwie osobne torby, na ponton i podłogę płytową. Nad zbiornik, na którym pływamy jesienią przyjeżdżają wędkarze z pontonami nawet ponad 4 metrowymi, przewożą je również w bagażnikach...


A i tak jestem zdania że łajba jest 100 razy lepsza i bardziej funkcjonalna, a na pewno trwalsza. Osoba do której podałem kontakt, robi znakomite i lekkie łodzie aluminiowe, z krzesełkami obrotowymi. Ja osobiście nie zamieniłbym tej łodzi na żaden ponton.

#19 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 grudzień 2007 - 21:39

@TomCast namiar dobry tylko nie mają jeszcze stronki żeby dowiedzieć się czegoś więcej :D .
@Tornado będę cię gnębił w sprawie doradztwa technicznego aż coś wybiorę. :D

#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 grudzień 2007 - 21:42

@Tomi78 mieli stronkę, ale chyba robią nową




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych