Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opinie znawców silnika HONDA BF5 4-suw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   asior662

asior662

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawołomin

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:17

Dorzucę i ja swoje pięć groszy.W ubiegłym roku pływałem tą samą łodzią na dwóch silnikiach Honda 5 i Mercury 6 dwusów z dwoma cylindrami.
Porównanie to niebo a ziemia na korzyść tego drugiego pod każdym względem wymienianym przez przedmówców .
Zainteresowało mnie ta wypowiedz,możesz coswiecej napisac o roznicach??

#22 OFFLINE   asior662

asior662

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawołomin

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:19

Dorzucę i ja swoje pięć groszy.W ubiegłym roku pływałem tą samą łodzią na dwóch silnikiach Honda 5 i Mercury 6 dwusów z dwoma cylindrami.Porównanie to niebo a ziemia na korzyść tego drugiego pod każdym względem wymienianym przez przedmówców .

Jans

Cos wiecej prosze na temat roznic pomiedzy tymi dwoma silnikami.Bardzo mnie to interesuje

#23 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:20

... tuning silnika z 10 na 15km to ... Szanowni koledzy podam tylko silniki fabrycznie strojone są około 40% ich możliwaści stąd są takie długie okresy gwarancyje bo fabryka wie doskonale że nie sposób taki silnik zajechać w trakcie okresu gwarancyjnego,natomiast naruszenie tego zrywa się warunki gwarancji.W karzdym silniku wystarczy zmienić czasowanie aby podnieść mu moc,praktycznie tą moc można podwoić ale od pewnego momętu zaczniemy tracić moment obrotowy.silnik osiągnie dużą moc ale na szczytowych i przy ich spadku ta moć zacznie spadać gwałtownie.sztuką jest wyciągnąć maxymalną moc z danej pojemnosci nie tracąc własnie tego momentu obrotowego.

#24 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 07 grudzień 2007 - 20:15

@ asior 662
Po pierwsze podnoszona tu głośniść zdecydowanie cichszy Mercury
Po drugie kultura pracy -nic nie szarpie, praca jest płynna
Po trzecie moc
To te chyba najważniejsze które bezpośrednio dotyczą użytkownika.Myślę że jako dwusów nie jest tak uciążliwy mieszanka to 1:100 , spaliny przez śrubę.

Jans
  • womaly23 i PaPaDaNcE lubią to

#25 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:06

Aaaaa... bym zapomnial.Witam kolege z mojego miasta czyli Wolomina.Witaj Asior 662 :mellow:

#26 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:17

[quote]
Aaaaa... bym zapomnial.Witam kolege z mojego miasta czyli Wolomina.Witaj Asior 662 :mellow:
[/quote]

No proszę... a Petrus z Otwocka :lol:
A przynajmniej parę lat tak było...

[/quote]
Przepraszam nie kumam.Co ma wspolnego jedno z drugim.

#27 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:23

Ostrzegalem. Szkoda, ze Panowie nie szanuja mego czasu! Dla nikogo nie ma taryfy ulgowej.

Admin

#28 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 22:00

Panowie,
Na tym forum nie toleruję tego rodzaju wymiany zdań. To niedopuszczalne i tak jak powiedziałem - marnujecie mój czas i czas innych, którzy przyszli tutaj po wiedzę. Proszę szanować się wzajemnie. Jeśli macie jakieś problemy proponuje przejść na priv albo napisać do siebie maile ale nie traktujcie jerkbait'a jako śmietnika gdzie wszystko można z siebie wyrzucić.

Wszystkie wpisy obraźliwe w tym wątku będą usunięte. Przykro mi to powiedzieć ale Panowie zmusiliście mnie również do wprowadzenia ostrego moderowania wypowiedzi. Do odwołania.

Admin

#29 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:29

Ja miałem hondę 5km i więcej nie chcę .



#30 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 29 grudzień 2016 - 14:38

Ja miałem hondę 5km i więcej nie chcę .

Złota łopata :) Wykopałeś niezły temat :)

 

A żeby w temacie - ja miałem dwa i w sumie nic im się nie działo złego :)



#31 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:28

Aja miałem 7 lat i złego słowa nie powiem. Nigdy mnie nie zawiodła choć kultura pracy mogłaby być wyższa.

#32 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:33

Aja miałem 7 lat i złego słowa nie powiem. Nigdy mnie nie zawiodła choć kultura pracy mogłaby być wyższa.

W skali jednocylindrowców chyba i tak nie wypadała tak źle. Takie moje zdanie. Gorzej mi telepało Yamkę 4, że o takiej Hondzie 2,5 czy Suzi 2 nie wspomnę :)



#33 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 grudzień 2016 - 21:06

Ja mam odmienne zdanie - miałem i Hondę 5, i Yamahę 4 (oba 4suw) i Yamaha, wg mnie, miała wyższą kulturę pracy (Honda telepała się koszmarnie, a miałem ją od 'nowości' - jako 1szy użytkownik).

Awaryjność, a konkretnie - jej brak, na takim samym poziomie w obu przypadkach.



#34 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 22:08

To ja może wyjaśnię . Zakupiłem nową zalana olejem hondy ,przepływane 20 godzin olej wymieniony ponownie na oryginalny hondy .Po jakimś czasie zaczęła gasnąć zielona lampka smarowania .Odkręcam korek oleju aby sprawdzić stan i olej wylewa się z silnika ale nie jest mleczny aby podejrzewać że wodę silnik zaciągnął . Dzwonię do serwisu , nakazują spłynąć bez odpalania . Już zanim zaczęło się coś dziać silnik jakoś mocy nie miał . Zawiozłem do serwisu i po jakiś 2 tygodniach niecałych silnik odbieram ,pytam co się stało ... odp nic .Oni nie wiedzą o co mi chodzi wszystko jest i było w porządku . Pytam więc po co wymieniali olej skoro jest i było ok ? Zaczyna się ściemnianie że to normalna procedura ,pytam zatem ile silnik miał ciśnienia oleju na manometrze analogowym ? Odp ...tyle co potrzeba .Ciekawi mnie czy wiedzą co to jest w ogóle . Ale dalszego sensu dyskusji nie widzę bo co maja mi powiedzieć że silnik się przytarł i coś tam powymieniali ? Jadę nad wodę i nie poznaję silnika , odpala owszem ale niemal rękę z barku wyrywa czasami .Albo zapala i pracuje albo odbija że wyrywa uchwyt z ręki . Jak już pracuje to tylko na obrotach bo jak gaz puszczę to gaśnie albo jak nie zgaśnie to ma sporo za duże obroty . Podarowałem sobie gwarancję i ich usługi serwisowe ,po powrocie do domu w beczce sam ustawiłem silnik i pływał do końca bez problemu .Jedynie co zauważyłem to żle zaprojektowany układ chłodzenia .Jeśli zdarzy się zaryć śrubą w piach to czasem potrafi silnik zaciągnąć piasek i kamyki do układu chłodzenia . Otwór wylotowy jest jednak za mały i tam właśnie jak osadzi się kamyk to chłodzenia nie będzie jak należy i trzeba się przyglądać czy woda wypływa a jest otwór tak umieszczony że nie jest ta obserwacja zbyt wygodna . Kultura pracy to jak to w jednocylindrowych .Ceny serwisowe maja jednak nieludzkie . Kilka lat temu za sznurek do szarpanki 59 zł .  :o



#35 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 grudzień 2016 - 22:29

Ja mam odmienne zdanie - miałem i Hondę 5, i Yamahę 4 (oba 4suw) i Yamaha, wg mnie, miała wyższą kulturę pracy (Honda telepała się koszmarnie, a miałem ją od 'nowości' - jako 1szy użytkownik).

Awaryjność, a konkretnie - jej brak, na takim samym poziomie w obu przypadkach.

Może to jeszcze kwestia rocznika? Albo stopnia zużycia :) Moja Yamka była dosyć zużyta, delikatnie mówiąc :)



#36 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 31 grudzień 2016 - 10:38

To całe szczęście że mieszkam w małym mieście i u mnie serwis nie może sobie pozwolić na takie rzeczy bo jak się rozejdzie że serwis gwarancyjny kiepski to nikt nie będzie korzystał z ich usług. A jeden niezadowolony wędkarz będzie wszędzie do o koła opowiadał jak go potraktowali.



#37 OFFLINE   bulionn

bulionn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Jałbrzykowski

Napisano 06 wrzesień 2018 - 16:46

Witam koledzy jestem nowy wiec na początek się przywitam.  Siema Wszystkim na forum ;]

Pytanie brzmi:  Kupiłem niedawno silnik HONDY 5km w 4suwie z 2014r.

Pływałem troszku po mazurach ale zastanawiam się czy nie będzie za mało na ponton 330D kolibei.

Znalazłem w gdzieś, że można tuningować maszyny ale czy jest możliwość i sens ruszać te kosiarke ???

Jak ktoś/coś za info Wielkie dzięki !!   

Pozdro 



#38 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 wrzesień 2018 - 18:14

Sprzedaj ten kup nowy mocniejszy i nie zawracaj sobie głowy tuningami. Zabawa nie warta wywalonej kasy na 1 konika, szukaj 9,9 lub 15 i będziesz śmigał aż miło.
  • suhhar i maniek81 lubią to

#39 ONLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 27 marzec 2021 - 16:56

Honda 6Km

Prosze o opinie tych silników ...mam zamiar kupna
 


Użytkownik Jano edytował ten post 29 marzec 2021 - 08:12


#40 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2021 - 14:32

Honda 6Km
Prosze o opinie tych silników ...mam zamiar kupna

Zaraz dostaniesz takie infa:
Kup lepiej Tohatsu
Suzuki jest lepsze
Najlepsza jest yamaha.
Mam hondę jest super.
I co Ci to da. Nic! Jeżeli silnik uznanego producenta jest dłużej niż 2 sezony na rynku to każdy będzie ok. Takich silników sprzedają się setki tysięcy, czasem się psują i o czym to świadczy? Wszystko co działa czasem musi się popsuć. Taka firma jak honda nie pozwolo sobie na kiepski produkt. Co innego jakiś dziwny chińczyk, krótko na rynku, bo np taki storm ma już wyrobioną opinię, całkiem niezłą. Zawsze trafisz na kogoś kto pochwali albo zrówna z dnem, ale w 95% złe opinie są wynikiem niedbalstwa.
  • M a r a s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych