Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Konkurs konstruktorów przynęt -Wiosna 2016

Zagłosuj w konkursie "na najbardziej fantazyjną przynętę". Nadesłane na konkurs przynęty otrzymały już wstępną punktację za pomysłowość, jakość wykonania, oraz szeroko pojęte "walory użytkowe”. Ty możesz zdecydować, która zwycięży. Głosowanie potrwa do soboty, 30 kwietnia!

GŁOSOWANIE NA NAJBARDZIEJ FANTAZYJNĄ PRZYNĘTĘ


Zdjęcie

Jaka max. moc silnika bez uprawnien?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   asior662

asior662

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjawołomin

Napisano 08 grudzień 2007 - 14:09

I mam jeszcze jedno pytanie dotyczace maksymalnej mocy silnika zaburtowego,ktorym mozna plywac bez specjalistycznych kursow typu kurs sternika itp. Gdzies niedawno czytalem na ten temat,ale niestety za chiny ludowe nie moge nic znalezc .Pamietam jedynie,ze cos sie niedawno zmienilo,tzn. podniesiono max. moc silnika,na ktorym mozna plywac bez dodatkowych zezwolen.Do tej pory bylo chyba 6,67 KM,czy to zostalo,czy nie?

#2 OFFLINE   J_J

J_J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 15:07

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:58


#3 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 grudzień 2007 - 16:05

@asior obecnie jest dokładnie 6,8 km czyli 5 kw, od 1 stycznia będzie 13,6 km czyli 10 kw. Do takich informacji dotarłem.

Pozdrawiam.

#4 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 19:17

http://www.infor.pl/...007,nr,171.html
kliknij na fotokopię przy poz 1208 i na stronie czwartej znajdź art.53a pkt 3 ppkt 2)


#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 20:00

Czyli wg. tego do 10kW bez uprawnien.
A ze 1 KM = 75 kGm/s = 735,498 W to 13,59623004KM (?)

Gumo

#6 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2143 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2007 - 22:04

Będą musieli producenci dostosować moc, ewent. naklejki B), już tak było - w sprzedaży był silnik jednej z marek o mocy 6,7KM, czyli, o ile się nie mylę, możliwej dopuszczalnej przed zmianą zasad :lol:

#7 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 08 grudzień 2007 - 23:22

Mario Tochacu 6ps xp lub coś koło tego katologowo dwa gary moc 9,9ps a naklejki 6 mamy taki silnik i na zapytanie w firmie Mazuria co to za typ potwierdziłi ten mały szwindel Tochatsu dwutakt w dwóch garach jako 6ps nie istnieje.
Sory popi....ły mi się marki chodzi o Selve.

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 11:50

I mam jeszcze jedno pytanie dotyczace maksymalnej mocy silnika zaburtowego,ktorym mozna plywac bez specjalistycznych kursow typu kurs sternika itp. Gdzies niedawno czytalem na ten temat,ale niestety za chiny ludowe nie moge nic znalezc .Pamietam jedynie,ze cos sie niedawno zmienilo,tzn. podniesiono max. moc silnika,na ktorym mozna plywac bez dodatkowych zezwolen.Do tej pory bylo chyba 6,67 KM,czy to zostalo,czy nie?


Od 1 stycznia granicą jest 13,6KM. :D



#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 11:55

Od 1 stycznia granicą jest 13,6KM.

Nie!To juz wykroczenie!

Ma byc 13,59623004KM <_<

Gumo

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 14:49

:lol: :lol:



#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2364 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 14:51

Tylko jak to trzymac, zeby na przystani nie zreprywatyzowali :(
Bo nosic nie mam zamiaru.

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 15:19

Niby nie kradli ale to tylko sprawa czasu...ktos mi mowil, ze jakis staly bywalec chodzil dokola spokojnie, dopuki sie fundusze na wino nie skonczyli...pozniej ogolocil jakis jachcik z nierdzewnych okuc, knag, itp... :(

Gumo

#13 OFFLINE   markles

markles

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaKoronowo

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:58

Witam
Do jakiej mocy silnika mozna pływać bez patentu sternika motorowodnego? Podobno weszła 1.01.2008 jakas ustawa mówiąca o tym że patent motorowodny jest wymagany do silników powyżej 10KW. Słyszeliście coś na ten temat?

#14 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 czerwiec 2008 - 14:34

Zgadza się , powyżej 10kw trzeba mieć patent.

#15 OFFLINE   markles

markles

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaKoronowo

Napisano 12 czerwiec 2008 - 14:53

10KW to coś koło 13KM.

#16 ONLINE   janusz.walaszewski

janusz.walaszewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2944 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 czerwiec 2008 - 15:04

10KW to coś koło 13KM.


Dokładniej, powiem 13,6 KM

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9436 postów
  • LokalizacjaIE

Napisano 12 czerwiec 2008 - 17:47

Taki mały offtop
Jak sobie pomyślę ze jakbym chciał wrócić do Polandu to czeka mnie rejestracja łodzi, przyczepy, wyrobienie patentu i efnaście tysięcy pierdółek u pani z okienka to robi się mi niedobrze. Tu kazdy może pływać czym chce byle było bezpiecznie, na prowadzenie nastometrowego cruisera nie potrzeba żadnych świstków. Przyczepa ma ten sam numer co auto które ją ciągnie, albo nie ma go wcale - jak np moja. o rejestracji i numerach na łódkę nikt nigdy nie słyszał, podobnie o strefach ciszy - nikt nie zaryzykuje życia ludzkiego np w czasie załamania pogody na jeziorze tylko po to żeby dogodzić eko-świrom i miejscowym ignorantom z county council. Jezioro koło mnie jest jednym z największych ujęc wody i mimo to pływają po nim jednostki od 2 koni do 2x250hp, bez nudzenia i męczenia głupawymi przepisami.

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 20:13

Szczęściarz! :angry:

#19 OFFLINE   MGOR

MGOR

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2008 - 20:50

spoko standerus, jak wrócisz u nas też tak przecież będzie :lol:

#20 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 czerwiec 2008 - 20:56

A ja tam pieprze tą całą biurokrację i zmówiłem sobie oryginalne naklejki Yamahy 9,9KM <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych