Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SPRZĘT FUJITSU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 czerwiec 2013 - 12:47

Witam serdecznie.

 

Chciałbym dowiedzieć się od fachowców, których  na tym forum jest ogrom, czegoś na temat kołowrotków firmy Fujitsu. Może ktoś użytkuje takie kołowrotki bo na ich temat są szczątkowe informacje na necie, są tanie ale solidnie wyglądają. Pytam o kołowrotki, bo o wędkach mam już wyrobioną opinię, gdyż od ponad dwóch lat użytkuję 4szt. dwa feedery i dwie matchówki, mogę powiedzieć, że lepszych wędek nie miałem odkąd łowię, a łowie od...dziestu lat. Nie są tanie bo za feedery zapłaciłem ponad tysiaka ale wiem, że było warto. Przerobiłem feedery shimano,  daiwy i inne ale dla mnie lepszych wędek nie ma. Posiadam w swojej kolekcji shimano superultegrę którą kupiłęm 15 lat temu za całą wypłatę i ona również nie ma porównania do fujitsu. Wiem, że większość forumowiczów tutaj to spiningiści ale i tacy wędkarze są na tym forum, co łowią inną metodą a co nie znaczy ,że stronię od spiningu. Pewnie jak skończą się moje dwa spiningi canadian na blankach g.loomisa to kupię coś fujitsu, jak oczywiście jeszcze będą bo niestety firma zmienia nazwę na fujishi i chyba trochę schodzi na tańszy sprzęt.

 

Z góry dziękuję za informację.



#2 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:14

miałem spinningi w rekach i powiem szczerze ze jak miałbym wydac za niego te 900-100zł to wolałbym sobie uzboric jakis porzadny blank pod moje "widzimisie".



#3 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:17

Napisze krotko w tej cenie sa lepsze i nie ma co sobie glowy zawracac kolowrotkami firmy Fujitsu. Podjedz do sklepu gdzie takie kolowrotki sa i sie przekonasz. Osobiscie nie mialem tago kolowrotka ale widzialem 2 egzemplarze po jednym miesiacu uzytkowania a drugi po roku. Spro Red Arc bije je na glowe pod kazdym wzgledem. Co do wedzisk to zapewniam Cie, ze bedziesz z nich zadowolony do momentu kiedy oddasz na gw. lub serwis... potem zaczyna sie problem :-)

#4 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:19

Drozdo cos drogie egzemplarze w rekach miales:-) Ja swego czasu kupilem Team Fujitsu za 6 stowek i naszczescie sprzedalem bez straty.

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:25

Wystarczy przeszukać zasoby forum. Dużo trafień? Nie? To chyba nie są zbyt popularne wśród fachowców... Ciekawe, dlaczego?



#6 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:31

Miałem kołowrotek Fujitsu Quartz lipa straszna ładnie wygląda ale nic po za tym 

na stopce moze i pisze Japan ale to chyba tylko chwyt marketingowy zwykły chinol i to robiony na trzeciej zmianie



#7 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:37

Patryk1125 Makaron jak je sprowadził to na poczatku takie ceny były



#8 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 13:53

Patryk1125 Makaron jak je sprowadził to na poczatku takie ceny były


Chyba go nie docenialem.... :-)

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 czerwiec 2013 - 14:01

Chyba go nie docenialem.... :-)

:lol:  :lol: :lol:  :lol: nowośc bywa droga, co nie musi iść z jakością. 



#10 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 28 czerwiec 2013 - 14:34

. Pewnie jak skończą się moje dwa spiningi canadian na blankach g.loomisa to kupię coś fujitsu, jak oczywiście jeszcze będą bo niestety firma zmienia nazwę na fujishi i chyba trochę schodzi na tańszy sprzęt.

 

Co to w ogóle jest to całe FUJISHI ???

Chciałem swego czasu dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego produktu, szukałem i szukałem i szukałem i ... na szukaniu się skończyło.

Wszystko możliwe że po prostu nie potrafię obsłużyć wyszukiwarki netowej i tyle ale może jest trochę inaczej ??

Dorwałęm swego czasu pewne akcesoria sygnowane nazwą Fujishi , made in Japan !!, high quality etc etc. No to fck to nie może być jakiś no name - pomyślałem. Zaczełem szukać znacznie bliżej , bardzo blisko, a właściwie pod nosem...no i znalazłem w Polsce dystrybutora tego brandu.

Kołowrotki, plecionki, przynęty wszystko pod tym brandem! Na opakowaniach napisy i po angielsku i po skośnooczemu i...po polsku.

"...a bo to na specjalne zamówienie dla Polaków.... "  - ok tyle mi wystarczyło, może ktoś inny napisze coś więcej co mnie przekona.

Aczkolwiek haczyki BT jako popularny produkt nie najgorzej.


Użytkownik deichkind edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 14:35


#11 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 czerwiec 2013 - 14:45

Dziwną sprawą jest fakt, że kołowrotki są aż tak lipne, a faktem , że cena jest niska jak na sprzęt japoński co może się przekładać na jakość choć made in japan to japan, a oni (Japończyczki) nie pozwalają sobie na lipę. Wędek będę dalej bronił bo jak pisałem mam je od ponad 2 lat a jeżdżę dwa razy w tygodniu na ryby i nie widać po nich nawet zmęczenia, O samych walorach użytkowych nawet nie wspomnę bo są pod każdym względem super.

Patryku1125 napisałeś, żeby pójść do sklepu i obejrzeć je i pewnie bym to zrobił (obejrzał) ale byłem w wielu sklepach w dużych miejscowościach i nie ma tego sprzętu, jedynie sklep internetowy prowadzi ich sprzedaż i to resztkę, jeszcze napisałeś, że są kłopoty z ich serwisem czy oznacza, że miałeś z tym kłopot czy tylko słyszałeś.A i napisz co było z Twoją wędką nie tak, że się jej tak szybko pozbyłeś. A propos ich serwisu to nie miałem okazji skorzystać i dobrze, jeżeli taki w ogóle mają ale w życiu jest wszystko możliwe, a co do samych serwisów to i shimano mnie zawiodło bo właśnie wrócił mój kołowrotek po 3 miesiącach bycia u nich w naprawie. :angry:

Kołowrotki po roku wyglądają kiepsko ale wędki moje jak nowe, czy to oznacza, że inne firmy je robią? Już sam nie wiem co myśleć bo zaraz dowiem się, że i wędki są do du...


Użytkownik toked1971 edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 16:10


#12 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 16:18

kolego todek1971 za wszelką cenę nie będę Cię odwodził od kupna sprzętu firmy Fujitsu. Jak wspomniałem sam miałem kiedyś wędkę tej firmy a nawet 2 bo oprócz Team Fujitsu miałem tez Shoguna, którego kupiłem jako używkę i również sprzedałem. Przedstawię Ci jedynie w jaki sposób ja poznałem tą firmę. Sklepem, który handluję tym sprzętem jest sklep z mojego miasta więc kilka razy miałem w rękach wędki i kołowrotki. Odnośnie serwisu a właściwie jego braku. Znam 4 przypadki(osoby znam osobiście i te wędki miałem w rękach) gdzie połamane wędki były przetrzymywane długie okresy czasu i w 3 tych przypadkach kończyło się w te sposób, iż wędka trafiała do miejscowego "krętacza"/"przewijacza", który je naprawiał. W wędka były robione wklejki a w jednej była nawet próba doklejenia złamanej części, która i tak po 3 rzutach odpadła.... Jednym z tych przypadków po ponad 6 miesiącach zostały zwrócone pieniądze. Były nawet próby dokupienia złamanych części jednak sprzedawca nie był wstanie ich sprowadzić....  Odnośnie kołowrotków ten po miesiącu użytkowania chodził gorzej niż mój stary zardzewiały Prexer, a drugi po roku użytkowania odziwo pracował lepiej niż ten pierwszy choć miał małe bicia i trochę szumiał.



#13 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 16:26

chyba kolego trochę przepłaciłeś za te federy, tu masz za 250pln. Tylko nazwa bardziej egzotyczna Fujishi...

http://allegro.pl/fe...3355644287.html


Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 16:27


#14 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 28 czerwiec 2013 - 16:30

..., a faktem , że cena jest niska jak na sprzęt japoński co może się przekładać na jakość choć made in japan to japan, a oni (Japończyczki) nie pozwalają sobie na lipę....

 

 

A czy to co pisze na opakowaniu, pudełku etc to na 100% musi oznaczać prawdę ???

Może tylko engineered in Japan.


  • shogun lubi to

#15 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 28 czerwiec 2013 - 16:31

wytłumaczcie mi to bo nie rozumiem ...jest kilka sprawdzonych firm produkujących i kije i kołowrotki jedne lepsze drugie trochę gorsze,jedne droższe drugie tańsze.Natomiast wszystkimi można połowić w zależności kogo na co stać.więc teraz pytanie,po co pchać się w jakiś nie sprawdzony,nie przetestowany Shitotex,z serwisem,którego jest na dodatek tak duży problem...?



#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:18

To jest Japan czy Made in Japan?  Bo cena niewiele ponad 300 zł za japoński kołowrotek z metalu podparty 10 łożyskami jest nierealna. Na stopce widać napis FUJITSU JAPAN a wiele firm niemieckich sprzedajacych części chińskie części samochodowe pisze GERMANY - nie mylić z Made in Germany.



#17 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:20

chyba kolego trochę przepłaciłeś za te federy, tu masz za 250pln. Tylko nazwa bardziej egzotyczna Fujishi...

http://allegro.pl/fe...3355644287.html

Patryku to nie znasz się na feederach ten który przytoczyłeś to fujishi a to namiastka fujitsu, inny materiał inne uzbrojenie a to oznacza ,że niższa cena bo jak nie wiesz to uzbrojenie samego wędziska w przelotki FUJI ALCONITE to koszt około 350zł do tego dochodzi blank HM62 POWER MESH  GRAPHITE i uchwyt na kołowrotek FUJI to kolejne kilka stówek więc nie przepłaciłem bo fujishi to nie ta klasa jeżeli chodzi o uzbrojenie, ale  myślę, że wykonanie też będzie jak na dobrą firmę przystało. Przepłaciłem? może teraz tak to wygląda bo feedery te są proponowane o 200zł taniej ale wtedy nie było innych sprzedawców. Teraz czekam na fujishi które już jedzie do mnie i wtedy zobaczę, choć wiem ,że to nie będzie to samo co fujitsu.



#18 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:24

.

 

To jest Japan czy Made in Japan?  Bo cena niewiele ponad 300 zł za japoński kołowrotek z metalu podparty 10 łożyskami jest nierealna. Na stopce widać napis FUJITSU JAPAN a wiele firm niemieckich sprzedajacych części chińskie części samochodowe pisze GERMANY - nie mylić z Made in Germany.

Andrzeju jest napisane w opisie, że produkowany w japonii a więc chyba japoński, ale faktycznie czy był by taki tani, bo same łożyska licząc po 30zł za sztukę to już daje tyle co cena całego kołowrotka.



#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:33

Dam ci link do opisu Ryobi Applause. Też piszą , że wyprodukowany w Japoni. Kiedyś na pod dziurą w płocie było napisane c...pa, Bolek uwierzył i później przez tydzień drzazgi wyciągał z instrumentu.



#20 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:35

Patryku to nie znasz się na feederach ten który przytoczyłeś to fujishi a to namiastka fujitsu, inny materiał inne uzbrojenie a to oznacza ,że niższa cena bo jak nie wiesz to uzbrojenie samego wędziska w przelotki FUJI ALCONITE to koszt około 350zł do tego dochodzi blank HM62 POWER MESH  GRAPHITE i uchwyt na kołowrotek FUJI to kolejne kilka stówek więc nie przepłaciłem bo fujishi to nie ta klasa jeżeli chodzi o uzbrojenie, ale  myślę, że wykonanie też będzie jak na dobrą firmę przystało. Przepłaciłem? może teraz tak to wygląda bo feedery te są proponowane o 200zł taniej ale wtedy nie było innych sprzedawców. Teraz czekam na fujishi które już jedzie do mnie i wtedy zobaczę, choć wiem ,że to nie będzie to samo co fujitsu.

a no nie znam się... " zarobiony jestem".... i w życiu nie miałem dobrego kija w ręce....

A tak poważnie to przyglądnij się tym wędką co link podałem a później popatrz na Fujitsu. Te same plastikowe, nic nie warte tuby, które śmierdzą tanią chińszczyzną, te same pokrowce tylko nadruk zmieniony.....

a ten marketingowy bełkot, ... HM62 POWER MESH GRAPHITE.... to można se wsadzić między bajki.

Płacisz odpowiednią kasę za konkretną partie wędzisk i chinole wystrugają Ci każdy kij na jaki będziesz chciał komponentach.

A marketing musisz sobie już sam dorobić do tego.

Nie zastanawiało Cię to nigdy dlaczego takie super wędziska firmy Fujitsu znalazły tak mało zwolenników?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych