Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bóbr, Kwisa - okolice Bolesławca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 16:54

Czasy się zmieniają, a ludzie zawsze tacy sami. Wyjąwszy oczywiście kolegę Waldka i paru innych, to większość jednak pozostała przy prymitywnych atawizmach, są też młodzi następcy, a jakże.



#22 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 13 lipiec 2013 - 19:11

Przepraszam,że odbiegnę od tematu ale na mojej rzeczce też kiedyś było grubo.Niestety to już przeszłość ale miło czasem posłuchać od ludzi starej daty jakie kabany pływały,bo ja się tu "półtora kilowcem podniecam".

 

- (A) Piękny pstrąg! Ale szumu narobił,myślałem,że to jakiś bóbr.Na co się skusił?

- (B) Na blachę wziął.

- (A) I co teraz w czapę?

- (B) No a co nie mogę?Przecież ten odcinek co nie można brać zaczyna się 200m dalej.

- (A) Troszkę wstyd...wiesz,na takim bezrybiu 40'staka uwalić.

- (B) A tam jak ja nie "wezne" to kto inny "weznie".

- (A) Jak wszyscy tak będą myśleć to niedługo będziemy pstrągi oglądać w tv.Mierzyłeś go choć?

- (B) No przecież sam mówiłeś,że ma czterdzieści.Z resztą jak żeś gupi to nie musisz zabierać.Patrz tu mam na wędce odznaczony wymiar.

- (A) Jak byłem w twoim  wieku też chciałem się w domu pochwalić ale szybko mi przeszło.

- (B) Nie ma lepszej ryby jak pstrąg.Tato je uwielbia,matka z resztą też.

- (A) Widzę przedeptałeś...No nic ja zwijam do domu.Smacznego.

- (B) No ja zaraz też,nara.

 

W zeszłym tygodniu spotkałem młodego wędkarza.Tak mniej więcej przebiegała rozmowa.Nieco go zaskoczyłem i lekko się zestresował.Niestety "swoje zadanie" wykonał...

Pewnie ktoś zapyta czemu go nie pouczyłem?Wyczułem nutę prymitywizmu wyniesionego z domu.Otaczają mnie tacy ludzie,taka rozmowa nie ma sensu.



#23 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 22 marzec 2015 - 22:28

witam, w przyszły weekend będę okazjonalnie w pobliżu Rakowic Małych  nad Lwówkiem  Śląskim, czy może ktoś scharakteryzować ten odcinek rzeki, chodzi mi o rzekę nad tymi zbiornikami.
Z góry dziękuje i pozdraiwma

  • K-Pon lubi to

#24 OFFLINE   Dalroy

Dalroy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 lipiec 2019 - 10:13

Pozwolę sobie odkopać temat. Ostatnio przeprosiłem się z Bobrem i bardzo ładnie połowiłem na klasycznym odcinku muchowym między Pilchowicami a Wleniem. Jak widać praca ludzi zwiazanych z Bobrem przynosi wymierne efekty, za co wielki szacunek. Mam jednak pytanie dotyczace dolnego odcinka. Bardzo dawno tam nie byłem, a w internecie można znaleźć informacje sprzed dobrych paru lat, że pstragi na tym odcinku to przeszłość ze względu na zanieczyszczanie wody przez okoliczne żwirownie oraz napływ ryb nizinnych, które wypieraja kropki. Jednocześnie na jednym z facebookowych profili widziałem ostatnio zdjęcia rzeki z okolic Leszna Górnego, woda byla bardzo czysta, jak na dolnej Kwisie, gdy nie pada. Ktoś bywajacy tam mogłby się podzielić informacjami jak to z Bobrem, w okolicach Bolesławca i niżej, jest? Pewnie sam pojadę sprawdzić, ale gdyby się miało okazać, że jest kicha to bym sobie darował. Może być na PW.


  • analityk lubi to

#25 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 styczeń 2022 - 15:27



#26 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 styczeń 2022 - 15:35

 

 

Martwy zakaz, jak martwe ryby. Trzeba zacząć od kontroli i pilnowania rzeki a to znacznie bardziej skomplikowane, niż papierowy "zakaz".

Jest jeszcze kwestia zniesienia dopłat na wody "krainy pstrąga i lipienia". Od momentu wliczenia ich w opłatę stałą, presja rośnie..... Bo mogą :huh: .



#27 OFFLINE   qaya

qaya

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPolkowice

Napisano 06 styczeń 2022 - 16:00

Martwy zakaz, jak martwe ryby. Trzeba zacząć od kontroli i pilnowania rzeki a to znacznie bardziej skomplikowane, niż papierowy "zakaz".

Jest jeszcze kwestia zniesienia dopłat na wody "krainy pstrąga i lipienia". Od momentu wliczenia ich w opłatę stałą, presja rośnie..... Bo mogą :huh: .

Zawsze to krok w dobrą stronę. Kompletny system ochornny, to oczywiście: uświadamianie, zakazy normatywne, egzekucja (kolejność nieprzypadkowa). O każdy z tych elementów wrato zabiegać.

Ja podpisałem!


  • analityk lubi to

#28 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2022 - 20:11

Przeglądam wykaz wody Jelenia Góra szukając odcinków złów i wypuść. Hm sporo już ich jest.👍 Tak na Kwisie, Bobrze jak i na mniejszych rzeczkach. Proszę o jakieś podpowiedzi co do tych fragmentów C&R - mam nieco czasu aby pojeździć po nich ale nie aż tyle aby wszystkie zwiedzić. Czy różnią się one (na plus) rybostanem od zwykłych odcinków?

Użytkownik analityk edytował ten post 08 styczeń 2022 - 20:14


#29 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 08 styczeń 2022 - 22:28

Jacek, była u nas kiedyś taka rzeczka, siurek, 3-4m szerokości i miejscami do kolan głęboki, zazwyczaj 30cm średnio. Przed zrobieniem noł kila bywałem tam w sierpniu i przez 2-3h wieczorem targałem po 20miarowych pstrągów(30-40) i kilka lipków na suchara w sierpniowe wieczory, uważam że to był mega dobry wynik. Po zrobieniu noł kila, miejscowi dowiedzieli się ze ryba w wodzie jest. Po 2 latach było ciężko o 2-3ryby powyzej 30cm. Ogolnie nołkil jest ok, ale trzeba go pilnować inaczej nie ma sensu bo przyniesie więcej szkody...
  • analityk lubi to

#30 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 styczeń 2022 - 05:42

Panowie jak dla mnie super inicjatywa. Presja jest ogromna, kłusownicy z Ukrainy i nie tylko, kormorany, wydry i norki amerykańskie. Jest jeszcze jeden problem. Mianowicie dobowe skoki poziomu wody. Narybek który trzyma się stref przybrzeżnych z takimi wahaniami wody sobie nie radzi i ginie.
  • analityk i hardy50 lubią to

#31 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 styczeń 2022 - 05:43

Panowie jak dla mnie super inicjatywa. Presja jest ogromna, kłusownicy z Ukrainy i nie tylko, kormorany, wydry i norki amerykańskie. Jest jeszcze jeden problem. Mianowicie dobowe skoki poziomu wody. Narybek który trzyma się stref przybrzeżnych z takimi wahaniami wody sobie nie radzi i ginie.

#32 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 30 listopad 2023 - 16:51

Witam. Proszę wszystkich o wsparcie. Chcą nam zniszczyć rzekę Kwise. Proszę o wypełnienie petycji. Zajmie to dosłownie trzy sekundy.
Z góry dziękuję za pomoc
https://www.petycjeo....com/emb/423284

#33 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 30 listopad 2023 - 20:49

Witam. Proszę wszystkich o wsparcie. Chcą nam zniszczyć rzekę Kwise. Proszę o wypełnienie petycji. Zajmie to dosłownie trzy sekundy.
Z góry dziękuję za pomoc
https://www.petycjeo....com/emb/423284

Mógłbyś przybliżyć nieco temat?
W petycji nie ma mowy o miejscu planowanej budowy.
Stosunkowo często bywam na Kwisie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#34 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 30 listopad 2023 - 21:43

Powyżej Rudawicy/Dobre okręgu Zielona Góra.
  • pawelHERP lubi to

#35 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 listopad 2023 - 22:08

Powyżej Rudawicy/Dobre okręgu Zielona Góra.


To czas podpisać👍 Bo zginie jeden z piękniejszych odcinków rzeki.

Użytkownik popper edytował ten post 30 listopad 2023 - 22:09


#36 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 30 listopad 2023 - 23:06

W weekend napiszę nieco więcej i podpiszę. A tym czasem już jest ponad 200 podpisów za dzień.
  • pawelHERP lubi to

#37 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 01 grudzień 2023 - 02:18

Podpisane.

Masakra, już tam loteria jest z wodą jak ją Leśna reguluje, to teraz kolejny twór jeszcze chcą postawić... Rudawica to wg mnie najlepszy odcinek w tamtym rejonie.
  • popper lubi to

#38 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 01 grudzień 2023 - 05:08

To powinno trochę więcej wyjaśnić.

Załączone pliki


Użytkownik Myku1987 edytował ten post 01 grudzień 2023 - 05:09

  • pawelHERP lubi to

#39 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 01 grudzień 2023 - 14:14

Najważmiejsze jest to, aby uprawniony do rybactwa złożył do tego postępowania wniosek o uznanie go za Stronę. Wtedy będzie mógł składać wnioski dowodowe i żądania na każdym jego etapie. Bedzie mógł zaskarżyć ewentualne niekorzystne roztrzygniecie. Odmowa wydania decyzji środowiskowej tak naprawdę zamknie problem. To najważniejsza bitwa w Waszej wojnie. Nie chcę o niczym przesądać, ale jeśli wójt jest zwolennikiem tej inwestycji to petycja zostanie zignorowana, bo liczył się bedzie wyłacznie głos uprawnionych Stron.
  • Darek P lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych