Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Salmo - kolory przynęt na wody w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:23

Witam

 

Wiem, że jest dużo tego typu tematów, szukałem na niejednym forum , ale nie ma tematu poruszającego wody w Polsce. Interesują mnie wasze opinie i kolory Salmo tylko na polskie wody. Wiadomo jaki jest stan ryb w większości polskich wód, dlatego interesuje mnie jakie kolory powinien brać pod uwagę przysłowiowy "Kowalski" idąc do sklepu...

Większosć proponuje schemat podstawowy: jest w słonecznie to naturalne kolory (RR, RHP), jest pochmurnie to tzw. "oczojeby" (przepraszam za słownictow jeśli kogoś uraziłem,ale nie mogłem się oprzeć  :rolleyes:).

Czekam na wasze opinie i rady. Wiadomo że z przynęt króluje Slider, dlatego od niego zaczynam uzupełniać moje pudło przynęt. Obecnie zakupione mam:

 

Slider 10 F ABL

Załączony plik  abl.jpg   4,34 KB   54 Ilość pobrań

Slider 10S RR

Załączony plik  rr.jpg   4,1 KB   50 Ilość pobrań

Perch PH 12F

Załączony plik  rph.jpg   3,75 KB   49 Ilość pobrań

Pike PE 13 JF

Załączony plik  PE 13 JF.jpg   20,37 KB   47 Ilość pobrań

 



#2 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:45

Kolory Salmo "tylko na polskie wody"? No jak na polskie, to tylko RH :lol: :lol: :lol:

 

Tak poważnie - nie ma takich. To pewnie dlatego nie znalazłeś nic w tym przedmiocie :rolleyes: Kup kilka naturalnych - płoć, okoń (coś już tego masz) i kilka abstrakcyjnych. Operuj jasnymi i ciemnymi wabiami, w zależności od warunków zastanych nad wodą, w tym, aktywności ryb. Starczy.



#3 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:00

Jeśli chodzi o naturalne, to na pewno biore pod uwagę okonia Slider 10S/F RPH. Jeśli chodzi o holograficzne to które bycie polecili?



#4 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:03

Tak poważnie - nie ma takich. 

Dokładnie... nie ma czegoś takiego. W jednej wodzie kolor CYP wymiata w innej nie w innej RR wymiata. Takich zasad nie da się spisać z względu na różnorodność łowisk i cech które je charakteryzują np. populacja ryb na których żerują drapieżniki. To i wiele innych rzeczy powoduje, że nie da się spisać jednej zasady co do skuteczności wabików. 

Ja znam jedynie jeden wabik który działa w wielu wodach (choć nie w wszystkich) jest to salmo sweeper pike 17 ale wszędzie on nie działa.



#5 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:10

Sweeper 14 pike tez planuje zakupić. Maksimum u mnie to 50g przynęta. Co do skuteczności to sprawdzimy w praktyce. Jeśli chodzi o łapanie z łódki w jeziorze gdzie głębokość waha się między 4-8m to którego jerka byście polecili? Moim faworytem jak dotąd jest Slider S.


Użytkownik cru5h edytował ten post 02 lipiec 2013 - 10:13


#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:18

mi z natury wystarczaja dwa podstawowe kolory

 

GT i jakis natural

 

 

wersja rozszerzona to dodatkowo: pike / perch + Red Tiger

 

 

wyjątek stanowią wyprawy za pstrągiem... tu preferencje kolorystyczne mam zupelnie inne...



#7 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:18

Sweeperem tak głęboko nie zejdziesz...



#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:19

Sweeper 14 pike tez planuje zakupić. Maksimum u mnie to 50g przynęta. Co do skuteczności to sprawdzimy w praktyce. Jeśli chodzi o łapanie z łódki w jeziorze gdzie głębokość waha się między 4-8m to którego jerka byście polecili? Moim faworytem jak dotąd jest Slider S.

Fatso S

Slider S

warior crank



#9 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 lipiec 2013 - 11:37

Na głębokie łowienie preferuję wersje "holo", jeśli nie mam takiego to jak najjaśniejszy i najlepiej z niebieskim akcentem. Uważam że na większych głębokościach ( poniżej 4m.) takie właśnie mogą być widoczne. Gdzieś czytałem że na głębokości 6m ryby nie rozpoznają już innych kolorów jak tylko niebieski a czerwonego to nie widzą wcale.

Na płytkich wodach holo też bywają skuteczne ( szczególnie o zmierzchu , brzasku lub w nocy ),ale gdy łowimy w dzień to na te okazje lepsze są kolory naturalne w różnych nasyceniach ( jaskrawośći ) w zależności od warunków pogodowych , tyle że warto przed wyborem przynęty zorientować się co w wodzie pływa żeby zbytnio nie szokować ryb nadmiernym nonkonformizmem. 

.



#10 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:04

Właśnie kupiłem sobie do trolingu Whitefish SW13SX RH. Na Allegro jest za 26zł :) Model z metalowym sterem, już nie produkowany.

#11 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:11

RH znany jest w niektórych kręgach jako TP, czytaj Teraz Polska i razem z krawatem a'la szlaban zapewnia niezłe brania :lol: Trudno o lepszy kolor na polskie wody. Tylko.



#12 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:30

fatso S obowiązkowo do pudełka

 

pozdr



#13 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:06

Czy tym Fatso S 52g zejdę w trollingu bez dodatkowych obciażeń na 4-5m ? 



#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:34

Chyba na 100m dyszlu, a i to mogłoby być ciężko ;) Ten bezsterowiec na 5m raczej nie pójdzie.


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 02 lipiec 2013 - 13:34

  • smokwelski lubi to

#15 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:53

Chyba na 100m dyszlu, a i to mogłoby być ciężko ;) Ten bezsterowiec na 5m raczej nie pójdzie.

wersja 14cm lepiej tonie i tym da się łowić na 5-6 metrach. Tonące Fatso to w/g mnie max 2 - 2,5 metra może osiągnąć chyba, że damy opaść mu głębiej ale to już trzeba bardzo długo czekać. Na większe głębokościach fajnie daje rade Slider 12S



#16 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 14:13

Problem w tym że mój patyk obsłuży max 50g (Guide Select Buster Cast 213cm 7-28g jak dla mnie 15-50g :D )

#17 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2013 - 16:02

Nie obrazajac autora pytanie godne 5 latka. Klania sie znajomosc wlasnego lowisa i ryb w nich bytujacych niestety. Niektorzy probuja przeskoczyc ten etap ale moim zdaniem nie tedy droga. 

 

A tak po za tym ja lapie na wodach niemieckich wiec sie nie znam  :ph34r:


  • jbk i Dienekes lubią to

#18 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 lipiec 2013 - 19:19

Łowisko znam, ale nie bede sie rozpisywał co i jak na moich łowiskach, standardem są płoć i okoń czyli RR lub RPH. Interesuje mnie na co inni w Polsce łowią. Faktem jest, że poza polską jest więcej ryb, zwłaszcza na szkierach.... U nas niestety mięsiarstwo rządzi  :( złapanie metrowego szczupaka to jest prawie niemożliwe, czasami mam wrażenie, że w Polsce pływają same pistolety do 60cm  <_<


Użytkownik cru5h edytował ten post 02 lipiec 2013 - 19:20


#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 lipiec 2013 - 19:26

zle wrazenie - na szczescie :P


  • Dienekes lubi to

#20 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:42

Tak jak pisalem nie chcialem Cie obrazic/osmieszyc. Zasada jest prosta bo skoro wiesz czym zajadaja sie Esoxy to i latwiej kolory dobrac. Ja pytam sie tych na co lapia na zywca, na co jaka wielkosc itd. to juz pomaga w wyborze wabikow. 2 sprawa zawsze warto miec jaskrawego lub ogolnie odrozniajacego sie w pudelku. Jak wiadomo warunki pogodowe czeste sie zmieniaja tak samo jak upodobania ryb. Ja np lapie na jeziorze o wielkosci 32Ha, woda super czysta o przejrzystosci nawet do 5m. Dlatego nikt nie poda Ci gotowej recepty. Ja mam w pudle Standardowe kolorki chociaz uzywam troche innych wabikow jak wy. Od niedawna zarazilem sie Jerkowaniem i wypelniam pudla Roznymi wabikami takimi jak: Fatso, Warrior i roznymi modelami firm Jak Strike Pro albo ILLex. I mimo ze woda na mojej kaluzy jak kranowka to najlwoniejsze kolorki wygladaja tak jak na fotach. Jak widac Kolorki nie bardzo naturalne mimo ze jakas namiastka okonia jest.

 

zdr

 

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych