Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
969 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:02

Też szukam taniego travelka. Wybór jest bardzo okrojony. Jednak jaxona na pewno nikomu nie polece jako wędki. Mam same przykre historie związane z wędkami tej firmy.

 

Miałem parę wędek Jaxona. Miałem też Mikado, Kongera, Shimano, Abu Garcia, York, Robinson, MAX, DAM. Prawdę mówiąc - jeden czort, wszystko zależy od modelu. Na Jaxona Bacik lądowały 1,5 kg leszczaki "windowane" na pomost, Winklepicker wytrzymał spore węgorze, zaś zabawkowy teleskopowy spinning 1,8 metra wylądował ponad 75 cm sandacza. Wszystkie wędki po latach zmieniły właściciela - u mnie około 5-10 lat. Jedyna wędka, którą musiałem reklamować (wypadające przelotki), a potem pękła na zaczepie przy żyłce 0.16, to Shimano.

 

Kołowrotek Jaxon VX, który posiadam też śmiga już trochę lat. Z kolei ostatnio kupiony Mistrall Amundson poszedł do zwrotu, zaś Zauber zapewne również trafi do reklamacji. Opinia o firmie Jaxon tak naprawdę wzięła się z powielania miejskich legend, ewentualnie zestawienia naprawdę dobrych modeli konkurencji z przeciętniakami Jaxona.

 

Wracając do meritum tematu - w wyrzucie 5-25/10-30, praktycznie nie ma nic sensownego. Okuma / DAM mają zasadę - czym mniejsze cw, tym krótsza wędka. Mikado ma jedynie tą "wklejankę", zaś Abu ciężko w ogóle dorwać. Ja już podjąłem decyzję - kupię zarówno tą wklejkę od Mikado jak i jeden z Jaxonów. Co prawda będzie wycieczka do Torunia, ale przynajmniej wszystkie modele w jednym miejscu.



#42 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:52

Ciekawe są trawele oferowane przez firmę Fenwick na rynek skandynawski.

 

np. http://www.skittfisk...186-p0000071565

 

Oraz Aetos którego nabędę i opiszę w styczniu.

 

http://www.skittfisk...022-p0000080433

 

Ceny są równie atrakcyjne zwłaszcza po ówczesnym spadku kursu korony. Pozdrawiam



#43 OFFLINE   catfish86

catfish86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 grudzień 2014 - 08:46

"wszystko zależy od modelu" amen :) W sumie tym zdaniem zamknąłeś dyskusje. Moje 2 tanie wędki węglowe jaxona strzeliły na szczytówce, które były puste w środku.

Kiedyś wędki były produkowane z włókna szklanego, więc potrafiły przyjąć każdy ciężar. Teraz kupując tanią węglówkę łatwo wyrzucić kase w błoto.



#44 OFFLINE   Tomek1313

Tomek1313

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 16:14

Cześć,

 

Przymierzam się do kupna travela. Czy mieliście okazję łowić:

 

SPRO Globetrotter GT Pro 285 MH - http://www.angel-dom...2-mh--1101.html

 

Pozdrawiam



#45 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:24

Fajne parametry. Właśnie zacząłem się rozglądać za travelem w okolicach 100g cw.

 

Gdzie będziesz kupować?



#46 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:57

Posiadam shakespare expedition xt 2.40 5-30g . Po złożeniu 52 cm. Kijek  dosyć szybki z progresywnym ugięciem. Jeżeli ktoś szuka czegoś na lekko i krótko po złożeniu proponuję spro mobile stick. Dostępna w długościach 2.10 i 2.40 i trzech ciężarach wyrzutowych 1-8, 3-12 i 5-15. Po złożeniu 38 i 43 cm.

http://www.tacklesho...gr-p30375.html 

Wersja 2.40  5-15 gr  została nagrodzona na stronie luretour złotym medalem

http://www.luretour.com/?p=1886

incompleatangler.com/2014/07/22/spro-mobile-stick-rods-urban-myth-or-urban-legend/


Użytkownik dud1 edytował ten post 03 styczeń 2015 - 23:30


#47 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:46

ciekawa stronka, w linku opisane travele z oferty phenixa.

 

http://asavacustom.c...-travel-series/



#48 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:02

ciekawa stronka, w linku opisane travele z oferty phenixa.

 

http://asavacustom.c...-travel-series/

 

Jak by uzyc rozumowania owego kolesia ( to ten  od blankow Phenixa z tej samej fabryki co Megabass bo maja podobny wyglad - chociaz MB mial tak wygladaly zanim powstalo cos zwanego Phenixem) to mozna stwierdzic, ze wedki Dragona sa najlepsze bo mielismy w rekach jeszcze Jaxona i MIkado. Nie wiedzialem tez, ze w Rumunia jest centrum bassowego swiata i jej mieszkaniec twierdzi, ze cos tam jest najlepsze na te ryby :)

 

Bujo



#49 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:43

A honkery to w Solihull tłuką bo wyglądają prawie jak Defender :D


  • Bujo lubi to

#50 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 19:10

poszukuję informacji na temat trzyczęściowego blanku phenix redeye 7`8 25lb 35g. blank macałem, ale zależy mi na opiniach użytkowników co potrafi. z góry dziękuję.


  • adamooo lubi to

#51 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2016 - 03:12

miałem też super travelka  Shimano Trastic  na rynek japan.http://www.plat.co.j...y-pack-rod.html

 

oraz Major Crafta Crostage http://www.plat.co.j...age-mobile.html

 

 

Jak bys porownal te dwie wedki? Szukam kolejnego travela, tym razem krotszego i wlasnie wpadlo mi w oko Shimano Trastic . MC Crostage juz mam wiec bede mial jakis punkt odniesienia. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 02 styczeń 2016 - 03:13


#52 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2016 - 16:44

to ja się podłącze pod temat bo szukam travela lub blanku do wykonania travela w kosztach raczej budżetowych - długość 1.8-2.4 metra i cw 50-150g



#53 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 luty 2016 - 16:55

to ja się podłącze pod temat bo szukam travela lub blanku do wykonania travela w kosztach raczej budżetowych - długość 1.8-2.4 metra i cw 50-150g

 

Spinn, cast?



#54 OFFLINE   Graghowski

Graghowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 24 luty 2016 - 19:59

Temat przedstudiowałem i przyznam że kusi mnie ten Spro Mobile Stick 3-12 g. Jednak pytanie, wujek google nie znajduje. Czy jest jakiś sklep polski w którym można wymieniony kijek kupic ?

Drugie pytanie to kij do 12, max 15 g, travel pod casta. Długość max 210. Budżet to jakieś 300 zł. Czy jest szansa znaleźć cokolwiek w tych widełkach ?


Pozdrawiam.



#55 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2016 - 21:16

Spinn, cast?

spin



#56 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 luty 2016 - 14:30

spin

 

Z morskich wedek sobie poszukaj :) Ja mysle ciagle nad Shimano Blue Romance S.T.C. Top Water, cw cos tak 50-80g, ale moze i ze 100g pociagnie. 2.44m w 4 kawalkach, dlugosc transportowa cos kolo 65cm.

Jak chcesz wiecej to jest daiwa Saltiga travel, i tam sa wedki do 120-150g, ale cena tez mocno bije po kieszeni :D

Konger saltex ma dobre opinie, tez warto zerknac.



#57 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 25 luty 2016 - 22:12

Temat przedstudiowałem i przyznam że kusi mnie ten Spro Mobile Stick 3-12 g. Jednak pytanie, wujek google nie znajduje. Czy jest jakiś sklep polski w którym można wymieniony kijek kupic

 

Ja kupilem swoj w jakims holenderskim sklepie. Na jednej stronce mam napisane ze wersja 3-12g to bardziej do 7-8g. Tylko nie wiem czy to dotyczy rowniez wersji 2.4m



#58 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2016 - 22:21

mi dziś doszedł BeastMaster 3-14g STC CX, może doczeka się swojej premiery nad wodą,



#59 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 luty 2016 - 07:27

Jak ktoś posiada jaxona XT traveller w wesji 2,40 5-25, to byłbym wdzięczny za kilka słów recenzji, np. realny CW, praca z woblerami, gumkami, itp. Kijek ma interesująco dobre opinie i krótki dolnik, co dla mnie ma spore znaczenie.

#60 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 26 luty 2016 - 08:46

Posiadam. Dość uczciwie opisany kijek, chociaż przy główkach w górnym limicie może przeszkadzać brak akcji szczytowej. To ogólnie taki kij o średnim ugięciu, czuły i bardzo dobrze ładujący w najniższych przedziałach (uważam, że niżej niż wspomniane 5g - od 5g, to na szczytówce zaczyna być widać opad). Wobków używałem do 10 cm, obrotówki Mepps Aglia do rozmiaru 3. 4ką z braku laku niby też się da, ale to już nie na rzece. Przesztywnień nie widać. Wykonanie bardzo ok. Mogę szczerze polecić ten kijek. Alternatywą jest DAM Effzett TRV 2,4m 10-45g. Tutaj CW jest z kosmosu, bo w praktyce to kij max 25g.


  • Pumba lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych