Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
969 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 czerwiec 2020 - 22:12

 

Lowiles tym wynalazkiem? 

 

Jigging klasycznie z łodzi czy shore jigging?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Z lodzi.

 

Daiwa Saltist lub wędki firmy Yoda. Są tanie, kolega wyjął na Andamanach na tą wędkę GT 30kg i w tańcu się z nim nie pie..lił. Hol na praktycznie zbetonowanym hamulcu z 80m głębokości.

Czy ta seria Saltist jest dobrze opisana? Nie wiem czy nie lepiej wziac wersji tournament bo ma lepszy osprzet a jest prawie w takiej samej cenie. https://www.daiwaspo...ent-travel-boat

 

Nie moge znalezc tych wedek Yoda. Moze podeslac linka?



#622 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 czerwiec 2020 - 06:08

Zrobiłem literówke, Ioda nie Yoda. Te sa chyba do poppera, ale do jiga tez sa, jak poszukasz to znajdziesz.
https://www.pechextr...da-85p-10p.html

Użytkownik wujek edytował ten post 24 czerwiec 2020 - 06:11

  • Luckyguliver lubi to

#623 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:41

Szukam informacji na temat wędki Westin W4 Light Spin. Może ktoś posiada(ł) i zechciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Wędka ma służyć do połowów okonia i zastanawiam się jak sobie poradzi z podbijaniem 4 calowej gumy na 10 gramowej główce.

W4 Light Spin 210 3-15, świeżak, około 20 wyjść więc jeszcze nie poradzę głębszą analizą ale po ponad półrocznych przygotowaniach do zakupu i ocenie różnych kijków gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję to byłaby taka sama. Założenia były takie: trawel (wyprawy rowerowe, a i w samochodzie nie zajmuje dużo miejsca - w sztywnym pokrowcu około 70cm), pstrągi na małych rzeczkach z możliwością przyłowu (szczupak, który trafił się parę razy),  mimo opisu 3-15 rzucam bez problemu 1 gramowymi przynętami (małe woblerki). 10 gramami z gumą nie rzucałem ale spróbuję z ciekawości, powinna sobie poradzić. Ma w sobie moc :D . Jedyna wada jak dla mnie to długi dolnik (36 cm od stopki kołowrotka), chociaż przy rzutach dwuręcznych na dalsze odległości to zaleta. Jednak myślę o modyfikacji - dolnik zdejmowany. Bardzo precyzyjnie wykonana, w szczególności widać to przy składaniu i rozkładaniu. Żadnych problemów z rozkładaniem. Przy dużym obciążeniu pracuje na całej długości, ugina się po rękojeść.


  • BraWo lubi to

#624 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 czerwiec 2020 - 22:09

Zrobiłem literówke, Ioda nie Yoda. Te sa chyba do poppera, ale do jiga tez sa, jak poszukasz to znajdziesz.
https://www.pechextr...da-85p-10p.html

Zakladam, ze masz na mysli model Ioda 57J CW do 350G. Chce sie teraz upewnic zeby potem nie stac na lodce z kocia mina :) Ta Ioda to chyba francuska firma. Malo o niej w internecie ale jakies pojedyncze filmiki wykopalem. Akcja tej wedki wyglada bardzo fajnie. 

 

https://www.pechextr...7j-150300g.html


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 czerwiec 2020 - 22:16


#625 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2020 - 08:51

W4 Light Spin 210 3-15, świeżak, około 20 wyjść więc jeszcze nie poradzę głębszą analizą ale po ponad półrocznych przygotowaniach do zakupu i ocenie różnych kijków gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję to byłaby taka sama. Założenia były takie: trawel (wyprawy rowerowe, a i w samochodzie nie zajmuje dużo miejsca - w sztywnym pokrowcu około 70cm), pstrągi na małych rzeczkach z możliwością przyłowu (szczupak, który trafił się parę razy),  mimo opisu 3-15 rzucam bez problemu 1 gramowymi przynętami (małe woblerki). 10 gramami z gumą nie rzucałem ale spróbuję z ciekawości, powinna sobie poradzić. Ma w sobie moc :D . Jedyna wada jak dla mnie to długi dolnik (36 cm od stopki kołowrotka), chociaż przy rzutach dwuręcznych na dalsze odległości to zaleta. Jednak myślę o modyfikacji - dolnik zdejmowany. Bardzo precyzyjnie wykonana, w szczególności widać to przy składaniu i rozkładaniu. Żadnych problemów z rozkładaniem. Przy dużym obciążeniu pracuje na całej długości, ugina się po rękojeść.

 

 

Dzięki za odzew. Niestety długość dolnika ten kijek dla mnie dyskwalifikuje ponieważ łowie z małego pontonu w większości czasu na siedząco. Mimo to chętnie poczytam Twoich spostrzeżeń o tym jak wędka się sprawuje z ww. gramaturą i ewentualnie również przemyślę przeróbkę. Byłbym również wdzięczny jakbyś mógł jeszcze napisać parę słów na temat czułości.


Użytkownik Piwoluka edytował ten post 25 czerwiec 2020 - 08:58


#626 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 25 czerwiec 2020 - 09:17

Panowie, tylko bez "czułości"! ;-)
  • hasior lubi to

#627 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 26 czerwiec 2020 - 10:40

Też się zainteresowałem W4 Light Spin 3-15 ale 2,85m :)

Wydaje mi się (z opisu kolegi wyżej) że to będzie fajny travel pod klenia jazia na Dunajec (rower + biwak z namiotem)

Dolnik w tak długi kiju i moich prawie 2 metrach nie będzie przeszkodą :)



#628 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 czerwiec 2020 - 13:47

Zakladam, ze masz na mysli model Ioda 57J CW do 350G. Chce sie teraz upewnic zeby potem nie stac na lodce z kocia mina :) Ta Ioda to chyba francuska firma. Malo o niej w internecie ale jakies pojedyncze filmiki wykopalem. Akcja tej wedki wyglada bardzo fajnie. 

 

https://www.pechextr...7j-150300g.html

Hmm,dokładnie nie wiem bo jak pisałem kumpel łowił tym kijem, ale pewnie tak. Raczej nie mają dużego wyboru w temacie kijów do poppa i jiga. Poza tym do jiga to bym brał najmocniejsze co się da, to nie jest finezyjne łowienie. Mam film z holu tego GT, myślę że jest w stanie wytrzymać każdą rybę, po tym co widziałem ja bym brał i się nie zastanawiał szczególnie za tą kasę :).Moge Ci podesłać ten film z holu na fejsa, więc sam sobie zobaczysz. Myślę że nie będziesz miał wątpliwości. Tylko napisz komu wysłać, a najlepiej na whatsappa.


Użytkownik wujek edytował ten post 26 czerwiec 2020 - 13:54

  • Luckyguliver lubi to

#629 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 07:07

drodzy jerkbaitowcy-travelowcy,

poszukuję blanku w wersji travel długości 8` - 8`6 o długości składu do około 80cm (z uwagi na długość tuby), moc około 10-12lb, zdecydowanie nie x-fast. jakieś propozycje?

na stronie FA są nowe travele - model APIS. może komuś udało się je już złożyć i wytestować?

 

http://pl.fishingart...we-apis-travel/



#630 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:48

Team Dragon Voyager Trout spełnia Twoje wymagania. Według mnie fajna wędka.

 

Sorki, dopiero teraz zauważyłem, że szukasz blanku nie gotowej wędki.


Użytkownik mikryb edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 11:51


#631 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 czerwiec 2020 - 16:59

Dzięki za odzew. Niestety długość dolnika ten kijek dla mnie dyskwalifikuje ponieważ łowie z małego pontonu w większości czasu na siedząco. Mimo to chętnie poczytam Twoich spostrzeżeń o tym jak wędka się sprawuje z ww. gramaturą i ewentualnie również przemyślę przeróbkę. Byłbym również wdzięczny jakbyś mógł jeszcze napisać parę słów na temat czułości.

Trochę trwało zanim znalazłem czas na wypad nad rzekę. Testowałem górny zakres cw.

Przy główkach 5, 7 g i 10g (zdj 2110)z gumą 8 cm to chyba optimum. Ale 10g i guma 14 cm (największa jaką miałem) to możliwość rzutu podobna ale bez komfortu, dla bezpieczeństwa nie ładowałem kijka jak przy mniejszych gumkach.

Załączony plik  IMAG2107.jpg   76,6 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG2109.jpg   72,3 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG2110.jpg   74,72 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG2111.jpg   70 KB   12 Ilość pobrań

 

Co do czułości nie mam zbyt dużych doświadczeń, zbyt wiele kijków nie przewinęło się przez moje ręce. Mogę porównać z innym kijkiem, który biorę na pstrągi (UL -165, cw 1-10) a który jest czulszy, lepiej wyczuwam i rozpoznaję wszystko co dotknie wobka. Co nie oznacza że Westin nie jest czuły, wręcz przeciwnie, jest bardzo czuły (obdarza mnie dużą czułością co wzbudza zazdrość żony). Rozróżniam czy wobek ryje w piachu czy w żwirze, z jaką częstotliwością pracuje, czy muska liście czy łodygi, zaczep na pniaku czy na łodygach, nie mówiąc o zapięciu ryby. :D

Najbardziej zadowolony jestem z holu, ładnie amortyzuje i jest dosyć mocarny więc hol nie trwa długo. Czasami są spady ale tłumaczę to tym że zamieniam systematycznie kotwice na haki bezzadziorowe i w mniejszych wobkach usuwam przednią kotwicę, pozostaje w ogonie hak.



#632 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 lipiec 2020 - 08:37

Raz jeszcze dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wygląda na to, że ten kijek mógłby mi się spodobać (pomijając długość dolnika). Jeśli mi nie wypali z aktualnym zakupem, to zdecyduję się na westina.



#633 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 lipiec 2020 - 16:51

Najlepiej wziąć do ręki i pomachać, przygiąć, założyć kołowrotek i sprawdzić wyważenie.Ale także musi się podobać.
Powodzenia w zakupach.

#634 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 lipiec 2020 - 19:32

Też się zainteresowałem W4 Light Spin 3-15 ale 2,85m :)
Wydaje mi się (z opisu kolegi wyżej) że to będzie fajny travel pod klenia jazia na Dunajec (rower + biwak z namiotem)
Dolnik w tak długi kiju i moich prawie 2 metrach nie będzie przeszkodą :)


Na większą rzekę może być bardziej przydatny W4 Spin 4sekcje 300cm 7-30g
Trochę mocarniejszy niż light spin ale równie czuły
  • BraWo lubi to

#635 OFFLINE   SkinPL

SkinPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 16 sierpień 2020 - 13:09

Co sądzicie o tym kiju https://pleciona.pl/...-15-35g-4/42390 do łowienia sandacza z brzegu (gumy 10-13cm)?



#636 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 sierpień 2020 - 11:51

Cześć. Miał ktoś z Was Daiwe Lexa w travelu?
Jakieś opinie o tym badylku mile widziane. Wybieram się samolotem na wakacje i planuje coś pomachać kijem.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • dreadknight lubi to

#637 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2020 - 15:26

Czesc, Szukam spina o dlugosci ok 2.13m najlepiej w 3 kawalkach ale jesli beda 4 to przeboleje :) Wazne zeby ogarnial rozmaite przynety w zakresie od 10 do 35g. Ma to byc moja nowa lekka szczupakowka. Jesli chodzi o budzet to mialbym do wydania powiedzmy 600-700PLN.

Dziekuje

 

Ps Idealny bylby ATC na blanku AT842-3 ale nikt go nie chce sie pozbyc a budowa nowego ponad moj budzet.



#638 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 10 listopad 2020 - 09:34

Myślałeś o rozwiązaniu typu kupić na Ali 3-4 patyki, wybrać właściwy a resztę sprzedać?
Wiem ze CW u Chińczyków bywa z d... wzięte i z wykonaniem bywa różnie, ale trafiają się perełki.
Dodatkowo to właśnie w 3 kawałkach jest większość chińskich traveli w tej długości

#639 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 listopad 2020 - 16:55

Myślałeś o rozwiązaniu typu kupić na Ali 3-4 patyki, wybrać właściwy a resztę sprzedać?
Wiem ze CW u Chińczyków bywa z d... wzięte i z wykonaniem bywa różnie, ale trafiają się perełki.
Dodatkowo to właśnie w 3 kawałkach jest większość chińskich traveli w tej długości

W jednym zdaniu. Nie mam do tego zdrowia :) Wole pojsc na "latwizne",  kupic jedna wedke i zapomniec o temacie.



#640 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 10 listopad 2020 - 20:14

No to może DRAGON BLACK ROCK II 213/10-35 4cz travel? Wędka wprawdzie sporo tańsza niż planowałeś wydać.

Ja wprawdzie mam dwuskład z poprzedniej wersji Okuma Black Rock, ale na szczupaki bardzo fajnie się nadaje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych