Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 09:01

Te są niestety trochę za słabe, te 35g przy 305cm to taka naciągana uncjówka wg opisu mojego znajomego.

Cała seria Diplomat jest przeszacowana, mam model 2,43/10-25g - realnie to 4-18g. Kijki są mięsiste i niezbyt szybkie, ma to swoje zalety i wady.
Na trotki brałbym Ron Thompson Tyran - mam wersje 2,70/15-45g, sprawdził się na belonach, pancerny kij o dużych możliwościach.

#662 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 kwiecień 2021 - 09:15

Udało mi się kupic Shimano Exage 270cm 14-40g. Mam nadzieję, że będzie ok.

#663 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 14 kwiecień 2021 - 16:48

Cześć.

Przez przypadek kupiłem sobie chińskiego travela do slow jigging'u (przeglądałem oferty na aliexpress i przez zbieg okoliczności - promocyjna cena w połączeniu z  blankiem Torray w podwójnym oplocie i komponentami Fuji dałem się skusić). Kiedyś rozmawiałem z Mekamilem i twierdził, że trudno trafić mocne blanki w wersji travel więc stwierdziłem, że jeśli ten kij nie podejdzie mi pod jigging to można będzie go przerobić na na wersję do trollingu. Właśnie dostawa wchodzi w ostatni etap a ja się zastanawiam czy nie zrobiłem błędu, że nie zamówiłem ich więcej, co najmniej w obu wersjach? Coraz bardziej korci mnie wysłać go do przerobienia (mam nadzieję, że blank będzie miał charakterystykę typową dla tych wędzisk).

W związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was już przerabiał ten temat? Warto się w to bawić?


Użytkownik spinjac edytował ten post 14 kwiecień 2021 - 16:49


#664 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:35

A masz juz ten kij w domu? Bo jak nie to moze poczekasz az rozpakujesz paczke? :)



#665 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:47

Zaczekam. I tak już nie ma opcji z darmową przesyłką to i cena zrobiła się mniej atrakcyjna.

Od kilku dni jest w rękach lokalnej firmy przewozowej. Według deklaracji powinna do mnie dotrzeć do 23.04., chociaż z drugiej strony roku nie podali :).



#666 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 08 maj 2021 - 18:08

Łowił ktoś z Was tymi kijami Shimano STC  nowymi?
Zastanawiam sie nad wersją do 40 albo do 30 gram. Jak wygląda faktyczny cw tych kijaszków

potrzebuje cos uniwersalnego na wakacje bo będę miał objazd po kraju i zahacze o rożne lowiska.

 

Będę wdzięcnzy za opinie. Chyba ze gdzies jest na forum a przeoczyłem to nakierujcie, nie linczujcie :)



#667 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3207 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 12:55

Szukam budżetowej wędki UL travel, najlepiej coś krótkiego, maksymalna długość transportowa 55cm, gramatura max do 10g, coś wolnego o głębokim ugięciu. 

Ma ktoś jakieś pomysłu? Tak do 200 zł z małym hakiem :) 



#668 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 14:33

Szukam budżetowej wędki UL travel, najlepiej coś krótkiego, maksymalna długość transportowa 55cm, gramatura max do 10g, coś wolnego o głębokim ugięciu. 
Ma ktoś jakieś pomysłu? Tak do 200 zł z małym hakiem :)

Jaxon Pocket
  • Pride lubi to

#669 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3207 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 15:14

Jaxon Pocket

Jest coś takiego? Mógłbym prosić o jakiś link? Google niczego takiego nie podpowiada :/ 

Wyświetla się Konger Pocket ale on ma 5-20g i 59cm, czyli w obu przypadkach za dużo. 



#670 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 15:47

Np tu
https://barduta.pl/p...n-190-2-9g.html

Mam, używałem awaryjnie, jest dobrze.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 28 czerwiec 2021 - 15:47

  • Pride lubi to

#671 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 28 czerwiec 2021 - 17:18

Np tu
https://barduta.pl/p...n-190-2-9g.html

Mam, używałem awaryjnie, jest dobrze.

Chyba ten Konger 2-9g jest już nie do kupienia w sklepie. Pod tym linkiem też nie mają. Sam szukałem dłuższy czas bez powodzenia.
Ostatecznie kupiłem krótki czteroskład od @Mekamila tu na giełdzie.

#672 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 czerwiec 2021 - 22:59

Jesli ten slow jigger to obei master jigger to mam wersje cast na chinskich przelotkach (zamowilem na fuji, ale "wyszly" zanim wyslali i od tej pory ich nie widze). Musialem ugrzmocic jakies 20cm dolnika bo mi o fotel w bb haczyl (inaczej moze i bym taki dlugi zostawil). W kpl z johncoo mt200 rzuca lekko 200g. Do jerkow sie nie specjalnie nadaje (chyba tylko slidera 10f jako tako dalo sie prowadzic - do ciezszych przynet trzeba czegos sztywniejszego). Za to gumy ogarnia calkiem ok a do tego niewygodnie mi i tak jerkowac z bb. Byl na wodzie 3-4 razy wyciagnal kilkanascie szczupakow z czego kilka okolo 70cm. Na zaczepach pokazuje, ze powera ma ok. Jestem na tyle zadowolony, ze jak pojawia sie na nowo wersje fuji to chyba kupie. Ps to taki semi travel bo ma nierowne sklady za to po mojemu calkiem z glowa rozwiazanie.

#673 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 29 czerwiec 2021 - 08:06

Ja akurat zamówiłem Lurekilera na blanku Toray i osprzęcie Fuji. Myślę, że robione są na tych samych komponentach co Obei czy Mad Maus. Mogę tylko potwierdzić Twoje słowa bardzo fajny kijek do przezbrojenia (wystarczy też skrócić dolnik ale i tak jest już dość krótki nawet jak na belly). Ja akurat mam silnik przy pływadle i chcę go użyć w trollingu. Jednego tylko żałuję, że wziąłem delikatniejszą wersję do 150 g bo kij ma rzeczywiście charakterystykę do Slow Jigiing i dla moich potrzeb lepszy by był mocniejszy.

Na razie go nie przerabiałem, bo za tydzień jedzie do Chorwacji popracować w sposób do jakiego został stworzony i jak się sprawdzi zostawię go tylko na wakacje.

 

P.S. Jeśli ktoś kupił lub kupi wersję do 250g i będzie dla niego za mocna (ale tylko Toray i Fuji) to proszę  o kontakt może się dogadamy na wykup lub wymianę.



#674 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 czerwiec 2021 - 09:10

Obei jest tylko w wersji do 500g. Co do slow jigingu to chyba trzeba taki dlugi dolnik by go pod pache schowac. Ciekawostka mam 2 kije na bb - jeden okoniowo szczupakowy drugi szczupakowy i oba sa kijami do slow jiggingu tylko roznej mocy (hmm i zdecydowanie cenach... ;P

 

Z ciekawych traveli ostatnio kupilem tez obei hurricane w cast - sztywny bardziej pod jerka z opini na ali wynika, ze hurricane w cw 80g ciagnie nawet srednie sumy - ja mam wersje do 120g. Mialem skracac dolnik (bo na bb za dlugi wystaje poza siedzenie), ale master jigger podeszedl mi bardziej - hurricane zostaje zapasowym kijem na makrele na przywieszki/wyjazdy. Kupilem tez niedawno shimano stc monster w uzbrojeniu spin do 100g (a moze 150? nie pamietam najmocniejszy jaki znalazlem) i zastanawiam sie czy go nie pogonic bo ten obei powinien go zastapic raz na 100 lat jak bede chcial dluzszy i mocny kij na wyjezdzie - a hajsu w kijach mam juz dosyc utopionego ;P

 

Co do okoniowek kupilem tez 3 (1 dla siebie i 2 dla kumpla - nie moglismy sie powstrzymac przy 15e/sztuka) "acheleus"'a w wersji najslabszej i oczko mocniejszej - kolega, ktory wzial po 1 sztuce z kazdego twierdzi, ze ten o wyzszym cw ma glebsze ugiecie.



#675 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2021 - 18:16

Czy kto uzywal ktores z tych wedek? Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada realny CW i przy jakich przynetach najlepiej sie sprawuja? Szukam czegos uniwersalnego o CW 10-35g. Akcja RF. Dlugosc 2.4m i nie za krotki dolnik. 

 

-  Daiwa Lexa  (zarowno stary i nowy model) Travel Spin 2,40m 15-40g

-  Daiwa Procyon Travel Spin - 2,40m 15-50g

-  Daiwa Prorex XR Travel S - 2,40m 15-50g



#676 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:30

Cześć,

 

Shimano STC czteroskład:

 

https://zlowokazje.p...ersji-do-wyboru

 

Wart uwagi?

Ma to być kijek uniwersalny.

 

Ewentualnie coś innego w 4 częściach, max 2,4 metra.

Tak by po złożeniu wszedł do walizki ;)

 

pozdrawiam,

Tomek


Użytkownik domeldoom edytował ten post 04 sierpień 2021 - 19:31


#677 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 sierpień 2021 - 23:20

Ale jakie c.w.?

#678 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 sierpień 2021 - 03:59

Mam STC w teleskopie i bardzo fajnie hula. Pięknie się ładuje i dobrze pracuje pod rybą. Z resztą ja lubię wieloskłady Shimano, fajnie im wychodzą. Myślę że za 390 jak najbardziej do szarpnięcia.

#679 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 05 sierpień 2021 - 08:04

Ale jakie c.w.?

Uniwersalnie myślę 10 - 30 gram.



#680 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 05 sierpień 2021 - 08:05

Mam STC w teleskopie i bardzo fajnie hula. Pięknie się ładuje i dobrze pracuje pod rybą. Z resztą ja lubię wieloskłady Shimano, fajnie im wychodzą. Myślę że za 390 jak najbardziej do szarpnięcia.

Tzn wieloskłądy czy czy teleskopy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych