Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
973 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2023 - 16:25

Cześć, ja też w tym roku wybieram się na wakacje z myślą o spinningu z brzegu podobnie jak ty. Ja kupiłem sobie wędkę Dragon Millenium MTX 4.Blast Spin 2,45 / 5-25g i mogę potwierdzić, że wobki 5g latają aż miło.



#922 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 maj 2023 - 18:19

Cześć, ja też w tym roku wybieram się na wakacje z myślą o spinningu z brzegu podobnie jak ty. Ja kupiłem sobie wędkę Dragon Millenium MTX 4.Blast Spin 2,45 / 5-25g i mogę potwierdzić, że wobki 5g latają aż miło.

Oglądałem ten kijek - fajny - też go biorę pod uwagę, tylko ten fioletowy kolor mnie nie przekonuje ;)

Chociaż w tej cenie można już mieć Westina W3 travel albo SG4...



#923 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2023 - 18:31

Ten fiolet na zdjęciach wygląda dużo horzej niż w rzeczywistości

#924 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 19 maj 2023 - 20:09

poszukaj robinson voyager pike 2.70 genialny kij

Przez Ciebie kupiłem sobie tego 3 m. Za takie śmieszne pieniądze naprawdę fajna wędka. Mam nadzieję, że nad wodą tylko się utwierdzę w tym zdaniu



#925 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 19 maj 2023 - 20:11

Jeśli chcesz łowić w Morzu Śródziemnym to weź pod uwagę, że ryby morskie są bardzo silne a po drugie, że tam prawie zawsze wieje. W mojej ocenie, a trochę już lat w roznych morzach i oceanach łowię, taki wakacyjny kijek na Morze Śródziemne powinien mieć min 2,7m i realne cw w okolicach co najmniej 50gr.







Cześć wszystkim!

Stoję przed wyborem wędki travel spin.
Będę na niej łowił na małe i średnie przynęty głównie na wakacjach w Morzu Śródziemnym.
Po przejrzeniu ofert producentów na rynku wytypowałem kilka wędek:
DRAGON Flash FOUR Spinn 2.45m 6-25 g
https://pleciona.pl/...h-FOUR.../34140
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 7 213cm 5-18 g
https://www.sklep-mi...a-abu-garcia...
Abu Garcia Tormentor Travel Spin 8 244 8-24 g
https://www.sklep-mi...a-abu-garcia...
Daiwa Megaforce Travel Spin - 2,25m 7-25g (chyba za "mocna"?)
https://www.sklep-mi...-wedka-daiwa...
Wędka Berkley Phazer Pro III Spinning - 2,13m 3-15g
https://www.sklep-mi...edka-berkley...
Mikado Exellence Journey - 2,14m 3-15g
https://www.sklep-mi...wedka-mikado...
Robinson Travel Spin 7-24 g 66 cm - 240 cm
https://allegro.pl/o...-66-13252650370

Chyba najbliżej mi do Dragona, bo mógłbym też jej użyć na wyjazdach jako lekkiej gruntówki.
Abu Garcia kusi legendą marki.
Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi wędkami to proszę o opinie, ewentualnie zaproponowanie innej.
Budżet < 250 zł
Dzięki!



#926 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 maj 2023 - 20:34

Przez Ciebie kupiłem sobie tego 3 m. Za takie śmieszne pieniądze naprawdę fajna wędka. Mam nadzieję, że nad wodą tylko się utwierdzę w tym zdaniu


Ja przez nich zamówiłem Dragona flash four… jak się sprawdzi to będzie powód żeby trochę chrustu sprzedać bo się nazbierało.

#927 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 19 maj 2023 - 21:05

Tormentor twn bordowy jest bardzo miekki na morze bym go raczej nie bral.

 

A gumy i swimbaity na szczupaka? Lepszy wybor? Tam jest chyba jakis model do 60g czy jakos tak.

 

Cześć, ja też w tym roku wybieram się na wakacje z myślą o spinningu z brzegu podobnie jak ty. Ja kupiłem sobie wędkę Dragon Millenium MTX 4.Blast Spin 2,45 / 5-25g i mogę potwierdzić, że wobki 5g latają aż miło.

 

Jakie ma ugiecie ta wedka. Sztywna palka z twardym dolnikiem czy moze cos innego? Jak wyglada rzut 25g przyneta? Jest jakis zapas?



#928 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 maj 2023 - 21:30

mam wersje tormentora do 24g i wyciagnalem na nia kilka ryb 5kg + (np tego cornish jacka mial bodaj z 5-6kg) i juz pod nim to czulem jak mi sie kolowrotek w uchwycie luzuje- wedka byla cala ugieta.Załączony plik  20221125_110443.jpg   94,29 KB   1 Ilość pobrań lowilem tez jakis narybek - takie rybki po 15cm z gruntu i widac i czuc bylo na kiju brania (lowilem z ciezkarkiem 15-20g z zakotwiczonej lodzi trzymajac wedke w rece).

uzywalem tej wedki jako miekkiej gruntowki i fajnie bylo widac brania, ale juz mz do spina troszke by jej bylo malo. Zostawilem ja sobie tylko dla tego, ze byla tak tania, ze mi sie jej sprzedawac nie oplaca. Do polowu w porcie moze i by byla, ale osobiscie wolalbym cos szybszego. Mialem kupic wersje do 60g, ale koniec koncow wzialem daiwe powermesh. porownuje travele podnoszac z ziemii ciezarki az do miejsca, gdzie uznaje, ze wedka "kleka". tormentor do 24g to niecaly 1kg - jest minimalnie mocniejsza od jakiejs "okoniowki" achelos z ali expresu, ktora przy opisie bodaj do 12g podnosi jakies 0.5kg. blackrock okumy wersja do bodaj 35g jest szybsza i ruszy 1kg - chyba bym ja wolal jakbym mial wziasc 1 wedke- wieksza szansa panowania nad przyneta. powermesh do 60g rusza spokojnie 3kg.


  • Luckyguliver lubi to

#929 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 20 maj 2023 - 09:05

Przez Ciebie kupiłem sobie tego 3 m. Za takie śmieszne pieniądze naprawdę fajna wędka. Mam nadzieję, że nad wodą tylko się utwierdzę w tym zdaniu

ten 3m 20-60 (realnie sporo więcej) z azorką 55 to mój docelowy zestaw na łowienie ze skałek (tak mi podszedł że wziąłem druga sztukę na zapas)

 

generalnie mam sporo kijków z tej serii więc można śmiało pytać jak coś;)

 

w tych pieniążkach a nawet sporo wyższych nie było podobnych traveli na rynku europejskim (trochę tego zamawiałem)



#930 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 maj 2023 - 10:17

Dziękuję wszystkim za wskazówki i podpowiedzi.

Postanowiłem zwiększyć budżet do 400-500 zł.

 

Na chwilę obecną w grze pozostały:

 
DRAGON Flash FOUR Spinn 2.45m 6-25 g
 
TEAM DRAGON Z-series spinn 2.45m 7-28g F-M 4cz.
 
WESTIN W3 Spin 2nd 8'/240cm ML 5-25g 4sec
 
Savage Gear SG4 Medium Game 243cm 7-25g 4sec
 
Ewentualnie jeszcze Robinson Voyager Pike Spin 2,40m 10-30g 5cz, chociaż przekracza zakładany przeze mnie minimalny ciężar wyrzutowy.
 
Najbardziej interesuje mnie od ilu minimalnie gram dana wędka się ładuje i czuć przynęty.
Zakładany przeze mnie c.w. to + - od ok. 5 g do ok. 25 g
Proszę nie przekonywać mnie do wędek o większym c.w., bo zdecydowałem się już na + - 5-25 g :)
Dzięki i połamania!


#931 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 maj 2023 - 12:50

ten 3m 20-60 (realnie sporo więcej) z azorką 55 to mój docelowy zestaw na łowienie ze skałek (tak mi podszedł że wziąłem druga sztukę na zapas)

 

generalnie mam sporo kijków z tej serii więc można śmiało pytać jak coś ;)

 

w tych pieniążkach a nawet sporo wyższych nie było podobnych traveli na rynku europejskim (trochę tego zamawiałem)

No ja lubię sztywne i z zapasem, więc ten ideolo pode mnie :)



#932 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 maj 2023 - 21:15

No ja lubię sztywne i z zapasem, więc ten ideolo pode mnie :)


Jak bys szukal opcji full carbon to polecam:

https://www.guidesnb...om/p/blank_sal2

Przy tym blanku te wszelkie chinskie rumburaki to taki chrust:)

CTS Elite SD 2.9

#933 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 21 maj 2023 - 04:11

Nie łowię na takie drogie wędki ;)



#934 OFFLINE   Moto Fishing

Moto Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 23 maj 2023 - 19:38

Nikt nie ma SG4 Travel 7-25 g ani Westin Spin Travel 5-25 g?

#935 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 29 maj 2023 - 17:38

poszukuję opinii na temat pięcioczęściowych wędzisk shimano stc:

2,7m/3m 20-60g

2,7m 50-100g

monster 3,15m/28-110g

 

w internetach znalazłem, że ten 20-60g to w rzeczywistości bardziej 15-40g, natomiast monster 3,15m to realne 30-80g. o wersji 50-100g nie znalazłem nic.

monster po danych wygląda mz najciekawiej.



#936 OFFLINE   skierki

skierki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaSkierniewice
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Kanicki

Napisano 10 lipiec 2023 - 09:35

Cześć.

Spinninguję raczej delikatnie. "Najcięższa" z wędek jaką mam to Dragon XC 40 5-21 g. Niby wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego, ale chciałbym znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie. Szukam czegoś co może rozszerzyć zakres wagowy stosowanych przeze mnie przynęt w Polsce, ale i nada się do wrzucenia w walizkę i popróbowana wędkowania w cieplejszych częściach Europy. Myślę, że chyba bez sensu kupować "to samo" tylko w 4-ch częściach?  Budżet do 400-450 zł. Szukając totalnie na ślepo rzuciły mi się do rozważenia dwie wędki:

 

- Abu Garcia Diplomat V2 Travel 10-30 g 62 cm - 229 cm

- Favorite X1 TRAVEL 764MH/ 2,29m / 10-32g / (byłem bardzo zadowolony z obsługi posprzedażowej poprzedniej zakupionej wędki, dlatego zajrzałem na stronę Pana Krzysztofa)

 

Argumentem za któraś z powyższych byłaby  szansa w miarę sprawnie obsłużyć też przynęty nieco lżejsze niż 10g?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

   

#937 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 15:00

 

Cześć.

Spinninguję raczej delikatnie. "Najcięższa" z wędek jaką mam to Dragon XC 40 5-21 g. Niby wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego, ale chciałbym znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie. Szukam czegoś co może rozszerzyć zakres wagowy stosowanych przeze mnie przynęt w Polsce, ale i nada się do wrzucenia w walizkę i popróbowana wędkowania w cieplejszych częściach Europy. Myślę, że chyba bez sensu kupować "to samo" tylko w 4-ch częściach?  Budżet do 400-450 zł. Szukając totalnie na ślepo rzuciły mi się do rozważenia dwie wędki:

 

- Abu Garcia Diplomat V2 Travel 10-30 g 62 cm - 229 cm

- Favorite X1 TRAVEL 764MH/ 2,29m / 10-32g / (byłem bardzo zadowolony z obsługi posprzedażowej poprzedniej zakupionej wędki, dlatego zajrzałem na stronę Pana Krzysztofa)

 

Argumentem za któraś z powyższych byłaby  szansa w miarę sprawnie obsłużyć też przynęty nieco lżejsze niż 10g?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

   

 

Nie wiem, czy do wędkowania w innych rejonach niż Polska nie przydałaby się wędka z większym CW, tzn. coś typu 20-60g, zwłaszcza jeśli wypadałoby łowić na głębszej wodzie bądź większym zasięgu. Jeśli w grę wchodzą dwie wędki, a jedynie budżet jest założony taki, jak podałeś, to możesz kupić coś typu 10-30/15-45 oraz drugi kijek do około 10-15g.

Przykładowo tutaj w dobrej cenie: https://sklepwedkars...-Pike-Spin.html

I do tego od razu: https://sklepwedkars...-Jig-Micro.html

Ewentualnie, jak mówiłem, pierwsza wędka mocniejsza, np. https://sklepwedkars...-V2-Travel.html

a do tego szybki kijek do około 15g: https://sklepwedkars...-V2-Travel.html

czy też: https://sportano.pl/...-czarna-1527381  (wklejka)

Jednym travelem nie dasz rady łowić przynętami typu 35g i jednocześnie np. 5g. Możesz iść na kompromis i poszukać wędki typu 5-25g o szybkiej akcji - wtedy te górne wartości będą jeszcze w miarę użyteczne.



#938 OFFLINE   The_End

The_End

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 sierpień 2023 - 19:09

Witam

Przymierzam się do zakupu travela na troć w Polsce oraz łososie w Skandynawii.

Max tuba, która wejdzie do torby samolotowej to około 83cm.

Do tej pory używałem Fox rage prism travel 2,7m 15-50gr i...nie jestem zadowolony z tego kija. Zbyt sztywny. Ryby spadały i wyrzut mniejszymi przynetami tak 7-12gr był trudny. 

Generalnie preferuje kije na troć 2,9-3m, ale w ostateczności jak nie będzie wyjścia to wezmę krtószą 2,7-2,75m.

W Polsce preferuje przynęty tak 8-16gr na troć, rzadko dochodzę do 20 gr ,

W Skandynawii 6- 15gr, czyli tam delikatniej łowię.

Używam tylko żyłki.

To co znalazłem w internecie i wydaje się ciekawe:

1.  ABU Garcia Diplomat X 3,04m, 15-40gr

Plusy to długość i to że 5 skład. Idealny do samolotu. Minus(poważny) to cena bo prawie 800zł.

W internecie bardzo mało informacji o tym kiju. Nie wiem jaką ma akcje i czy w tym wyrzucie będzie dobrze pracował z przynętami 8-12gr?

2. ABU Garcia Diplomat 3,04 12-32gr.

Plusy to długość i to że 5 skład oraz cena, około 300zł. Idealny do samolotu.

Obawiam się tylko o moc tego kija, bo przeczytałem, ze jest dosyć miękki. Przypuszczam, że do przynęt 20gr pewnie dobrze się rzuca, ale co w przypadku holu dużej ryby, czy "nie wymięka"?

3. Savage Gear Parabellum CCS travel 3,07, 12-35gr

Plus to długość, cena też jeszcze nie jest jakaś straszna bo 400-500zł. Minus to długość transportowa(81cm), tutaj tubę chyba musiałbym na wymiar zrobić do samolotu.

Czytałem, że wędka jest przyjemna, tylko pytanie czy na troć/łosoś będzie to dobry kij. Dla mojej gramatury przynęt też chyba ok?

4. Shimano Norden SP 2,74m 10-35gr

Długość gorsza, ale spokojnie zmieści się do torby samolotowej.. Cena już wyraźnie wyższa bo 650zł.

Ciężar wyrzutu chyba ok, ale nie wiem jak z mocą, ogólnymi wrażeniami tej wędki

5. Shimano STC spinning 2,70 15-40gr(5 skład)

Długość gorsza, do samolotu ok. Cena akceptowalna, bo około 450.

Nie wiem, jak to jest z rzeczywistym ciężarem wyrzutu, akcją i mocą?

6. Shimano STC spinning 3,00 20-60gr(skłąd)

Długość ok, do samolotu ok. Cena akceptowalna, bo około 500zł.

Tylko, czy to nie jest za mocny już kij, a zwłaszcza na moje przynęty? Czy nie wkopie się w to samo co mam?

 

Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z wyżej wymienionymi kijami lub ma jakąś inną ciekawą opcje to proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Tomasz



#939 OFFLINE   The_End

The_End

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 sierpień 2023 - 20:10

Dodam, że łowię tylko w rzekach.



#940 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 06 sierpień 2023 - 21:11

Cześć , jak łowisz w skandynawi to mają w sklepach travela daiwa silvercreek sea trout .Nie kosztuje dużo bo ok. 1000 sek a może nawet i mniej . Kij dedykowany pod trocie , mam wersje 274cm 5-25g 4-skład, niestety nie doradzę bo w połowie troci mam zerowe doświadczenie a sam kij ryby nie zaliczył :) na zdjeciu masz dostepne opcje.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Żbik