Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
970 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:21

Alternatywa dla shimano i innych tam tańszych travelków . Zastanawiam się poważnie czy nie wziąć nastepnego zapasu  ;)

 

http://www.shakespea...ning,10797.html

 

 


  • Mr.Happy, coma i Luckyguliver lubią to

#382 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:10

Alternatywa dla shimano i innych tam tańszych travelków . Zastanawiam się poważnie czy nie wziąć nastepnego zapasu  ;)

 

http://www.shakespea...ning,10797.html

Jak kupisz to nie zapomnij sie podzielic wrazeniami  :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 15:10

  • gulf lubi to

#383 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2018 - 18:33

Jak kupisz to nie zapomnij sie podzielic wrazeniami  :)

Proszę bardzo

Travel ten to nieporozumienie dla mnie . Być może dlatego , że niższą półką nie łowię od dłuższego czasu . Przy długości 3m ( cw20-40g )  kijek ma 7szt przelotek , wielkich ringów na podwójnych stopkach . Uchwyt mega niewygodny . Łączenie spigot , bardzo słabo i niepewnie wyglądające . Wędka waży 228g , leci na pysk niesamowicie  . Przy kontrolnym wymachu coś niepokojąco strzykneło w niej . Wraca z kąd przyjechała asap . Nie muszę i nie chcę próbować jej na wodą  :D

Trzeba powiedzieć , że Jest to tania alternatywa . Lecz nie dla mnie  ;)


Użytkownik 'mat edytował ten post 02 maj 2018 - 18:34

  • Luckyguliver i Delbanka lubią to

#384 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2018 - 19:50

Dadam jeszcze , że pomiedzy Shakespeare Agility 2 - 3m 30-40g a Greys GR70  - 3m 15-35g  jest przepaść jakościowa , estetyczna i zapewne użytkowa . Greys w moim przypadku był 3x droższy , jednakże od razu zrobił bardzo pozytywne wrażenie .    Brak stacjonarnych lokalnych , dobrze zaopatrzonych sklepów wędkarskich wymusza niekiedy do takich posunięć , czyli zakupu w ciemno . Zazwyczaj tylko ciekawość zżera , bo może to jest to , nie takie złe będzie i co przeważa w podjęciu decyzji - bo tanie  :rolleyes:  . Pewnie kiedyś  wyleczę się z tego typu eksperymentów , chociażby z uwagi na fakt , że zawsze tak samo się kończy , czyli zwrot towaru  :)



#385 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:49

Hardy Demon Sintrix 330 Spin Rod 8' 5-15g  :excl:  :doh:  Nie wiem co inżynierowie angole mieli  na myśli opisując w ten sposób kijek , słabo go zbrojąc w tylko siedem za dużych ringów i ten metalowo-aluminiowy czy cholera wie jaki , beznadziejny w trzymaniu uchwyt . Liczyłem na cud po raz kolejny i się nie zawiodłem na doświadczeniu - nie ma cudów . Kijek przy poprawnym uzbrojeniu wyszedłby jak dobre 3/4 z zapasem  :)  Wprawdzie ładnie równomiernie się gnie , wzorowo jak na travelka , lecz to jest pałka na średnie szczupale , bolki etc... Rano przywieźli , już  wiozą z powrotem . Poszukiwania trawelka pstrągowego trwają  :D

 

 

Załączony plik  P6040445.JPG   26,64 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  P6040444.JPG   17,87 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  P6040443.JPG   17,15 KB   20 Ilość pobrań


  • coma i Delbanka lubią to

#386 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 04 czerwiec 2018 - 17:00

Moja ulubiona w tej chwili wędka to Team Dragon Voyager Trout 4-21g.
Mam nowszą wersję z korkowym uchwytem. W dodatku kupiłem za połowę standardowej ceny.
Rzucałem wobkami po 2,5 grama i daje radę. Góra raczej dobrze opisana. Bardzo czuła, fajnie gnie się pod rybą. Okazów na razie nie holowałem, największy był szczupak 56 cm. Czekam na fajnego bolka na tym kiju.
Na pstrągi by się chyba nadała.
Wykonanie super.
  • gulf lubi to

#387 OFFLINE   maniek44

maniek44

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:47

[quote name="'mat" post="2397786" timestamp="1528116547"]Hardy Demon Sintrix 330 Spin Rod 8' 5-15g  :excl:  :doh:  Nie wiem co inżynierowie angole mieli  na myśli opisując w ten sposób kijek , słabo go zbrojąc w tylko siedem za dużych ringów i ten metalowo-aluminiowy czy cholera wie jaki , beznadziejny w trzymaniu uchwyt . Liczyłem na cud po raz kolejny i się nie zawiodłem na doświadczeniu - nie ma cudów .

Lubię te firmy(Hardi,Greys),ale łososiowy Demon też mnie rozczarował :(

#388 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 04 czerwiec 2018 - 19:03

sprawdzales g loomis escape?



#389 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:08

Lubię te firmy(Hardi,Greys),ale łososiowy Demon też mnie rozczarował :(

Greysa jeszcze nie używałem ( model GR Spin 10' 15-35g )  ale został u mnie . Bardzo pozytywne wrażenia fotelowe  ;)  A co do G Loomis to nie sprawdzałem na razie  :D  Wolałbym troszkę dłuższy kijek 2.3-2.4m lecz nie mówię nie . 



#390 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:53

 Poszukiwania trawelka pstrągowego trwają  :D

 

 

attachicon.gif P6040445.JPGattachicon.gif P6040444.JPGattachicon.gif P6040443.JPG

Ja ja patrze na angielskie kije spiningowe to zwykle chwytam sie za glowe. Ja bym sobie odpuscil i spojrzal np na oferte Major Craft http://www.majorcraf...em/9812?lang=en. Gdybym mial jeszcze jakies piniazki w skarbonce i jeden strzal w ciemno bez uprzedniego macania kija to wybralbym sobie cos wlasnie z tej serii.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 12:54

  • gulf lubi to

#391 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:08

Ten 765ML wyglada z opisu bardzo ciekawie.
Ja żałuje ze z serii Presso Daiwy, nie ma takiego kijka, ciut dłuższego i mocniejszego niż 704UL, ale o takim samym ugięciu i pracy.

#392 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 czerwiec 2018 - 13:47

MC szukałem , pytałem , ale  innej serii . Finetail przegapiłem , może będą dostępne  :)



#393 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:45

Łowiłem w Patagonii travelem dragona trout voyager tyle że z oskrobanym blankiem i przezbrojonym. Kupiłem na forum za jakieś 200zyla. Kijek dla mnie ideał, bardzo czuły, fajnie pracuje pod rybą. Wyjął sporo ryb między 50-67cm. Żona łowiła takim samym tylko w wersji oryginalnej, był wolniejszy i mniej czuły ale też dawał radę. Za takie pieniadze zastanowiłbym sie nad oskrobaniem i przezbrojeniem w pracowni, kij zyska na szybkości i czułości.

Użytkownik wujek edytował ten post 15 czerwiec 2018 - 08:47

  • gulf lubi to

#394 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2018 - 15:17

Orientujecie się czy w Dragonie można kupić blank td voyager trout ?  Zachwalacie więc trzeba spróbować  ;)



#395 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:08

Łowiłem w Patagonii travelem dragona trout voyager tyle że z oskrobanym blankiem i przezbrojonym. Kupiłem na forum za jakieś 200zyla. Kijek dla mnie ideał, bardzo czuły, fajnie pracuje pod rybą. Wyjął sporo ryb między 50-67cm. Żona łowiła takim samym tylko w wersji oryginalnej, był wolniejszy i mniej czuły ale też dawał radę. Za takie pieniadze zastanowiłbym sie nad oskrobaniem i przezbrojeniem w pracowni, kij zyska na szybkości i czułości.

Miales duzo szczescia kupujac przezbrojony i oskrobany kijek za 200pln :) Ja sie przybieralem do podobnej akcji ale jesli samo oskrobanie nie bedzie kosztowalo wiele to juz przezbrojenie tak. Cala akcja wyjdzie Ci w cenie nowego japonczyka. Kolejny minus to to, ze nawet po przerobkach nie zejde z dlugoscia za bardzo ponizej 2.13m a na takiej dlugosci mi zalezy. Inaczej moge zapomniec o pstragowym twitchingu.

 

Kolejna sprawa. Ten blank sie raczej nie nadaje do prowadzenia malych przynet. @wujek czym ty nim najczesciej lowiles? Czuc jakas roznice w tej materii po przerobce i przed?

 

No i ostatnia kwestia. Waga kija pstragowego. Dla mnie przy dlugosci 2.13m ideal to ok 100g. Ten Dragon niestety bedzie znacznie wiecej.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 15 czerwiec 2018 - 16:19


#396 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:19

Remek jeżeli chcesz króciaka ale 3 części to zerknij na MHX .  . Jest model do 10g , moim zdaniem ciekawy może być pod kropasa . http://www.mudhole.c...nk-TFW842-3-MHX . Mam do 7g ( na razie blank  :rolleyes:  )  i wrażenie bardzo pozytywne . Porównując do StC elite i avid ( blanki o podobnej mocy , tylko mono ) 



#397 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:32

Remek jeżeli chcesz króciaka ale 3 części to zerknij na MHX .  . Jest model do 10g , moim zdaniem ciekawy może być pod kropasa . http://www.mudhole.c...nk-TFW842-3-MHX . Mam do 7g ( na razie blank  :rolleyes:  )  i wrażenie bardzo pozytywne . Porównując do StC elite i avid ( blanki o podobnej mocy , tylko mono ) 

W taj chwili testuje na kropkach i nie tylko Gamakatsu Akilas 70ML https://www.gamakats...las-mobile.html

oraz Major Craft Go Emotion GES 644L. Kazdy z tych kijow ma swoje wady i zalety. Pracownie na razie odpuszczam ze wzgledu na brak 4 czesciowych blankow do spina. Czaje sie jeszcze na tego MC z linka kilka postow powyzej ale kurcze szkoda mi pieniedzy na kolejny wedko eksperyment. Wyprawy wedkarskie pochlaniaja wystarczajaco duzo pieniedzy... :)

 

Ps Moze sie umowimy gdzies na ryby, przywieziemy po pare wedek to sie nam pare kwestii od razu rozjasni?:)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 15 czerwiec 2018 - 16:35


#398 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:36

Łowiłem tym kijem po przeróbce, ten mój jest chyba ze starej serii. Żona miała nową serię i jak porównywałem było czuć różnice w szybkości i czułości. Łowiłem głównie wahadłami, twisterami 3cale na 5g i woblerami twitchowymi 6-7cm. Nie lubię łowić ryb na mikroprzynęty.

#399 OFFLINE   mniejszy

mniejszy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 30 czerwiec 2018 - 14:25

Panowie zamówiona Savage Gear Roadrunner XLNT2 3-16g. Ktoś używa? Jakieś wrażenia? 



#400 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:41

Panowie zamówiona Savage Gear Roadrunner XLNT2 3-16g. Ktoś używa? Jakieś wrażenia? 

To chyba musztarda po obiedzie, nie? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych