Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Numery rejestracyjne na ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 luty 2017 - 12:31

Nie wiem czy jest sens rzeźbić. U kolegi z forum za dwa banery w kolorze pontonu z kilkoma otworami na mocowanie zapłaciłem 25 zł + wysyłka.


Godski możesz mi podać nazwę kolegi, który robi napisy do pontonu na plandece? Mam naklejone z tej niby elestycznej folii, ale ze dobrze to to już nie wygląda.

#222 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 luty 2017 - 12:43

Nie wiem jak zmieściłeś nr. rejestracyjny na papierze A4, jeżeli litera (cyfra ) ma mieć wysokość 10 cm , a jej  szerokość 1 cm.

Wymiar A4 - 210mm x 297mm

Da się. Potrzeba tylko kilku kartek, a nigdzie kolega Rowino nie pisze, że  to jest jedna kartka :)



#223 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 luty 2017 - 12:48

Godski możesz mi podać nazwę kolegi, który robi napisy do pontonu na plandece? Mam naklejone z tej niby elestycznej folii, ale ze dobrze to to już nie wygląda.

Mając to na "plandece", to można jednym numerem rejestracyjnym  obskoczyć wszystkie swoje łódki i jeszcze pożyczyć nr dla szwagra, jak będzie w potrzebie :) Przecież kwitu rejestracyjnego nie ma obowiązku trzymania przy sobie.



#224 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2017 - 12:57

Godski możesz mi podać nazwę kolegi, który robi napisy do pontonu na plandece? Mam naklejone z tej niby elestycznej folii, ale ze dobrze to to już nie wygląda.

Zapytam Go czy mogę podać.

 

Mając to na "plandece", to można jednym numerem rejestracyjnym  obskoczyć wszystkie swoje łódki i jeszcze pożyczyć nr dla szwagra, jak będzie w potrzebie :) Przecież kwitu rejestracyjnego nie ma obowiązku trzymania przy sobie.

Zawsze wożę kwit rejestracyjny.



#225 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 luty 2017 - 13:10

Zawsze wożę kwit rejestracyjny.

Nikt tego nie zakazuje :)

Ja natenprzykład wożę zawsze ze sobą zdjęcie wnuczka :)



#226 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 luty 2017 - 13:39

Jak nie ma obowiazku posiadania kwita rejestracyjnego? U mnie za kazdym razem jak sprawdzaja ,to pierwsze co chca to dokumenty od plywadla, a pozniej karta i wpis



#227 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 luty 2017 - 15:30

Jak nie ma obowiazku posiadania kwita rejestracyjnego? U mnie za kazdym razem jak sprawdzaja ,to pierwsze co chca to dokumenty od plywadla, a pozniej karta i wpis

Możliwe, że masz rację.

Mógłbyś mi podać podstawę prawną, czy raczej jest to widzimisię organów kontrolnych z którymi lepiej nie drzeć kotów? Oczywiście, waga kwitu nie powala, ale chodzi mi o przepisy. Sam wszystkie dokumenty mam w jednym woreczku foliowym. Zastanawia mnie, czy numer nie musi być umieszczony trwale na pływadle. W przeciwnym wypadku, to można z nim robić "numery" tak jak pisałem wyżej.



#228 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 luty 2017 - 16:00

Niestety widzimisię. Mogą mnie w pompkę cmoknąć za brak dowodu. Ale mam zawsze wszystko inne, zgodnie z przepisami.
Co do trwałości umieszczania numerów - tablica rejestracyjna w aucie, umieszczona w plastikowej ramce zalicza się do trwałego sposobu? Przecież tez można blachy sobie zdejmowac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • maweric lubi to

#229 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 luty 2017 - 19:35

Nie zgłębialem nigdy tematu czy mieć musze czy też nie . Zawsze mam przy sobie. Jak spotkam stróży prawa na wodzie to poproszę o wykładnię prawna do tego. Nie mniej jednak . Paradoksem jest to . Ze jeśli się wędkuje to papiery "muszą byc" ale jak się rekreacyjnie pływa ,to już nie :) ot prawo. Wędka wszystko zmienia.



#230 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 07 luty 2017 - 22:13

A jak masz wędkę i nie lowisz to co? Rekreacyjnie tylko przecież panie władzo ;-)

#231 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 luty 2017 - 23:33

To akurat przerabialem.  I ogólnie nie ma prawa w tedy zadać żadnych papierów bo nie łowisz.  Jednak możesz płynąć na/z ryb i tu się mogą zacząć schody... bo jak się uprze  to mandat=odmowa i sąd . Takie tam buble prawne.z drugiej strony ,to np klusol z siecią na lajbe byłby nietykalny twierdzac ,ze on tez tylko pływa rekreacyjne :)


Użytkownik siarq edytował ten post 07 luty 2017 - 23:36


#232 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 08 luty 2017 - 07:57

Co do trwałości umieszczania numerów - tablica rejestracyjna w aucie, umieszczona w plastikowej ramce zalicza się do trwałego sposobu? Przecież tez można blachy sobie zdejmowac

Samochód bez blach podczas kontroli jest łatwy do identyfikacji.

 

A jak masz wędkę i nie lowisz to co? Rekreacyjnie tylko przecież panie władzo ;-)

Wg przepisów posiadanie wędki na łodzi jest równoznaczne z łowieniem. Kilka dni temu natknąłem się na to w jakimś przepisie. W Wigierskim Parku Narodowym wolno łowić od wschodu do zachodu słońca zgodnie z kalendarzem. Wypłynąłem o świcie przed wschodem słońca i widzę Straż Rybacką. Stanąłem więc przy trzcinie i czekam na wschód słońca. Wędki złożone. I niestety kontrola. Pierwsza i ostatnia w życiu jak do tej pory.

 

.z drugiej strony ,to np klusol z siecią na lajbe byłby nietykalny twierdzac ,ze on tez tylko pływa rekreacyjne :)

Posiadanie niedozwolonych narzędzi do połowu ryb, nawet we własnym domu jest niedopuszczalne.

A na ryneczku co tydzień w soboty, widzę handlarzy oferujących sieci, żaki. Policja przechadza się leniwie obok i nie widzą tego.

Jak widzisz sieć kłusola w wodzie, to możesz to zgłosić, ale nie wolno ci jej palcem dotknąć.



#233 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 08 luty 2017 - 08:00

Samochód bez blach podczas kontroli jest łatwy do identyfikacji


W temacie dyskusji co to znaczy trwałe zamocowanie, to nie ma żadnego znaczenia.


Tapatalknięte ze srajfona

#234 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 luty 2017 - 08:03

To akurat przerabialem.  I ogólnie nie ma prawa w tedy zadać żadnych papierów bo nie łowisz.  Jednak możesz płynąć na/z ryb i tu się mogą zacząć schody... bo jak się uprze  to mandat=odmowa i sąd . Takie tam buble prawne.z drugiej strony ,to np klusol z siecią na lajbe byłby nietykalny twierdzac ,ze on tez tylko pływa rekreacyjne :)

Siarg to jak w tym dowcipie wyrok za gwałt, bo się ma narzędzie gwałtu.



#235 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 08 luty 2017 - 08:11

W temacie dyskusji co to znaczy trwałe zamocowanie, to nie ma żadnego znaczenia.

Tak z ciekawości zapytałem, czy aby nie musi być nr trwale związany z łodzią.

Widzę, że jest to tak samo jak z przyczepkami lekkimi zrobionym własnoręcznie - SAM. Jak masz zarejestrowaną  jedną, to możesz mieć ich później więcej i tylko przekładać tablicę w zależności od potrzeb.



#236 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 luty 2017 - 16:28

Miałem kilka kontroli z banerem , jak wiadomo część policjantów nie grzeszy inteligencją i niestety;  może nie trzeba się tłumaczyć, ale trzeba być stanowczym.

Trwale , znaczy trytka  już. Jednak większość podchodzi normalnie i  nie wnika zbyt głęboko , masz opłaconą kartę i kapok i jest OK.

 

@Janusz , numery służą do rozpoznania właściciela łodzi podczas wędkowania z dużej odległości, ( bardziej kłusowania lub zachowań niezgodnych z przepisami ) . Zauważ, że nie musisz nanosić numerów, gdy łódź lub ponton wykorzystywana jest do rekreacji .

 

Co do przyczepki SAM , przyczepka ma wybite numery zgodne z dowodem rejestracyjnym. Rejestrując łódź, ponton podajesz tylko długość, ewentualnie moc silnika, nikt nie wnika w numery, f-ry, umowy itd.



#237 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 luty 2017 - 17:03

....Rejestrując łódź, ponton....

Rejestrując wczoraj ponton pani kazała mi we wniosku wpisać tylko długość- bez okazywania dokumentów.



#238 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 10 luty 2017 - 14:00

Rejestrując wczoraj ponton pani kazała mi we wniosku wpisać tylko długość- bez okazywania dokumentów.

 

Chyba zawsze tak jest.



#239 OFFLINE   admam

admam

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:adam
  • Nazwisko:kozidrak

Napisano 01 sierpień 2017 - 14:21

osobiście zamówiłem numery na ponton z allegro agencja b6 z tym że na stronie przy zamawianiu trzeba zaznaczyć ze mają być naklejki elastyczne

zapłaciłem około 30 zl jestem bardzo zadowolony, bez paprania malowania ich wystarczy tylko zamówić naklejkę i przykleić w łatwy sposób

 

znalazłem nawet artykuł ciekawy na temat oznakowania łodzi pontonu czy jachtu 

 

https://www.b-6.pl/s...racyjnenalodzie

 

śmiało mogę polecić właśnie naklejki 



#240 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2017 - 15:51

Na kilka lat powinny wystarczyć przy właściwym przyklejeniu. Sporo osób na forum używa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych