Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki multiplikator na początek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:43

Jeśli pisząc pod wiatr masz na myśli większy niż 6m/s no to w takich warunkach nie próbowałem. Przy normalnym wietrze 2-4m/s bez problemy wobkiem 15g można było rzucać.
Zaznaczę, że te 15g to już dobra waga dla tego multika i sparowany był z odpowiednim kijem.
Na pewno różnica między zwykłym magnetykiem a DC była bardzo duża.

j

Patryk a przez DC nie ma krótszych rzutów?

#142 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:50

 

Patrzcie jak chlop na dc miota.... i ten dżwięk dc ....bajka

a tak swoja drogą to swietne lowisko, jak to moj kolega powiedzial: braly by nawet na zapalniczke z kotwoczka :P


Użytkownik hose4ras edytował ten post 10 styczeń 2017 - 23:51

  • PILOT i panpawel85 lubią to

#143 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 11 styczeń 2017 - 00:00

j

Patryk a przez DC nie ma krótszych rzutów?


Czy ja wiem...
Przy lżejszych przynętach może ale powyżej 12g nie zauważyłem. Przynęty 20g leciały w ujj daleko. Byłem zadowolony 😁

#144 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 styczeń 2017 - 00:08

Dzięki

#145 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:47

Jedyny multik, na którym nie zrobiłem ani jednej brody to Lin. Przynęta wpada do wody i nie zatrzymuję szpuli kciukiem przed uderzeniem w wodę

Użytkownik PILOT edytował ten post 11 styczeń 2017 - 09:03


#146 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:17

Nie puszczajcie takich filmów bo mi się przykro robi jak patrzę że może być tyle ryby w wodzie :D


  • Rafał.N i eRKa lubią to

#147 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:38

Nie puszczajcie filmików z CC201DC bo co 2 godziny obiecuje sobie że jej nie kupie ... :P  



#148 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:46

Dobrze, dobrze ;)

To może pogadamy o CC101DC, która zawsze chciałem kupić i uczyniłem to wreszcie pod koniec zeszłego roku? :P  ;)  :D

...oczywiście jeśli Cię to wyluzuje?! :)



#149 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:36

Dobrze, dobrze ;)

To może pogadamy o CC101DC, która zawsze chciałem kupić i uczyniłem to wreszcie pod koniec zeszłego roku? :P  ;)  :D

...oczywiście jeśli Cię to wyluzuje?! :)

 

Nie pomagasz mi ... :D



#150 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2017 - 12:39

Upss  :(  :D



#151 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:43

Nie puszczajcie filmików z CC201DC bo co 2 godziny obiecuje sobie że jej nie kupie ... :P


Właśnie dziś do mnie dotarła ,cudo ale trochę duża.
  • Rafał.N lubi to

#152 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:13

Właśnie dziś do mnie dotarła ,cudo ale trochę duża.

 

spodziewac sie na gieldzie?? :P



#153 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:32

Nie. nie .nie.

#154 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 12 styczeń 2017 - 00:02

 

Patrzcie jak chlop na dc miota.... i ten dżwięk dc ....bajka

a tak swoja drogą to swietne lowisko, jak to moj kolega powiedzial: braly by nawet na zapalniczke z kotwoczka :P

Świetne miejsce, fajny filmik. Tylko CAST:)! Gościu robi wszystko, żeby kotwa z zadziorem przeszyła mu palucha na wylot;)


Użytkownik PILOT edytował ten post 12 styczeń 2017 - 00:06

  • grisza-78 i eRKa lubią to

#155 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 12 styczeń 2017 - 00:40

Ładnie ciachał szczupaki  :) prawie jak ja 26.12 2016


  • grisza-78 lubi to

#156 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 07:16

Rzeka gdzieś na północ od Tampere. Tyle wiem. Problem w tym że tych rzek jest zbyt dużo żeby mieć jakiekolwiek przypuszczenia która to. Koleś nie chciał zdradzić dokładnie bo to jego ulubione łowisko. Ryb nie ma dużych ale jest ich dużo i są waleczne.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#157 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2017 - 15:56

Rzeka gdzieś na północ od Tampere. Tyle wiem. Problem w tym że tych rzek jest zbyt dużo żeby mieć jakiekolwiek przypuszczenia która to. Koleś nie chciał zdradzić dokładnie bo to jego ulubione łowisko. Ryb nie ma dużych ale jest ich dużo i są waleczne.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Tak szczerze to nie jest rzeka w takim a nie innym znaczeniu,ale w finów wszystko co jest szersze niż 5m i jakiś tam przepływ ma to ''joki''.Jak zwrócisz uwagę na brunatny kolor wody i mocno wybarwione ryby,to ta ''rzeka'' to nic innego niż jak ''łącznik'' dwóch jezior z czego to zasilające położone jest na silnie bagnistym,torfowym terenie.W brew pozorom takich prawdziwych w tego słowa znaczeniu rzek jest niewiele,jest sporo typowo pstragowo-lipieniowych potoków w samej Laponii,oraz kilka interesujących rzek wpadających do zatoki Botnickiej od granicy ze Szwecją do Oulu (mniejsze i większe z wchodzącymi do nich trotkami i łososiami),reszta od od północno-zachodniej do południowej części (do granicy rosyjskiej) wygląda podobnie ,ma mały ''uciąg'',przez większą część przebiega blisko pól uprawnych i przez praktycznie cały sezon ma kolor kawy z mlekiem.



#158 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 13 styczeń 2017 - 17:58

Ale ten łącznik ma prąd:)

#159 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:39

Paavo rzeka to joki. Rzeka o brunatnej wodzie nie musi być łącznikiem jezior. Mam w okolicy aurajoki która łącznikiem nie jest. Wodę ma brunatną na moim odcinku ale później się trochę wybarwia. Niewiele ale zawsze. Bagien akurat przy niej nie ma ale torfowe podłoże owszem. Jest na niej kilka odcinków gdzie można za pstrągiem poganiać ale "fly fishing only". Ogólnie okoń rządzi. Szczupaka mniej ale z tego co wiem to rekordzista miał 13kg! (Został zeżarty przez miejscowych finów). Przy szybszym nurcie w zakolach można jeszcze złapać klenie i jazie. Rzadko ale są. Sezon zacząłem w tym roku i jeszcze mlodego udało mi się namówić na wspólne wypady. Przed 4 urodzinami już zaliczył swoje pierwsze rybki.
Zacząłem od spina ale na nastepny sezon zaopatrzyłem się w casta balzera. Jeszcze multika muszę kupić żeby obsłużył przynęty 30-90g. Chyba padnie na 4601 albo 5601.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#160 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:19

Paavo rzeka to joki. Rzeka o brunatnej wodzie nie musi być łącznikiem jezior. Mam w okolicy aurajoki która łącznikiem nie jest. Wodę ma brunatną na moim odcinku ale później się trochę wybarwia. Niewiele ale zawsze. Bagien akurat przy niej nie ma ale torfowe podłoże owszem. Jest na niej kilka odcinków gdzie można za pstrągiem poganiać ale "fly fishing only". Ogólnie okoń rządzi. Szczupaka mniej ale z tego co wiem to rekordzista miał 13kg! (Został zeżarty przez miejscowych finów). Przy szybszym nurcie w zakolach można jeszcze złapać klenie i jazie. Rzadko ale są. Sezon zacząłem w tym roku i jeszcze mlodego udało mi się namówić na wspólne wypady. Przed 4 urodzinami już zaliczył swoje pierwsze rybki.
Zacząłem od spina ale na nastepny sezon zaopatrzyłem się w casta balzera. Jeszcze multika muszę kupić żeby obsłużył przynęty 30-90g. Chyba padnie na 4601 albo 5601.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

To kolega najwidoczniej z okolic Turku :) ...to że rzeka się nazywa ''joki'' to ja wiem doskonale,to że jest to łącznik między jeziorami sugeruje własnie namiar ma północ od Tampere gdzie nie ma jako takich rzek z ujciem do morza (zatoki Botnickiej),a królują jeziora częściowo połączone siecią ''łączników''(jedyna duża rzeka to Kokemäenjoki mająca ujście do morza niedaleko Pori,a swoj początek zaczyna wypływając z jeziora Kulovesi),a wiem o tym bo zjeździłem te tereny dość mocno zanim życie osobiste dość mocno usadziło mnie w jednym miejscu.W tym momencie od kilku sezonów w 80% łowię na Vanaja-Vesi i to na jego najwęższym ''kanałowo-rzecznym'' odcinku,pomimo że jest to jezioro (jakieś 50km długości) odznacza się lekkim nurtem w kierunku Tampere,który przybiera dość sporo w wiosennym sezonie,woda również ma brunatny kolor,gdyż początkowa część jeziora zaczyna się na dość mocno bagnistym terenie.Z drapieżników prym wiodą oczywiście szczupaki,ale nie brakuje też okonia i sandacza,zdaża się również kleń,jaź,boleń czynawet pstrąg tęczowy :) ,ale to już w mniejszym stopniu.

 

Ale ten łącznik ma prąd:)

Nom tak jak wiele innych a'la rzek w Fin...wystarczy ,że jeziora są na różnych poziomach wględem siebie ;) .

sandacza,zdażają się również klenie,jazie,bolenie a nawet pstrągi tęczowe :D ,ale już w dużo mniejszym stopniu.


Użytkownik Paavo edytował ten post 14 styczeń 2017 - 20:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych