Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki multiplikator na początek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 20 luty 2017 - 19:28

Padnie chyba na tą Z-etykę.Które przełożenie wybrać?Poda ktoś jakieś namiary gdzie najlepiej cenowo można ją kupić?
Pozdrawiam.

#202 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2017 - 22:47

Padnie chyba na tą Z-etykę.Które przełożenie wybrać?Poda ktoś jakieś namiary gdzie najlepiej cenowo można ją kupić?
Pozdrawiam.

O nówkę ze starej serii z mniejszym przełożeniem ciężko .

Ceny używek od 1000 zł się zaczynają ale oferty w przeważającej części Japonii. Jest ryzyko jest zabawa :rolleyes: . I jeszcze ten Vat nieszczęsny.

 

Te nowe z wyższym przełożeniem są dostępne w sklepach w Japonii bez problemów. Ale według mnie niższe do kloców lepsze.


  • wsw1515 lubi to

#203 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2017 - 10:38

Ok będziemy myśleć,do maja jeszcze trochę zostało może coś się trafi

#204 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 luty 2017 - 08:48

Witam od tego sezonu,chce zacząć łowić szczupaki na duże przynęty,(35g-110g) pierwsze kroki z multikiem.
Chciałbym żeby był to raczej niski profil,podobno wygodniej?
Miałby mi okazyjnie służyć do troll na Odrze za Sumem ,tak że nie wiem, czy niski profil da rade do takiej orce?
Ogólnie lubię sprzęt z górnej polki. Może nie musi być to jak stella czy vanquish w spinningu ale taki poziom jak TP11.

Doradźcie coś wybrać?
Pozdrawiam.

Do opisanego zastosowania wystarczy Shimano Curado 201D/Speedmaster, do kupienia za mniej niż połowa ceny Z-ki. Toro 51 raczej nie dokupienia, mało kto chce sprzedać.


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 24 luty 2017 - 08:54


#205 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 luty 2017 - 08:54

O nówkę ze starej serii z mniejszym przełożeniem ciężko .

Ceny używek od 1000 zł się zaczynają ale oferty w przeważającej części Japonii. Jest ryzyko jest zabawa :rolleyes: . I jeszcze ten Vat nieszczęsny.

 

Te nowe z wyższym przełożeniem są dostępne w sklepach w Japonii bez problemów. Ale według mnie niższe do kloców lepsze.

Z tymi klockami i przełożeniem to zależy jaki rodzaj przynęty. Jeśli są to nie stawiające w wodzie oporu jerki to na trwałość konstrukcji przełożenie nie ma wpływu. Przełożenie ma znaczenie przy woblerach ze sterem, łowiąc w nurcie itp.

Jerka ściągamy kijem, a multikiem kasujemy luz. 

Zbyt niskie przełożenie np. 5.0:1 przy jerkowaniu bywa kłopotliwe, bo uniemożliwia szybsze poprowadzenie przynęty lub jak kto woli nieskasowanie luzu linki w momencie brania...:)

Z kolei do łowienia dużymi gumami około 100g niskie przełożenie przydaje się, jeśli ryby słabo żerują i wskazane jest wolne prowadzenie.

Trzeba wybrać złoty środek:) 



#206 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2017 - 12:03

Do opisanego zastosowania wystarczy Shimano Curado 201D/Speedmaster, do kupienia za mniej niż połowa ceny Z-ki. Toro 51 raczej nie dokupienia, mało kto chce sprzedać.

Mam Curado 201D i uważam że jest to świetny multik ale do klocków się nie nadaje z powodu zbyt małej pojemności szpulki. Linki 40 LB nie wejdzie tam nawet 100 metrów.



#207 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2017 - 12:30

Jest obecnie na Alle jeden Kastking Royale Legend którego pomęczyłem na sucho ale na kiju z żyłką.

​To egzemplarz który testowałem, a odesłałem tylko z powodu niedopatrzenia- nie na te zdjęcia z opisu patrzyłem i nie na tą rękę wziąłem .

​Zdecydowałem się bo cóż to za cena  :) , jednak zaskoczony byłem bardzo in plus, praca rewelacyjna, hamulec 7kg bardzo płynny regulowany w b. dużym zakresie.

​Rzuty na ogrodzie również były obiecujące :)

​Oczywistym jest że to żaden test- jednak gdyby był na prawą rękę to by został.

​Nie namawiam w żadnym wypadku- ale za takie pieniądze?



#208 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 luty 2017 - 13:19

Mam Curado 201D i uważam że jest to świetny multik ale do klocków się nie nadaje z powodu zbyt małej pojemności szpulki. Linki 40 LB nie wejdzie tam nawet 100 metrów.

Mam wersję 201DHSV i dało radę nawinąć Strena 40LB w odpowiedniej ilości (minimum 100m) - nie pamiętam ile, dawno na niego nie łowiłem.

 

WG. specyfikacji do Curado201D http://www.tackletou...ado200dhsv.html

wchodzi po amerykańsku nylon 14lb / 110yds 

czyli po naszemu linka 0.34mm 100metrów ( tak wiem plecionka  nie ma średnicy, ale ten parametr często pozwala na oszacowanie ile wejdzie, jak coś pokręciłem z tym 0.34 to sorry).

 

Śmiem twierdzić, że linka 40LB (plecionki starego typu jak Stren, PowerPro) to mniej niż  0.34mm. Co innego nowoczesne 8 splotowe PE 40LB tej linki wejdzie znacznie więcej.

 

Można również poszukać wersji na rynek japoński czyli Shimano Speedmaster, ma inną szpulę:

http://jerkbait.pl/t...no-speedmaster/

 

Przykładowa oferta( ztuningowana rączka)

http://buyee.jp/item...tion/v488684028

i druga ( ale ciut droższa):

http://buyee.jp/item...tion/s518783862

 

Osobiście do przynęt max 120 gram używam Shimano Metanium XT z linką 30LB Stren. Fatso 14s nie jest mu groźne :)

Do kupienia również w rozsądnych pieniądzach < 600zł

Mam obecnie 3 sztuki, jak się któryś zepsuje (w co wątpię) to mam zapas.


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 24 luty 2017 - 13:39


#209 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 marzec 2017 - 10:19

Koledzy, kto się siedzi aktualnie w temacie multików w budżecie c.a. 600PLN ?

Kupiłem w ubiegłym roku prosty kijek i jakiś chiński mutik aby popróbować casta. Metoda mi podeszła i chciałbym przesiąść się na coś lepszego. Gramatura przynęt jaka mnie interesuje to ok. 15-60g, do lżejszych używam spinningu. W zasadzie prawie zdecydowałem się na Abu Revo SX lub STX ale to chyba już wychodzi z produkcji bo podaż jest nędzna a do tego ceny jakoś wyższe niż przed rokiem. Możecie coś zaproponować?



#210 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 22 marzec 2017 - 10:42

Curado 101D - podaż też niewielka, wisi na giełdzie.



#211 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 16 kwiecień 2017 - 08:51

@oldSeb, mam Revo SX trzeciej generacji od dwóch lat. Sparowany z DAMem effzett yagi 2.13 12-42. Służył mi do dorochy, jerkowania i gum. Po dwóch latach używania nic się z nim nie złego nie dzieje. W sezonie 2016 nabiłem ponad 150 motogodzin na łódce z czego lwią część multik wlókł woblery różnej maści. Nie miał łatwego życia ale nie zrobiło to na nim wrażenia. Ostatnio dokupiłem do niego lekką szpulkę z aliexpress i okazało się że lekkiego łowienia też się nadaje. 
W ramach eksperymentu zamieniłem Okumę Helios Air przy Dragonie 240/2-14 na Revo SX z lekką szpulką i nagle okazało się, że cykada 5 gram i twister z 4 gramową główką latają elegancko. 
Reasumując za relatywnie nieduże pieniądze można mieć kręcioła z dwiema szpulkami do dwóch różnych zastosowań.

Myślałem żeby kupić coś na większym wypasie ale z drugiej strony - po co?


  • bassy lubi to

#212 OFFLINE   robotix

robotix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 maj 2017 - 19:45

Witam, czy ktoś ma
SHIMANO Citica Bantam 200 ? Interesuje mnie jak się spisuje w użytkowaniu...czy na początek do łowienia na przynęty 10-20 gram będzie odpowiedni...chcę zacząć przygodę z castingiem ... do tego okuma rock.. 213 10-35?czy może Shimano Bantam "BLACK MAGNUM 101GT" będzie lepszym wyborem...

Użytkownik robotix edytował ten post 03 maj 2017 - 19:48


#213 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 maj 2017 - 19:55

...wiesz , że tym Bantamem kręci się prawą ręką?



#214 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 maj 2017 - 20:23

Kolego robotix. Większość konstrukcji multików ma w końcówce cyfr numer zero albo jeden ( czyli dla kręcących lewą ręką.) Jeżeli są inne oznaczenia, występuje literka L. Robert dobrze prawi, co oczywiście, jeżeli jesteś mańkutem, traci w tym momencie jakiekolwiek znaczenie.


  • MarcinZet lubi to

#215 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 maj 2017 - 20:30

...ale jeśli kolega jest mańkutem, to ma znaczenie w przypadku tego drugiego Bantama "101"  ;)  :D



#216 OFFLINE   robotix

robotix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 maj 2017 - 21:47

Nie jestem nzńkutem, faktycznie teraz dopiero sprawdziłem ten 200 jest na prawą rękę więc odpada, ten drugi jest jeszcze oznaczenie LH...dzięki za zwrócenie uwagi a co odnośnie używalnosci tego drugiego czyli Shimano Bantam "BLACK MAGNUM 101GT?

Użytkownik robotix edytował ten post 03 maj 2017 - 21:48


#217 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 14 maj 2017 - 07:53

Zastanawiam się nad zakupem multika, w moich ,,lokalnych" sklepach są dostępne takie modele
ABU ORRA 2 WINCH
ABU REVO SX
DAIWA TATULA 100HSL
może ktoś podpowie co będzie z nich odpowiednie do przynęt głównie 30-50gr i raz na jakiś czas coś cięższego żeby ogarnął

#218 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 14 maj 2017 - 09:13

z tych trzech,smialo bym wzial Tatule


  • Alexspin lubi to

#219 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 15 maj 2017 - 08:47

Ja też : Tatulę albo Revo.
Mam obydwa.
Obydwa dają radę.
  • Alexspin lubi to

#220 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 15 maj 2017 - 09:59

Zastanawiam się nad zakupem multika, w moich ,,lokalnych" sklepach są dostępne takie modele
ABU ORRA 2 WINCH
ABU REVO SX
DAIWA TATULA 100HSL
może ktoś podpowie co będzie z nich odpowiednie do przynęt głównie 30-50gr i raz na jakiś czas coś cięższego żeby ogarnął

Tatula. Jestem początkujący w caście, ale łowi mi się nim bezproblemowo.


  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych