Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Grecja - Spinning z brzegu, w morzu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:08

Najczęściej tak bywa jak w przypadku Dareckiego 72 .Jest się z rodzinką na wczasach ,piękne klimaty,szkoda sobie dupę zawracać moczeniem kija w wodzie.W hotelu kilka rybek na stole do wyboru to usiłowanie wyrwania jakiegoś zwierzątka z morza nie ma sensu.Sam pobyt z żonką nad wodą troszkę deprymuje.Zachodzi słonko ,rybka zaczyna gryżć a połowica oświadcza że pobyt nad wodą powinien się w tym momencie  skończyć bo już z się nie opali.Połowiłem w morzu śrudziemnym jak byłem kilka miesięcy na wyspie sam i miałem możliwość skupić się na łowieniu konkretnych gatunków .To miało sens.Jak jadę z żonką w jakiś zakątek świata  to są tylko krótkie wędkarskie epizody :)

Dokladnie tak wyglada egzotyczne lowienie z rodzina  :D ale wedke trzeba miec zawsze miec przy sobie chodzby wyjazd byl do piekla.  Ja tylko raz nie wzialem sprzetu bo przeprowadzka, remonty, rodzina z Polski i szybki wyjazd na Floryde ze wszystkimi. Myslalem ze nie bede mial czasu na moczenie kija...a tu okazalo sie ze przy plazy na ktorej spedzalismy milo czas, lowiono takie ryby ze do tej pory ciezko mi zasnac jak sobie o tym pomysle. Oczywiscie w pozniejszych wyjazdach gdy wedka zabierana byla bardziej niz szczoteczka do zebow, nigdy taka sytulacja sie nie powtorzyla. :(


  • Janusz Wideł i szczupak1 lubią to

#22 OFFLINE   Robson2

Robson2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:58

A jak tam w tej Grecji jest z pozwoleniami na łowienie? Żeby być legalnym trzeba coś wykupić?


  • kaczucha28 lubi to

#23 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:08

Nie ma żadnych pozwoleń.



#24 OFFLINE   Robson2

Robson2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:17

Też tak słyszałem. Rozumiem, że to wynika z lokalnych przepisów całego kraju? Przy okazji kilka zdjęć z sąsiedniej Riwiery Tureckiej. Mam też zdjęcie kapitalnego tuńczyka z kuchni hotelowej ale w ostatniej chwili skojarzyłem, że nie nadaje się do zamieszczenia na tym portalu :)

Załączony plik  IMG_0385a.jpg   64,56 KB   30 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_0513.jpg   176,12 KB   29 Ilość pobrań

 

beiiab.jpg    14twojd.jpg

 

 

 



#25 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:52

Małe uzupełnienie, nie ma licencji na połów z brzegu. Jeśli chce się połowić z łajby konieczna jest licencja (koszt naście EUR na dwa lata), ale... trzeba mieć ichniejszy NIP.  A żeby go zrobić potrzeba czasu, albo trzeba myśleć wcześniej i załatwiać przez jakąś kancelarie.



#26 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:23

Obecnie nie są wymagane zezwolenia na rekreacyjne połowy, dotyczy to połowów z brzegu oraz połowów z łodzi.

 

Licencje na połowy z łodzi zostały zniesione w ub. roku i motywowano to ułatwieniami dla turystów oraz oszczędnościami w instytucji wydającej owe licencje.

 

Odpowiedni przepis jest opublikowany w tutejszym Dzienniku Ustaw z dnia 14.04.2014 Art. 14.2 .


  • Friko lubi to

#27 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:24

Bardzo dziękuję za tą informację, nie będę się już opierać przed wakacjami w Grecji :)

#28 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 25 luty 2015 - 09:11

Testy nowych zabawek od DUO:

 

21l315i.jpg

 

dr2ns.jpg

 

15n3n6d.jpg


Użytkownik marek0l edytował ten post 25 luty 2015 - 09:37


#29 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2015 - 10:15

Ładne te przynęty i jak widać skuteczne!



#30 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 26 luty 2015 - 09:23

Na mniejsze przynęty typu obrotówki małe woblerki, gumy na pewno połowisz z brzegu belony. Jednak proponowałbym Ci też gruntówkę, ciężarek ok 100g z przyponem strzałowym 2 haki rozm. 6-8, na haku krewetki. i rzut jak najdalej, najlepiej szukaj ciemniejszych miejsc na wodzie, czyli zagłębienia i podwodne trawy. Przy odrobinie szczęścia możesz być na prawdę miło zaskoczony :) no i uważaj na ryby typu scorpion fish i dragon fish. Obejrz ich zdjęcia w necie i jeśli taką złowisz odcinaj żyłkę...


Użytkownik Bugi86 edytował ten post 26 luty 2015 - 09:23


#31 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 26 luty 2015 - 15:03

Scorpion fish i dragon fish to niezłe demony!

Dobrze wiedzieć czego nie dotykać!



#32 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 26 luty 2015 - 16:40

Mureny też są niebezpieczne .Ugryzienie jest bardzo bolesne i podobno mają jakieś cholerstwo ala jad.Na gruntówkę z kawałkiem kalmara trafiają się dość często w pobliżu raf.Najlepiej odciąć żyłkę nie wyciągając ryby na brzeg.Wyjąłem taką cholerę  około 1,2 m. na plażę i chciałem odciąć żyłkę przy pysku.Rzuciła się na rękę kłapiąc zębami jak pies.


  • Gad1979 i szczupak1 lubią to

#33 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 26 luty 2015 - 22:46

Mureny też są niebezpieczne .Ugryzienie jest bardzo bolesne i podobno mają jakieś cholerstwo ala jad.Na gruntówkę z kawałkiem kalmara trafiają się dość często w pobliżu raf.Najlepiej odciąć żyłkę nie wyciągając ryby na brzeg.Wyjąłem taką cholerę  około 1,2 m. na plażę i chciałem odciąć żyłkę przy pysku.Rzuciła się na rękę kłapiąc zębami jak pies.

Dobre, taki wilk morski!

A powiedzcie czy stosujecie jakiś przypon?



#34 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 27 luty 2015 - 07:40

Murena po zaciśnięciu zębów obraca się wokół własnej osi, jak trafi palec to urwie :-/



#35 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 27 luty 2015 - 09:23

Inny ciekawy gatunek i bardzo dobrze reagujący na przynęty spinningowe to pałasz, po gr. σπάθα (spatha), ang. cutlass fish.

Ryba głębinowa ale zimą żeruje w pobliżu brzegów, głównie w nocy, choć bywają wyjątki jak na foto:

 

n6yyjm.jpg



#36 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 27 luty 2015 - 16:18

Łowiąc na naturalne przynęty zawsze stosowałem przypon wolframowy .Trzy brania spiningując martwą rybką na systemiku Drakowicza i trzy obcinki.Od tamtej pory zawsze stosowałem przypon.Czasami przyponik o wytrzymałości 25 kg.po jednej 20 kg.barakudzie był do wyrzucenia.Bez przyponu nie było by żadnych szans na wyjęcie tej ryby.


  • szczupak1 lubi to

#37 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2015 - 19:27

Tak myslałem, widząć zęby ryb powyżej :rolleyes:



#38 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 07 marzec 2015 - 11:32

Lagopsaro (Lagocephalus Sceleratus) ryba z rodziny rozdymkowatych, w ostatnich latach coraz częściej trafiająca się jako przyłów w wodach greckich.

 

Spożycie jej raczej na zdrowie nie wyjdzie chyba, że ktoś przeszedł kurs sprawiania tych ryb u japońskich mistrzów kuchni  ;) .

 

24nr4g7.jpg


  • Friko i ...not here lubią to

#39 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 20 marzec 2015 - 13:48

Czy ktoś z zacnego grona łowił może na wyspie Korfu?



#40 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 marzec 2015 - 16:32

Panowie , troszkę inaczej , a jak zezwolenia na połów z brzegu w Chorwacji , są konieczne czy podeszli do sprawy jak Grecy ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych