Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2018 - 19:37

Czuję, że to było ekscytujące przeżycie :)

 

Jakby tak ktoś nie w temacie poczytał ten wątek, mógłby odnieść wrażenie, że ten trolling to jakieś opresyjne zajęcie. Owszem, zdarza mi się łowić w trudnych warunkach, ale... litości... Nie wiem, jak dobrze musiałyby brać, żebym pływał po półtorametrowej fali... Prawda jest taka, że moja ochota na utrudnianie sobie życia jest odwrotnie proporcjonalna do siły wiatru. Najpierw rezygnuję z psów, szczególnie przy wietrze bocznym (dryf), potem z dodatkowych wędek, potem rezygnuję z przynęt tonących i generalnie z takich, które dają szansę na zaczep. Kiedy warunki stają się upierdliwe - rezygnuję z trollingu na rzecz obławiania osłoniętej wody z rzutu. Z resztą... już mówiłem: ja najbardziej lubię 1-2m/s. To jest łowienie :)


  • Guzu lubi to

#1262 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 14 październik 2018 - 20:34

Czytajcie ze zrozumienie, błagam :). Nie pisałem o pływaniu po półtorametrowej fali :). Jak płyniesz po fali półmetrowEj z dwoma kijami 8'6'' czy 9'6'' ustawionymi prostopadle do lustra wody, to wystarczy, żeby tak skakały, naprawdę to takie trudne do zrozumienia? Nie robię z siebie żadnego komandosa, tylko zwyczajnie dzielę się spostrzeżeniami z pływania w naprawdę trudnych warunkach. Teraz już sobie odpuszczam takie łowieniem, zestarzałem się :). Wolę poczekać aż wiatr się uspokoi trochę... Nie pisałem też, że połamałem Scotty, tylko, że widziałem połamane... Są lepsze (według mnie, żeby nie było...) od Scotty i tyle.  


Użytkownik DeepRunner edytował ten post 14 październik 2018 - 20:35


#1263 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 14 październik 2018 - 20:41

Pewnie że są lepsze uchwyty , każdy aluminiowy nie wspominając takich z nierdzewki. Ja już się wyleczyłem z plastiku , za 150pln można już kupić taki z nierdzewki

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

#1264 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2018 - 21:03

Oj dobrze już, dobrze, tak sobie gdybam tylko. Pumba pisał o metrowej - tyle to może jeszcze, ale więcej to nie zniese ;)

#1265 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2018 - 22:28

Oj dobrze już, dobrze, tak sobie gdybam tylko. Pumba pisał o metrowej - tyle to może jeszcze, ale więcej to nie zniese ;)

Mi dzisiaj nawet półmetrowa przeszkadzała ;) Tyle, że pływałem takim trochę większym belly boatem ze sztywną podłogą :)



#1266 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 16 październik 2018 - 12:43

Fajny patent w tej Lexie. Trochę waży, ale bez przesady. Luny i Milenki, których kilka mam i nie oddam ;) w rozmiarze 200 ważą ok. 300g.

 

Jakich modeli używasz? Ostatnio popływałem trochę z multikiem w trollingu i jest to super wygodne rozwiązanie w szczególności do wypuszczania linki.  Szukam czegos o większej mocy bo mój zillion średnio sie nadaje do takich celów, okrąglaki jak najbardziej rozważam.



#1267 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 październik 2018 - 12:57

Morrum SX1601, SX3601, ZX3601,...

... i "o większej mocy" ;) Luna 203L, Millionaire CV-Z 253L , Millionaire SW 203L. Przekładnie nie do zajechania, choć miałem w rękach egzemplarz Bay Casting Special 103L z przekładnią, której praca pozostawiała wiele do życzenia. Moim zdaniem kołowrotek musiał pracować w warunkach poluzowanych śrub, albo piasku w przekładni. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby w normalnych warunkach doszło do takiego wytarcia piniona (w oryginale chyba z brązu). Rama w w ww. kołowrotkach jest b. sztywna, podparcie el. solidne, na łożyskach, spasowanie wzorowe. Wymiana piniona trochę pomogła, ale to już nie to co nówka...

 

Dlaczego akurat takie kręćki? Bo lubię. Ot, fanaberia :)



#1268 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 16 październik 2018 - 14:41

Morrum SX1601, SX3601, ZX3601,...

... i "o większej mocy" ;) Luna 203L, Millionaire CV-Z 253L , Millionaire SW 203L. Przekładnie nie do zajechania, choć miałem w rękach egzemplarz Bay Casting Special 103L z przekładnią, której praca pozostawiała wiele do życzenia. Moim zdaniem kołowrotek musiał pracować w warunkach poluzowanych śrub, albo piasku w przekładni. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby w normalnych warunkach doszło do takiego wytarcia piniona (w oryginale chyba z brązu). Rama w w ww. kołowrotkach jest b. sztywna, podparcie el. solidne, na łożyskach, spasowanie wzorowe. Wymiana piniona trochę pomogła, ale to już nie to co nówka...

 

Dlaczego akurat takie kręćki? Bo lubię. Ot, fanaberia :)

Z tych dawnych cudeniek.. były jeszcze modele:HL-SSS103L

...do wyrwania z Japan: http://buyee.jp/item...tion/d315466630

http://buyee.jp/item...tion/q241063580


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 16 październik 2018 - 14:43


#1269 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 październik 2018 - 18:39

Piękne. Ale to już trzeba bardzo chcieć :) Szkoda by je było ciorać na sumach, albo szwedzkich szczupakach...

#1270 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 grudzień 2018 - 06:28

Jakie macie doświadczenia z nagrwaniem kamerką wodną podczas trollginu? Zauważa ktoś negatywny wpływ na brania? Przypon stosowałem metr żeby się trochę odsunąć od przynęty, ale może to było za mało.



#1271 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:01

Witam, czy do uzbrojenia gumy  25 cm " Savagera Trout" odpowiedni będzie rozmiar L.  Tylko jedna kotwiczka ? Znalazłem coś takiego: https://www.fishing-...-traces/s/22218

Może ktoś zbroi inaczej? Jak można zdjęcie. Dzięki. 



#1272 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:19

To, że "pasuje", to nie znaczy, że wystarczy. Spójrz na zbrojenie fabryczne - i tak moim zdaniem nie wystarczające. Ja wolę większe kotwice.



#1273 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 06:52

Fabryczne zbrojenie trouta to g...no. W tamtym roku krokodyl mi poszedł bo zaciski na przyponie nie wytrzymały... Kup sobie linkę SG, zaciski, kotwice i sam zrób z dwoma kotwicami (najlepiej owner st36) Na przód 3/0, na tył 2/0 i będzie git.
  • Guzu i krzysiek lubią to

#1274 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 grudzień 2018 - 07:33

Dzięki.  Czyli 2 kotwice. Tu miałem największy dylemat przy 25 cm, jedna czy dwie.  



#1275 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:45

Dzięki. Czyli 2 kotwice. Tu miałem największy dylemat przy 25 cm, jedna czy dwie.


Na szczupaka dwie lepiej dać
Na suma wystarczy jedna

#1276 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 grudzień 2018 - 13:31

Łowicie cos jeszcze Panowie  czy już za zimna woda na trolling?



#1277 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 grudzień 2018 - 13:47

Woda na trolling nigdy nie jest za zimna. W tym roku dość skutecznie łowiłem w wodzie 1,4 st. C. Ale tymczasowo pauzuję, ruszam w lutym.



#1278 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 08:18

Teraz biorą te duże.



#1279 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 grudzień 2018 - 08:26

popieprzyłem wątki z okoniowym, sorry :)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 14 grudzień 2018 - 08:27


#1280 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 15 grudzień 2018 - 20:21

Łowicie cos jeszcze Panowie  czy już za zimna woda na trolling?

Łowimy Panie cały czas, u mnie woda około 1,6-2,6 w zależności od jeziora. Na małych kozaki łowią z lodu. Brania już nie tak zdecydowane jak jeszcze 2tyg temu i krótkotrwałe, czasami poł godziny żerowania i wszycho, czasami 2-3 zależy od dnia... a później 3-4dni stop, to już nie to ale jeszcze się łowi. Nie potwierdzam, że teraz największe. Dużo lepsze wyniki miałem 2-3 tygodnie temu. Codziennie ryba chodzi inaczej wczoraj np. trzy, głębokość 9,5-10,5m łowione nad dnem dziś już zmiana, ryby nad dnem brak, za to w toni ryba i branie ale to tak jak piszę godzina połowione a później możesz zjeżdżać do domu. To oczywiście tylko przykład dwóch najbliższych dni, trzeba kombinować... A że na rybach jestem praktycznie codziennie lub co drugi dzień to można trafić na żerowanie ;)  Takie to uroki zimowego trollingu :)  ... A zapisy dzisiaj takie...
Załączony plik  1.jpg   32,74 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   42,91 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   35,73 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   42,84 KB   13 Ilość pobrań


 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych