Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:24

To może warto zapytać władz PZW dlaczego jest dodatkowa opłata za trolling i czym spowodowany jest zakaz trollingu na 2 zestawy?

#1302 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:51

Są wody na Mazurach ( nie PZW ), gdzie są jasne przepisy, można trolingować na 2 wędki  np.https://gospodarstwo...p-z-o-o-w-elku/  . Można na stronie tej zapoznac się również z zarybieniami. Są też wody na Mazurach "PZW"  http://www.pzw.suwal....php?id=103,298 gdzie troling oczywiście na 1 wędke zgodnie z regulaminem PZW. Zarybień na tej stronie internetowej oczywiści nie zobaczycie. Dlaczego na wodach PZW  troling tylko na jedną wędkę?  PZW smutne, ale to typowe "Leśne dziadki". Jestem za wprowadzeniem dodatkowej opłaty na 2 wędki, oczywiście po zmianie regulaminu.  Ale w PZW to szybko nie nastąpi.



#1303 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:01

Dlatego też wczoraj wysłałem list do prezesa Zarządu Głównego PZW z zapytaniem dlaczego tak się dzieje, skoro musimy dopłacać za trolling a dalej mamy większe ograniczenia niż w innych dziedzinach wędkarstwa. W innych krajach nikt nie widzi problemy w trollingu dwoma zestawami a nawet i więcej, tylko zacofane PZW widzi w tym zło, a kontrolę, zarybienia mają w d...

#1304 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:17

Dlatego też wczoraj wysłałem list do prezesa Zarządu Głównego PZW z zapytaniem dlaczego tak się dzieje, skoro musimy dopłacać za trolling a dalej mamy większe ograniczenia niż w innych dziedzinach wędkarstwa. W innych krajach nikt nie widzi problemy w trollingu dwoma zestawami a nawet i więcej, tylko zacofane PZW widzi w tym zło, a kontrolę, zarybienia mają w d...

W PZW nie ma szans na zmiany. A zarybienia to lipa. Jeżeli, np. terenowi  dyrektorzy Gospodarstw Rybackich PZW mają możliwość samodzielnie  dzierżawić od RZGW jezior. To moje pytanie: O jaki interes będą dbali? Czy nie zachodzi konflikt interesów ? Audyt w PZW ktoś przeprowadza? Proszę np. w PZW Suwałki w 2019r. kupić składkę na wszystkie jeziora w styczniu, zaznaczam bez trolingu, a potem np. w maju dokupić troling. Wiecie co, od 2019r. nie da się, po prostu nie da się. Chcesz legalnie łowić na trola, bo np. w maju wypływasz łódką i stwierdzasz, trol to nie dla mnie, ale skoro płynę 3 km w jedną stronę to puszczę sobie woblera za łódką i i co i nie można dopłacić, bo od 2019r. powinienieś to przewidzieć w styczniu gdy kupowałeś pozwolenie.  A dlaczego, bo podrabiają pozwolenia. Tłumaczenie nie dla mnie w XXI w.       


  • mancio lubi to

#1305 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:41

Może i ciężko będzie coś ugrać ale jak nie będziemy się odzywać to niedługo będziemy dopłacać za użycie zanety w koszyczku, silnika spalinowego i elektrycznego a za wiosła będzie połowa tej opłaty bo musimy się wysilić. W zarządzie pewnie myślą, że jeśli nikt nie protestuje to pewnie nam to pasuje.

#1306 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:55

W PZW nie ma szans na zmiany. A zarybienia to lipa. Jeżeli, np. terenowi  dyrektorzy Gospodarstw Rybackich PZW mają możliwość samodzielnie  dzierżawić od RZGW jezior. To moje pytanie: O jaki interes będą dbali? Czy nie zachodzi konflikt interesów ? Audyt w PZW ktoś przeprowadza? Proszę np. w PZW Suwałki w 2019r. kupić składkę na wszystkie jeziora w styczniu, zaznaczam bez trolingu, a potem np. w maju dokupić troling. Wiecie co, od 2019r. nie da się, po prostu nie da się. Chcesz legalnie łowić na trola, bo np. w maju wypływasz łódką i stwierdzasz, trol to nie dla mnie, ale skoro płynę 3 km w jedną stronę to puszczę sobie woblera za łódką i i co i nie można dopłacić, bo od 2019r. powinienieś to przewidzieć w styczniu gdy kupowałeś pozwolenie.  A dlaczego, bo podrabiają pozwolenia. Tłumaczenie nie dla mnie w XXI w.       

Dokładnie. Tylko dlaczego mamy my, w sensie wędkarze bekać za to, że ktoś przekręty robił... Myślę ,że dla PZW to akurat było na rękę, ta "afera" bo można było pod przykrywką tego podnieść koszt zezwolenia praktycznie x2 w stosunku do poprzedniego roku... Panie, świat bardak.

 

aha, bym zapomniał dodać ad. dwóch wędek... ja i tak na dwie zawsze łowię, nie uznaję instytucji jaką jest pzw za poważną... zresztą oni nas też za durnia mają... kasa musi się zgadzać i tyle.


Użytkownik mancio edytował ten post 15 styczeń 2019 - 16:59

  • Mateuszmały lubi to

#1307 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 15 styczeń 2019 - 22:22

aha, bym zapomniał dodać ad. dwóch wędek... ja i tak na dwie zawsze łowię, nie uznaję instytucji jaką jest pzw za poważną... zresztą oni nas też za durnia mają... kasa musi się zgadzać i tyle.
[/quote]
Masz rację ja też ich nie uważam za poważnych i również pływam z dwoma zestawami i się z tym nie kryje, ale lepiej jest to robić żeby nikt się nie czepiał.

#1308 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 16 styczeń 2019 - 10:57

Wykroczenie ma być usprawiedliwiane nieakceptowaniem przepisów czy niegospodarności gospodarza? Uważam że wiele innych przepisów jest niepotrzebnych, czy wręcz szkodliwych, nie tylko PZW. Czy to się komuś podoba czy nie, przypisów trzeba przestrzegać. A gdyby komuś zachciało się zabierać po 20 sandaczy dziennie, bo przecież PZW mało zarybia i w ogóle o wędkarzy nie dba? Pomijam to, czy ryby zabieracie czy uwalniacie, bo nie to jest tematem.



#1309 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:19

Limity dzienne i wymiary ochronne są dla wszystkich jednakowe tak samo jak okresy ochronne i należy ich przestrzegać. Nie ma dodatkowej opłaty za zabieranie więcej ryb czy łowienia w okresie ochronnym. Może niedługo wprowadzą zakaz używania echosondy bo to przecież jawne kłusownictwo jak niektórzy twierdzą i ciekawe ile osób zdejmie je ze swoich łódź. Jednak dopłata za trolling jest krzywdząca dla nas trollingowców bo nic po za ograniczeniami nie daje. Dlatego odkąd jest wprowadzona pływam z dwoma zestawami i się z tym nie kryje.
  • Rafał1 lubi to

#1310 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2019 - 11:20

Limity dzienne i wymiary ochronne są dla wszystkich jednakowe tak samo jak okresy ochronne i należy ich przestrzegać. Nie ma dodatkowej opłaty za zabieranie więcej ryb czy łowienia w okresie ochronnym. Może niedługo wprowadzą zakaz używania echosondy bo to przecież jawne kłusownictwo jak niektórzy twierdzą i ciekawe ile osób zdejmie je ze swoich łódź. Jednak dopłata za trolling jest krzywdząca dla nas trollingowców bo nic po za ograniczeniami nie daje. Dlatego odkąd jest wprowadzona pływam z dwoma zestawami i się z tym nie kryje.

#1311 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:43

Łowienie na troolling jest łowieniem na przynęty sztuczne a to w każdym możliwym wydaniu jest dopuszczone tylko na jedną wędkę.
Przez szereg lat w moim okręgu funkcjonowały dopłaty za spinning przy jednoczesnym zakazie używania tej metody na wodach nizinnych od początku roku do końca kwietnia. Jednocześnie nie było żadnych dopłat i ograniczeń dla żywczarzy...
Później się poznieniało trochę. Trolling jest dopuszczony w nielicznych wodach, ale bez dopłat.
Trollingowiec ze mnie żaden, choć kilka ryb na dorożkę złowiłem.
Prawo można i należy zmieniać w sensownym zakresie i gdy jest to wymagane zmianami stanu rzeczy, ale jakie by ono nie było, należy go przestrzegać. Bezwzględnie.
  • Mateuszmały lubi to

#1312 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:56

Czyli jak rozumiem łowienia z gruntu na sztuczną ochotkę również powinno być dozwolone na jedną wędkę?

#1313 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:52

Trollingowiec ze mnie żaden, choć kilka ryb na dorożkę złowiłem.
 

Piszesz tutaj o dwóch odmiennych metodach, choć często mylonych. Dorożka to nie trolling, wymagający trochę więcej nakładu na wielu płaszczyznach. To co jest u nas dozwolone na wodach śródlądowych (nie wszędzie) i szumnie nazywane trollingiem jest właśnie dorożką. Uprawianie trollingu umożliwiają w naszym kraju jedynie wody morskie i bardzo nieliczne przypadki wód śródlądowych (i to też nie w pełnym zakresie).



#1314 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:56

http://www.pzw.org.p...t_jednolity.pdf

Mateusz. poczytaj rozdział V. Znajdziesz tam opis poszczególnych metod łowienia, z których bez wątpienia wywnioskujesz, że np. połów ryb metodą gruntową na sztuczną ochotkę jest niedozwolony, ponieważ można łowić w ten sposób tylko na przynęty naturalne. Wątpliwości Twoje rozwieje również opis metody trollingowej, gdzie mamy napisane, że połów ryb tą metodą może odbywać się tylko jedną wędką. Pozdrawiam. Tomasz Majewski



#1315 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:09

Mateuszmały, on 16 Jan 2019 - 11:19, said:snapback.png

Limity dzienne i wymiary ochronne są dla wszystkich jednakowe tak samo jak okresy ochronne i należy ich przestrzegać. Nie ma dodatkowej opłaty za zabieranie więcej ryb czy łowienia w okresie ochronnym. Może niedługo wprowadzą zakaz używania echosondy bo to przecież jawne kłusownictwo jak niektórzy twierdzą i ciekawe ile osób zdejmie je ze swoich łódź. Jednak dopłata za trolling jest krzywdząca dla nas trollingowców bo nic po za ograniczeniami nie daje. Dlatego odkąd jest wprowadzona pływam z dwoma zestawami i się z tym nie kryje.

Mylisz kolego pojęcia i sam sobie zaprzeczasz.

Przestrzegać należy w kolejności:

1.Ustawa o rybactwie 

2.Rozporządzenie Ministra Ronictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb

3."RAPR" ten skrót wymyślony został przez PZW przyjął się u innych uprawnionych czy też dzierżawców wód jako wewnętrzny regulamin. Regulamin ten uprawniony może sobie zmieniać, wprowadzać zakazy, nakazy itp. ale musi przy tym przestrzegać przepisów zawartych w pkt 1-2.

 

Przykład szczupak ustawowo ma 45cm , uprawniony może podnieść ten wymiar do 50cm ale nie może zejść poniżej 45cm. 

Tak samo ustawa daje uprawnionemu możliwość ochrony wód np. obręby ochronne (zimowiska, krześliska, tarliska itd) okresowe lub całoroczne.

Podobnie i trolling ustawowo można na dwie ale uprawniony pozwala nam na jedną, osobiście jestem za tym aby był na jedną wędkę albo wcale zakazany. 

 

Zauważ w rozporządzeniu limity ilościowe ma tylko węgorz. Wiec co dzisiaj ryba bierze, to biorę sobie 5 szczupaków 40 okoni i ze trzy sandacze bo się z tymi limitami nie zgadzam. Płacę za zezwolenie to mi się należy A cooo i się wcale z tym nie kryję.... 

 

@Mateuszmały 

z całym szacunkiem, jak byś mi pływał przed nosem ciągnąc dwie za sobą najpierw zrobiłbym Tobie zdjęcie a potem zadzwonił... 

Jeżeli ktoś popełnił wykroczenie Policja czy też Państwowa Straż Rybacka może wystawić mandat nawet kolejnego dnia baa nawet do 7 dni ;) 

 

A jak milicjant powie że tak nie może to ja mu przypomnę gdzie jest to napisane...

 

"Dlatego odkąd jest wprowadzona pływam z dwoma zestawami i się z tym nie kryje." hehehe serio grubo pojechałeś... 



#1316 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:16

Wątpliwości Twoje rozwieje również opis metody trollingowej, gdzie mamy napisane, że połów ryb tą metodą może odbywać się tylko jedną wędką. Pozdrawiam. Tomasz Majewski
Doskonale znam ten przepis i nie trzeba mi go tłumaczyć. Chodzi o to, że została wprowadzona dodatkowa opłata za trolling a nic się w tej kwestii nie zmieniło. Pytam się dlaczego trollingowcy muszą być pokrzywdzeni i na czym polega różnica pomiędzy łowieniem gruntownym a trollingowym że zabrania się używać dwóch zestawów. Jeśli ktoś wpadnie na pomysł że w ten sposób łowi się więcej (bo ktoś już mi kiedyś tak powiedział) to pamiętajmy że mamy takie same limity zabierania ryb.

#1317 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:26

Łocho cho, ajaj ,u u u ale Ci nasi obywatele przepisowi. "Prawo trzeba przestrzegać bezwzględnie !!!" Ha ha ha, to jak w tym artykule kiedyś... A w terenie zabudowanym też jeździcie równe 50, a poza 90? I ani kilometra więcej? No przecież to też prawo. Prawo które TRZEBA przestrzegać.  Bezwzględnie !!! Weźcie nie rozśmieszajcie. Ja tam sumienie mam czyste i nie mam z tego tytułu żadnych wyrzutów sumienia. Niech mają je ci którzy zabierają wszystko jak leci na potęgę, nieważne małe, duże 2,3,5 czy 10szt. Niech ci się biją w pierś, tylko oni to pie...dolą i robią swoje. A te kilometry sieci jak leszcz idzie na tarło. Jak trafią to ryby tonami wywożone... A trafiają, bo rybacy z pzw to nie z pierwszej łapanki to fachowcy w swoim fachu. Mało tego. Na legalu. Kilometry sieci, tony ryby. To ja pierd... taki legal.



#1318 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:30

Podobnie i trolling ustawowo można na dwie ale uprawniony pozwala nam na jedną, osobiście jestem za tym aby był na jedną wędkę albo wcale zakazany.
Proszę uzasadnij to dlaczego tak uważasz. Nikt nie ma nic przeciwko łowienia innymi metodami na dwie wędki ale na trolling tak więc kolejny raz pytam dlaczego? Nikt do tej pory nie podał sensownego wytłumaczenie ale twardo nie bo nie.

#1319 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:48

Piszesz tutaj o dwóch odmiennych metodach, choć często mylonych. Dorożka to nie trolling, wymagający trochę więcej nakładu na wielu płaszczyznach. To co jest u nas dozwolone na wodach śródlądowych (nie wszędzie) i szumnie nazywane trollingiem jest właśnie dorożką. Uprawianie trollingu umożliwiają w naszym kraju jedynie wody morskie i bardzo nieliczne przypadki wód śródlądowych (i to też nie w pełnym zakresie).

Kolego wszyscy wiemy o co się rozchodzi, ustawa i rozporządzenie jest jedno tam niema nic o trollingu ani dorożce.

To są właśnie techniki połowu w jednym rejonie będzie się to nazywało trolling gdzie indziej dorożka.

Dla mnie dorożka to pojazd zaprzęgowy a nie technika połowu ;) 

Wystarczy wpisać w wikipedie 

 

Nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli:

"To co jest u nas dozwolone na wodach śródlądowych (nie wszędzie)"

zdanie niżej piszesz:

"Uprawianie trollingu umożliwiają w naszym kraju ..................... bardzo nieliczne przypadki wód śródlądowych (i to też nie w pełnym zakresie)."

 

Według mnie trolling w naszym kraju jest właśnie na wodach śródlądowych i w pełnym zakresie (nawet na dwie wędki). Są jakieś wyjątki ale ta metoda ma się całkiem dobrze.



#1320 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 16 styczeń 2019 - 18:11

Podobnie i trolling ustawowo można na dwie ale uprawniony pozwala nam na jedną, osobiście jestem za tym aby był na jedną wędkę albo wcale zakazany.
Proszę uzasadnij to dlaczego tak uważasz. Nikt nie ma nic przeciwko łowienia innymi metodami na dwie wędki ale na trolling tak więc kolejny raz pytam dlaczego? Nikt do tej pory nie podał sensownego wytłumaczenie ale twardo nie bo nie.

Dlatego bo My Polacy wyciagniemy wszystko z tej wody. Akurat Ty kolego jesteś etyczny, złapiesz co masz złapać nie wymiary wypuścisz i jest ok. W moich stronach na Narwi suma już prawie niema, sandacza też mało zostało. Właśnie 70% dużych ryb wyjechało tą metodą. Wkur...a mnie kiedy stoję na brzegu, a wcześniej prawie na kolanach musiałem dojść aby ryby nie spłoszyć, za moment widzę dwie łódki w te i nazat a rzeka miejscami do 50m szerokości. 

 

Chcesz trolingować to tak łap, na jedną wędkę, trzymaj ją w ręku pracuj tą przynętą, czuj każde wąchnięcie ryby.

Po to się kupuje kije za grubą kasę aby właśnie czuć każdy kamień na dnie każde delikatne branie. Ty po prostu trollingując na dwie możesz uzbroić dwa kije z leszczyny i będzie to samo w/g mnie żadna przyjemność nawet brania nie czujesz.

A jak ktoś chce tylko holować niech zapnie kawał sztachety w połowie i ciągnie, praktycznie to samo co gruba ryba na końcu. 

 

Osobiście dla mnie, Ci co trollingują dwoma wędkami jadą po rybę i koniecznie chcą coś złapać. 


Użytkownik rodeo edytował ten post 16 styczeń 2019 - 18:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych