Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:03

Krzysztof, czy masz doświadczenia w tollu z użyciem przynęt typu vib, cykada xxl? Oglądałem kiedyś białoruski film, gdzie właśnie cykady, właśnie teraz- w zasyfionej wodzie miały dawać dobre rezultaty. 



#1522 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:24

Nie, ale z wirówkami XXL - już tak. Przynęty raczej na aktywną rybę, ale rożnie to bywa. Wg. moich doświadczeń - skuteczne w pierwszej połowie roku. Głównie na szczupaki, rzadziej na pstrągi.
  • adamek lubi to

#1523 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 sierpień 2020 - 14:53

Nie, ale z wirówkami XXL - już tak. Przynęty raczej na aktywną rybę, ale rożnie to bywa. Wg. moich doświadczeń - skuteczne w pierwszej połowie roku. Głównie na szczupaki, rzadziej na pstrągi.

Dzięki za info. 


  • Sadek8 i SayaJin lubią to

#1524 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:02

Pytanie mam czy w prawie wodnym lub innym akcie prawnym jest coś na temat oznakowania że ciągnie się za sobą przynętę?

#1525 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:16

Pytanie mam czy w prawie wodnym lub innym akcie prawnym jest coś na temat oznakowania że ciągnie się za sobą przynętę?


Nie ma nic.
  • wicher_dziki_koń lubi to

#1526 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:19

Dzięki tak myślałem, czytałem trochę ale nie mogłem znaleźć a znajomy nie wędkarz ale osoba która dużo czasu spędza na żaglach się spierał że trzeba. Na logikę nie ogarniałem nawet jak można byłoby to oznaczyć do głowy przychodził tylko planer.

#1527 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 11 sierpień 2020 - 08:58

Panowie czytam i czytam wszystko się kręci w koło głebokiego trollingu. Mnie bardziej interesuje płytsze łowienie bo oprócz rzek do 2/3m to nic nie ma w okolicy. A w tym wątku jest o takiej wodzie jak na lekarstwo. Jakby ktoś był tak miły i uprzejmy i podpowiedział od czego zacząć. Celuję na początku bardziej w okonie potem w szczupłe. Już parę garbów złowiłem. Potrzebuję podpowiedzi odnośnie przynęt. Jakie znacie łowne konstrukcje które schodzą 1m, 1.5m, 2m? Coś typu crank, minnow do 12g albo cos innego?
Jaxon karaś 11f na jakiej głębokości chodzi?

Użytkownik Astral edytował ten post 11 sierpień 2020 - 08:59


#1528 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 sierpień 2020 - 09:23

Jaxon Karas 11 na długiej i cienkiej lince potrafi zejść nawet na 4,5m, więc raczej go odpuść, ale mniejsze rozmiary karasia powinny się sprawdzić.

W okoniowym tollingu na dość płytkiej wodzie sprawdzały mi sie m.in hornety 4 i 5cm, salmo executory, rapalki shad rap (w obu wersjach steru, różne rozmiary) etc
Na minnowy w trollingu osobiscie nie miałem wyników.

Przy słabym żerowaniu latem łowiłem kiedyś na Narwii (jak jeszcze bylo wolno) na trollingowy (oczywiście z ręki) opad malymi gumami - tzn chwila trollingu i luz na silniku aż do stuknięcia gumą w dno itd

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • Astral lubi to

#1529 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:51

Hornet 4 i 5 :)

Perch 8 DR

Pike 9

X-rap 8 i 10

 

W trollingu okoniowym wyjątkowo mi się sprawdza Salmo, jak nigdzie indziej :)


  • Astral lubi to

#1530 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2020 - 10:58

Panowie czytam i czytam wszystko się kręci w koło głebokiego trollingu. Mnie bardziej interesuje płytsze łowienie bo oprócz rzek do 2/3m to nic nie ma w okolicy. A w tym wątku jest o takiej wodzie jak na lekarstwo. Jakby ktoś był tak miły i uprzejmy i podpowiedział od czego zacząć. Celuję na początku bardziej w okonie potem w szczupłe. Już parę garbów złowiłem. Potrzebuję podpowiedzi odnośnie przynęt. Jakie znacie łowne konstrukcje które schodzą 1m, 1.5m, 2m? Coś typu crank, minnow do 12g albo cos innego?
Jaxon karaś 11f na jakiej głębokości chodzi?

Przy długim dyszlu 40-50 metrów 4-5 metrów a w rzece nim nie łowiłem a tam się łowi na dużo krótszym. Ja przy bardzo płytkim trollu potrafię łowić na dyszlu 3-5 metrów z efektami ale to już inne przynęty.


  • Astral lubi to

#1531 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 11 sierpień 2020 - 11:53

Obawiam sie, że hornet 4 i 5 w trollu to za głęboko. Łowiąc z ręki 5f łapie już dość mocno zarośnięte dno. Używałem twitcha 8cm sp do 0.8m schodzi z ręki i fajnie sie sprawdzał w trollu. Najlepiej coś do 1m-1.5m typu crank. Mówicie, że na rzece to bardziej krótki dyszel. Starałem się dawać 25-30m. Rzeka rzece nie równa ale nieszczęście nie ma pod woda zbytnio dziwnych historii :)

#1532 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 11:59

Ja łowię Hornetem 4 i 5 na głębokości poniżej 2m. Podobnie Perchem. Kwestia długości dyszla. Jak chcesz wypuszczać daleko to sugeruję różne minnowy typu shallow.


  • Astral lubi to

#1533 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 11 sierpień 2020 - 12:16

Ok dzięki czyli długi dyszel nie jest konieczny. No nic będę szukał woblerów płytko schodzących. Czym powinien charakteryzować sie kij do trolla? Slow o głębszym ugięciu czy chodzi o coś innego?

#1534 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 12:24

Byle nie sandaczowy... :)

Do wobków jw. wystarczy Ci kijek ok. 12-14lb o realnym cw. ok. 20-25g.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 11 sierpień 2020 - 12:41


#1535 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 sierpień 2020 - 15:43

Panowie czytam i czytam wszystko się kręci w koło głebokiego trollingu. Mnie bardziej interesuje płytsze łowienie bo oprócz rzek do 2/3m to nic nie ma w okolicy. A w tym wątku jest o takiej wodzie jak na lekarstwo. Jakby ktoś był tak miły i uprzejmy i podpowiedział od czego zacząć. Celuję na początku bardziej w okonie potem w szczupłe. Już parę garbów złowiłem. Potrzebuję podpowiedzi odnośnie przynęt. Jakie znacie łowne konstrukcje które schodzą 1m, 1.5m, 2m? Coś typu crank, minnow do 12g albo cos innego?
Jaxon karaś 11f na jakiej głębokości chodzi?

Odniosę się do trollingu szczupakowego. W łowiskach w których wędkujesz najlepiej działa mi Trout 20 (SS) na dyszlu 20-25 m. Skuteczny jest również FMAG 11 i 14 cm, dyszel podobny. Dwie skrajnie różne przynęty, obie skuteczne, przy czym na Trouta siadają generalnie większe szczupaki, natomiast FMAGa (szczególnie 11) lubi ukąsić także sandacz i duży okoń.

Użytkownik Pumba edytował ten post 11 sierpień 2020 - 15:50

  • Astral lubi to

#1536 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 sierpień 2020 - 16:34

Ja na takiej głębokości łowię na przynęty szczupakowe różne, różniste:

- Perch 8DR

- Pike 9 (tak, to nie pomyłka)

- X-rap 10-14

- Trout 20

- Skinner 12-15

- Cannibal 5 i 6"

- Shaker 6"

- Real Eel 30

 

FMAGa14-18, Whitefisha 13 to już raczej na głębszej wodzie używam.


  • Astral lubi to

#1537 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 13 sierpień 2020 - 08:04

Witam, obserwuję troszkę ten wątek, oraz wątek o trolingu sielawowym tak samo jak wątek z interpretacja obrazu echosondy, ale jeszcze nigdy samemu nie zlowiłem szczupaka z trolingu.

Pływam po jeziorze gdzie maksymalna głębokość wynosi około 29m. Kiedyś w tym jeziorze były sielawy, ale to już tylko wspomnienie. Nie wpływają do jeziora rzeczki, ale jest połączone kanałami z innymi jeziorami. Na jeziorze jest jedna mała wysepka, jedna bardzo płytka zatoczka z której w maju udaje się coś złowić, ale to wszystko z ręki. Uparłem się troszkę na ten troling, może to błąd, ale wydaje mi się fajna alternatywą. Zapisy na echu pokazują ławice na stokach, przy brzegach. Pojawiają się też pojedyncze łuki obok tych ławic, ale nic nie chce się uwiesic.

Blizej zimy ciągałem z prędkością okolo 2,5 km/h różne gumy blizej dna.
Na początku czerwca percha 14 sdr na przemian z pikiem 16 floating. Wieszałem na końcu też mniejsze odmiany wyżej wymienionych, hornety mniejsze, ale nic.
Prędkość z jaką plywalem to około 3-4,5km/h
Wypust 15/30m
Plywalem też z planerami z nimi mniej więcej 15m do boku.

Jeśli, ktoś mógłby cos podpowiedzieć jak przybliżyć się do złowienia i najlepiej w jakim okresie się za to zabrać byłbym wdzieczny.

Pływam zazwyczaj z ojcem, ale on nie jest przekonany do trolingu. Raz przy zmianie miejsca na alge 3 uwiesił mu się na tym jeziorze maluszek.

PS jak to ojciec powiedział: Że prędzej on ugryzie trampka niż ja złowię tu szczupaka z trolingu.

Może jednak ugryzie jakiś szczupak, żeby ugryzł tego trampka? :P

#1538 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 13 sierpień 2020 - 08:11

Nie zawsze mimo dużych głębokości skuteczne są sdr'y. Spróbuj pociągać przynętę o dużym profilu i szerokiej akcji, schodzącą na 2-3m. Szczupak na tle jasnego nieba zobaczy ją nawet będąc dobre kilka metrów głębiej. Zawsze lepiej za płytko niż za głęboko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Pumba i Sadek8 lubią to

#1539 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 13 sierpień 2020 - 08:20

Dziękuję za szybką podpowiedź, na pewno tak zrobię, ale nie bardzo mam pomysł na przynete o takim profilu.

#1540 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 sierpień 2020 - 08:21

Np. Roach z SG


  • Sadek8 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych