Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1561 ONLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 07 wrzesień 2020 - 11:42

A jakie macie zdanie na temat plecionki w trollingu. Ja spotkałem się z różnymi opiniami, niektórzy twierdzą że może być, inni że dużo ryb spada. Kij mam krótki(2m), ale dosyć wolny( szklak).

Tęczaki mi spadały, szczupłe z plecionki spadają mi tylko wtedy kiedy chimerycznie biorą :)  Spróbuj z dłuższym kijem.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 07 wrzesień 2020 - 11:42


#1562 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 wrzesień 2020 - 14:30

Problemy z żyłką zaczynają się wtedy, kiedy jej rozciągliwość utrudnia czucie pracy woblera lub jej grubość utrudnia sprowadzenie małego woblera na dużą głębokość. Poza tym - co kto lubi :)



#1563 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 16 wrzesień 2020 - 14:01

W jakiego rozmiaru kotwice zbroicie gumy 15 cm przy trollingu?

#1564 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 listopad 2020 - 16:03

Poleci ktoś jakiś kijek do trola z pazurem , o długości 2.1. - 2.20 , cw do 60 - 80g max. Na rynku widzę same sztywne jerkówki albo nie mają pazura

#1565 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 listopad 2020 - 14:17

St.Croix LWC70MHM

#1566 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 08 listopad 2020 - 17:38

W jakiego rozmiaru kotwice zbroicie gumy 15 cm przy trollingu?

Jak na szczupaka to 1/0



#1567 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 19:07

Poleci ktoś jakiś kijek do trola z pazurem , o długości 2.1. - 2.20 , cw do 60 - 80g max. Na rynku widzę same sztywne jerkówki albo nie mają pazura

Hej, o tej długości to przychodzi mi do głowy Savage Gear MPP2 jest do 60 i do 80gr, kij dł 2,2m chyba i nie jest to sztywna jerkówka... Ugięcie i cena też ok...


  • Gadget i Krzysiu lubią to

#1568 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 listopad 2020 - 21:31

Co wam się o tej porze lepiej sprawdza na płytkiej wodzie(2-3 metry) na szczupaka, guma czy wobler?

#1569 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 30 listopad 2020 - 18:58

Hej, o tej długości to przychodzi mi do głowy Savage Gear MPP2 jest do 60 i do 80gr, kij dł 2,2m chyba i nie jest to sztywna jerkówka... Ugięcie i cena też ok...


Mam nawet taki ale w spinie a casta nigdzie już nie ma w sklepach :/

#1570 OFFLINE   aleksander54

aleksander54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWROCŁAW

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:08

Co wam się o tej porze lepiej sprawdza na płytkiej wodzie(2-3 metry) na szczupaka, guma czy wobler?

Mi tam wobler. Ale może dla tego, że do trolla tylko wobków używam :)



#1571 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2020 - 15:28

Jakbym miał wybrać jedną przynętę - wybrałbym gumę. Ale że nie muszę, to odpowiem: to zależy :)



#1572 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2020 - 17:01

Jakbym miał wybrać jedną przynętę - wybrałbym gumę. Ale że nie muszę, to odpowiem: to zależy :)


Jako doświadczony killer trollingowy... Gdzie w tej statystyce umieściłbyś klasyczną obrotówkę nr.5 ? Pytam gdyż mam takie skrzywienie, że połowa mojego szczupakowego łowienia, czy to z łapy, czy to z trola na wodzie do 3-4m to ta przynęta.. Jakoś starą duszę mam przynętowo..😉 Dużo tracę ?

#1573 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2020 - 19:55

Łowię szczupaki na obrotówki, zarówno w trolu, jak i z łapy, ale na rozmiar 8 i niżej nie schodzę. Trudno mi powiedzieć, kiedy są szczególnie skuteczne. Czasem są ewidentnie lepsze, kiedy ryba jest bardzo ruchliwa i aktywna, czasem mam wrażenie, że odwrotnie - aktywują ryby, które nie mają ochoty brać na cokolwiek innego. Generalnie wolę je w pierwszej połowie sezonu.

Jeżeli łowisz o różnych porach roku w różnych warunkach, to moim zdaniem tracisz b. dużo :)



#1574 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2020 - 22:33

Lubię obrotówki latem, rozmiar 5 gdyż okoń też uderza.. i na 2-3 metrowej wodzie się sprawdza.. Tylko że za rzadko odtatnio daję szansę gumie czy woblerom.. i tak się zastanawiałem gdzie Ty obrotówkę ustawisz w drabince faworytów.. czy odeślesz do lamusa (poza mikołajkami itp na duże esoxy)

#1575 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2020 - 07:35

Duże obrotówki robię sam i używam głównie na szczupaki. Jeżeli weźmie inna ryba (a zdarza się) to traktuję ją jako przyłów. Mniejszych obrotówek używam na lipienie i rzadziej na pstrągi. Okonie przeważnie łowię nieco głębiej i głównie na spore gumy.



#1576 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2020 - 10:40

Ja na obrotówke nr 5 mam PB szczupaka 120cm

#1577 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2020 - 10:50

Ja na 4-5 calowe smukłe gumki i kij 14lb z plecionką 1.0 złowiłem grube, jesienne ryby 117 i 118cm, ale nie polecam tego zestawu na takie szczupaki ;)


  • godski i nurek28 lubią to

#1578 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 grudzień 2020 - 13:40

Ja na 4-5 calowe smukłe gumki i kij 14lb z plecionką 1.0 złowiłem grube, jesienne ryby 117 i 118cm, ale nie polecam tego zestawu na takie szczupaki ;)

 

Jakos zdjec nie wiedzialem ;) , email chyba jeszcze pamietasz  ;) nie zebym Ci nie wierzyl... :ph34r:



#1579 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 08 sierpień 2021 - 08:58

Panowie multik z terkotką i cast do średnio ciężkiego trola potrzebny od zaraz … chodzi oczywiście o modele dostępne w PL
Przynęty do 120 g plus planer, będę wdzięczny za info.

#1580 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 15 sierpień 2021 - 17:14

Panowie -dwa pytania mam . Pytanie  dotyczy dosyć specyficznego zbiornika jakim jest Czorsztyn . Czy w okresie jesiennym nadal trollingowlaibyście na takim zbiorniku. Z relacji miejscowych , twierdza ,ze trolling tylko do września bo sprawdza się tam w okresie letnim  .I niby proste pytanie ,bo najprościej napisać ,ze sprawdzać na echu gdzie ryba stoi i to czynie , ale przy zbiorniku , który potrafi mieć 30 metrów stosowalibyście naprawdę głębokie przynęty czy nadal nawet jesienią wyłuskiwali tylko te wychodzące na płytsze blaty. Czyli uparcie oralibyście głębokości 12-14 metrów bo ryba schodzi na głębsze miejsca czy uparcie płytsze 6-8 metrów z nadzieją ,ze namierzycie ,,zabłąkana owieczkę" ?  

I drugie pytanie mam zakupione grube kotlety typu Kopyto 8L , Shad 9 itd. takie przynęty z Waszego doświadczenia kiedy Wam się lepiej sprawdzają początkiem czy końcem sezonu ? Bo i tutaj są podzielone opinie -jedni twierdza ,ze tylko początek do lipca inni ,że tylko późna jesień- zima.

Przepraszam za łupie pytania ale dopiero uczę się tej metody. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych