Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Citica 201- kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 07:32

Wodzik dojeżdża do obu krańców, przewlek plecionkę przez wodzik, przelotka jest prosto ale zawsze trzymam multik lekko pod skosem i dodatkowo jerkuje kijem do boku jak łowie z łódki wiec chyba to jest przyczyna :D niby proste wytłumaczenie a nie wpadłem na to :)

#22 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:04

Też czasami ,jak warunki nie pozwalają jerkować prosto ,szarpię bokiem ale plecionka powinna nabijać się prosto . Może masz miękki kij ?
Możesz podpiąć inny multiplikator i się upewnić.

#23 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 12:54

Mam daiwe balistic do 28g jest to dosyć szybki kij, ale sprawdzę z innym multikiem.

#24 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 07:27

Sprawdziłem i problemem w krzywym nawijaniu jest jerkowanie w bok, jeżeli jiguje gumą podbijając wędka do góry problem nie występuje:)
  • coma lubi to

#25 OFFLINE   KIK

KIK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Sochal

Napisano 20 luty 2018 - 13:50

Właśnie zakupiłem swój pierwszy multik. Czas na coś nowego oprócz klasyka spina. Mój zakup to Shimano CITICA I 201(nowy) (prod.CI201HG) za 500 zł. Warto było?
Ten multik ma grać szczupakom z kijem DRAGON Big Bait Jerk 90 1.98m 30-90g oraz z przynętami 30-80gr. (gł. slidery Salmo 10) oraz dużymi gumami. Co sądzicie o tym zakupie i moim zestawie? Proszę, pocieszcie mnie.....



#26 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2018 - 14:48

Właśnie zakupiłem swój pierwszy multik. Czas na coś nowego oprócz klasyka spina. Mój zakup to Shimano CITICA I 201(nowy) (prod.CI201HG) za 500 zł. Warto było?
Ten multik ma grać szczupakom z kijem DRAGON Big Bait Jerk 90 1.98m 30-90g oraz z przynętami 30-80gr. (gł. slidery Salmo 10) oraz dużymi gumami. Co sądzicie o tym zakupie i moim zestawie? Proszę, pocieszcie mnie.....

Moim zdaniem nie warto.
W Ravenie masz model wyzszy z nowszej serii tj Curado K 201 za niewiele więcej...

#27 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2018 - 18:50

Ta Citica może być za słaba do gum 80g, jesli będziesz przynęty ściągał tylko korbą. Powinieneś wybrać niższe przełożenie. Jerki takie jak Slidery 10, to jak najbardziej obsłuży.
Mam Curado 201hg (konstrukcja bliźniacza), więc opisuję ze swojego doświadczenia. Myślę, że ta Citica będzie dobra na początek. Później zobaczysz, czy potrzebujesz czegoś mocniejszego.

#28 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2018 - 17:18

https://www.raven-fi.../product/26159/

Da radę przynętom do 75 g?

#29 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 czerwiec 2018 - 19:37

https://www.raven-fi.../product/26159/

Da radę przynętom do 75 g?


Spokojnie 😉

#30 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 czerwiec 2018 - 20:41

Warto w tej cenie szukać czegoś innego? Nigdy nie łowiłem castingiem i to byłby sprzęt do nauki tej metody. Miałby obsługiwać gumy 15-20 cm + główki do max 20g, oraz jerki max 60g - 70g.

Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 26 czerwiec 2018 - 20:42


#31 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2018 - 05:36

Kupuj. Jak nie zaskoczy to sprzedaż.

#32 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 12 lipiec 2018 - 21:12

https://www.raven-fi.../product/26159/

Da radę przynętom do 75 g?

Da radę, ale ja bym szukał niższego przełożenia. Wtedy będzie lżej dla multika.



#33 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 wrzesień 2018 - 15:37

Witam,używa ktoś shimano citica 201 LH? Zastanawiam się nad kupnem do kija cw 60g. Głównie używał bym przynęt gumy cannibale 15cm,sg herring 16cm czasami może jakaś guma 20cm główki 5-15g, jerki waga 40-60g. Trochę martwi mnie dosyć wysokie przełożenie, ale może nie potrzebnie?

#34 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 wrzesień 2018 - 16:15

Nie przesadzajcie z tym przełożeniem. Młynek na pewno da radę.


  • pawcio449 i HaDe lubią to

#35 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:02

U mnie obsługuje gumy 8 do 1 cm na głowach od 7,5 do 20g i czasem na może za płaskimi łyżeczkę 40. Przy obydwóch sposobach daje rade. Ale bawię się tak dopiero od wiosny wiec jeszcze mam małe doświadczenie.

#36 OFFLINE   TyberxSpin

TyberxSpin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tyberiusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 16:41

Pytanie odnosnie citici załączonej w linku że strony ravena... Było mówione o przynętach ok 60g. Ale pytanie trochę z drugiej strony czy dałabyś ona radę wystartowac z przynętami ok 15g?

#37 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2019 - 16:43

Oczywiście



#38 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:08

Da, BOB już odpowiedział, ja podpowiem, choć jestem laikiem w kwestii castingu jak kolega.
W zeszłym roku skomplementowałem trzy zestawy, było mineło sprzedałem... żałuję tatuli r-ct. Było minęło, w tym roku Shimano Citica zakres 20-60g nauka rzucania idzie ok, w tym momencie uaktywnił się okoń jak myślałem, więc decyzja zapadła. Wobler 7g zawisł na końcu zestawu, rzut jakieś 10-15m max 20m i pierwsza ryba na castingu zapunktowała, o dziwo to zębaty całkiem przyzwoity, to lubię w tym hobby te niespodzianki...
Później poszło jak z płatka... , daj sobie spokój nie idź tą drogą, dwa casty za mało, sprzedałem trzy multiplikatory a mam zakusy na cztery... studnia bez dna. A studnia była by pusta byśmy nic nie łowili, a łowimy, łowimy to kupujemy...

#39 OFFLINE   TyberxSpin

TyberxSpin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tyberiusz

Napisano 05 styczeń 2019 - 00:24

Da, BOB już odpowiedział, ja podpowiem, choć jestem laikiem w kwestii castingu jak kolega.
W zeszłym roku skomplementowałem trzy zestawy, było mineło sprzedałem... żałuję tatuli r-ct. Było minęło, w tym roku Shimano Citica zakres 20-60g nauka rzucania idzie ok, w tym momencie uaktywnił się okoń jak myślałem, więc decyzja zapadła. Wobler 7g zawisł na końcu zestawu, rzut jakieś 10-15m max 20m i pierwsza ryba na castingu zapunktowała, o dziwo to zębaty całkiem przyzwoity, to lubię w tym hobby te niespodzianki...
Później poszło jak z płatka... , daj sobie spokój nie idź tą drogą, dwa casty za mało, sprzedałem trzy multiplikatory a mam zakusy na cztery... studnia bez dna. A studnia była by pusta byśmy nic nie łowili, a łowimy, łowimy to kupujemy...

Mówisz o Citice 201 Hg z ravena >?



#40 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2019 - 08:59

Ta Citica Hg jest tańszą wersja Curado I. Co prawda nie użytkowałem tej Citici, ale na kanale youtube pokazywano, że praktycznie nie ustępuje Curado I. Jeśli tak jest, to powinna obsłużyć te 15g, gdyż Curado spokojnie daje radę.

Jakich przynęt 15g chcesz używać? Jeśli jakieś gumy, to powinna dać radę bez problemów.

Użytkownik ms80 edytował ten post 05 styczeń 2019 - 09:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych