Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie buty do brodzenia?

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 11 luty 2011 - 05:33

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Troche loteria z tymi butami, można pomylić się o jeden numer :D
Jeśli chodzi o sprowadzenie butów ze Stanów to brałem to pod uwagę do momentu kiedy na alledrogo nie znalałem Simmsow freeston'ow za niecałe 200 zl.
Pytanie tylko czy ten model jest tego wart?


#42 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 luty 2011 - 11:49

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Troche loteria z tymi butami, można pomylić się o jeden numer :D
Jeśli chodzi o sprowadzenie butów ze Stanów to brałem to pod uwagę do momentu kiedy na alledrogo nie znalałem Simmsow freeston'ow za niecałe 200 zl.
Pytanie tylko czy ten model jest tego wart?


Kolego, jeśli pasuje Ci rozmiar i rodzaj podeszwy to się nie zastanawiaj.

#43 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 maj 2011 - 15:50

Noszę się zamiarem kupna spodniobutów oddychających plus buty do brodzenia. I tu powstaje moje pytania na co zwrócić uwagę przy zakupie butów? jaki najlepszy materiał? jaka podeszwa filc, guma czy może mięszana? ile powinny być większe od normalnego rozmiaru? Czy mieliście takie przypadki, że skarpetka neoprenowa Wam się przetarła, jeśli tak to jakie sposoby są najlepsze żeby tego uniknąć. Jeśli chodzi o spodniobuty to w oko wpadły mi produkty Solvkroken oraz Taimen. Buty z kolei firmy Vision.


#44 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 maj 2011 - 16:05

Jak już zapoznasz się z całą ofertą dostępna na rynku, najarasz oczy krojami, zamkami, kolorowymi paskami i innymi bajerami, przeliczysz, porównasz, namierzysz okazję. Usiądź - wypij zimne piwo i kup SIMMS-y. Śpisz spokojnie...

Pozdro :D

#45 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 02 maj 2011 - 19:01

Ja przeszło 2 lata biegam w Simmsach G3 + Headwaters Boot http://www.simmsfishing.com/site/headwaters_wading_boot_aqua steath_.html i nie narzekam. Normalnie noszę 45-46 więc zaopatrzyłem się w rozmiar 13 US i wcale nie są są duże. W zimniejsze pory roku dodatkowo grube skarpety do brodzenia + pod spód cienkie z Coolmaxu i jest ok. Wiślane błoto czepia się trochę, wystarczy jednak przepłukać pod bieżącą wodą i są prawie jak nowe. Według mnie to lepiej zainwestować w pożądne buty, wodery są jednak bardziej narażone na zniszczenie. Hołduje zasadzie, że lepiej kupić raz a porządnie, niż później narzekać na zły sprzęt.

#46 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 maj 2011 - 10:44

Jak już zapoznasz się z całą ofertą dostępna na rynku, najarasz oczy krojami, zamkami, kolorowymi paskami i innymi bajerami, przeliczysz, porównasz, namierzysz okazję. Usiądź - wypij zimne piwo i kup SIMMS-y. Śpisz spokojnie...

Pozdro :D



Kiedys kupilem Simmsy, niebieskie, z Gore-Texu, ostatnia wyprawa do Szkocji to juz masakra :( Ciekna wszedzie, skarpety jakos po roku, najpierw delikatniej, teraz ciurkiem, doszly jeszcze szwy, szkoda gadac :(

Buty Simmsa dla odmiany sa super :D Co wybrac to zalezy od charakteru i podloza rzek gdzie lowisz. Generalnie najlepsza opcja wydaje sie guma plus wolframowe kolce, oblecisz tym wszystkie mozliwe sytuacje, uwazac tylko trzeba na drewniane podlogi :D Rozmiarowke bralem taka sama jak normalny rozmiar buta, jak ktos sie uprze moze wziac numer wieksze.

Bujo



#47 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 maj 2011 - 10:54

Do swoich śpioszków sprawiłem sobie Hardy/Greys Platinum- na podeszwie guma z kolcami. Baaardzo fajny bucik. Świetnie trzyma moje rozchwiane i niestabilne stawy skokowe, jak i gwarantuje pewne stąpanie po nierównym i śliskim podłożu :D Po roku spacerowania po kamlotach, kolce są w stanie, jakby je dopiero zainstalowano...


Pozdrawiam
Kamil

#48 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 maj 2011 - 11:40

Kolego @Bujo sądzę, że Kolega @Patryk1125 szuka wersji ekonomicznej – wnioskuję po przytoczonych firmach. Mając na myśli Simms pisałem o Freestone. Na takie kiedyś mnie namówiono będąc w podobnej sytuacji (co wybrać by było dobrze). W moim gronie raczej większość ma wspomnianą firmę i jakoś nie narzeka.
Wystarczy zerknąć na filmy ff Yotube. Na dupie prawie jedno logo ot i wszystko...
Pamiętam, że na zlotach też w tym mundurku występowałeś razem z Kumplami (Pozdrawiam :D )...
Gdybym miał wtedy więcej kasy sięgnął bym po Gore, był ograniczony budżet… Freestony mam trzeci sezon i jest ok. Wymieniłem jedynie buty z Freestone na Guide Boot Vibram. I tutaj potwierdzam opinię kilka postów wyżej, nadmiar kasy lepiej wsadzić w dobre buty. Przy mojej wadze (100) filc szybko zmieniał się w gąbkę gdzie cholewka była jak nowa. Zapewne każdy ma swoje preferencje i upodobania, mnie kiedyś nachalnie namówiono na Simms i jestem za to wdzięczny Kumplom. Tfu, tfu, tfu na psa urok by nie zapeszyć…

Pozdrawiam

PS
Według opinii starych wyjadaczy większość gaci i tak cieknie po 2-3 intensywnych sezonach. Tak, że finał Wszyscy mamy ten sam – nowy zakup i skarbonka w ruch. Sprawa biega tylko wokół tych 2-3 lat bezstresowego latania po wodzie bez zapoconych (j) z pełną wentylacją i komfortem…
Następny zakup to śpiochy z rozporkiem. Wraz z wiekiem trudniej po piwie ustać w wodzie te kilka godzin… :lol:

#49 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 maj 2011 - 12:07

Kolego @Bujo sądzę, że Kolega szuka wersji ekonomicznej – wnioskuję po przytoczonych firmach.


no raczej tak do 300PLN i chyba skłaniał bym się do podeszwy guma plus kolce. Wspomniane simmsy można dostać już za nieco ponad 300 na allegro ale mają podeszwę z filcu...


#50 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 maj 2011 - 12:19

[quote]
Kolego @Bujo sądzę, że Kolega szuka wersji ekonomicznej – wnioskuję po przytoczonych firmach.
[/quote]

no raczej tak do 300PLN i chyba skłaniał bym się do podeszwy guma plus kolce. Wspomniane simmsy można dostać już za nieco ponad 300 na allegro ale mają podeszwę z filcu...

[/quote]


Witam,

Za takie pieniadze bedzie ciezko znalesc cokolwiek markowego z takimi podeszwami. Pozostaja ci firmy jak:

Bison:

http://cgi.ebay.co.uk/BISON-FELT-SOLE-WADING-BOOTS-WADING-ST UDS-/330449346648?pt=UK_Sporting_Goods_Athletic_Shoes_ET& ;var=&hash=item7dbaebf5db

badz Sonik

http://cgi.ebay.co.uk/SONIK-SK3-WADING-BOOTS-Sea-Trout-Salmo n-Fishing-/400212901150?pt=UK_Sporting_Goods_Athletic_Shoes_ ET&var=&hash=item9bff9b76d4

Jak to sie sprawuje ciezko powiedziec, zapewne dopiero doplynelo z Chin. Przy odrobinie szczescia bedzie ok. Sa tez zestawy, np. Airflo:

http://cgi.ebay.co.uk/AIRFLO-DELTA-ZIP-LOK-MED-CHEST-WADERS- BOOTS-Sz9-/310311089480?pt=UK_Sporting_Goods_Athletic_Shoes_ ET&hash=item483ffb7548

Sprawialo dobre wrazenie, mialem na chwile w rekach dla kolegi @okon. Moze napisze jak dziala w realu.

Bujo


#51 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 maj 2011 - 12:23

@LadyD,

Moze trafil sie jakis wadliwy model, kolega z tej samej dostawy mial problemy. Oczywiscie gdybym intensywnie lowil 2-3 lata to bym nie narzekal niestety tak nie bylo :( Wodery zawsze suszylem po wedkowaniu, nie pralem w niczym idt. Odesle im w czorty mater, niech daja nowe :D Na razie zastanawiam sie nad Orvisem badz Patagonia.

Bujo

#52 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 maj 2011 - 12:44

Pany od 3 lat latam w simmsach frestonach butów nie zajadę z pewnością długo długo są ok chociaż trochę ciężkawe same gacie przetarłem już w 2 miejscach w kroku od jeansów bo czasami prosto z pracy sie na ryby jechało i na łydce od klękania szew się rozciągnął ale to nic klej do szyb 48 h i spokojnie wytrzyma kolejne lata


ps. konserwuje je błotem i iłem i innymi syfami z moich rzek susze je w bagażniku złożone ładnie w kulkę i tak nie mają prawa wyschnąć na drugi dzień trzeba łowić :mellow: myje je a owszem ostatnio karcherem

#53 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 maj 2011 - 13:46

Szpiegu :lol:

#54 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 maj 2011 - 20:58

A może: http://www.cabelas.com/product/Footwear/Mens-Footwear/Mens-W aders/Mens-Wading-Boots|/pc/104797980/c/104747580/sc/1046746 80/i/103896180/Cabelas-Ultralight-2-Lug-Wading-Boots/1161054 .uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Ffootwear-mens-footwea r-mens-waders-mens-wading-boots%2Fcabelas%2F_%2FN-1101202%2B 1000002949%2FNe-1000002949%2FNs-CATEGORY_SEQ_103896180%3FWTz _l%3DSBC%253BMMcat104793480%253Bcat104674680%26WTz_st%3DGuid edNav%26WTz_stype%3DGNU&WTz_l=SBC%3BMMcat104793480%3Bcat 104674680%3Bcat103896180

#55 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 25 maj 2013 - 22:23

Witam.

Panowie jakie buty polecacie do  brodzenia w rzekach górskich takich jak np.Dunajec,San .Technika połowu spining.

Śpiochy posiadam Solvkrokeny.

Rzeki jak wiadomo o twardym podłożu , praktycznie brak piasku.

 



#56 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 maj 2013 - 22:43

jest tego sporo na forum np...http://jerkbait.pl/t...a#entry1110031  http://jerkbait.pl/t...uty +brodzenia  http://jerkbait.pl/t...uty +brodzenia  http://jerkbait.pl/t...buty +brodzenia itd i tp pzdr



#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 maj 2013 - 08:56

Pytanie ile masz do wydania, bo najlepiej byłoby simmsy nabyć z "podkuciem" :D .Dunajec bywa nieobliczalny jak każda górska rzeka.



#58 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 26 maj 2013 - 09:06

Witam,

 

Generalnie to im wiecej lowisz tym lepsze buty ze wzgledu na zuzycie. Simms Rivershed to chyba najlepszy wybor ale szkoda, ze nie robia juz ich z fabrycznymi wolframowymi kolcami wiec trzeba dokupic i wkrecic. Z tanszych opcji Scierra Dynatrack na przyklad. 



#59 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 maj 2013 - 09:26

Ganiam od zimy w visionach. Polecam z uwagi na dobry serwis i obsługę tej firmy.

#60 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 maj 2013 - 09:30

Model to hopper na 2013 z podeszwa gummi i fabrycznymi kolcami. Ich zaletą jest okleina z gumy dookoła butów zabezpieczająca szwy przed kamieniami.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych