Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Który chwytak kupić?

catch and release catch&release

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 31 marzec 2017 - 20:58

Żadnych chwytaków nie nie stosowałem i stosować nie będę.To wymysł dzisiejszej cywilizacji dla leniwych i nie posiadających umiejętności podbierania z ręki,nawet okazowych ryb. Należy wyrobić sobie pewny chwyt.Dla szczupaka jest specjalny,a wtedy nawet podbieranie okazowej sztuki nie sprawi problemu.

Czy ktoś próbował tym ustrojstwem podebrać okazowego suma ? ,myślę że nie,bo najlepszy jest chwyt za szczękę,a jak nie da rady to wyjazd na płyciźnie i babranie się w błocie.Niestety takie są realia przy połowie tej ryby.

Reszta pomniejszych gatunków rybek dla wprawnego i doświadczonego wędkarza nie powinna stanowić problemu przy podbieraniu bez posługiwania się wymyślnymi narzędziami. Jedynie co dopuszczam do swojego użytku to solidny dobrej marki duży podbierak z gumowaną siatką.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, olabo, Alexspin i 1 inna osoba lubią to

#282 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:50

Należy jeszcze wspomnieć,że samodzielne podebranie ręką okazowej ryby bez jakiejkolwiek pomocy wyznacza kunszt wędkarski. Obojętnie czy to jest z brzegu czy z łódki. A i wtedy ryba jest zaliczona na 100 % dla łowiącego. Nieraz może się nie udać,trudno. Ale jeśli jesteśmy zwolennikami zasady C&R to taki sposób postępowania z naturalnym podbieraniem ryby jest jednym z elementów tej zasady,bo daje rybie szansę do samego końca.A jak się nie uda to nie ma czego żałować. Rybka odpływa w dobrej kondycji bez zbędnych sesji fotograficznych. Oby tylko nie z przynętą w pysku,co niestety zdarzało się przy połowie sumów z powodu wyłamywania sterów w woblerach. Teraz stosuje tylko woblery z pełnym stelażem,aby uniknąć takich sytuacji. 

 

Ps. Proszę trenować naturalne podbieranie ryby i nikogo nie prosić o pomoc,a zobaczycie ile to da frajdy. 

 

Pozdrawiam


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#283 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:58

Nie uważam tak. Jeśli można skrócić hol to ma to większy sens przy wypuszczaniu ryby niż ściskanie jej czy męczenie do końca żeby wymęczoną podebrać ręką.Poza tym rybę można zreanimować w podbieraku bez wyciągania jeśli jest taka potrzeba. Ale każdy ma prawo do swojego zdania.
  • Jerzy Kowalski i crizz100 lubią to

#284 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:48

Dla mnie wyznacznikiem kunsztu było złowienie ryby.  Podbieranie ryby jedną ręka przeważnie wiąże się z dłuższym holem.  Kompletnie zbędne moim zdaniem.


  • crizz100 lubi to

#285 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:05

Nie lada wyzwanie to podebranie ryby ręką z wysokiego brzegu:-) Kładziesz się Pan na brzuszku i niczym foczka chlup do wody. Ile ludzi tyle opinii - każdy podbiera jak chce.
  • Andżej lubi to

#286 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:23

Nie lada wyzwanie to podebranie ryby ręką z wysokiego brzegu:-) Kładziesz się Pan na brzuszku i niczym foczka chlup do wody. Ile ludzi tyle opinii - każdy podbiera jak chce.

Z tym ostatnim się nie zgadzam. Nie to forum. To podbieranie osęką też jest ok?



#287 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 kwiecień 2017 - 20:45

Z tym ostatnim się nie zgadzam. Nie to forum. To podbieranie osęką też jest ok?

 

A kto z tego forum osęką podbiera? :D



#288 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 10:33

A kto z tego forum osęką podbiera? :D

Osękę też można trzymać jedną ręką, a jeśli to jeszcze ręka holującego rybę to "nadzianie" ryby na hak będzie zapewne również kunsztem najwyższych lotów.



#289 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 10:41

Należy jeszcze wspomnieć,że samodzielne podebranie ręką okazowej ryby bez jakiejkolwiek pomocy wyznacza kunszt wędkarski. Obojętnie czy to jest z brzegu czy z łódki. A i wtedy ryba jest zaliczona na 100 % dla łowiącego. Nieraz może się nie udać,trudno. Ale jeśli jesteśmy zwolennikami zasady C&R to taki sposób postępowania z naturalnym podbieraniem ryby jest jednym z elementów tej zasady,bo daje rybie szansę do samego końca.A jak się nie uda to nie ma czego żałować. Rybka odpływa w dobrej kondycji bez zbędnych sesji fotograficznych. Oby tylko nie z przynętą w pysku,co niestety zdarzało się przy połowie sumów z powodu wyłamywania sterów w woblerach. Teraz stosuje tylko woblery z pełnym stelażem,aby uniknąć takich sytuacji. 

 

Ps. Proszę trenować naturalne podbieranie ryby i nikogo nie prosić o pomoc,a zobaczycie ile to da frajdy. 

 

Pozdrawiam

W jaki sposób można być zwolennikiem C&R wyznając zasadę ww. "kunsztu wędkarskiego" jeśli przy niektórych gatunkach rybę trzeba spompować do całkowitej "dętki", żeby dało się ją złapać ręką ? Dla mnie to równie niewłaściwe jak długie sesje fotograficzne. Mając podbierak hol kończy się o wiele wcześniej niż zrobienie sobie frajdy jeżdżącą na krótkim dyszlu rybą do upadłego.


  • HaDe lubi to

#290 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 13 kwiecień 2017 - 14:10

W jaki sposób można być zwolennikiem C&R wyznając zasadę ww. "kunsztu wędkarskiego" jeśli przy niektórych gatunkach rybę trzeba spompować do całkowitej "dętki", żeby dało się ją złapać ręką ? Dla mnie to równie niewłaściwe jak długie sesje fotograficzne. Mając podbierak hol kończy się o wiele wcześniej niż zrobienie sobie frajdy jeżdżącą na krótkim dyszlu rybą do upadłego.

Niestety często się zdarza ,że wędkarze łowiący tylko parę razy w miesiącu , chcą uwiecznić praktycznie każdą rybę wyjętą z wody. Obycia z podbieraniem i wypuszczaniem wg.mnie nabiera się tylko poprzez "przerzucenie" sporej ilości złapanych kg ryb,małych i dużych.Złowiłem duży okaz , ale nie mam przygotowanego statywu ,aparatu itd, rybę wypuszczam ,chyba że  mam podbierak z dużą siatą to ryba czeka w wodzie pod nogami na ustawienie aparatu itd. a potem tylko na 5 sek wyciągamy ja do zdjęcia.Dlaczego tak dużo wędkarzy wręcz z pogardą traktuje małe osobniki ? widać to podczas połowu okoni itd. palec w gardło, 5 zdjęć i na koniec rzut rybą  do wody z wysokości 1,5m . Znam technikę wrzucania ryb do wody, ale to na łódce itd...



#291 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 14 kwiecień 2017 - 14:25

Nawiązując do nazwy tematu ... Ktoś korzysta może z tego modelu spro ?

Załączony plik  aaa.jpg   31,05 KB   9 Ilość pobrań

Dostałem kiedyś chwytak yorka z waga elektroniczna i jest to bubel , nie polecam wydawać około 80zł


Użytkownik seba1994 edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 14:25


#292 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 grudzień 2020 - 10:18

Ukazało się może coś godnego uwagi w ostatnich latach?



#293 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 12:02

Jedyny solidny i godny polecenia to ,

Boga Grip.



#294 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2020 - 12:37

Jedyny solidny i godny polecenia to ,

Boga Grip.

Godny polecenia tyle że dziury w paszczach zostawia. Narzędzie tortur.


  • Sławek Oppeln Bronikowski i jbk lubią to

#295 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 grudzień 2020 - 14:29

O Boże- pierwsza myśl po zobaczeniu ceny-750zł  :o



#296 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2020 - 14:31

Żadnych chwytaków nie nie stosowałem i stosować nie będę.(...) Jedynie co dopuszczam do swojego użytku to solidny dobrej marki duży podbierak z gumowaną siatką.

 

Godny polecenia tyle że dziury w paszczach zostawia. Narzędzie tortur.

Podpisuję się pod tym wszystkimi 4-ma kopytkami :clappinghands: :highfive: :good:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: catch and release, catch&release

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych