Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty na pstrąga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 26 styczeń 2023 - 16:23

Pany potrzebuję jakieś wahadła kupić na dość szybką rzeczkę co polecacie bo w tym temacie jestem mega słaby ? :)


Na większy nurt dobrze mieć lekko przeciążone wahadło,ale faktycznie kolega wyżej podał link,chulo akurat wystawił cięższe małe blaszki..

Użytkownik russian80 edytował ten post 26 styczeń 2023 - 16:23

  • gelo lubi to

#62 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 styczeń 2023 - 16:36

Dzięki, właśnie dogaduję zakup :)

#63 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 styczeń 2023 - 17:30

Polecam Darka Kalistę,ale nie wiem jak z dostępnością, chyba na stronie jest kontakt Darspin,albo fb.Ja właśnie rzeźbię swoje pierwsze,dziś przyszła oksyda do mosiądzu,zabawa jest.
  • Przemek_M lubi to

#64 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 30 styczeń 2023 - 17:23

Pany potrzebuję jakieś wahadła kupić na dość szybką rzeczkę co polecacie bo w tym temacie jestem mega słaby ?  :)

Jeżeli to ma być dość duża rzeka podgórska chętnie pomogę. Natomiast od razu dodam, że zazwyczaj tego typu przynęty sprawdzają się w lecie kiedy ryby dość chętnie podnoszą się z dna....


  • michcio i PePe. lubią to

#65 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 31 styczeń 2023 - 09:10

Jeżeli to ma być dość duża rzeka podgórska chętnie pomogę. Natomiast od razu dodam, że zazwyczaj tego typu przynęty sprawdzają się w lecie kiedy ryby dość chętnie podnoszą się z dna....

Nie ma nic lepszego na wczesną wiosnę, (no może poza starym dużym mansem) niż dobrze poprowadzona wahadłówka imitująca leniwą żabę. Do takiej to i z 2 metrowego dołu pod powierzchnię podniesie się każdej wielkości pstrąg.


  • comen i jacek.hetflaisz lubią to

#66 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2440 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 31 styczeń 2023 - 12:27

Nie ma nic lepszego na wczesną wiosnę, (no może poza starym dużym mansem) niż dobrze poprowadzona wahadłówka imitująca leniwą żabę. Do takiej to i z 2 metrowego dołu pod powierzchnię podniesie się każdej wielkości pstrąg.

Nie ma nic lepszego na wczesną wiosnę, (no może poza starym dużym mansem) niż dobrze poprowadzona wahadłówka imitująca leniwą żabę. Do takiej to i z 2 metrowego dołu pod powierzchnię podniesie się każdej wielkości pstrąg.

O jakim starym dużym Mannsie mówisz?😊Co to takiego i jak wygląda?😊🙂
  • Rodu lubi to

#67 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 31 styczeń 2023 - 13:18

Zdjęcie przykładowe z netu.

4606357571.jpg

Piszę o ich największych rozmiarach bo wiosną spotykane żaby są wielkości dłoni dziecka więc nie ma co się wygłupiać 3-4 cm żabką. Niestety te duże nie są produkowane. Są innych producentów, ale to już nie to. Te akurat mają super pracę odnóży no i są stosunkowo lekkie do swojej wielkości, dzięki czemu można je swobodnie w naturalny sposób prowadzić na dłuższym odcinku.


  • szydłoś, Mateo1989, jacek.hetflaisz i 1 inna osoba lubią to

#68 ONLINE   kajman

kajman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 31 styczeń 2023 - 15:12

Nie tylko na pstrągach się sprawdzały. Kapitalne gumy na szczupaki w płytkich i zarośniętych wodach. Szczególnie brązowe. Szkoda, że już od dawna niedostępne :(

Zdjęcie przykładowe z netu.

4606357571.jpg

Piszę o ich największych rozmiarach bo wiosną spotykane żaby są wielkości dłoni dziecka więc nie ma co się wygłupiać 3-4 cm żabką. Niestety te duże nie są produkowane. Są innych producentów, ale to już nie to. Te akurat mają super pracę odnóży no i są stosunkowo lekkie do swojej wielkości, dzięki czemu można je swobodnie w naturalny sposób prowadzić na dłuższym odcinku.


  • Andru77 i Okonhel lubią to

#69 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 01 luty 2023 - 15:53

Nie wiem co i jak robię źle ale te ,,portki" jak u mnie na ta gumę wołają w ogóle mnie się nie sprawdzają. Wieść gminna głosi ,że sprawdza jeszcze lepiej na okoniach. Mało tego na te stricte żaby też zero efektów czy to pstrąga czy to klenia a już an pewno nie szczupaka.  A okoniach nie wspominam nawet :D 



#70 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 03 luty 2023 - 10:45

Nie wiem co i jak robię źle ale te ,,portki" jak u mnie na ta gumę wołają w ogóle mnie się nie sprawdzają. Wieść gminna głosi ,że sprawdza jeszcze lepiej na okoniach. Mało tego na te stricte żaby też zero efektów czy to pstrąga czy to klenia a już an pewno nie szczupaka.  A okoniach nie wspominam nawet :D

Kwestia prowadzenia pewnie.



#71 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 luty 2023 - 07:06

Nie wiem co i jak robię źle ale te ,,portki" jak u mnie na ta gumę wołają w ogóle mnie się nie sprawdzają. Wieść gminna głosi ,że sprawdza jeszcze lepiej na okoniach. Mało tego na te stricte żaby też zero efektów czy to pstrąga czy to klenia a już an pewno nie szczupaka.  A okoniach nie wspominam nawet biggrin.png

Mam niestety takie same doświadczenia z tymi żabkami. Niezależnie od pory roku, rozmiaru czy koloru.



#72 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 06 luty 2023 - 11:43

Problem prawdopodobnie w złym prowadzeniu, tego typu przynęty musza niejako „lewitować” w wodzie. Jeżeli są za mocno obciążone i ryją po dnie to raczej nie będzie na nie wyników…
  • szczupike lubi to

#73 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 06 luty 2023 - 23:54

Mówimy oczywiście o prowadzeniu strickte powierzchniowym. Naprawdę nasłuchałem się o nich sporo nakupiłem również sporo ale nigdy na nie brania najmniejszego nie miałem -łącznie z tym ,ze nigdy nie widziałem by ryba się nimi zainteresowała. A posiadam lepsze/gorsze jej odwzorowania. 



#74 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 10 luty 2023 - 18:49

Mam jeszcze zapas żabek mannsa, najlepsze jest wg mnie zbrojenie w lekką czeburaszkę, wbrew opinni jednego z przedmówców, pstrągi świetnie reagują na rozmiar 4,5 cm. Alternatywą dla mannsa może być little spider, również ciekawa przynęta na wiosnę.

Załączone pliki


  • szydłoś lubi to

#75 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 11 luty 2023 - 10:32

Pstrąg 60+ nawet się nie popatrzy w stronę tak małej przynęty. No chyba że mówimy o rybie 40 centymetrowej to tak. Na wiosnę szukam tych największych i dłubanie mikro przynętami zostawiam na później.

#76 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 11 luty 2023 - 12:42

To też zależy od rodzaju wody. W zeszłym sezonie trafiłem 50tke na ten rozmiar, zebrał chyba w trzecim rzucie. Na te największe mannsy nie miałem wyników, na grubszej wodzie pewnie się sprawdzają.

#77 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 luty 2023 - 12:48

Pstrąg 60+ nawet się nie popatrzy w stronę tak małej przynęty. No chyba że mówimy o rybie 40 centymetrowej to tak. Na wiosnę szukam tych największych i dłubanie mikro przynętami zostawiam na później.

Na muchy łowią to i na inne maleństwa "da się" ;)



#78 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 luty 2023 - 14:17

Na muchy łowią to i na inne maleństwa "da się" ;)


Racja!

#79 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2023 - 00:41

Na szczęście mam takie. :) Nie wiem tylko czy rozmiar 6,5 cm. jest największym. PS. Ale zawsze można je zastąpić Crazy Flapperem 4.4

Zdjęcie przykładowe z netu.

4606357571.jpg

Piszę o ich największych rozmiarach bo wiosną spotykane żaby są wielkości dłoni dziecka więc nie ma co się wygłupiać 3-4 cm żabką. Niestety te duże nie są produkowane. Są innych producentów, ale to już nie to. Te akurat mają super pracę odnóży no i są stosunkowo lekkie do swojej wielkości, dzięki czemu można je swobodnie w naturalny sposób prowadzić na dłuższym odcinku.



#80 OFFLINE   filmiarz

filmiarz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 kwiecień 2023 - 09:42

Nie widziałem ich od dawna, chyba ciężko dostać takie o ile w ogóle. Aż mnie naszły piękne wspomnienia  :)

 

Zdjęcie przykładowe z netu. nostalgia cały film

4606357571.jpg

Piszę o ich największych rozmiarach bo wiosną spotykane żaby są wielkości dłoni dziecka więc nie ma co się wygłupiać 3-4 cm żabką. Niestety te duże nie są produkowane. Są innych producentów, ale to już nie to. Te akurat mają super pracę odnóży no i są stosunkowo lekkie do swojej wielkości, dzięki czemu można je swobodnie w naturalny sposób prowadzić na dłuższym odcinku. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych