Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sucha mi szybko moknie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2013 - 22:43

I nie mam tu na myśli moich relacji z płcią piękną, bo to generalnie powód do zadowolenia ;)

Otóż podczas "suszenia" muszka dość szybko nabiera wody i już nie unosi się na wodzie. Jest ponoć sporo chemii do tego celu- zupełnie nie wiem, w kierunku jakiego specyfiku miałbym iść. Używam much zarówno z sierści sarny- chrusty kozak, ale sierść się wykrusza po kilku-kilkunastu rybkach, albo na CDC, ale te cholery jak zamokną, to już dupa. Kacza oczywiście ;)

A może właśnie muchy? Próbował ktoś z Was tworzyć konstrukcję np. w połączeniu z pianką(jak żuki kleniowe?). Np. tułów z niezatapianej pianki, do tego jakieś skrzydełko i już. Jak czasem rybki nie są zbyt wybredne, to zbierają wsio, co płynie po wodzie i tu upatruję szansy dla takiej muszki. Acha. Szybkie wymachy itd. praktykuję i dają radę pomiędzy podaniami przynęty, ale już po rybie to nic nie da, bo mucha "wymemlana" i raczej do suszenia na kamizelce, a na koniec przyponu musi iść kolejna. A mam wodę, gdzie mimo, że okazów brak, to rybek sporo i co chwila muchę przewiązywać to średnia frajda...

 

Za wszelką pomoc i sugestię ogromne dzięki!

 

 

Pozdrówka

Kamil



#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 22:55

Kamil tylko gąbki/foam.Muchy są niezatapialne.Proste do ukręcenia i są skuteczne na rzekach nizinnych.Wiem bo robiłem i łowiłem.


Użytkownik Tomy edytował ten post 10 sierpień 2013 - 22:56


#3 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2013 - 23:39

Nie chodzi mi tylko o rzeki nizinne, bo takowe "muszki" w kształcie koników polnych i chrabąszczy mam. Chodzi mi o wykorzystanie tego materiału do budowy min. chruścików na górskie potoczki pod kątem nakrapianych drapieżników. Lub inne sposoby na zachowanie pływalności muszki.



#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 sierpień 2013 - 23:59

Hej

Jeśl sarna się wykrusza po kilku rybach, to mucha została tak sobie zawiązana.

Jeśli chcesz coś co dobrze sie sprawdzi do pływalności to Loon Aquel. Wystarczy mikro odrobinka by CDC pływało dosć długo, podobnie tez i sarna. Kiedyś używałem smaru silikonowego w sprayu, ale dość szeroko to "razi" i często cały przypon opryskiwałem przez nieuwagę. Loon daje radę.



#5 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 11 sierpień 2013 - 01:03

A mnie CDC zawsze po aplikacji loona tonelo. Czy aby CDC się w ogóle nie smaruje? Słabo znam temat, wiec poprawcie jak się myle. :rolleyes:

#6 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 sierpień 2013 - 04:20

Peresada, pamiętam, że Loon miał w swojej ofercie specjalny proszek do suszenia i impregnowania już zamoczonych much - Top Ride. To taska biała mąka w pojemniku, do którego wrzucało się mokrą muchę, zamykało pojemnik (był nawet specjalny otwór w rancie tubki na przypon) wstrząsało i "panierowało" muchę, która oddawała wilgoć do proszku. W połączeniu z Top Loon Aquel całkiem dobrze to funkcjonowało, zwłaszcza na muchach z cdc.



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2013 - 10:33

A mnie CDC zawsze po aplikacji loona tonelo. Czy aby CDC się w ogóle nie smaruje? Słabo znam temat, wiec poprawcie jak się myle. :rolleyes:

Którego loona, to jest pytanie, jak aplikowanego, to jest drugie pytanie, ile tego było - to 3cie.

Z tego co wiem aquel to w duzej mierze "jad z kaczej pi$#%" więc.. chyba tonąć ci to nie powinno.

Ja przynajmniej nigdy nie miałem z tym problemu (tonięciem) po nasmarowaniu aquelem, odnosiłem wrażenie ze szybciej muchę oczyszczam ze śluzu i łatwiej - szybciej odzyskuje pływalność.



#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2013 - 11:17

A gdzieś w Polandii idzie to cudo dostać? Tego Loona Aquel?

Co do wykruszania się sierści sarny z muszki, to bardzo możliwe- sam nie kręcę much, tylko kupuję w sklepach i widać trafiłem na jakieś felerne. Choć rybki zbierały ochoczo ;)

 

Są też podobno takie składane paski jakiegoś materiału, który doczepiamy do kamizelki i ściskając w tym muszkę, pozbawiamy ją wilgoci- testowaliście?

 

I ponownie zapytam o tą konstrukcję muszki. Próbował ktoś tworzyć takie niezatapialne konstrukcje np. z połączenia pianki i piórek?

 

 

Pozdrówka

Kamil



#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2013 - 12:02

Ten materiał to o ile pamiętam hymenofor jednej z hub rosnących o ile pamiętam po raz kolejny w alpach. Nazywa sie to amadou.

Do suszenia dobry jest tez kontenerek z proszkiem - nieodwiązana muchę z przyponem do środka - wstrząsach - i większość wilgoci absorbuje proszek. Muchę wystarczy przedmuchać i problem z głowy. http://hurch.pl/powder-float-p199.html

Loona kupisz pewnie w salar.pl



#10 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2013 - 12:02

Proszę: http://www.taimen.co...gory/chemia/151  To największy wybór Loona na rynku.


Użytkownik TomCast edytował ten post 11 sierpień 2013 - 12:05


#11 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2013 - 12:50

Dzięki Panowie. Nie wiem, jak ja to robiłem, że mi googlownica tego nie pokazała.. Trzeba będzie na coś się zdecydować, choć już widzę, że panuje niezły "chemiczny zawrót głowy".



#12 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 sierpień 2013 - 07:00

Mucha wcale nie musi być wykonana z pianek,korków smarowana tłuszczem czy innymi smalcami by dobrze pływała.

Musi mieć lekki haczyk,musi być dobrze zawiazana(odpowiednia ilość piór i ich jakość) i odpowiednio osuszona.Osuszona,czyli nie ileś tam wymachów w przód i tył.Jeden,dwa a porządne wymachy strząsa całą wilgoć i mucha pływa.Chyba że do dupy krętacz je robił lub przyoszczędził na materiałach.



#13 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2013 - 08:49

A co jak na cieniutkim haku muszka ukręcona, piórek całkiem sporo(CDC) i muszka po wyjęciu z pyska kropka? Nie jest mokra, tylko przemoczona i "wymemlana". Piórka z kaczej dupki posklejane na amen. Tu wymachy nic nie dadzą...



#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 sierpień 2013 - 10:31

Weź muchi w paluchi i wypłucz we wodzie.

Przedmuchaj paszczą z całej siły i wtedy wysusz wędką.

Mini kropelka aquela i powinno działać



#15 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 sierpień 2013 - 12:06

Tak wypłucz.Suszy sie muszkę na wymachami wędki po naście razy ,tylko1-3 energicznym strząsnięciem,energicznym wymachem,by zadziałała siła odśrodkowa.A jak jest za mocno wymemlana muszka,to czasem warto poprosu ją wymienić na inną.Tamta niech sobie dosycha.Chemii używaj na suche piórka.



#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2013 - 12:22

@Taps- i tak moje wymachy wyglądają. Krótkie, energiczne, na dość krótkim sznurze. Jednak jak sam zauważyłeś, przy mocno przemoczonej muszce, nie daje to zadowalającego efektu.

Przewiązywanie stosuję, jak zresztą pisałem w pierwszym poście. Jednak czasem trzeba się tyle nawiązać, że...nie żebym narzekał na te dziesiątki brań/na 1h łowienia ;) , ale chciałoby się skupić na łowieniu, a nie na ciągłym przewiązywaniu nowych muszek i co jakiś czas zmianie końcówki przyponu.

 

@Kuba- dmuchanie paszczą praktykuję od początku łowienia, bo nic mi do głowy innego nie przyszło. Jakieś takie mało dostojne "muchowo-gentelmańskie"  się wydawało, jak na taką "elytarną metodę" :D Co nie zmienia faktu, że działa ;)

 

Spróbuję tego aquela i zobaczymy, co to zmieni :)

 

 

Dzięki za wskazówki!

 

Pozdrówka

Kamil



#17 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:24

@Kuba- dmuchanie paszczą praktykuję od początku łowienia, bo nic mi do głowy innego nie przyszło. Jakieś takie mało dostojne "muchowo-gentelmańskie"  się wydawało, jak na taką "elytarną metodę" :D Co nie zmienia faktu, że działa ;)

Wiele zależy od tego jaki jest skład chemiczny tego "dmuchu". Dobry i delikatny skład "chuchu" na rybach to ważna sprawa....



#18 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:34

Wiele zależy od tego jaki jest skład chemiczny tego "dmuchu". Dobry i delikatny skład "chuchu" na rybach to ważna sprawa....

"Leków" nad wodą nie przyjmuję, jak prowadzę, komary filipińskiej choroby też mi jeszcze nie przekazały, więc może to rzeczywiście kwestia "chuchu" i jego składu? ;)



#19 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 13 sierpień 2013 - 11:26

Ten materiał to o ile pamiętam hymenofor jednej z hub rosnących o ile pamiętam po raz kolejny w alpach. Nazywa sie to amadou.

Do suszenia dobry jest tez kontenerek z proszkiem - nieodwiązana muchę z przyponem do środka - wstrząsach - i większość wilgoci absorbuje proszek. Muchę wystarczy przedmuchać i problem z głowy. http://hurch.pl/powder-float-p199.html

Loona kupisz pewnie w salar.pl

Ja teraz 1 sezon używam Powder float
 Vision i jest dobry szybko suszy cdc ale jeszcze jest taki odpowiednik Tiemco



#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 13:33

Panowie,

 

Prawda jest taka, ze ze znanych mi specyfikow jedynie Loon Aquel nie skleja pior cdc. 

 

Bujo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych