Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanada pachnaca zywica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 wrzesień 2005 - 15:34

Juz jestem :D , wrocilem wczoraj poznym wieczorem . Jak zwykle swiat mi sie kolebie po przebywaniu na lodzi przez 10 dni . Bardzo ciezko dojsc do siebie po takim pobycie w lesnej gluszy . A tu juz czekaja te elektroniczne maszynki ; komputery , telefony , telewizory i inne stwory :mellow: . Na razie krotka statystyka dla zaspkojenia ciekawosci . Zlowilismy razem z Piotrem 107 rybeczek ; Szczupakow -78 , Muskie -12 , Tiger Muskie -1 , Walleye -12 , Lake Trout -3 , Lake Whitefish -1 . Nie byly to ryby powyzej metra , a o takich marzymy . Za to byly wszystkie gatunki jakie oferuja te jeziora . Rodzynkami niewatpliwie sa Tiger Muskie 82cm , Walley 70cm , Whitefish 50cm oraz 12 sztuk Muskie [ tu wazna jest ilosc bo niestety zaden nie przekroczyl 80cm ] . Generalnie zawiodlo zelazo czyli blachy i wirowki , gum jak zwykle nie uzywalismy , woblery spisaly sie bardzo dobrze . Wyprawe opisze dokladnie i dolacze zdiecia jak tylko pozbieram sie do kupki :mellow: . Na kazde pytanie odpowiem natychmiast B).

#42 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 wrzesień 2005 - 15:40

BRAWO JUREK!

12 Muskie, zeby bylo dla podkreslenia napisze z Duzej, no ja ta rybe znam tylko z filmow i zdjec. A tu caly tuzin pada na jednej wyprawie. SUPER SPRAWA!

Czekam na fotki, na pewno nie tylko ja. Rozumiem ze Tiger Muskie to hybryda ? :unsure: czy cos pokrecilem ? :huh:


Guzu

#43 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 wrzesień 2005 - 15:53

Tiger Muskie to Muskie skrzyzowany z Szczupakiem . Ma przepiekny desen ale o ile wiem nie moze juz sie rozmnazac . Cos takiego wystepuje chyba w pstragach . Tak wiec krzyzowki maja swoje plusy i minusy . Tu gdzie bylem bylo osobne jezioro z muskie [Ficher Lake ] i sasiedzkie z szczupakiem [ Populus Lake ]. Te jeziora laczy strumien i przy duzym stanie wody [ po opadach deszczu ] ryby przeplywaja . Ja mysle ze tylko w jednym kierunku , to znaczy muskie plyna do jeziora z szczupakami i je gryza :mellow: , nie zdarzylo sie zeby ktos wyciagnal szczupaka z tego jeziora gdzie sa muskie , natomiast w jeziorze szczupakowym juz od kilku lat lowi sie [zadko ] i Muskie i Tiger Muskie.

#44 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 wrzesień 2005 - 16:01

Witaj Jurku w ponurej rzeczywistości... Serdeczne gratulacje udanej wyprawy....

czekamy na obszerną relację...

#45 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 wrzesień 2005 - 16:04

He he,

Niezla akcja z tym strumieniem. Rozmiarowo z tego co kojarze to Tygrysy sa pomiedzy szczupakami a muskie...

Co do kolorow...pokaz zdjecia! :mellow:

A tak na marginesie....cos na Whitefishe SX sie udalo skusic w trollu ?

Pozdrawiam

Guzu

#46 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 wrzesień 2005 - 21:06

Gratuluję udanej wyprawy. Z niecierpliwością czekamy na dokładną relację i fotki.
Pzdr

#47 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 wrzesień 2005 - 06:10

Mam zdiecie tego Tiger Muskie , jest piekny , szkoda ze nie wiekszy . Nie mielismy bran z glebokiego trolingu , a wlasciwie to bylo jedno na wobler Yokozuny , niestety nie wyciagniete, spiela sie... daj jej Boze zdrowie :D Bede pomalu wszystko opisywal .

#48 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 29 wrzesień 2005 - 07:22

Ja również gratuluje wspaniałej wyprawy, a czy to Tygrysy czy Szczupaki, ważne że nad wodą.
Czekam na fotorelacje.

Pozdrawiam

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 wrzesień 2005 - 17:26

Jurku,
Z mojej strony wielkie gratulacje! Myślę, że wynik nieporównywalnie lepszy od zeszłorocznego. Piękny wynik i na dodatek widzieliście wszystkie ryby (pełen przekrój).Czekam jak chyba każdy na relację.

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2005 - 10:39

@Jurek

wielkie gratulacje!!! :D

Super, że udało się wam złowić aż tyle różnych gatunków.

Z niecierpliwością czekam na pełną relację i zdjęcia.



#51 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 30 wrzesień 2005 - 18:59

Panowie , umowilem sie z Remkiem ze cala relacje ze zdieciami napisze osobno . Zeby troche zaspokoic ciekawosc podaje kilka szczegolow . Jak juz pisalem nie nalowilismy specjalnie ilosciowo ani wielkosciowo , szczegolnie jezeli chodzi o szczupaki . Najwiekszy szczupak mial 82 cm i zlowil go Piotr w trolingu na wobler Pike16cm firmy Jakson/DAM. Wiekszosc lowionych szczupakow zlowilismy trolujac i castingujac blisko brzegu. Na otwartej wodzie bardzo malo bran . Muskie dalo nam piekna ilosc 13 sztuk , co jak dla nas i na tej wodzie niezlym wynikiem . Zdarzaly sie lata ze lowilismy jeden lub dwa na wyprawie . 10 muskie bylo okolo 80 cm i dwa mniejsze , przyznaje ze nie mierzylismy ich liczac ze trafi sie w koncu cos wiekszego. Na muskie rewelacyjnie spisaly sie dwa woblery ; Zip 12 Yokozuny wyciagnal 4 sztuki , Pike 16 Jakson/DAM tez 4 sztuki, 2 sztuki Perch 12F Salmo, Slider S 12 RR sztuk 1 oraz Wchitefish 18 F BS tez sztuk 1 , czyli Salmo w sumie 4 sztuki . Muskie byly lowione i w trolingu i w castingu. Osobno potraktuje Tiger Muskie ktory byl niezwykle piekny i mial 82cm , zostal zlowiony na wobler firmy Dorado o nazwie Lake F 8cm o kolorze okonika , byl to trol na samym srodku Populus Lake . Teraz o walleyach . Coraz wiecej jest ich lowionych . zastanawiam sie nad tym czy one nie wypieraja szczupakow ktorych jest jakby mniej . Nam udalo sie zlowic az 12 sztuk, poprzednich latach na grupe 12 osob trafilo sie kilka !. Najwiekszego walleya zlowilem ja :mellow: tez w trolingu . Szczesliwa przyneta okazala sie Whitefish 18 F BS [ze starym grubym sterem] Salmo . Branie bylo takie ze nie moglem wyjac wedki z uchwytu , bylem swiecie przekonany ze mam metrowego szczupaka , tym bardziej bo walleye lowione tutaj to typowe 40-50 taki na shore lunch[jedzonko] . 27,5 cala czyli 70cm to jest prawdziwy okaz .Ten walley ma duzo zdiec poniewaz zostal zabrany jako 4 ryba z 107 ktore zlowilismy . W sumie zjedlismy 1 szczupaka na shore lunch z grilla , zabralismy do domu 2 walleye i 1 Lake Whitefish. Teraz o tej wyjatkowej rybie . Lake Whitefish to nasza polska Sieja , niezwykle trudna do zlowienia . To szczescie spotkalo Piotra ; plynelismy trolujac bardzo blisko skalistego grzbietu-cypla , glebokosc okolo 8m mimo ze kilka metrow od brzegu , w momencie przeplywania nad grzbietem , w tym miejscu 5m nastapilo branie , mocne i z krotkimi odjazdami ale trwalo to krotko . Gdy spostrzeglismy ze to sieja natychmiast podbierak do reki i cyk . Ryba z pletwa tluszczowa , piekna , srebrna , miala 50cm . Wziela na Hornecika 6cm F kolor Dace , dostalem je kiedys od Pepusia :mellow: , branie tej rybki na wobler jest zadkoscia no i wielkosc piekna . Teraz kilka zdan o Lake Trout . Zlowilem ich 3 sztuki i byly to jedyne trocie zlowione do naszego przyjazdu , juz po tym fakcie zlowono kilka co oznaczalo ze staly sie aktywne . Wszystkie trzy zlowilem na wahadlowki z glebokosci okolo 30 m , poniewaz byly male ; dwie 39cm i jedna 45 wiec ich nie bralem liczac na duze sztuki . Jedna , ta wieksza wziela , na nowy model Doktor Spoon o nazwie Papa Doc 295, taka powiekszona blacha Wallego o dlugosci 15cm . Tyle o wynikach , teraz biore sie za szczegolowa analize sprzetu , ryb i okolicznosci . Pisanie to nie latwa sprawa , lubie spontanicznosc a tu trzeba chlodnej kalkulacyji, no zobaczymy :unsure:




Załączone pliki

  • Załączony plik  01.jpg   18,59 KB   217 Ilość pobrań
  • Załączony plik  06.jpg   40,78 KB   212 Ilość pobrań
  • Załączony plik  05.jpg   35,69 KB   218 Ilość pobrań
  • Załączony plik  04.jpg   26,43 KB   223 Ilość pobrań
  • Załączony plik  03.jpg   43,14 KB   220 Ilość pobrań
  • Załączony plik  02.jpg   31,48 KB   221 Ilość pobrań


#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2005 - 21:52

Jurku,
Pozwoliłem sobie dodać kilka zdjęć do Twojej relacji. Resztę zachowam dla siebie celem publikacji na stronie łącznie z pełną relacją, na którą wszyscy czekamy!

Wyprawa widzę, że była przednia. Zdjęcia fantastyczne. Ryby? Lepiej nie mówić. Może nie było potworów ale ilość i różnorodność (!) godna pozazdroszczenia i najważniejsze ... przygoda (idę jeść bo narobiłeś mi apetytu na smażone kiełbaski :D, a te grzyby).

Od siebie dodam, że od poniedziałku ruszam z dodawaniem artykułów bo wszystko mam już zrobione. Jest skromnie i bardzo prosto ale o to mi chodziło. Tak więc czekajcie i na relację z wyprawy Jurka i przepiękne, klimatyczne :D zjęcia. A jest na co czekać!


Jurku gratulacje. Widzę jednak, że cięzki sprzęt króluje! Zresztą bardzo fajny.

Pozdrawiam
Remek

#53 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 październik 2005 - 21:52

Dzieki Remku ze wstawiles kilka zdiatek :D

#54 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2005 - 21:53

Nie ma najmniejszego problemu :D Resztę kiszę :D ha ha ha ...

Pozdrawiam
Remek

#55 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 02 październik 2005 - 00:14

Gratuluję udanej wyprawy. Ta różnorodność gatunków to coś wspaniałego. A że nie trafiła sie żadna metrówa... no cóż następnym razem :D
pozdrawiam

#56 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 październik 2005 - 18:07

Czytaliscie pewnie opowiadanie Wojtka Gornego ..... Jak z niego wynika Przyroda zyczliwa ale nie rychliwa .. :D

#57 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 02 październik 2005 - 19:36

gratuluje zwłaszcza tiger muskie,widziałem takiego jednego na stronie salmiaków,i jest to chyba najładniejsza ryba jaką w życiu widziałem,

#58 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2005 - 15:59

@Jurek,

jeszcze raz gratuluję super wyprawy, pięknych ryb i wspaniałego klimatu!
Różnorodność złowionych ryb jest godna pozazdroszczenia... :mellow:

Mam jedno pytanie.
Jak sprowadziłeś wahadłówki aż na 30 metrów? Możesz to jakoś opisać?

#59 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 październik 2005 - 16:30

To bedzie w relacji , ale ..... do kretlika dolaczam ciezarek 180 gram na 5 cm przyponiku , potem drugi przypon okolo 1 metra z blacha , nastepnie naplywamy na miejsce gdzie echo pokazuje 30 metrow , opuszczamy zestaw . stuk o dno i lekki delikatny dryf - jak jest wiatr lub troling jak nie ma wiatru . Potem regulacja juz na oko w zaleznosci od spadow i wzniesien. Wszystkie trotki zagryzly blache za tylna kotwice , mimo ze byly male jak pstragi , tylko ten jeden minimum wiekszy .

#60 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2005 - 08:54

Dzięki @Jurek.
Czyli używacie standardowego zestawu z dociążeniem.
Myślałem, że może masz jakiś nowy patent.
Ostatnio bardzo ciekawi mnie trollowanie w dryfie, bez użycia silnika. Wtedy dużo łatwiej utrzymać przynętę bardzo głęboko i blisko dna. Szczególnie gumy i wahadłówki.
Muszę się do tego bardziej przyłożyć. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych