Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 14:59

Witam!

Mój "stary" akumulator do silnika dość nieoczekiwanie odmówił współpracy. Z racji, że środek sezonu, urlop itd. muszę szybko coś kupić by mieć możliwość pływania. W miejscu gdzie jestem nie ma zbyt wielkiego wyboru. Zainteresowały mnie dwie propozycje:

          1. ZAP Energy  100Ah   kwasowy    480zł

          2. Megalight     100Ah       AGM      560zł   lub 115Ah   590zł.

Do tej pory nie korzystałem z produktów żadnej z w/w firm. ZAP jako producent akumulatorów jest w  Polsce znany, o drugiej firmie niewiele wiem. Proszę Kolegów o pomoc w podjęciu decyzji co do kupna. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.


  • bayrt i SpinningOlsztyn lubią to

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:49

jeśli ZAP to raczej marine.



#3 OFFLINE   GarowyJK

GarowyJK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaZST
  • Imię:Jarek

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:55

Trojan i po stokroć trojan. Poszukaj na forum. Jest masa informacji o tych bateryjkach. Niezniszczalne, trzymające napięcie. Oczywiście mowa o "deep cycle"


  • NARA lubi to

#4 OFFLINE   Szikaka181

Szikaka181

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 kwiecień 2014 - 09:52

Nie chcę otwierać nowego tematu więc moje pytanie podpinam w tym. Mam okazje kupić nowy akumulator w bardzo dobrej cenie firmy VIPOW a dokładnie chodzi o ten model http://allegro.pl/ak...4047888301.html (120ah), aku chce połączyć z elektrykiem firmy motorguide 55 i moje pytanie. Czy ktoś z tą firmą miał kiedyś do czynienie i czy opłaca się taką żelówkę kupić za 600zł. Dziękuję z góry za pomoc:)



#5 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 10:36

  Nie miałem z akumulatorami tej firmy do czynienia, ale kilka moich uwag. Akumulator ten nie jest akumulatorem żelowym w ścisłym tego słowa znaczeniu ale AGM. Z tego co zauważyłem nie jest na nim dokładnie napisane jego przeznaczenie, może być to praca w systemach buforowych lub cykliczna - na obudowie podane są dane odnośnie ładowania przy jednym lub drugim sposobie użytkowania. Zwykle tak opisane akumulatory są przeznaczone do pracy w systemach buforowych. Używanie w pracy cyklicznej  skraca ich żywotność. Akumulatory do pracy cyklicznej są zwykle oznaczone napisami Deep cycle lub Designed for deep cycle use.



#6 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:32

Podnoszę temat.

Czy używa ktoś akumulatora Megalight AGM? Myślę o 140-180Ah.

 

Trojany Minn Kota w ilości dwóch sztuk 130Ah już przerobiłem. Był okres, że je zachwalałem. Zawiodłem się. Bardzo przereklamowany wyrób. Bardzo szybko straciły swoją pojemność,  Po 4 sezonach mają może z 30% swej pojemności. Nieszczelności przy klemach. Raz urwała mi się sznurkowa rączka w jednym-o mały włos a bym go utopił. W drugim ten z tworzywa sznurek do rączki rozsypał się w połowie. Tzn. sznurek jest biało brązowy-warkoczyk. Część biała sparciała. Dbałem o nie jak o swoje  :) I jeszcze coś. Chciałem je wypłukać z syfu i zalać nowy elektrolit. Nie da się tego zrobić. Przynajmniej połowa elektrolitu, tego najbardziej brudnego czarnego żuru który powoduje wewnętrzne zwarcie,  zostaje w akumulatorze. Nie da się nijak tego usunąć.


  • NARA lubi to

#7 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:10

Janusz, tak z ciekawości abstrahując ob tematu, gdzie pływasz pod Suwałkami że potrzebujesz aż takiego prądu? Wigry?



#8 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:46

Obstawiam, ze silnik 24v ;-)


Użytkownik thug edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 09:46

  • @Brig lubi to

#9 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:02

Janusz, tak z ciekawości abstrahując ob tematu, gdzie pływasz pod Suwałkami że potrzebujesz aż takiego prądu? Wigry?

Obecnie Wigry i z lenistwa od 30 lat z hakiem tylko Wigry.


  • NARA lubi to

#10 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2016 - 11:26

 

Obecnie Wigry i z lenistwa od 30 lat z hakiem tylko Wigry.

W chwili obecnej chyba najbardziej sensowny wybór w okolicy. Trochę mnie zmartwiłeś poprzednim postem, miałem w planach Trojana 130 na ten sezon bo mam dobre wspomnienia z 100-ką którą kiedyś miałem. Trzeba będzie poszukać alternatywy.


  • Ubs17 lubi to

#11 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 kwiecień 2016 - 12:19

 

W chwili obecnej chyba najbardziej sensowny wybór w okolicy. Trochę mnie zmartwiłeś poprzednim postem, miałem w planach Trojana 130 na ten sezon bo mam dobre wspomnienia z 100-ką którą kiedyś miałem. Trzeba będzie poszukać alternatywy.

Z tego co mi wiadomo, to główny dystrybutor Trojana w Polsce nie sprowadza już  tych akumulatorów. Są jeszcze gdzieniegdzie jakieś niedobitki. Cena za tą jakość zaporowa - 1000zł.



#12 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2016 - 12:43

Dlatego chyba nie będę kombinował i wezmę Zapa Marine 145 lub 180 Ah za mniejsze pieniądze.



#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2016 - 13:15

Z tego co mi wiadomo, to główny dystrybutor Trojana w Polsce nie sprowadza już  tych akumulatorów. Są jeszcze gdzieniegdzie jakieś niedobitki. Cena za tą jakość zaporowa - 1000zł.

Sprowadza. Ale następna partia ma się w lipcu pojawić.

 

ZAP marine to max. 100Ah.

ZAP Energy 145 Ah to już 43 kg.


Użytkownik godski edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 13:17


#14 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 kwiecień 2016 - 13:46

Sąsiad mój miał Zapa. Nie wiem teraz jakiego, ale po niecałych trzech miesiącach mu padł. Gwarancji mu nie uznano. To było rok temu. Na słowo Zap sąsiad robi się jakiś taki siny :)

Ja przymierzam się do Megalight. Pewnie będę pionierem. Tutaj.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 13:48

  • NARA lubi to

#15 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2016 - 14:09

Sprowadza. Ale następna partia ma się w lipcu pojawić.

 

ZAP marine to max. 100Ah.

ZAP Energy 145 Ah to już 43 kg.

Ja celuję nawet w tego 180 :) Wagi się nie boję, nie będę z nim biegał maratonu przecież.


  • Turnmills lubi to

#16 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 kwiecień 2016 - 16:57

Moje zainteresowanie padło na Megalight AGM ze względu na to, że nie są to akumulatory rozruchowe. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że im większy prąd rozruchowy ma akumulator, tym przy głębokich rozładowaniach szybciej zużyje się. ZAPy mają dość spore te prądy rozruchowe. Jak gdzieś w reklamie pisze, że akumulator sprawdzi się jako rozruchowy i do wózka golfowego, to już nie rozpatruję takiego zakupu.



#17 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 kwiecień 2016 - 17:13

Testuję w tym sezonie Megalight AGM100 ah , cena fajna, wykonanie OK waga 27 kg , Raz pływałem więc nie będę się zbytnio wypowiadał i zachwycał. Po majówce 10 maja napiszę coś więcej. Jeśli ktoś będzie zainteresowany dobrą ceną zapraszam na prv. Dostępne od 65ah do 230ah.

 

#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2016 - 17:36

Najgorsze jest to , że rzetelne wyniki testów to 4-5 lat. Od 3 mam Trojana i niezmiennie sobie chwalę.



#19 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 kwiecień 2016 - 18:07

Ja sobie chwalę sznajdera marine 100ah kwasa , 4 sezon. Zobaczymy co pokarze w majówkę, ale tak na wszelki wypadek kolejny 100 ah AMG Megalight zakupiony by niespodzianek nie było, :)


  • Pumba lubi to

#20 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2016 - 23:18

Niestety mój Trojan 100Ah po 3 sezonach również stracił pojemność. Gdy by nie spalina, to byłbym zmuszony do zakupu. A tak, na dopływki na elektryku jeszcze się nadaje.
  • NARA lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych