Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 05 maj 2016 - 13:00

To że dwie doby po ładowaniu ma 13,3 V może o niczym nie świadczyć. Miałem kiedyś SSB który tak miał po 4 latach.
Mimo że trzymał po naładowaniu ponad 13 V przez kilka dni to po obciążeniu rozładowywał się błyskawicznie.

Zgoda.Nic nie znaczy, ale jest to jedna z cech które oznaczają dobry aku bo takowy nie będzie miał przecież dobę po ładowaniu powiedzmy 12,6V. Nie polecam natomiast wspomnianego Megalight AGM. Należy dobrze czytać specyfikację, pojemność podają dla prądu 100h.W rzeczywistości taki 100ah ma tylko 85ah.

#42 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 maj 2016 - 16:42

Zgoda.Nic nie znaczy, ale jest to jedna z cech które oznaczają dobry aku bo takowy nie będzie miał przecież dobę po ładowaniu powiedzmy 12,6V. Nie polecam natomiast wspomnianego Megalight AGM. Należy dobrze czytać specyfikację, pojemność podają dla prądu 100h.W rzeczywistości taki 100ah ma tylko 85ah.

Tak się składa kolego, że zanim cokolwiek kupię, albo komuś coś doradzę, to najpierw wszystko sprawdzę baaaaardzo dokładnie.

W chwili obecnej mam dwa akumulatory Trojan SCS225 o poj 130Ah przy normie C20. Przy C5 pojemność wynosi  105Ah. Waga to 30kg.

Megalight ma przy normie C100 pojemność 140Ah, przy C10-125Ah, przy C5-110Ah. Porównując specyfikację obu akumulatorów oraz uwzględniając, że w tym przypadku Megalight ma większą pojemność od Trojana, to parametry  Megalight są nawet lepsze od markowego Trojana z USA. Powiem więcej Magalight jest o 10Ah pojemniejszy, ale również aż o 9 kg cięższy od Trojana. Jak wiadomo w tym przypadku większa waga działa na korzyść akumulatora, ale bardziej rujnuje zdrowie-kręgosłup posiadacza tegoż.

Megalight AGM, Trojan -zwykły kwasiak.

Jeżeli kolego Kadecie nie polecasz Megalight, to co byś polecił w granicach tych 140Ah?



#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2016 - 17:03

Megalith jest cięższy bo zawsze AGM i żel będą cięższe od kwasiaka.



#44 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 05 maj 2016 - 17:16

Bardzo ciekawa dyskusja ,własnie stoję na drugi tydzień  przed wyborem zakupu drugiego aku ,do pływania po Solinie muszę mieć dwa,jedną Toyamę NPCG 100 ah już mam, teraz kolej na jakiegoś kwasiaka głębokiego rozładowania do kompletu...stawiałem na Sznajdera marine 100 ah ale może jeszcze jakieś sensowne sprawdzone propozycje..? :rolleyes:



#45 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 05 maj 2016 - 18:30

Tak się składa kolego, że zanim cokolwiek kupię, albo komuś coś doradzę, to najpierw wszystko sprawdzę baaaaardzo dokładnie.
W chwili obecnej mam dwa akumulatory Trojan SCS225 o poj 130Ah przy normie C20. Przy C5 pojemność wynosi  105Ah. Waga to 30kg.
Megalight ma przy normie C100 pojemność 140Ah, przy C10-125Ah, przy C5-110Ah. Porównując specyfikację obu akumulatorów oraz uwzględniając, że w tym przypadku Megalight ma większą pojemność od Trojana, to parametry  Megalight są nawet lepsze od markowego Trojana z USA. Powiem więcej Magalight jest o 10Ah pojemniejszy, ale również aż o 9 kg cięższy od Trojana. Jak wiadomo w tym przypadku większa waga działa na korzyść akumulatora, ale bardziej rujnuje zdrowie-kręgosłup posiadacza tegoż.
Megalight AGM, Trojan -zwykły kwasiak.
Jeżeli kolego Kadecie nie polecasz Megalight, to co byś polecił w granicach tych 140Ah?

Nie wiem o którym modelu Megalight piszesz. Posiadam Ml 124 P i ten jest kicha. Używam jednocześnie go z Zapem, który jest o niebo lepszy.

#46 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 maj 2016 - 19:21

Wczoraj z ciekawości postudiowalem trochę o rodzajach akumulatorow. I co ciekawe . Większość osób psioczy na AGM wychwalajac zele. Ogólnie agm  dużo lepiej znoszą Rozładowywanie dużym prądem Czego nie lubią zele. Za to zele mają większość ilość cykli od agm. Stąd też warto się nad tym zastanowić. Bo 1200 cykli ładowania dla żeli to zależy kto ile pływa licząc średnio 100 razy w roku to mamy 12 lat . Niema bata aby żel to wytrzymal. Agm ma 600 cykli co daje nam 6 lat teoretycznie. I w to jestem w stanie uwierzyć. Kolejna rzeczą jest to , czego większość  maszyn czyszczących wózków itp eksploatuje kwasy? Czy tylko o wydajnosc chodzi ? A może raczej o to, ze poprostu przy ciąglym uzyciu dobre kwasy wypadaja  raz ze lepiej cenowo a dwa wydajności wcale za mocno nie odbiegają . Jedyny defekt to ,ze trzeba go pilnować dolewac ubytki  i jak się nie chcącej wywrotki to może wylac.

A do tego wszystkowgo jaki aku by nie byl ,trzeba kupic porządna ładowarkę a nie ultra super made by PRC noname za 50zl...



#47 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 maj 2016 - 19:36

Nie wiem o którym modelu Megalight piszesz. Posiadam Ml 124 P i ten jest kicha. Używam jednocześnie go z Zapem, który jest o niebo lepszy.

Post nr.6 z tego wątku. Myślałem, że jeżeli zabrałeś głos w dyskusji na temat tego akumulatora, to wiesz o czym piszesz. Powtórzę Megalight AGM 140Ah.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 05 maj 2016 - 19:49


#48 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 maj 2016 - 19:48

 

A do tego wszystkowgo jaki aku by nie byl ,trzeba kupic porządna ładowarkę a nie ultra super made by PRC noname za 50zl...

Zgadzam się w 200%.

Zacząłem kompletowanie nowej elektrowni właśnie od ładowarki. Zamówiłem "inteligentny" prostownik MDM12-46 firmy Semi Elektronik.

Zamówiłem pomimo tego, że posiadam prostownik Bestera i drugi firmy Stef-pol. Oba maja jednak swoje lata, a technika w miejscu nie stoi.



#49 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2016 - 19:58

Adam kwasy płynne kwasy są stosowne w maszynach czyszczących z przyczyn ekonomicznych. Mamy taką w zakładzie i kilka lat temu żelak miał kosztować ponad 1,5 tys. Z tego co pamiętam to jeszcze potrafią mieć różne wyjścia do podłączenia maszyny. Np. jak masz maszynę Lavora to oczywiście najlepsze i jedyne gwarantujące poprawną pracę ma Lavor. A to wszystko w "najniższej cenie" :)

#50 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 05 maj 2016 - 20:20

Post nr.6 z tego wątku. Myślałem, że jeżeli zabrałeś głos w dyskusji na temat tego akumulatora, to wiesz o czym piszesz. Powtórzę Megalight AGM 140Ah.

Wiem o czym piszę.
Firma posiada w ofercie różne typy aku AGM, dlatego się pytam, jaki chcesz kupić.

#51 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 05 maj 2016 - 20:31

A może varta marine 7 rok juz śmiga ,u mnie dwa i raczej nie bylo dmuchania na niego,5 rok u gościa co mu sprzedałem ,chodzi bez zarzutu jak dba nie mam pojecia

#52 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 maj 2016 - 21:25

ja mialem jakiegos chinczyka ladowarke za 250zl... niby ultra  , raz ze nie ladowala pelnym napieciem 14,5 , a dwa zdechla . kupilem telwin doctor charge 30 , droga ale ma chyba wszytsko w sobie czego oczekuje od niej i mam nadzieje ze to bedzie ostatnia ladowarka w mej karierze



#53 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 06 maj 2016 - 03:27

Nieźle wybajerzona ta ładowarka, a ja szukam dobrej ładowarki z opcją ustawienia prądu

#54 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 06 maj 2016 - 05:19

Cena TEJ ostatniej powala....nie dajmy się ogłupić...



#55 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 06 maj 2016 - 07:07

Wiem o czym piszę.
Firma posiada w ofercie różne typy aku AGM, dlatego się pytam, jaki chcesz kupić.

Taki- http://allegro.pl/ak...5808048087.html

A prostownik do tego MDM12-46     tej firmy   http://www.semi.com.pl/oferta_mdm.html



#56 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 06 maj 2016 - 07:34

Obecnie mam Varta Hobby agm 90 ah - trup. Szukam żelu i znalazłem dwie ciekawe marki
Toyama http://www.amperek.e...-gel-deep-cycle
Koyosonic http://www.koyosonic.pl/npg.php
Znacie takie aku, może ktoś pływa ?

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 maj 2016 - 07:49

http://www.mc-sklep....ycle-p-611.html

Tu masz taniej, to raczej bardzo dobry akumulator do silnika.



#58 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 06 maj 2016 - 09:09

http://www.mc-sklep....ycle-p-611.html
Tu masz taniej, to raczej bardzo dobry akumulator do silnika.

Masz doświadczenie z tym aku ?

#59 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 maj 2016 - 09:58

Kolega ma takiego, użytkuje już trochę i nie narzeka na niego.

Ale to nigdy nie wiadomo na co się trafi.



#60 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 13:19

Cena TEJ ostatniej powala....nie dajmy się ogłupić...

Ceny mercedesow , stelli , st. croix tez powalaja i chyba nie wszyscy kupuje je z glupoty czy szpanu...

pierwotnie chcialem wziasc ctek , dobra firma chwala je. Jednak osobiscie np chcem widziec jakim napieciem i pradem laduje sie aku bez przykladania woltomierzy a cetek tego nie ma.


Użytkownik siarq edytował ten post 06 maj 2016 - 13:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych