Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 06 maj 2016 - 13:29

I tylko dlatego chcesz wydać tyle kasy?

#62 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2016 - 13:45

Ceny mercedesow , stelli , st. croix tez powalaja i chyba nie wszyscy kupuje je z glupoty czy szpanu...

pierwotnie chcialem wziasc ctek , dobra firma chwala je. Jednak osobiscie np chcem widziec jakim napieciem i pradem laduje sie aku bez przykladania woltomierzy a cetek tego nie ma.

Zwykłe Yato 15A za 2 stówki to ma.



#63 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 06 maj 2016 - 14:29

Nie wiem jaki kupić, wiem jakiego ani ja, ani moi znajomi nigdy już nie kupimy - niesławny Sznajder Energy Plus :wacko:

 

A z tego co słyszę, robią teraz dla Minn Koty. Jeden z często mijanych na Narwi wędkarzy po pierwszej zimie już klnie. Dał się nabrać na metkę. Akumulator prawdopodobnie nie wytrzyma drugiego sezonu.

 

Moim zdaniem bardzo wygodnym rozwiązaniem są dwa aku żelowe. Mogą być po 60 czy nawet 100 Ah. Owszem, jest nieco zamieszania z podłączaniem, ale dla kręgosłupa wielka ulga. Ważna jest możliwie najlepsza ładowarka oraz stosowanie się do powszechnie znanych zasad przy obsłudze oraz konserwacji. Na swoich Toyamach 2x60 zrobiłem już ponad 150 wypadów. Zaczynają 3 sezon. Są już niestety nieco słabsze, ale podejrzewam, że mam nie do końca sprawną ładowarkę. Poza tym nie wiem, czy akurat Toyamy są warte polecenia, mimo wszystko za krótko je użytkuję i nie mam żadnego porównania (może to być po prostu średniak wśród żelówek). Za to sama idea jest świetna. Z pooperacyjną dziurą w kręgosłupie nie jestem w stanie nosić w jednej ręce 30 kg, nie mam jednak problemu z noszeniem 35 czy 40 kg równo rozmieszczonych po obu stronach.  

 

Ale to rozwiązanie dość kosztowne mimo wszystko. Jeden z moich znajomych chwalił Bannera. Inny oddałby życie za starego Trojana. A jeszcze inni robią tak, jak ktoś już powyżej proponował - zmieniać często, kupować tanio. Może coś w tym jest... B)


  • trout master lubi to

#64 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 15:12

Zwykłe Yato 15A za 2 stówki to ma.

A wiesz co tj za firma yato ? Tj córka spółka TOYA i tyle w temacie. Juz miałem ładowarkę za 250zl klasy yato. Wystarczy wynalazków. Nie stać mnie na zmianę co 2=3 sezony , a druga sprawa parametry podawane na pudelku a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Nie mowie za ładowarka musi kosztować 700 czy 1000zl ale wynalazkki PRC mowie stanowsze nie bester staw pół . Cetek coś co się liczy na rynku...


Użytkownik siarq edytował ten post 06 maj 2016 - 15:18


#65 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 15:27

Kup sobie Semi elektronik z Wrocławia
http://www.semi.com.pl

Mam czwarty rok i nie narzekam. Podpinam aku i zapominam. Wszystko masz podane. W razie niejasności dzwoń. Panowie udzielą Ci odpowiedzi.

#66 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 06 maj 2016 - 15:38

Kup sobie Semi elektronik z Wrocławia
http://www.semi.com.pl

Mam czwarty rok i nie narzekam. Podpinam aku i zapominam. Wszystko masz podane. W razie niejasności dzwoń. Panowie udzielą Ci odpowiedzi.

Jakby coś było nie tak, to będzie na Ciebie :)

Gdzieś wyżej już o tym pisałeś. Wszedłem na ich stronę, pogadałem trochę i zamówiłem MDM12-46.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 06 maj 2016 - 16:17


#67 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 17:21

Jak na razie mogę ich polecić. Nie musiałem reklamować. Dodatkowy plus to nasza rodzina firma i budują na miejscu.
Kolejna zaleta to można sobie zamówić inną długość kabli niż standard. Kumpel tak zamawiał. Chociaż tu są też ograniczenia związane ze stratami.
Minusem było to, że gdy zamawiałem musiałem z powodu czyjeś choroby w firmie czekać na realizację z 2 tygodnie. Miałem wtedy obawy, jak to będzie z reklamacją. Dziś nie żałuję.
PS. Od Wrocławia mieszkam 350 km, nie jestem związany z żaden sposób z właścicielami, ani nie czerpie z tytułu reklamy żadnych korzyści.
To mówiłem ja Wacław Jarząbek :)
  • marianosum lubi to

#68 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 06 maj 2016 - 18:49

Zamówiłem wczoraj, mam mieć prostownik na wtorek-środę.



#69 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 19:16

KM Battery gel , tez nie polecam ,3 sezony i jego pojemnosc z 100 ah spadla do 20...



#70 OFFLINE   kacper524

kacper524

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaLębork - Radom
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 maj 2016 - 19:38

Co sądzicie o tej żelówce http://www.mc-sklep....-gel-p-568.html i takiej

ładowarce http://www.mc-sklep....wych-p-690.html

Ten aku współpracowałby z tym silnikem 

http://www.mc-sklep....ncji-p-231.html


Użytkownik kacper524 edytował ten post 06 maj 2016 - 19:41


#71 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 maj 2016 - 19:53

a moze ctek http://allegro.pl/pr...5763794687.html

plywam na tym silniku 3 sezon ok , jednak chyba ten tuning to taki pic na wode fotomontaz , mocy silnika nie zmienia , grubsze kable wsumie na nic sie zdaja bo max obciazenie to 45A , standardowe to wytrzymuja , tym bardziej , ze nie jest to praca ciagla pod takim obciazeniem przez dlugi czas a chwilowa . Na tym aku i pelnej mocy do 2,5h max


Użytkownik siarq edytował ten post 06 maj 2016 - 20:11

  • kacper524 lubi to

#72 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 06 maj 2016 - 21:41

Co sądzicie o tej żelówce http://www.mc-sklep....-gel-p-568.html i takiej

 

Poszukaj toyamy z oznaczeniem NPCG. NPCG jest do ciężkich zastosowań.

Ta którą podałeś jest do delikatnych zastosowań. Ja mam silnik na napięcie 24V. Muszę mieć dwa akumulatory, czyli praktycznie jak na maksa mój silnik bierze 50A, to z każdego akumulatora pobiera po 25 A. W moim przypadku taki akumulator zdałby chyba egzamin.

Sam zaczynam zastanawiać się nad  Toyamą NPCG 130Ah 12V Deep Cycle zamiast Megalight AGM 140Ah.

Sezon minie, a ja pewnie będę pływał na zwłokach Trojana 130Ah, bo co rusz ktoś podrzuci jakiś nowy akumulator  :)

Ale przynajmniej będę miał nową ładowarkę :)


Użytkownik Janusszr edytował ten post 06 maj 2016 - 21:42

  • kacper524 lubi to

#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2016 - 00:05

Znajomy ma Toyamę i padła po 2-3 latach. Ktoś wyżej też pisał że nie jest dobrze. Ja bym nie brał.



#74 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 maj 2016 - 07:41

Właśnie okazało się, że to niestety chiński wyrób. Mam uczulenie na chińszczyznę.

Okazało się, że mój znajomy będzie kupował Toyamę i tylko Toyamę, bo jego z kolei znajomy ma właśnie Toyamę od pięciu lat. Rżnie ją niemiłosiernie i bardzo sobie chwali.

Może wiosła porządne, z włókna weglowego lepiej zamówić :)



#75 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 maj 2016 - 07:52

Czyli na dzień dzisiejszy najrozsądniej jest wziąć polskiego Zapa i w razie problemów oddać jako produkt niezgodny z umową.

#76 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 07 maj 2016 - 07:54

Właśnie okazało się, że to niestety chiński wyrób. Mam uczulenie na chińszczyznę.
Okazało się, że mój znajomy będzie kupował Toyamę i tylko Toyamę, bo jego z kolei znajomy ma właśnie Toyamę od pięciu lat. Rżnie ją niemiłosiernie i bardzo sobie chwali.
Może wiosła porządne, z włókna weglowego lepiej zamówić :)

----------
Kup sobie dwa małe (65Ah), używane ale pewne Panasonic i zapomnisz na kilka lat o problemach z prądem na łódce.

Warunki jakie nalezy spełnić:
- bardzo dobre połączenie kabel-aku,
- odpowiedni przekrój kabli,
- bardzo dobra ładowarka,
- nie schodzenie z min napięciem poniżej 10.5V przy obciążeniu,

Cena dobrych używek 65Ah/280PLN, 100Ah/ 350PLN

Amen. :)

#77 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 07 maj 2016 - 08:01

I to jest złota myśl.....  kol Ptychoo  :lol:


Użytkownik delux64 edytował ten post 07 maj 2016 - 08:04


#78 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 07 maj 2016 - 13:16

Co do Ładowarki kupiłem, polecaną tu na forum i sam polecam Schumachera, czy to 12A czy 15A, obie będą dobre. Ładować można już aku od 7Ah, można zwykłe, można żelowe/AGM. Jak potrzeba jest funkcja odsiarczania. 2 rok sprawuje się bez zarzutu. Na wyświetlaczu podaje prąd ładowania, napięcie jakie ma aku i pojemność baterii w procentach.



#79 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 07 maj 2016 - 14:09

Własnie jestem po rozmowie telefonicznej z kolesiem który kupił żelową 100ah naładował ją do pełna i pojechał na drugi dzień na fuchę do Niemiec na blisko 45 dni ,zapominając podłączyć aku  w trybie podtrzymującym do ładowarki ....jak wrócił to zanim ją doładował napięcie było 11,6 i teraz się boi że aku będzie do d...



#80 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2016 - 14:24

Własnie jestem po rozmowie telefonicznej z kolesiem który kupił żelową 100ah naładował ją do pełna i pojechał na drugi dzień na fuchę do Niemiec na blisko 45 dni ,zapominając podłączyć aku  w trybie podtrzymującym do ładowarki ....jak wrócił to zanim ją doładował napięcie było 11,6 i teraz się boi że aku będzie do d...

Słaby aku. Po naładowaniu na full nie powinno napięcie spaść do takiej wartości. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych