Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 29 październik 2018 - 19:18

Zadałem pytanie dotyczące akumulatorów i ich danych technicznych a nie kasy 

, wędkarstwo kosztuje a akumulator lifpo4 24V/100Ah pewnie bym kupił od Mawerica  za dużo mniej niż  5000 pln 

Myślę że pakiety NIMH są łatwiejsze w obsłudze  niż  pakiety lifpo4  użytkuje pakiety z ogniw NIMH Sanyo Eneloop od 2013 r 12V /10 Ah i nie narzekam .

Zastanawiam się nad możliwością  zbudowania pakietu z ogniw używanych NIMH samochody jeżdżą na nich czemu , łódka miała by nie pływać .



#1462 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 październik 2018 - 19:41

Można zbudować pakiet i z paluszkow AAA. Pakiet 12v 10Ah a 24V i 100ah to trochę duża różnica...setki ogniw,zgrzewow, rozbieżności w pojemnościach itd. Pakiety czy ogniwa ma nie tylko Maverick, mam i ja, pepiki za miedza, pół Chin i reszta swiata. Poprostu jak dla mnie , pakowanie się w ni_mh po przebiegu, i to jeszcze w takie pojemnosci jest abstrakcja. Tak czy siak, powodzenia przy budowie i niechaj służy jak najdłużej.
  • doktorek lubi to

#1463 OFFLINE   mons

mons

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 29 październik 2018 - 20:40

Witam. Pytanie do kolegów lepiej obeznanych z tematem: muszę kupić dwa akumulatory żelowe 12v 18Ah, będą połączone równolegle(chyba się nie mylę) bo ma być 12v i 36Ah. Do tego ładowarkę, która naładuje taki zestaw bez rozłączania. Poproszę o jakieś podpowiedzi-producent, typ ładowarki.

 

Pozdrawiam.



#1464 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 październik 2018 - 20:57

Witam. Pytanie do kolegów lepiej obeznanych z tematem: muszę kupić dwa akumulatory żelowe 12v 18Ah, będą połączone równolegle(chyba się nie mylę) bo ma być 12v i 36Ah. Do tego ładowarkę, która naładuje taki zestaw bez rozłączania. Poproszę o jakieś podpowiedzi-producent, typ ładowarki.

 

Pozdrawiam.

Czy muszą być dwa ?

Jeśli nie to może jeden 35 Ah   .Mam ten obok 22 Ah i po dwóch latach latach jestem zadowolony. Naładowany i po pół roku ładowarka sprawdziła parametry i po trzech minutach wyświetliła FULL.

https://www.sonarskl...37_143_168.html   



#1465 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 październik 2018 - 22:10

Witam. Pytanie do kolegów lepiej obeznanych z tematem: muszę kupić dwa akumulatory żelowe 12v 18Ah, będą połączone równolegle(chyba się nie mylę) bo ma być 12v i 36Ah. Do tego ładowarkę, która naładuje taki zestaw bez rozłączania. Poproszę o jakieś podpowiedzi-producent, typ ładowarki.

 

Pozdrawiam.

 

Każda ładowarka 12V ci te aku naładuje. O mniejszym prądzie ładowania dłużej, o większym (5/6 amperowa) szybciej. Nawet "malutka" np. 1800mA.



#1466 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze Parsęty
  • Imię:Bartek

Napisano 18 listopad 2018 - 11:19

Panowie zaproponojcie jakies konkretne aku żelowe/ agm 100ah Cena 600/ 700 zł
Potrzebuje konkretny sprawdzony model przez was w tej cenie, ktory posłuzy ze 3 lata.

#1467 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 listopad 2018 - 12:29

Poczytaj ten wątek i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

#1468 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 01 grudzień 2018 - 13:54

Przepraszam szukałem bez skutku.

Jak podłączyć silnik elektryczny do akumulatora, klemy czy żabki(ewentualne grzanie się przewodów)?



#1469 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2018 - 14:06

zależy jakie terminale  są w aku    jeśli  tradycyjne słupki  to  klemy mosiężne  i  teraz jak zakończone są przewody od silnika jak  to  widełki . oczko  to w klemy wkręcić  śruby motylkowe .  Klemy na stałe  zostawić  na baterii  .

Żabki niby ok ale zawsze powierzchnia stuku z  terminalem akumulatora nie będzie  za duża więc  mogą wystąpić  spadki  napięcia i grzanie się tego połączenia .


  • SID lubi to

#1470 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 grudzień 2018 - 14:30

Żabki to lipa... przy pradach 50-60 A będzie się grzalo. Najlepsze oczko i motylek/sruba. Na widelki trzeba uważać, przypadkowe tracenie może spowodować luz bądź wypiecie
  • SID lubi to

#1471 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 01 grudzień 2018 - 16:02

Również obstawiałem klemy.

Dziękuję za wskazówki.



#1472 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:56

Przepraszam szukałem bez skutku.

Jak podłączyć silnik elektryczny do akumulatora, klemy czy żabki(ewentualne grzanie się przewodów)?

Najlepiej użyj takich klem: https://allegro.pl/k...7199300358.html

na kablach od silnika (przez bezpiecznik !!) zrób (zalutuj) oczka i będziesz miał dobry styk oraz szybką możliwość demontażu.


Użytkownik MarMilo edytował ten post 03 grudzień 2018 - 18:57


#1473 OFFLINE   domo285

domo285

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWrocław/Żary
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:02

Niestety naciąłem się i kupiłem "niewiele używanego" trupa z olx i skutecznie zraziłem się do używek. I tu pytanie do praktyków. Czy ktoś przerabiał ekonomiczny zakup na allegro aku żel lub agm 80-100 ah w cenie 400-550 zł? Np. Firmy vpro lub akuell? Bo każdy pisze że lipa, że nie warto itd. A chciałnym poznać opinię osoby która faktycznie sie sparzyła w myśl zasady chytry płaci dwa razy ;)

#1474 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:05

Doman, za 510 kupiłem w tym roku Centra Marine Exide 115AH. Zwykly kwas. Daje radę.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1475 OFFLINE   domo285

domo285

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWrocław/Żary
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 grudzień 2018 - 22:32

No i o tego typu odpowiedź mi chodziło ;) że ktoś ma aku około 500 zł, używał i jest zadowolony ;) A teraz widać w akumulatorach wyprzedaż rocznika i mozna kupić np żelowy akuell 90 ah za 400 zł na alle.

#1476 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 16 grudzień 2018 - 23:39

Ja posiadam aku gel 80- 12 Shimastu już ponad 7 lat . po każdym pływaniu ladowany i jak na razie jest ok . W dwójkę na pontonie i cały dzień wędkowania , nie mylić z trolowaniem a zwykłym przemieszczaniem

Użytkownik Sławomir edytował ten post 17 grudzień 2018 - 00:05


#1477 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 grudzień 2018 - 23:50

I będziesz zadowolony, pilnuj , ładuj i pływaj. Jak padnie to zaś nowy i do przodu. Sam plywalem na zapach, km i czymś tam.jeszcze. pierwszy sezon było ok. W drugim padly...:) a używki europower 8letnie żyją do dziś u ziomków

#1478 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 grudzień 2018 - 00:48

Siarq, ale następny będzie pewnie lifepo bo mnie wq-..wia lekki przechył łódki na pusto, a aku z przyczyn niezależnych mam niecentralnie.



#1479 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 grudzień 2018 - 01:23

No i o tego typu odpowiedź mi chodziło ;) że ktoś ma aku około 500 zł, używał i jest zadowolony ;) A teraz widać w akumulatorach wyprzedaż rocznika i mozna kupić np żelowy akuell 90 ah za 400 zł na alle.

Jeden sezon bywa dobrze na ZAPach. Miałem dwa kupione jednocześnie nowe i w połowie drugiego sezonu mimo naładowania na full dawały znać, że prądu nie oddają tego samego - kończyły się zdecydowanie wcześniej niż jako nowe. Najbardziej dokuczliwy był prawie schodkowy ubytek oddawanej mocy - gdy płynąc na tym samym ustawieniu manetki (silnik z maxi) prędkość łodzi spadała o 1km/h po przepłynięciu 3km ze stałą prędkością.



#1480 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:55

@Psulek jak Cie denerwuje, to go zmień . A z natury zele/agm są droższe od płynnego kwasu. 400zl za żel...To lepiej kup jakiegoś najtańszego kwasa płynnego. Wytrzyma tyle samo a parę zł zaoszczedzisz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych