Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hot shot na sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 09:28

Witam, planuje zakup kija, który miałby mi posłużyć do łowienia nadOdrzańskich sandaczy i szczupaków z opadu (czasem wobler). Daniel XR polecił mi Batsona rx7 hot shot 10-28g xfast 2,6m. Może miał ktoś kiedyś do czynienia z takim kijkiem i może przekazać jakieś cenne info o nim. Co wogóle sądzicie o tym kijku - czy będzie on spełniał moje wymagania i czy da się daleko rzucić kijkiem o takiej długości. Z góry dzięki. Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 09:40

Rzucić to się spokojnie da, no chyba że bolki chcesz pościgać przy okazji.Mojemu kumplowi tak się spodobało łowienie krótkimi wędkami że nawet na środkową Wisłę zabiera 2,3m (z brzegu). Ja miałem w ręku HS9000 i HS9001 bardzo przyjemne blanki. Ja mam talona 2,3m, spisuje się rewelacyjnie,ale dłuższego bym się bał, ze względu na podbieranie ryb

#3 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 13:43

Ja chcem ten kij przeznaczyć do łowienia tylko z brzegu, na łódke mam inny. Z brzegu dotychczas łowiłem kijem 2,4m i niestety było bardzo cieżko wykatapultować przynęte na satysfakcjonującą mnie odległość z tąd moje obawy co do tej długosci. Potrzebuje kija który będzie naprawde dobry w metodzie opadu na Odrze czyli będzie bardzo czuły i szybki żebym mógł dobrze zaciąć mętnookoiego na dalekiej odłegłości bo u nas własnie na takich biorą i oczywiście nie będzie gubił ryby. Szczerze mówiąc to zaciekawiło mnie jeszcze kilka kijków ale po konsultacji z danielem wiem, że nie dadzą mi tego co ten hot shot za te pieniądze. Pozdrawiam

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 14:54

Ja na rzekę (zazwyczaj Wisła z brzegu) stosuje CD blue rapid 10-35g 3m i nie zamienie go na ŻADNEGO HOT SHOTa. Dystans 6+, zacięcie 6+, hol6+ (w sklai 1-6)

#5 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 14:58

Ja oglądałem w FC Batsona Hot Shota do 21 gr 2,30 w jednym kawałku. Bardzo mi się podobał, myśle że na Zegrze, Nielisz, Domaniów się nada. Problem w tym ze boję się o transportw mojek corsie :unsure:

#6 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:37

Ja na rzekę (zazwyczaj Wisła z brzegu) stosuje CD blue rapid 10-35g 3m i nie zamienie go na ŻADNEGO HOT SHOTa. Dystans 6+, zacięcie 6+, hol6+ (w sklai 1-6)

Tyle, że z moimi funduszami moge pomażyć o takim CD :wacko:

#7 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 17:07

można się obyć bez CD i hot shota :lol: nie wiem jakie masz wymagania co do kija ale długich HS, bym unikał ze względu na ich kruchość. Jeśli chodzi o zasięg, to bym szukał czegoś w granicach 3m. Z tego co widziałem Daniel ma spory wybór blanków i na pewno coś znajdziesz.

#8 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 17:39

A najgorsze jest to, że ja też niewiem jakie mam wymagania co do kija bo za krotko jeszcze łowie :mellow: . Znaczy wiem do czego kija potrzebuje i co by mnie satysfakcjonowało ale gdy oglądam blanki i przed oczami pojawia mi się tysiące paramtrów i każdy kij ma inne specyfikacje i inaczej sie zachowuje to się poprostu poddaje. Ciężko wybrać coś idealnego z morza propozycji...

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 17 styczeń 2008 - 17:42

a jakim kijem teraz łapiesz

#10 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 18:05

Teraz mam shimano technium df 2,4m 10-30g, którym nie moge wystarczająco daleko wykatapultować przynęte i dlatego używam go już do pstrąga i na łódke i Dragona mystery turbo spin 2,95m 10-35g, który jest absolutnym niewypałem bo po pierwsze gubi ryby a po drugie nie daje mi radości z połowu ryb tzn. jest poprostu za sztywny i za mało czuły podczas holu... gdy holuje się nim sandacza 0,5kg to wogóle go nie czuć na kiju, zwijam bo zwijam jak wyciągarką nie czuć walki ryby, chcem aby kij dawał mi radość z holu każdej ryby nie tylko okazów, abym mógł poczuć walkę każdej ryby i czuć jak walczy a nie tylko wielkie szczupaki. Kij ma mi dawać radość z holu.

#11 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 styczeń 2008 - 18:06

Hej! Ja również polecam ten ten model Batsona do takich zadań. Gumą lub wobkiem o skupionej masie rzucisz z niego naprawdę daleko. Długość wg jest oki, gumę prowadzi się w rzece optymalnie, zacięcie jest szybkie i pewne. Wobler podczas pracy fajnie napina szczytówkę..tworzy bardzo czułą kompozycję..

#12 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 18:11

Hej! Ja również polecam ten ten model Batsona do takich zadań. Gumą lub wobkiem o skupionej masie rzucisz z niego naprawdę daleko. Długość wg jest oki, gumę prowadzi się w rzece optymalnie, zacięcie jest szybkie i pewne. Wobler podczas pracy fajnie napina szczytówkę..tworzy bardzo czułą kompozycję..

Mówisz o opisanym przeze mnie hot shocie ?

#13 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 18:53

Witam,
@Zulus, HS1021F który polecił Daniel a poparł Art-Rod jest idealny pod Twoje potrzeby. To jeden z najlepiej sprzedających się Batsonów w Polsce, właśnie na sandacze i również szczupaki. Delikatna i subtelna szczytówka pozwoli doskonale obserwować opad, a duża moc 20lb zatnie sandacza nawet przy pierwszym opadzie na pełnej długości rzutu. Kij ma dość sztywny dolnik i muszisz pamiętać, że na tego typu wędkach nie ma zabawy z rybą. Hol musin być mocny, forsowny. Uzyszkasz kapitalne odległości rzutu, jeżeli przynęta będzie ważyła min 15 gram, a kij będzie ubrany w Alconite NC.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#14 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 20:56

A ja właśnie lubie się pobawić czasem z rybką podczas holu <_< . I tak myśle, że jak będe już brał kija to będe się wachał pomiędzy hot-shotem , st.croix avid 2,9m 10-28g, a lamiglasem certified pro. Dzieki za rady, pozdrawiam.

#15 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:08

mam dokładnie takiego kija (alconite + szczytowy sic) z przeznaczeniem na sandacze i szczupaki, również łapię na Odrze.
Kij był testowany na rzecznych sandaczach i szczupakach, łapałem nim także szczupaki z łódki. Szczerze polecam.
pozdrawiam Michał


#16 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:18

mam dokładnie takiego kija (alconite + szczytowy sic) z przeznaczeniem na sandacze i szczupaki, również łapię na Odrze.
Kij był testowany na rzecznych sandaczach i szczupakach, łapałem nim także szczupaki z łódki. Szczerze polecam.
pozdrawiam Michał

Może coś więcej ? Nigdy nie łowiłem kijem typu hot shot... Jak się rzuca kijem 2,6m, czy nie gubi ryby, jak jest z zacięciami i no i jak jest z holem (dobrze czuć nawet najmniejsze okazy?) ryby i czułością kija na opad i brania na dalekich dystansach ? Z góry dzięki pozdrawiam.

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:07

...ale długich HS, bym unikał ze względu na ich kruchość.

Mozesz pablom to rozwinac, nie rozumiem...

Zulus, kij hot shot to w skrocie delikatna sczytowka w polaczeniu z bardzo mocnym dolnikiem, bioracym na siebie wieksze obciazenia. To, co bedzie sie wyczuwalo wedziskiem zalezy od zestrojenia calego sprzetu, poczawszy od wagi i rodzaju przynety, poprzez grubosc linki, skonczywszy na rodzaju uzbrojenia.
Uzywam obecnie 2óch HS Talona IM6+ 2,3 i 2,6m o mocy 20LB, ktorych realny c.w. oscyluje wokol 25g. Jak dla mnie bomba...

Wspomnianych Batsonow nie znam z autopsji, machalem tylko nimi, trudno mi powiedziec, czy beda lepsze.

Kombinuje jeszzce blizniaczego Talona 2,75, wlasnie jako uniwersal na rzeke i potwora 30LBS Lamiglasa - w zamysle na troling przynetami stawiajacymi duzy opor.

Gumo

#18 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:27

I tak wlasnie mysle czy najpierw kupic bombe na sandacza czy najpierw uniwersał a potem kije bezpośrednio pod kazdą rybe...

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:39

Zulus, z tego co wyczytalem, ze uzywales do tej pory, wywnioskowalem, ze chyba najpierw musisz sie zorientowac, co tak naprawde jest potrzebne...
Nie napisalem, ze jest to bomba tylko na sandacze...ja te wedki uzywam w roznych sytuacjach, w tym klade duzy nacisk na troling.

Po 1szej wedce robionej z blanku bedziesz wiedzial o co Ci chodzi...od czegos trzeba zaczac...

Gumo

#20 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2008 - 00:11

No więc rzuca się daleko - tak jak wyżej napisał pan Matuszewski, z tym, że mój kij (robiony przez Pawła Olszewskiego) jest opisany 8-30 gr i faktycznie 8-9 gramową przynętą już ładnie śmiga. Jeśli idzie o zacięcie, to z sandaczami nie ma najmniejszego problemu - ale kij jest szybki i też musisz być szybki, wiadomo. Kij pracuje już przy małym szczupaczku - tzn zaczyna pracować, i to jest fajne. Fajne jest też to, że pozostaje świadomość, że prawdziwa moc jest w odwodzie - ja to lubię w moim Hotshocie. Łapiąc z opadu używam 15 funtowej PP i uważam, że kij jest bardzo czuły na opad. Łowię też na obrotówki nr 2 i 3. Jeśli idzie o spady ryb, to nie odnotowałem więcej niż zwykle, zgadzam się z tym, że należy holować zdecydowanie. Z drugiej strony - na klatę ryb tym kijem nie wyciągam.
pozdrawiam Michał





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych