Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SPORTY - WALKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2911 odpowiedzi w tym temacie

#2861 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 wrzesień 2020 - 10:16

Dla tych co sie troszke otrzaskali albo nawet teoretycznie wiedza o co chodzi "badawcza" pierwsza runda byla juz nielada taktycznym widowiskiem.

Potem nastapilo to, co nie bylo przynajmniej dal mnie oczywiste, a z czego bardzo sie ciesze.

Brawo Janek Blachowicz!!!!


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 wrzesień 2020 - 10:17

  • korol i Hurrican lubią to

#2862 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 wrzesień 2020 - 10:52

Tu cisza bo w temacie obok świętujemy Janka zwycięstwo :) Piękna wygrana Polaka i spełnienie marzeń.
http://jerkbait.pl/t...22#entry2809050
  • Rheinangler i Hurrican lubią to

#2863 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 07 październik 2020 - 18:13

"Piękne widoki "+"sporty walki"  :D


Użytkownik robert74 edytował ten post 07 październik 2020 - 18:17

  • Hurrican i chlodnica lubią to

#2864 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 11 październik 2020 - 05:47

Cieszę się z udanego rewanżu Mameda. Zawsze go lubiłem. Szkoda, że nie zaryzykował przeprowadzki do UFC, kiedy był w swoim prime.



#2865 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 11 październik 2020 - 07:48

Ptaszki śpiewają że Alabama obsral zbroję i nie wyjdzie do Furego. Wiosna niby fury-josh 🙂
  • madmatt i korol lubią to

#2866 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 11 październik 2020 - 07:58

Mamedowi wyszedł ,,kop życia,, ... ;)

Materla też wrócił...

Gratulacje. :)



#2867 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 październik 2020 - 08:20

Im ktoś silniejszy w gębie przed walką, tym mniej argumentów ma w klatce.

Gratulacje Mamed :)



#2868 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 11 październik 2020 - 09:12



#2869 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 październik 2020 - 13:11

Ptaszki śpiewają że Alabama obsral zbroję i nie wyjdzie do Furego. Wiosna niby fury-josh

I podobno na Wembley. Informacja z Daily Mail, zobaczymy jak bedzie naprawde; byloby super.

 

Z interesujacych mnie nadchodzacych mordobic :

 

17 pazdziernika: Lomaczenko vs Lopez

31 pazdziernika: Inoue vs Moloney jak rowniez na innej gali tego samego wieczoru Chisora vs Usyk i Selby vs Kambosos

28 listopad: Dubois vs Joyce

05 grudnia: Yarde vs Arthur

 

I cukiereczek

14 listopad 'babska' gala - walki mistrzowskie w trzech roznych kategoriach wagowych: Katie Taylor, Terri Harper, Rachel Ball.


  • chlodnica lubi to

#2870 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 październik 2020 - 23:42

Właśnie Gamrot rozpoczął debiutancką walkę w UFC...i niestety niejednogłośna przegrana na punkty.

Dobra, szybka walka. Wstydu nie ma :good:  :clappinghands:

Gruzin po walce stwierdził, że to Polak wygrał a nie on :rockon:


Użytkownik BOB edytował ten post 17 październik 2020 - 23:59


#2871 OFFLINE   djgregi

djgregi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaW-WA
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 październik 2020 - 00:00

Właśnie Gamrot rozpoczął debiutancką walkę w UFC...i niestety niejednogłośna przegrana na punkty.

Dobra, szybka walka. Wstydu nie ma :good:  :clappinghands:

Gruzin po walce stwierdził, że to Polak wygrał a nie on :rockon:

Gamrot to wygrał , większość kopnięć Gruzina było blokowanych



#2872 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 18 październik 2020 - 03:30

Gamrot to wygrał , większość kopnięć Gruzina było blokowanych

czyli Gruzin przez duze G.

Uczciwy 



#2873 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 18 październik 2020 - 06:31

Ciekawe czy Łoma się już obudził czy jeszcze śpi :D IMO Lopez za duży, od początku było to widać. Dość słaby pojedynek, spodziewałem się znacznie więcej. Ta walka pokazała, jak ciężko w HW będzie miał Usyk.


  • madmatt i korol lubią to

#2874 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 październik 2020 - 07:14

Nie miał problem w walce z dużo mniejszym Rigo, no to teraz sam się przekonał o znaczeniu warunków fizycznych.

Trzeba docenić Moneya za walkę z Canelo...

 


  • madmatt lubi to

#2875 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 18 październik 2020 - 08:47



#2876 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 październik 2020 - 11:10

Ciekawe czy Łoma się już obudził czy jeszcze śpi :D IMO Lopez za duży, od początku było to widać. Dość słaby pojedynek, spodziewałem się znacznie więcej. Ta walka pokazała, jak ciężko w HW będzie miał Usyk.

 

 

Nie miał problem w walce z dużo mniejszym Rigo, no to teraz sam się przekonał o znaczeniu warunków fizycznych.

Trzeba docenić Moneya za walkę z Canelo...

 

Ktos na bokser.org bardzo celnie zauwazyl, ze Loma bardziej walke przegral, niz Lopez wygral i ja sie pod tym podpisuje :lol:

 

Walka faktycznie slaba, Loma zardzewialy i zbyt mocno wierzacy w swoje przewagi, Lopez - silny, szybki, zdyscyplinowany.. ale nic poza tym - czlowiek 3 powtarzajacych sie akcji. Niech faktycznie idzie do wyzszej kategorii wagowej, Terence Crawford przerwie jego sen o potedze..

 

Na szczescie nie zawiedli tego wieczoru sedziowie - 119-109 Ledermanowej to kabaret :ph34r:

 

Na moje glupie oko 1 i 3-7 dla Lopeza, 2, 8-11 Lomaczenko i 12 na remis. Czyli o wlos Teofimo.

 

Lomaczenko powinien byl pocisnac od 2-3 rundy, wtedy i kibice byliby szczesliwsi i wynik pewnie inny.


Użytkownik madmatt edytował ten post 18 październik 2020 - 11:11


#2877 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 18 październik 2020 - 11:30

A wg mnie walka wcale nie słaba, lecz na bardzo wysokim poziomie technicznym i taktycznym. Trochę krzywdzące Lopeza jest twierdzenie, że to Łoma bardziej przegrał, niż Lopez wygrał. Lopez oprócz tego co było wiadomo przed walka, czyli warunki fizyczne i kowadło w łapie, okazał się świetnym taktykiem, był opanowany, pokazała mądrość ringową. Nie rzucił się ze swoją siłą na Ukraińca, tylko wydłużył dystans, boksował w sowim tempie, mocnymi eksplozywnymi ale ciosami pojedynczymi lub w bardzo krótkich kombinacjach. To powodowało, że Łona nie miał za bardzo miejsca - czasu na bezpieczne skrócenie dystansu, w którym mógłby zadawać swoje serie. Taktyka Lopeza polegająca na pressingu ale w takim wydłużonym dystansie i niewpadaniu z atakami w Łomaczekę pozwoliła też szybko reagować na firmowe przejścia Łomaczenki za przednią rękę. Lopez szybko reagował na te przejścia cofając się lekko w tył, a następnie w prawo i miał już Łomacznkę w linii i mógł w dystansie zadawać mocne ciosy. Mądra taktyka Lopeza. Łomczaneko odczuwał zapewne ciosy Lopeza i nie czuł się zbyt pewnie w pierwszej połowie walki. Nie przyjął za dużo, ale zbyt mało robił aby rundy były dla niego. Dlatego tak to wyglądało. W drugiej części musiał już bardziej ryzykować ale i Lopez stracił na eksplozywności. Walka technicznie i taktycznie na najwyższym poziomie. Bardzo bliska i szacun dla Lopeza bo wypracował zwycięstwo z wielkim mistrzem. Warunki fizyczne  i siła ciosu zrobiły różnicę, ale taktycznie i technicznie ze strony Lopeza to też super wyglądało.


  • madmatt i Goliat lubią to

#2878 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 19 październik 2020 - 05:05

Zgodzę się że taktycznie i technicznie walka stała na dobrym poziomie. Oczekiwałem więcej emocji po prostu. Lopez zabrał Łomie wszystkie atuty, szczególnie to o czym pisze @Hurrican o trzymaniu Łomy cały czas w linii co się jeszcze nikomu wcześniej nie udało. Obijanie schabów w rundach 1-7 też było świetnym pomysłem, bo w głowę ewidentnie miał problem trafić, a dzięki tym ciosom na dół Łoma czuł respekt i nie wchodził w półdystans z tymi swoimi magicznymi kombinacjami. Fizol z głową pokonał magika, brawo :) 



#2879 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2020 - 09:12

A ja sie bede upieral, ze wiekszy facet trzymajacy mniejszego na dystans prostymi i wychodzenie w lewo 'na zewnatrz' czy piwot do prawej w walce ze szmaja, to bokserski elementarz; nie rozumiem obwolywania Lopeza geniuszem taktycznym - facet po prostu byl konsekwentny i do bolu powtarzalny - lewy na gore, przedluzony prawy na dol w pelnym dystansie i prawy podbrodkowy w polowce; jak chcecie obejrzec duzo bogatszy repertuar taktyczno-techniczny przeciwko malemu, sprytnemu lewusowi, to polecam walke pierwsza walke Moralesa z Pacquiao.

 

Utrzymywal w linii? Moze - do momentu kiedy Loma nie zdecydowal sie wreszcie ruszyc do przodu, stad moje odczucia odnosnie przegral-wygral.

 

Teofimo to dobry bokser. Ale tylko dobry. 

 

W jakims sensie jego boksowanie przypomina mi Wildera, ktorego tez swojego czasu uwazano za objawienie.


Użytkownik madmatt edytował ten post 19 październik 2020 - 09:21

  • Goliat lubi to

#2880 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 19 październik 2020 - 09:29

A ja sie bede upieral, ze wiekszy facet trzymajacy mniejszego na dystans prostymi i chodzenie w prawo w walce ze szmaja, to bokserski elementarz.

 

 

No i masz rację. Tylko że wiedzieć to a wykonać w ringu to dwie zupełnie inne rzeczy. Łoma we wszystkich 5 walkach w lekkiej był znacznie mniejszym mańkutem. A dominował. Tutaj nie dominował nawet przez moment, nawet w rundach które wygrał.

 

Na moje 11 i 12 runda pokazała, że gdyby Łoma ruszył do walki 3-4 rundy wcześniej ( tylko to mu mogło dać szansę na decyzję) to by powąchał deski. On nie wchodził w półdystans bo się po prostu bał siły ciosu. W 11 rundzie po ciosach Łomy Teofimo się uśmiechał a sam Łome przestawiał praktycznie każdym ciosem będąc już zmęczonym. Gdyby atak nastąpił na świeższego Lopeza powiedzmy koło 4 rundy, to myślę że typ u buka by mi siadł i Łoma by powąchał deski :) 


  • madmatt lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych