Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Fishing Center opinie

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
840 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2006 - 09:50

Mysle ze ta wiadomosc powinna zainteresowac wszystkich miłośników produkcji typu custom - wczoraj przybyły do warszawskiego FC długo zapowiadane nowości:
- nowe blanki Talona z serii Explorer
- nowe modele Batsona (blanki z nowego materiału XST, nowe dwuczesciowe blanki z serii IP, kompozytowe blanki trollingwe z serii RDR oraz blanki morskie [rdzen szklany w otulinie z RX6])
 
W pracowni działo się oj działo biggrin.png Marek Szymański kilka blanków od razu zamówił na pniu, tak że będę musiał się pospieszyć ze zdjeciami - na początku przyszłego tygodnia rzucę kilka fotek i garść pierwszych wrażeń
 
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 wrzesień 2006 - 12:48

[quote title=Friko napisał(a) dnia pią, 22 wrzesień 2006 10:50]Mysle ze ta wiadomosc powinna zainteresowac wszystkich o miłośników produkcji typu custom -
W kwestii formalnej. Na forum są zwolennicy castingu i zwolennicy stałoszpulowców. To dlaczego Friko w zaproszeniu piszesz - wszystkich ????????????
Nie gniewaj się Friko, ale ja będę cały czas starał się dbać o to, żeby ta różnica była widoczna.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2006 - 13:59

Nie rozumiem obiekcji Andrzeju, sprzęt typu custom czyli robiony na zamówienie, dotyczy zarówno spinningu jak i castingu. Jak również muchy, wędkarstwa morskiego, karpiowego etc etc... :D
To po prostu dobry sprzęt, a zamiłowanie do dobrego sprzętu powinno łączyć, a nie dzielić wędkarzy :D

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 09:02

Bardzo dobrze, ze te sprzety sie pojawily, dla mnie zwlaszcza ciekawe sa te morskie. :mellow: Planuje sobie zrobic cos pod Baltyk/Fiordy...
Dokladnie tak Friko, na forum sa przede wszystkim wedkarze. A takowi potrzebuja dobrego sprzetu. Jak sie uzbroi wedke pod dowolna metode, nawet na najlepszym osprzecie a kiepskim blanku to wedka bedzie kiepska.
Wspomniany sprzet jest wysokiej klasy i namawianie do zaopatrzenia sie wen jest jak najbardziej na miejscu.
Gumo
p.s.Teoria, jakoby istnialy blanki stworzone z mysla tylko o np. polowach drapieznych uklei a do polowu jazgarzy juz by sie nie nadawaly, jest mocno naciagana... <_<



#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 13:11

Zapowiadałem się ze zdjęciami, więc dotrzymuję słowa. Zdaję sobie sprawę, że to tylko namiastka tego, co otrzymuje się mając możliwość wzięcia blanku do ręki, ale dla tych którzy nie mogą zajrzeć do pracowni, niech będą chociaż te zdjęcia :D

Poniżej:

- cała dostawa na ladzie, od lewej do prawej po kolei: Batsony z serii IP, Batsony z serii RDR, Batsony z serii XST, Talon Explorer
- blanki Batsona z serii IP
- blanki Batsona z serii XST

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 13:15

- nowa dostawa blanków Talona z serii Explorer
- zbliżenie na mięsisty dolnik modelu 7'6 MXF2 z tej serii (od strony szczytówki)
- dolnik tegoż modelu na dole

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 13:18

- zbliżenie jeden z modeli wykonanych z materiału XST, lekki, szybki, ale nie papierowy, ciekawa propozycja dla zwolenniników uniwersalnego spinningu

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 13:21

- a teraz zbliżenie na model IP844, zadziwiająco nie-kołkowaty jak na swoje 7 stóp i deklarowane 17lb, bardzo płynne głebokie ugięcie - chciałbym wziąć do ręki wykonaną na tym blanku wędkę castingową...

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 13:24

... i jeszcze kilka fotek tego IP, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie, poniżej prezentowany przez syna Irka Matuszewskiego - Huberta. Rośnie następne pokolenie rodmakerów :mellow:

Załączone pliki



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2006 - 15:50

dla mnie zwlaszcza ciekawe sa te morskie. :mellow: Planuje sobie zrobic cos pod Baltyk/Fiordy...


Przypomniałem sobie o tym już po wyjściu z pracowni, niestety z informacji uzyskanych od Irka wynika że nowe blanki saltwater już się rozeszły :huh: dla celów poglądowych jest jeszcze jeden w pracowni, zamówiony przez Marka Szymańskiego na fiordy właśnie... może Irek po znajomości udostępni do organoleptycznego stwierdzenia właściwości

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2010 - 13:39

Muszę powiedzieć, że w Fishing Center jest ostatnio sporo nowości.

Niedawno solidne długie blanki Taiaha Composite Developments, a obecnie 20 nowych jednoczęściówek Batson Enterprises.

Z tymi ostatnimi miałem możliwość zapoznać się dziś - wszystko to blanki z serii RX8 oraz RX6, w tym absolutna nowość Batsona -seria Walleye.

Na sucho blanki sprawiają dobre wrażenie i wydaje mi się że będa wartościowym uzupełnieniem dotychczasowej oferty - więc jak ktoś do tej pory nie mógł w jednoczęściówkach Batsona wybrać nic dla siebie - warto żeby zwrócił uwagę na nowe modele myślę.

Z tego co mówi Irek, poppingi z RX6 będa w oferowane w sprzedaży za niewiele ponad 100 zł :D Jak ktoś ma możliwość, myślę że warto wybrać się do pracowni i pomacać samemu, póki dostawa się nie rozeszła B)

Pozdrawiam



#12 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2010 - 13:42

Dzięki za info, bo akurat się wybieram :D

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 14:29

Nie czuję się za bardzo na siłach, żeby opisywać choćby ogólnie nowych blanków, które obejrzałem. Powiem tylko tyle, że naprawdę jest w czym wybierać. Osobiście podpasowały mi te tańsze RX6. Nie przypuszczałem, że niskomodułowy blank może być tak cięty. Chciałem sobie tylko pooglądać, ale się nie udało i poza tym, co zamierzałem kupić, kupiłem jeszcze milutkiego lajcika RX6 popping. Blank, jak pisał Friko, za niewiele ponad 100zł, a taki fajny, że po prostu przykleił mi się do ręki :D
Irku pozdrawiam serdecznie :D


#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2010 - 18:29

Nie przypuszczałem, że niskomodułowy blank może być tak cięty


musze powiedziec, ze to bylo rowniez i moje pierwsze wrazenie :D mam nadzieję że jak juz zbudujesz kijek na tej szóstce to podzielisz sie wrazeniami :D

#15 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 18:52

Panowie co dokładnie macie na myśli, pisząc cięty ? Bo może mamy różne pojęcie co do znaczenia tego terminu
Bo taki np. SP844 na RX6 wydawałby się niby fajny pod ekonomiczną(Sam blank 150pln) lekką sandaczówkę, jednak opisany jest jako Mod\F, a Wy piszecie, że cięty, co właśnie różnie można zinterpretować :D

Pozdrawiam
Kamil

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2010 - 19:11

Z tego co jesze pamietam z ogledzin to mozna wyznaczyc pewna linie podzialu ktora biegnie w poprzek poppingow RX6. Dwa najmocniejsze modele maja zdecydowanie bardziej srodkowe ugiecia, zblizajace je troche do crankbaitow czy spin-jigow batsona - pierwsze wrazenie ze to fajny materiał na wędkę castingową. Natomiast delikatniejsze modele są bardziej szczytowe, matriały na spinningowa okoniowke jak dla mnie. Ogólnie zas wszystkie blanki w reku prezentuja sie spreżyscie i sprawiaja wrazenie szybkich - to zapewne ta cietosc o jakiej jakze subiektywnie zdarzylo nam sie z Kamilem wspomniec :D

#17 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 19:36

Dzieki Friko :D
Czyli chyba jednak trzeba składać na HS 9001 lub Avidka do 3/4 uncji w jednym kawałku

Pozdrawiam
Kamil

#18 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 19:39

Konkretnie wybrałem SP841. Blank cieniutki, szybki. Można nim machnąć z całej siły, a i tak natychmiast się wyprostuje bez najmniejszego chwiania. Na ok. 1/5 długości jest bardzo czuły, chętnie się ładuje, a reszta jest twarda i mało ustępliwa, choć pod ciężarem zapracuje na całej długości.
Nie wiem, które jeszcze blanki miały podobną charakterystykę, bo po n-tym obejrzanym już mi się symbole zupełnie pomieszały, ale to jest właśnie dla mnie cięty blank.

#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 19:58

Czyli delikatnie dość :D
Również chętnie przeczytam opis po pierwszych testach na poligonie wędkarskim.

Pozdrawiam
Kamil

#20 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2010 - 20:06

Jak mi przesyłka z przelotkami nie zginie po drodze to już wkrótce będę go zbroił. Pod casta :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych