Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning i pstrągi. San poniżej OS.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 24 czerwiec 2017 - 04:37

Też się wybieram ze spiningiem w te okolice w lipcu. Czy możecie podrzucić jakieś propozycje gdzie się udać powyżej Soliny by nie błądzić i czasu nie tracić?



#102 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 10 lipiec 2017 - 08:20

@slav błądzenie po bieszczadzkich rewirach to nie strata czasu, a sama przyjemność, ale rozumiem o co Ci chodzi ;) Masz San, Solinkę, Wetlinę, Wołosaty i jeszcze kilka innych pięknych rzeczek. Co do miejscówek to najlepiej zajechać nad wodę i eksplorować te piękne miejsca z wędką w ręku. Jeśli będziesz miał sporo wędkarskiego czasu to myślę, że spokojnie trafisz w miejsce i dzień, który będziesz miło wspominał :)


  • Piotrek Milupa, Little Wing i rally lubią to

#103 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:27

Witam. Planuje wedkarski wyjazd w kwietniu, w rejon Jeziora Solinskiego i chciałbym się zorientować jak wygląda tam sprawa z wędkowaniem. Można wykupić pozwolenie dniowe na połów na rzekach? Można spinningowac? Są jakieś dodatkowe obostrzenia co do połowu? Jak z lowieniem na samym jeziorze?
Chciałbym też spytać jakie miejsca polecacie dla wędkarza, które rzeki itp. Może ktoś ma tez jakiś sprawdzony nocleg?
Jadę pierwszy raz więc nie mam pojęcia jak tam wszystko wygląda.
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

#104 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 styczeń 2019 - 12:15

http://gosciniecnadsanem.pl/

 

Pokoje małe, wspólna kuchnia dla wszystkich

(jak jakiś pajac zacznie robić śniadanie przez godzinę to masz ochotę mu w zęby dać) ale klimat i miejscówka zajefajna ! :)

Prosto z domku wchodzisz w woderach do Sanu i łowisz Pstrągi i Lipienie których jest tam sporo :)


  • szczupak1 lubi to

#105 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 21 styczeń 2019 - 13:23

Z tą spora ilością pstragow to trochę przesadziles ;)

Lipieni trochę jest tyle ,że na spina nie koniecznie chcą brać ale przypadkowo może sie trafić :)

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 21 styczeń 2019 - 13:23


#106 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 styczeń 2019 - 14:15

Z tą spora ilością pstragow to trochę przesadziles ;)

Lipieni trochę jest tyle ,że na spina nie koniecznie chcą brać ale przypadkowo może sie trafić :)

Ja tam połowiłem kilkadziesiąt sztuk za kilka dni oczywiście rozmiar śmieszny :) ale ja dużych pstrągów nigdy nie łowię bo nie umiem albo ich jest tak mało :)


  • szczupak1 lubi to

#107 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 21 styczeń 2019 - 14:28

Ja tam połowiłem kilkadziesiąt sztuk za kilka dni oczywiście rozmiar śmieszny :) ale ja dużych pstrągów nigdy nie łowię bo nie umiem albo ich jest tak mało :)

Wszystko się zgadza tykol jak to nie tajemnica to powiedz kiedy

Na wiosnę jak co roku jest padaka

Coś się lowi Ale bez szalu

W maju po GP Polski (jak wpuszcza ryby )Jest eldorado

Można wtedy polowic I to sporo

Sam wiem bo jeździłem tam wiosna (luty-kwiecień ) i spektakularnych wyników nie było A i zdarzało się o kiju zejść z wody ,natomiast maj ,czerwiec to już inna bajka ;)

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 21 styczeń 2019 - 14:28


#108 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:00

Jako, ze mieszkam kilkanascie km od Leska i czesto wedkuje na tym odcinku to potwierdzam, ze z duzym pstragiem jest kiepsko. Za taki stan rzeczy odpowiadaja w zimie kormorany,wiekszosc wedkarzy ktorzy beretuja wszystko powyzej wymiaru, oraz miejscowi wlasciciele domow ktorzy czesto kłusuja po nocach.
Super sprawa byloby utworzenie ogólnodostępnego odcinka no kill od ujscia Hoczewki do mostu w Lesku z uwagi na łatwa mozliwosc kontroli tego odcinka( biegnie wzdłuz drogi). Ale czy krosnienskie władze PZW odwazyliby sie na taki krok?! W sumie lipienia chronią to czemu by nie pstrąga!

#109 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2019 - 20:39

Co fakt , to fakt -coraz ciężej na Sanie o ładnego pstrąga . Woda zmienia się na przestrzeni kilku ostatnich lat drastycznie . Nie ma prawdziwej zimy , kry nie ma i nie ma co roślinności usuwać .Ocieplenie klimatu , a pstrąg za ciepłej wody nie lubi . Wędkarze(pseudo) i kłusownicy,kormorany -byli i wcześniej .

Także uważam , że no kill ,,prawdopodobnie" by pomogło .


  • spinnerman lubi to

#110 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 22 styczeń 2019 - 08:31

Ostatnie lata na Sanie słabo.Jak miejscowy,to pewnie ma wypracowane miejscówki i swoje złowi.Ja od kilkanastu lat odwiedzam San,lecz ostatnio unikam skłutego "deptaku" Lesko-Hoczew.Os ostatnio zapchany i ciężko się wstrzelić. W kwietniu warto poszukać ryby na dole,tam gdzie presja znacznie mniejsza.Trafisz miejsce,to nałowisz.Jak woda zimna,to ciekawym rozwiazaniem jest Osława.Później latem jak mucha -to świnki.Lecz znad Zalewu Solińskiego to troszkę km jest.



#111 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 09:32

Od około 5-ciu lat jest bardzo trudno złowić pstrąga powyżej 40cm. Jedynie jak wpuszczają przed zawodami to trafi się rodzynek. Wcześniejsze lata i pora przed samym zmrokiem zawsze pozwoliła złowić konkretne sztuki. Lipienia jest coraz więcej i to cieszy, choć ja tylko na spining ale trafiały się ostatniego roku. Nie wiem co się stało z tymi dużymi pstrągami ale ci co koczowali na końcu Łączek pod namiotami oraz z kempingami łowili głównie na muchę i z moich obserwacji 90% wymiarowych ryb szło do worka. Teraz osobiście wole jeździć poniżej Leska, większy spokój, mniejsza presja a i ryba większa się trafi.

#112 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:43

Jeśli będziesz w okolicy i do tego lubisz dobre piwko to polecam browar Ursa Maior.

Wrażenia degustacyjne porównywalne z holem pstrąga 50+ na sprzęcie UL ;)


  • urasenty lubi to

#113 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 15 kwiecień 2019 - 12:40

Panowie jak obecnie sytuacja w okolicy Łączek? Wybieram się za dwa tygodnie na kilka dni odpocząć nad Sanem z wędką w ręku:)



#114 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 20 maj 2019 - 18:06

Panowie bardzo duża woda wybieramy się z klubu większą ekipa i mamy termin od piątku do niedzieli będzie nadzieja na brodzenie ?

#115 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:52

W piątek dwie turbiny, ale czysta, brodzić się da, tyle że trzeba uważać. Przez weekend rozgrywano Puchar Trapera, coś tam połowili, więc można.


Użytkownik marekn edytował ten post 20 maj 2019 - 18:53


#116 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 20 maj 2019 - 21:13

Ok dzięki za info będziemy próbować ;)

#117 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:05

Panowie jaką woda w okolicach Leska wybieramy się we wtorek i jesteśmy ciekawi czy warto ;)

#118 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:24

Z wodą jest różnie

Jeden dzień jest 185 A na drugi ponad 200

Solina zrzuca wodę

Ogólnie do lowienia tylko z rybami krucho

Tu możesz monitorować stan wody

http://www.pogodynka.pl/hydro/wisla/

#119 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:44

Woda zatrzymana była w weekend, na Bieszczadzki Puchar Głowatki. Teraz znowu jest duża, przejeżdżałem dziś przez mosty w Postołowiu i Huzelach, dodatkowo po burzach Hoczewka brudzi lewą stronę. Na Solinie woda wysoka, więc pewnie taki stan jeszcze potrwa jakiś czas.


  • muczos83 lubi to

#120 OFFLINE   JareckiW

JareckiW

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaCK/TSZ

Napisano 16 czerwiec 2019 - 14:11

Tydzień spędzony nad Sanem. Raz 202, raz 185 wody, codziennie burza i rzygająca kawą z mlekiem Choczewka. Jak się oczyści połowić się da. Jak nie to kto się nie boi musi przejść na drugi brzeg.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych