Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GPS przenośny czy razem z echosondą - sugestie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2013 - 17:17

O ile mnie pamięć nie myli to kolega @smerda jajeczny chciał sprzedać

http://jerkbait.pl/t.../?hl=humminbird



#22 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 24 październik 2013 - 11:39

Humminbird 598ci Hd Si Combo Gps - czy wiecie może czy wersja na USA różni się od wersji KANADA? Znajomy kupował chyba 3 lata temu najwyższy model huminbirda za oceanem i okazało się, że wersja USA ma ablokowane stality czy GPS, nie wiem jak to nazwać, a wersja z Kanady ma wszystko normalnie ...kupił i używa kilka lat...

#23 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2013 - 17:54

Nie ma czegoś takiego jak wersja KANADA, po prostu w Kanadzie można dostać wersje International która jest niedostępna w US



#24 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 24 październik 2013 - 21:39

ano właśnie taką tez odpowiedź otrzymałem w kanadzie od sprzedawców, że to wersja z polskim menu, czyli nie pozostało nic innego jak jeno tera kupic :)



#25 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2013 - 06:20

Jak ktoś przywiezie w bagażu podręcznym to dobry pomysł. Natomiast jeżeli bedziesz wysyłał to przygotuj się na dodatkowe koszty.



#26 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 25 październik 2013 - 09:24

Jak ktoś przywiezie w bagażu podręcznym to dobry pomysł. Natomiast jeżeli bedziesz wysyłał to przygotuj się na dodatkowe koszty.

Dokładnie potwierdzam kolegi wyżej wiadomości , teraz często paczki z U.S.A. trafiają na urząd celny mimo , że przepakowana zawartość , czy deklaracja prezentu to i tak cło walną.

 

Mi raz przyszło zawiadomienie o zapłacie cła 100 USD do tygodnia , a jak nie to  paczka wróci do U.S.A. - nadawcy.

 

Tytułem " Sonar do wykrywania ławicy ryb :D "


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 25 październik 2013 - 09:28


#27 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 25 październik 2013 - 09:26

to ja wiem, zasady clenia itp. znam na wylot przecież :) ważne , że po prostu w Kanadzie jest wersja internacjonalen :)



#28 OFFLINE   bezel2708

bezel2708

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 styczeń 2018 - 21:26

Witam, mam echosonde lowrance mark 5x, generalnie jestem zadowolony, pokazuje co trzeba, nawet pod lodem sie sprawdza, tylko zaczałem sie zastanawiac nad echosonda z gps, bo wedkuje z pontonu na bardzo duzym zbiorniku i chciałbym moc zaznaczyc na gpsie fajne miejscówki zeby za kazdym razem nie bładzic w poszukiwaniu. W zwiazku z tym mam pytanie, czy lepiej mi dokupic gps reczny czy jakas echosonde w kolorze i juz z gpsem?


Użytkownik bezel2708 edytował ten post 24 styczeń 2018 - 21:26


#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 24 styczeń 2018 - 21:47

Jak echo z GPSem to głownie dla map batymetrycznych. A jak tylko miejscówki to taniej będzie zakupić jakiś GPS Garmina



#30 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2018 - 23:51

Jak wyżej kolega napisał. Jeśli nie potrzebujesz robić batymetrii to lepiej dokupić ręczniaka, którego zawsze możesz dodatkowo wykorzystać. Zapomnij o nawigacji w telefonie bo nią to się można posłużyć jak chcesz trafić szybko do piekarni w obcym mieście. Taki ręczniak potrafi wytrzymać kilkanaście do ponad 20 godzin na jednej "baterii". I jest mniej poddatny na uszkodzenia.

#31 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 25 styczeń 2018 - 06:21

Kolego @Tiur bajki opowiadasz :) Posiadam nawigację eTrex30 , w tym roku pod choinkę dokupiłem też deepera z przeznaczeniem głównie na lód , no i do deepera musiałem dokupić też smartfona , wybrałem Xcover4 i tak jak piszesz , w takich smartfonach bateria nie trzyma długo , ale są na przedłużenie jej działania sposoby :) do nawigacji w terenie czy też na lodzie polecę program Trek Buddy on działa Offline także bez karty sim czy w trybie samolotowym , co przedłuża czas na baterii , warunek to trzeba mieć ''swoje'' mapy do ściagnięcia z sieci np. Geoportal bądź zakup map Compass . Oczywiście na smartfonie wszystko pięknie wygląda ,ale ja na rybach/lodzie mam telefon Solid B2710 , częściej go mam jak eTrexa , którego przeważnie biorę na Śniardwy dla mapy batymetrycznej. TrekBuddy w solidzie działa 22h ile w smartfonie to nie testowałem , ale mam też power-bank.



#32 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 25 styczeń 2018 - 11:32

Piszesz o smartfonie. Też mam etrexa i jest trochę mniejszy jak stara nokia 3310. Telefon jak napisałeś można dodatkowo wyposażyć, ale po co?. I pamiętaj, że ręczniaka można używać w ciężkich warunkach. A proponuję zrobić coś na telefonie z dotykowym ekranem przy mocnym deszczu i kilku stopniach celsjusza. A kolega Bezel napisał, że ma inną sondę jak deeper, która nie potrzebuje smartfona. I może źle napisałem, że tylko ręczniak. Bardziej chodziło o to, że dla mnie jest dużo bardziej praktyczny i wygodniejszy bez obaw o warunki atmosferyczne

#33 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:59

Piszesz o smartfonie. Też mam etrexa i jest trochę mniejszy jak stara nokia 3310. Telefon jak napisałeś można dodatkowo wyposażyć, ale po co?. I pamiętaj, że ręczniaka można używać w ciężkich warunkach. A proponuję zrobić coś na telefonie z dotykowym ekranem przy mocnym deszczu i kilku stopniach celsjusza. A kolega Bezel napisał, że ma inną sondę jak deeper, która nie potrzebuje smartfona. I może źle napisałem, że tylko ręczniak. Bardziej chodziło o to, że dla mnie jest dużo bardziej praktyczny i wygodniejszy bez obaw o warunki atmosferyczne

Kolego słabo przeczytałeś mego posta :) Napisałem że na rybach zawsze mam telefon Samsung Solid B2710 , etrexa30 biorę tylko na Śniardwy bo mam w nim mapę batymetryczną , mój Solid działa nawet pod wodą :) mam w nim mapy rastrowe z Geoportalu , do nawigacji na rybach czy grzybach nie potrzebuję kolejnego klocka w kieszeni.



#34 OFFLINE   bezel2708

bezel2708

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 styczeń 2018 - 21:06

Jestem zielony w temacie gpsów, ale jak patrze ten eTrex 30 kosztuje 1000zł to wyjdzie tyle samo co  echosonde garmin striker 5 dv kupic a mark 5x sprzedac? Raczej tylko na wodzie bede uzywał gpsa



#35 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 styczeń 2018 - 21:10

Obecnie GPS w echo to nie jest jakiś wydatek, a wygoda użytkowania jest jednak lepsza, mniej urządzeń do obsługi. Prosta sprawa - w czasie płynięcia widzisz coś ciekawego. Zaznaczenie to ruch ręką i wciśnięcie przycisku na echu. Z ręczniakiem? Mam płynąć, w jednej ręce rumpel, w drugiej ręczniak i śledzę echo? Słabo to widzę.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 25 styczeń 2018 - 21:29

A na echu jak dobrze można opisać miejscówkę?.

#37 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 styczeń 2018 - 08:10

Tak samo jak na GPS.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych