Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Revelation

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 01 październik 2013 - 09:20

Krzysztofie, macałeś może najlżejsze blanki do spinningu? Np. REVS68UL-SB lub REVS72UL-SB. Myślę o b. lekkiej, budżetowej okoniówce na przyszły sezon i...



#42 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 01 październik 2013 - 09:33

aby nie otwierać nowego wątku, postanowiłem napisać tutaj.

otóż zbudowałem sobie którąś tam z kolei wędkę, przy czym jest ona pierwszą po sesji fotograficznej. wybór padł na REVS68UL-SB.

kij wygląda tak i tak i tak i jeszcze tak testowałem go z linką Momoi Takumi 0,05 i przynętami na główkach 2-5 g. przynętę podaje rewelacyjnie i doskonale przenosi do ręki łowiącego wszystkie bodźce. co prawda nie wiem jak zachowa się pod większą rybą (te nie dopisały), ale branie okonka 12-15 cm pozwala wyczuć doskonale. szczyt, pomimo 2mm grubości, jest na tyle elastyczny, że rybki się nie odbijają, a po zacięciu nie spadają. niestety byłem sam i nie było możliwości obfotografowania holu. statycznie wyginany na korzeniu kij wygina się takmocniej i jeszcze mocniej.

pozdrawiam,

Irek

 

Genialny buttcap. Pewnie leciał na pysk że doważałeś :P :D



#43 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 01 październik 2013 - 09:38

Załączony plik  do-not-feed-the-trolls.jpg   27,42 KB   38 Ilość pobrań


  • Meme lubi to

#44 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 październik 2013 - 09:46

Przemacałem wszystko, co było w FC. UL podobały mi się najmniej. Są dość wolne, chyba wolałbym szybsze. Uginają się bardzo płynnie, podobnie jak cała seria. Użytkowo mogą być ciekawe, takie "miękkie" łowienie okoni ma swoje zalety. Ale takie uzbrojenie, jak prezentował kolega (od Y25 do L5,5) to IMO o oczko za ciężko - ten blank ładuje się pod swoim ciężarem. Ja bym ubrał Y20 do L5 - w zupełności wystarczy.


  • Dienekes lubi to

#45 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 październik 2013 - 23:56

REVC68MXF jest mniej szczytowy niż REVS68MXF i dedykowany do castingu. Oba mają podobną moc, płynne ugięcie, tyle że temu C szybciej wchodzi na środek. Oba są zacne, ja pod korbę wziąłbym S. IMO ogarnie 20-25g + 3"

 

Krzysiek, wziąłbyś S pod korbę, ale pod co, na co i gdzie? Tylko nie pisz, że pod przynęty sztuczne, na ryby i najlepiej w wodzie. ;) W ramach rozwinięcia, proszę porównaj krótko REV do modeli z serii IP, ISB w podobnych parametrach. Wiele osób nimi łowi, myślę że to będzie sensowne odniesienie, żeby nakreślić co to za jedne. Albo porównać do innych blanków, z którymi mogą się kojarzyć.
Oczywiście jeśli ktoś je ma uzbrojone, zbrojone, albo czekające na zbrojenie lub ma co do nich przemyślenia, to proszę Koledzy, śmiało. :)

 

Pozdrawiam
Grzesiek



#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2013 - 06:52

IP 17lb jest duuuużo wolniejszy, jak się machnie jednym i drugim to wydaje się wręcz kołowy jak jakiś CB. To taki "bezpieczny" blank pod szczupaka, przy którym nie trzeba mieć non stop włączonej czujności. Ja akurat używam IP 12lb pod pstrągi, 17lb ostatnio montowałem.

ISB802.75 w porównaniu z REV-em wydaje się taki bardziej aksamitny, mniej dynamiczny, mniej ceramiczny, że tak powiem. Mięsisty, ale nie taki ostry chyba. REVS68MXF jest jeszcze bardziej szczytowy od mojego ISB, ale wydawał mi się o oczko lżejszy. Okazało się, że się myliłem - Irek go testował i wyszło mu, że dół zaczyna się od około 15g a góra kończy na 30-35g główka + 3" guma (czyli ze smukłą 4" typu Shaker też poleci). Dodam, że przy obławianiu wziął mu sum 155 centów. Ani razu nie dał rybie przymurować, a hol był relatywnie krótki. Więcej nie podpowiem, bo nie testowałem.

 

Generalnie pod przynęty sztuczne będzie ok., woda i ryby to jego żywioł, ale można go też użyć do podania szperki na bocznym troku jakimś naziemnym szkodnikom :) A tak na poważnie - jest to w 90% blank pod sandacza na stojącą wodę. Zostawiam te 10% rezerwy na pomysły typu szczupak, bo blank gnie się bardzo płynnie, a nie po kwadracie, jak niektóre szczytowe konstrukcje. Z pewnością będzie ładnie amortyzował.



#47 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 październik 2013 - 10:57

Dziękuję Krzysiek, mi to bardzo pomogło. Połowiłem IP 14lb i wiem o co chodzi, a dokładnie takiego 802.75 jak Twój miałem w rękach na wodzie. Piszesz, że REVS68MXF jest szybszy i bardziej szczytowy, ale ugina się ładnie - nie co 90*, hmmm. To pewnie niezła sandaczówka na stojącą wodę z tego będzie. :P Ciekawe jak głęboko się ugnie pod metrową rybą.
Z tego co zrozumiałem, to model UL trochę się z tego wyłamuje i nie jest aż taki cięty gad jak reszta rodziny. W sumie mi się rozjaśniło zupełnie i spiningowe mnie nie interesują, spróbuję jeszcze pomacać te najmocniejsze castingowe. Po wstępnych opisach serii i wymiarach, mogą być ciekawe do łowienie szczupaków, ale nie do takiego łowienia dla leniuszków :D



#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2013 - 13:49

Na szczupaki polecam 72-jki. To takie CB ze wzmocnionym dołem. Szybkie, mniej szczytowe, bardzo płynnie się gną. Ew. REV-C.



#49 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 październik 2013 - 17:49

Tak tak, o rev-c myślałem, ale nie mam ciśnienia na konkretną serię. ;)  72 dla mnie przydługie, ale omacać warto. Dzięki.

Pozdrawiam
Grzesiek



#50 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 23 październik 2013 - 15:08

Na szczupaki polecam 72-jki. To takie CB ze wzmocnionym dołem. Szybkie, mniej szczytowe, bardzo płynnie się gną. Ew. REV-C.


Do gum 4" na 10gr. olowiu to ktory bylby dobry? z 72- jek. Myslalem o medium ale w swoim tescie Irek Matuszewski miotal nim gumy 4" nawet na 25 gr. olowiu dlatego mam watpliwosci czy czasem nie bedzie za mocny. Do ciezszych zadan mam cbH 25 lb i mam obawy ze beda sie zazebiac w zakresie obslugiwanych przynet.

Użytkownik Kadet edytował ten post 23 październik 2013 - 15:10


#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 październik 2013 - 15:14

Będą.



#52 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 październik 2013 - 19:32

Panowie, którzy macaliście nowe Batsony. Macie może porównanie Revelationów z blankami St.croix?
Szczególnie intetesuje mnie porównanie z avidem, jeśli chodzi o czułość i ciętość.

z góry dzięki za każdą uwagę

#53 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 25 październik 2013 - 01:39

A który byłby najlepszy do wahadłówek (alga/gnom) w rozmiarach od "1" do "3" i wadze ok 10-30gr....Długość max 2m na rzekę Wartę ;)



#54 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 październik 2013 - 07:01

Panowie, którzy macaliście nowe Batsony. Macie może porównanie Revelationów z blankami St.croix?
Szczególnie intetesuje mnie porównanie z avidem, jeśli chodzi o czułość i ciętość.

z góry dzięki za każdą uwagę

 

To pytanie do testerów, bo macaniem się tego nie porówna :)



#55 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 październik 2013 - 17:21

REVS68UL ogarnia do około 10g, ładuje się kapitalnie od 2g. Nie gubi szkutów, wbiłem się w żerowanie 10cm okonków, spadły tylko dwa z 15-20.Grubsze trzyma vez problemu, ugięcie obezwładnia je szybko (największy ok 35). Nie zaciął sandacza (prawdopodobnie), zszedł mi po 5-7 sekundach. Na usprawiedliwienie blanku żyłka 0,14 , odległość około 20 metrów


  • Sebo lubi to

#56 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 październik 2013 - 17:52

Mógłbyś wrzucić jakieś fotki ugięcia? :)



#57 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 październik 2013 - 17:56

Może uda mi się coś strzelic jutro w dzień. Gnie się do uchwytu pod duzym obciążeniem.


  • delux64 lubi to

#58 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 październik 2013 - 18:18

Super. Dziękuję.



#59 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 październik 2013 - 07:05

Foty, nawet coś się rzuciło i foty z rzeczywistego holu.

 

2gwx3s6.jpg

 

28jisrc.jpg

 

"okaz" został wyrwany z dna , blank dał radę.



#60 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 październik 2013 - 12:38

Dziękuję.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych