Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Revelation

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 22 marzec 2015 - 16:41

Witam
Ja mam wędkę zbudowaną na tym blanku. Niestety nie łowiłem nią w wodzie stojącej tylko w rzece z łódki. Wg mnie optymalny c.w. to główka 10-20 g + guma ok. 3 cale lub 4 cale o drobnej pracy. Rzucałem też główką 25 g, ale miałem wrażenie że to trochę za dużo i machałem z wyczuciem. Szczyt też już zostawał przy szybszym podbiciu 25 g. Opad był dobrze sygnalizowany w całym ww. zakresie czyli 10-25 g. Moim zdaniem poniżej 10 g słabo widać opad- rzucać się da nawet od 5 g + guma. Trafił mi się jesienny sandacz 63 cm i przy tej rybie wędka ładnie pracowała w średnim nurcie. Nie wiem co by było przy takim 80+. Innych ryb jeszcze na ten kij nie złowiłem. Miałem kilka dobrze wyczuwalnych pstryków jednak nie zaciętych.
Generalnie fajna, poręczna, cięta ( ale nie kołkowata, sucha, a raczej ciepła jak na jednoczęściówkę ), w miarę uniwersalna wędka do gum z nastawieniem na średnie ryby. Przypominam, że moje spostrzeżenia dotyczą wody płynącej. Na stojącej mam nadzieję przetestować w tym roku. Myśle, że na średnich szczupakach i okoniach z łódki na ww przynęty też się sprawdzi. Do spin bassów nie porównam, bo nimi nie łowiłem.

A teraz jak juz "znasz" ten kijek czy zamieniłbyś na jakis inny do takiej samej gramatury? Pytam bo waham sie własnie pomiędzy REVS610MXF a UMBX-606M  lub XSB782-TC albo XSW68MX  ?



#82 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 22 marzec 2015 - 21:48

Musiałbym połowić dłużej tymi innymi kijkami, żeby porównać. Na razie mi wystarcza, a kolekcjonerem i jakimś znawcą sprzętu nie jestem. W tym sezonie zobaczę jak się spisze na wodzie stojącej.

#83 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 marzec 2015 - 22:15

Nie mam, ale jest to następca ISB822.5. Ja mam XSB822.5, czyli wyżej-modułowa wersja tegoż. Ten Revelation jest trochę pół drogi między RX8 a RX7. Generalnie Revelation, choć nadal z węgla RX7, mają od swych "poprzedników" mniejszą zbieżność blanków, przy trochę bardziej sprężystej i "elektrycznej" akcji. Cenowo przedstawiają się bardzo korzystnie, przy naprawdę świetnych charakterystykach.

Więcej o REVS610MXF poczytaj i u nas, i na stronie Fishing Center.



#84 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 sierpień 2016 - 18:43

Odgrzeję temat.

Interesuje mnie blank  Revelation od Batsona, a dokładnie REVS68ML. Może ktoś ma wędkę na tym blanku i mógłby co nieco o nim skrobnąć?

Interesuje mnie czy nada się on do łowienia pstrągów brodząc,  na woblery 4-6 cm i obrotówki do nr 2.



#85 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 18:53

Odgrzeję temat.

Interesuje mnie blank  Revelation od Batsona, a dokładnie REVS68ML. Może ktoś ma wędkę na tym blanku i mógłby co nieco o nim skrobnąć?

Interesuje mnie czy nada się on do łowienia pstrągów brodząc,  na woblery 4-6 cm i obrotówki do nr 2.

 

pancerne kluseczki :),  miałem w 2 długościach najlżejsze wersje, szybko poszły w świat , z revek została tylko 17lb już na zawsze (chyba że znowu fenwick zdobędzie moje serce)


  • Artech lubi to

#86 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:38

pancerne kluseczki :),  miałem w 2 długościach najlżejsze wersje, szybko poszły w świat 

A możesz coś skrobnąć dlaczego poszły w świat?



#87 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:49

A możesz coś skrobnąć dlaczego poszły w świat?

właśnie dlatego że nie łowię na woblery i obrotówki :) do gum kije na tych blankach w moim odczuciu nie nadawały się zupełnie, o ile krótszy ogarniał jeszcze w miarę podbijanie 5 g agresywniej tak dłuższa wersja kładła się już do połowy , ogólnie takie jakieś gumowate były co oczywiście wielu uzna za zaletę bo lekkie przynęty latały daleko i pod byle 20cm rybką pięknię się kładły , no i jak to batson śmiało można je było grubo przeciążać, sprzedałem bo szybko zaprzyjaźniłem się z kilkoma immortalami a teraz z czerwonym boronem więc były mi zbędne, z revelation zostawiłem 17lb bo nie umiem sobie wyobrazić czym bym go mógł zastąpić, macałem cięższego immortala i ogromnej różnicy nie dostrzegłem a na pewno nie takiej żeby wydać ponad 7 setek za blank, odnośnie revsów pisałem Ci o wersjach UL dla ścisłości ML nie dotykałem, ale na stronie fc jest nr telefonu, zadzwoń do młodszego Pana i podpytaj, sądzę że uczciwie powie z czym to się zajada.


  • Artech lubi to

#88 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 sierpień 2016 - 20:11

Dzięki

Na stronie FC jest nawet opis http://www.fishingce...&tekst=« Powrót

I wychodzi na to, że może być za mocny na to do czego go potrzebuję...

 

Kolega ma ul to sopie obejrzę przy okazji


Użytkownik Artech edytował ten post 22 sierpień 2016 - 20:12


#89 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 grudzień 2016 - 11:45

Nieco odświeżę i zmodyfikuję:

czy ktoś z Szanownych miał może do czynienia z muchowym blankiem, albo gotowym kijem, z serii właśnie Revelation?

 

Szczególnie interesuje mnie #6, ale opinie i o innych będą mile widziane.



#90 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 16 grudzień 2016 - 14:04

tak potwierdzę co kolega napisał Revelki do podbijania gum są nijakie. Opad niespecjalnie widoczny, brakuje też szybkości do podbicia.



#91 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 grudzień 2016 - 15:38

tak potwierdzę co kolega napisał Revelki do podbijania gum są nijakie. Opad niespecjalnie widoczny, brakuje też szybkości do podbicia.

Też kwestia względna...miałem REVS610MXF w spinie,teraz mam skróconego od dołu do 6'2'' tyle ,że z pazurem...operowanie gumkami 10-12cm plus główki,czeburaczki  lub Texas Rig 10-18g... eleganckie,jest z czego zaciąć i pod rybką ugięcie płynne z Batsonowskim ''powerem''.



#92 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:41

Też mam kijek na tym blanku i jestem zadowolony, bardzo fajna jest szczytowa praca przy prowadzeniu przynęty, a po zacięciu ryby szybkie przechodzenie blanku w parabolę i bardzo dobra amortyzacja. Teraz myślę nad wędką na blanku REVS68M, trochę mocniejszą wersją podobno???. Ma może ktoś kijek na tym blanku, jakie wrażenia, jaki zakres przynęt.



#93 OFFLINE   KWin

KWin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 13:36

Panowie, jeszcze raz wznowię temat. Co sądzicie o REVS68 ML do gum na sandacza na wodę stojącą (Zbiornik zaporowy 3-5 metrów głębokości)? Podobno "ogarnia 20gr, pomimo, że opis mówi o 10gr. Jak wypada porównanie np. do MHX P-844? Co brać? Słyszałem, że MHX dosyć często się łamie, ponieważ jest przesztywniony poniżej szczytówki?   



#94 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 14 sierpień 2020 - 16:21

Witam.
Proszę o opinie i informacje o Batson REVC 68MXF.

Kijek przeznaczony do łowienia w dużej rzece jak i na wodach stojących. Opis banku w wersji S na stronie FC czytałem, a jak jest w wersji cast.


Użytkownik Jano edytował ten post 14 sierpień 2020 - 16:32


#95 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2020 - 14:26

Witam.
Proszę o opinie i informacje o Batson REVC 68MXF.

Kijek przeznaczony do łowienia w dużej rzece jak i na wodach stojących. Opis banku w wersji S na stronie FC czytałem, a jak jest w wersji cast.

Witam,

 W wersji C otrzyma Pan nieco głębsze ugięcie w stosunku do wersji S.


  • Guzu lubi to

#96 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 grudzień 2022 - 18:39

Witam, 

Wybieram się do Szwecji pierwszy raz w przyszłym roku i z tej okazji chciałbym z pracowni pierwszy kij. Typ padł pod gumy, opad na okonie. Dostałem od pewnego rod-buildera propozycję zrobienia kija na blanku REVS68ML-2. Fajny blank? testował go ktoś do takich samych rozwiązań, jak opisałem wcześniej? Czy może lepiej wybrać coś innego pod takie wymogi? Łowienie od 3 do 16m. głębokości. Nie chciałbym się zawieść przy pierwszym kiju z pracowni. 


Pozdrawiam 



#97 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2022 - 19:39

A musi byc ta wędka dwuczęsciowa ? Bardzo zawężasz sobie wybór w ten sposób, blanków 1-częsciowych  w długościach ok 2m  jest cała masa natomiast z dwuczęsciówkami już nie jest tak wesoło. 

 

Skoro okonie mają być łowione głębiej to znaczy że nie tak całkiem leko, szukałbym w tej sytuacji blanku opisanego na minimum 8lb maksimum 12lb

 

Jeśli mają być dwuczęsciówki, to oprócz Batsonów Revelation  znajdziesz jeszcze blank MJ  MJ80L-2 (co prawda dłuższy ale za połowę ceny wspomnianego Batsona)  no i Qualie XJB - 682L jak typowo na okonia lub 702ML jeżeli wolisz cos co ew bedzie mogło ogarnąć również sandacza na lekko. Qualia ma moim zdaniem zajebisty stosunek jakości do ceny.

 

W najwyższe półki cenowe przy pierwszym kiju absolutnie bym nie wchodził, pierwszy kij najlepiej by było jakbyś upolował jakąś używkę na giełdzie jerkbaita i zobaczył czy Ci podejdzie bo to trochę jak z samochodami, pierwszy właściciel najwięcej traci ;)  A jak już chcesz zamówić coś pod siebie to na początek spróbuj czegoś ze średniej półki ze zbrojeniem klasy Fuzji Fazlite / Alconite ew Seaguide bo proces zamawiania wędek i komunikacji z rodbuilderem jest czymś czego trzeba się nauczyć i parę pierwszych kijów Ci to zajmie ;)  moja rada jest też taka żebyś przy pierwszych wędkach nie forsował na siłę w pracowni swoich pomysłów tylko raczej słuchał rodbuildera

 

pozdrawiam

 

ps. widzę że jesteś z okolic Warszawy, możesz wpaść na spotkanie 29 grudnia [ogłoszenie] Wigilia jerkbait.pl - spotkanie w "Korsarzu" 29 grudnia godz. 18:30 - Ogólne - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing  to przegadasz temat na miejscu ;)


Użytkownik Friko edytował ten post 27 grudzień 2022 - 19:43

  • Bury knives i strary lubią to

#98 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 grudzień 2022 - 20:12

Cześć, 

Dzięki za odpowiedź :) Faktycznie może warto zdecydować się na 1skład. W takim razie, co w przypadku 1składu? Jakieś propozycje ciekawe, czy pozostać przy omawianej Qualii XJB 682L? 

Dzięki również za zaproszenie, ale niestety nie dam rady :/. Zakończenie roku i dużo pracy od jutra. 

 

 

 

A musi byc ta wędka dwuczęsciowa ? Bardzo zawężasz sobie wybór w ten sposób, blanków 1-częsciowych  w długościach ok 2m  jest cała masa natomiast z dwuczęsciówkami już nie jest tak wesoło. 

 

Skoro okonie mają być łowione głębiej to znaczy że nie tak całkiem leko, szukałbym w tej sytuacji blanku opisanego na minimum 8lb maksimum 12lb

 

Jeśli mają być dwuczęsciówki, to oprócz Batsonów Revelation  znajdziesz jeszcze blank MJ  MJ80L-2 (co prawda dłuższy ale za połowę ceny wspomnianego Batsona)  no i Qualie XJB - 682L jak typowo na okonia lub 702ML jeżeli wolisz cos co ew bedzie mogło ogarnąć również sandacza na lekko. Qualia ma moim zdaniem zajebisty stosunek jakości do ceny.

 

W najwyższe półki cenowe przy pierwszym kiju absolutnie bym nie wchodził, pierwszy kij najlepiej by było jakbyś upolował jakąś używkę na giełdzie jerkbaita i zobaczył czy Ci podejdzie bo to trochę jak z samochodami, pierwszy właściciel najwięcej traci ;)  A jak już chcesz zamówić coś pod siebie to na początek spróbuj czegoś ze średniej półki ze zbrojeniem klasy Fuzji Fazlite / Alconite ew Seaguide bo proces zamawiania wędek i komunikacji z rodbuilderem jest czymś czego trzeba się nauczyć i parę pierwszych kijów Ci to zajmie ;)  moja rada jest też taka żebyś przy pierwszych wędkach nie forsował na siłę w pracowni swoich pomysłów tylko raczej słuchał rodbuildera

 

pozdrawiam

 

ps. widzę że jesteś z okolic Warszawy, możesz wpaść na spotkanie 29 grudnia [ogłoszenie] Wigilia jerkbait.pl - spotkanie w "Korsarzu" 29 grudnia godz. 18:30 - Ogólne - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing  to przegadasz temat na miejscu ;)



#99 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2022 - 20:23

Przy jednocześciowych blankach do wyboru będziesz miał kilkadziesiąt propozycji ;)

 

Musisz trochę zawęzić obszar poszukiwań. Napisałeś już na jakiej głębokości będziesz łowił, domyślam się że będziesz łowił z łódki. Może podaj jeszcze jakich przynęt będziesz używał (rodzaj, gramatura, wielkość), jakich technik, czy będziesz łowil na plecionkę czy na żyłkę oraz jakiej wielkości ryb się spodziewasz i co z ewentualnymi przyłowami.

 

Polecam też skorzystanie z wyszukiwarki na jerkbacie.  Jest tu kilka dni czytania wątków nt blanków / wędek okoniowych ;)  warto  prześledzić różne wątki, jest duża szansa ze znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania


  • strary lubi to

#100 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 grudzień 2022 - 20:34

Tak, z łódki :). Gumy około 3-4" + główki myślę 5-10g max max, przy takich głębokościach. Łowienie z opadu, plecionka. Szwecja... to spodziewamy się okoni 40cm+. O ewentualne przyłowy to będę się martwić w trakcie holu. 

Poszukam czegoś, raczej na gorąco w rozmowie szukałem odpowiedzi od kogoś, kto tworzył podobny projekt. Każdy ma inny pomysł na swój kij. Najważniejsze, żeby dobrze animować gumę, z kolei podczas holu wchodził w piękną parabolę żeby hol okoni kończył się sukcesem :> 

 

 

Przy jednocześciowych blankach do wyboru będziesz miał kilkadziesiąt propozycji ;)

 

Musisz trochę zawęzić obszar poszukiwań. Napisałeś już na jakiej głębokości będziesz łowił, domyślam się że będziesz łowił z łódki. Może podaj jeszcze jakich przynęt będziesz używał (rodzaj, gramatura, wielkość), jakich technik, czy będziesz łowil na plecionkę czy na żyłkę oraz jakiej wielkości ryb się spodziewasz i co z ewentualnymi przyłowami.

 

Polecam też skorzystanie z wyszukiwarki na jerkbacie.  Jest tu kilka dni czytania wątków nt blanków / wędek okoniowych ;)  warto  prześledzić różne wątki, jest duża szansa ze znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania


Użytkownik smk111 edytował ten post 27 grudzień 2022 - 20:34






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych