Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Fluorocarbon na przypon szczupakowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 luty 2021 - 16:03

0,50 używam na sandacze, przy zacięciu szczupaka miałem tylko pstryk i po zestawie. Wyciągnąć szczupłego się uda jak w kącik się zatnie ;)

Zawsze to kilka sekund więcej holu niż bezpośrednio na plecionce B) Ja pod zedy używam 0,38 i czasem też się "uda"...



#362 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 19 luty 2021 - 22:33

Fluo ma swój potencjał przy kijach o akcji parabolik, bo po zacięciu nie dają takiego oporu jak przy szybkich kijach.  



#363 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 19 luty 2021 - 23:44

nie rozumiem...



#364 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 luty 2021 - 23:55

Wiwaldiemu chodzi chyba o to , że sztywna wędka spowoduje większe naprężenie linki i fluo jest wtedy łatwiej przeciąć szczupaczym zębem. Głęboko uginający się kij niby aż tak nie napręży i wówczas jest trudniej przeciąć fluo. Tyle z teorii. To może na końcu pletki dać gumę amortyzującą (jak w tyczkach i do niej uwiązać fluo ? (Taki żarcik ☺)

#365 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 20 luty 2021 - 00:45

aha. Nie podzielam. Mam "gumową" wędkę -fluo do wymiany po każdym holu szczupaka (używam jednak średniego bo 0.40) - jest po prostu ponadgryzany i nigdy nie wiadomo czy nie strzeli choćby przy następnym rzucie. Fluo przydaje się DO ODSTRZELIWYWANIA ZACZEPÓW jak się używa plecionki. Taki metr daje trochę "sprężyny" dającej szansę na odczepienie od zawady. Tu chyba możemy się wszyscy zgodzić?

 

Wiążę zresztą przed drut tytanowy ok 40-50cm FC właśnie w tym celu : odstrzelenie od kamienia czy gałęzi.



#366 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów

Napisano 20 luty 2021 - 08:27

Łączysz całość z plecionką węzłem czy kretlikiem? Ja przy trochę dłuższych przyponach często się zapominam i biję kretlikiem po przelotce. Dla tego stosuję tylko krótkie :D

#367 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 20 luty 2021 - 10:13

FC z plecionką węzłem a FC z drutem krętlik



#368 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 20 luty 2021 - 20:44

Łączysz całość z plecionką węzłem czy kretlikiem? Ja przy trochę dłuższych przyponach często się zapominam i biję kretlikiem po przelotce. Dla tego stosuję tylko krótkie :D


Kup sobie stopery gumowe 4mm lub 6mm zależy jak dużą masz średnicę przelotki szczytowej, tak żeby stoper przez nią nie przeszedł, i po sprawie. Nie musisz na nic więcej uważać

Załączone pliki


Użytkownik mepps edytował ten post 20 luty 2021 - 20:47

  • przemo_w lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych