Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Fluorocarbon na przypon szczupakowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 03 październik 2013 - 04:12

Nie wiem bo może ja jakiś dziwny jestem :wacko: ale w moim przypadku żaden fluo-carb nie przechodzi testu żyletki, jak przyłożę tak tnę, czyli wszystkie średnice FC są do d... (podobnie jak stelki ;) ) i żaden na przypon się nie nadaje ?

Jesli szczupakowi zamiast zebow zaczna wyrastac zyletki Polsilver to napewno zrezygnuje ze stosowania FC  B) i zaczne stosowac drut (nawet kolczasty) :P

 

Zyletka jest swietna przy robieniu przyponow z grubego FC , rowno tnie , nie ma problemu przesunac go przez tulejki.

Dla chetnych testow- o ile uzebienie pozwala proponuje samemu przegrysc FC Leader 80 lub 100 funtow ( tylko prosze bez egzotyki i bez takich produktow ktore lezaly obok...) Proponuje wyprobowac Climax, Seaguar czy Hi Seas

Pozdrawiam fanow przyponow FC na zebatego :)



#42 OFFLINE   QbaNerra

QbaNerra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKady
  • Imię:Kuba

Napisano 03 październik 2013 - 05:26

pisałem na szybko i wyszedł deaguar a miał byc seaguar.

#43 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 03 październik 2013 - 05:53

pisałem na szybko i wyszedł deaguar a miał byc seaguar.

Tak tez myslalem :rolleyes:

Jednak wytrzymalosc 25LB. to DUZO za malo jak na moje gusta.



#44 OFFLINE   Szymon.Z

Szymon.Z

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjakrakow
  • Imię:Juzef

Napisano 03 październik 2013 - 10:23

Z mojego doświadczenia sądzę że średniej klasy fluo... wytrzyma ze 3 hole szczupaków i trzeba go wymienić.Wyższej półki wytrzyma więcej ale nie dorówna przyponowi stalowemu.Nie wspomnę co się stanie z fluo.. z niskiej półki 



#45 OFFLINE   QbaNerra

QbaNerra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKady
  • Imię:Kuba

Napisano 03 październik 2013 - 10:30

Tak tez myslalem :rolleyes:

Jednak wytrzymalosc 25LB. to DUZO za malo jak na moje gusta.

Ja kupiłem ten FC głównie z myślą o sandaczach na opasce, bo strasznie tam plecionkę piłuje. 25lb spokojnie wytrzymuje szczupacze zęby, ale profilaktycznie po holu szczupłego wymieniam na nowy. Łowienie szczupaków zarzuciłem w zeszłym sezonie i dla mnie to przyłów. Pewnie jakbym kupował tylko pod szczupaka to wziąłbym taki 60-80 lb, a do mocich zastosowań 25 wystarczy. Moim zdaniem FC to o niebo lepsze rozwiąznie niż wolfram, który zaraz staje się sprężyną. Druga opcja to stalka ale 7x7 bo jest miękka.

Ja tam proponuję nie bawić się w średniej jakości FC, bo można tylko się zrazić albo rozczarować. Do przyponów typowo pod szczupaka FC od 60lb w górę i tak jak pisał Darecki72 - dobry, oryginalny, znanego producenta a nie jakiś J..xon, czy D..on... bo to nawet koło FC nie leżało. Jak można sprzedawać FC po 30 zł za 50 metrów, skoro w stanach FC kosztuje 10-20 $ za 25 yardów? A jeszcze dochodzi cło i przesyłka. Ludzie właśnie kupują te od polskich sprzedawców, a potem jęczą, że to zwykła żyłka, że badziew, że nie działa....

 


Użytkownik QbaNerra edytował ten post 03 październik 2013 - 10:37

  • montenegro i paliop lubią to

#46 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 październik 2013 - 20:36

Właśnie wróciłem z rybek i niestety po braniu szczupaczym guma Relaxa na 20g główce podpiętej do FC firmy D....n + rybka poszły się kochać.Pal licho sprzęt, ale jeśli to zostało w pysku kaczociobego to mi go żal.



#47 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2013 - 20:47

To FC to kupny gotowiec, czy sam wiązałeś?

Szkoda ryby...



#48 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 14 październik 2013 - 21:34

najlepszy fluorocarbon jaki do tej pory mialem http://www.silverthread.com/Shock.htm 80lb,bez zadnych zaciskow,zwykly wezel 8220px-FigureOfEightKnot.jpg



#49 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 15 październik 2013 - 13:57

Ale czy nie pomyliłeś fluorocarbonu z materiałem na przypony? Fluorocarbon chyba jest raczej przezroczysty a na stronie też nie widziałem by coś pisało że to fluorocarbon. Tak więc chyba to nie to o czym piszesz.

#50 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 15 październik 2013 - 19:06

http://auttermall.co...&product_id=737


  • Robas lubi to

#51 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 październik 2013 - 19:33

Do Dagona -kupny,przegryziony w połowie,dzisiaj rano kupiłem w Fishing Markcie przypony skręcane 7X7 po całe 9 zeta 2 szt 30cm.Po całym dniu biczowania wody nie stwierdziłem skręcania,więc chyba pozostanę przy nich.



#52 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2013 - 19:36

No to kicha. Używam podobnej średnicy, tylko innej firmy FC. Zapytałem bo to już trzecie potwierdzone info o przegryzieniu tej grubości FC przez szczupaka. :wacko:

U mnie jeszcze do tego nie doszło, ale....



#53 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 15 październik 2013 - 22:28

najbezpieczniej 60lb i nie ma co schodzic z gruboscia nizej,kiedys tez myslalem ze 40lb wystarczy,ponizej 60-tki to pseudo przypon szczupakowy,wiadomo FC troche ogranicza jesli chodzi np o obrotowki,nawet popularne jerki(wole drut),lub male czy tez mini woblery,ale pod wszelkiej masci gumy moim zdaniem nie ma lepszej i tanszej opcji



#54 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 16 październik 2013 - 09:00

Właśnie wróciłem z rybek i niestety po braniu szczupaczym guma Relaxa na 20g główce podpiętej do FC firmy D....n + rybka poszły się kochać.Pal licho sprzęt, ale jeśli to zostało w pysku kaczociobego to mi go żal.


Kup porządny FC zarób go sam na odpowiedniej jakości elementach i problem kolczykowania odejdzie w niepamięć.
Produkt tani nie jest, ale wart swej ceny, pisałem o nim wcześniej w wątku.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 16 październik 2013 - 09:25


#55 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 październik 2013 - 17:52

Normalnie można adminowi powiedzieć ,żeby napisał sondę czy używać czy nie FC. Ja osobiście używam FC do łowienia sandaczy , a na moim łowisku bardzo częstym przyłowem są zębate i ani razu nie zdarzyło mi się aby jakiś przegryzł FC. Ja kupuję flourocarbon  DAIWE 0.5mm w odcinkach 50m i do tego węzeł na krętlikach i agrafce. A byłem świadkiem, jak kumplowi przygryzł jakiś krokodyl wiślany stalkę.....  więc chyba nie ma na niektóre przypadki rady.


  • Grzegorz78 lubi to

#56 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 17 październik 2013 - 19:08

Nie wiem jak z jego wytrzymałością na zęby szczupaka ale ostatnio z braku alternatywy kupiłem szpulkę znienawidzonego przez wielu fluoro od Dragona w średnicy 0,34. Z sumią tarką i muszlami/kamieniami przy sandaczowym łowieniu świetnie daje sobie radę. Po tygodniu (łącznie jakieś 20godzin) na łowisku, gdzie co godzinę musiałem odcinać do 50cm plecionki, fluoro nie wykazuje jakichkolwiek oznak zużycia. Trochę rybek wyjechało z wody bez najmniejszych problemów :P



#57 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 17 październik 2013 - 19:15

A byłem świadkiem, jak kumplowi przygryzł jakiś krokodyl wiślany stalkę.....  więc chyba nie ma na niektóre przypadki rady.

Szczupak stali nie przegryzie, była uszkodzona i się rozerwała. 



#58 OFFLINE   romani

romani

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjapuławy
  • Imię:roman

Napisano 18 październik 2013 - 16:42

uderzył z takim impetem, że przynęta przeleciała mu przez skrzela na zewnątrz i zapiąłem go prawie za ogon, obcinki 30cm przyponów przy braniu też przerabiałem, od dawna u mnie 45cm to minimum.
 
wniosek z tego jest taki ,że swoje dwa największe szczupaki złapałem nie zabezpieczając przynęty żadnym przyponem :blink:

Też mi kiedyś to się śniło,ale moja przynęta wróciła po drugiej stronie łba,pozdrawiam.

#59 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 18 październik 2013 - 16:53

ale ja nie obudziłem się w mokrych gaciach :lol:

 

pozdrawiam



#60 OFFLINE   KrzysztofS

KrzysztofS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBallina co.Tipperary

Napisano 19 październik 2013 - 18:31

Najlepszy szczupakowy FC jaki do tej pory mialem to ten, wszystkie wczesniejsze wyladowaly w koszu.

 

 

 

 

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych