Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning vs Casting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 luty 2008 - 00:03

[quote]
Próbowałem i zostałem przy spinningu. Do Castingu wrócę kiedyś :mellow:
[/quote]

gdzie twój artykuł? minołem czy Ci sie nie chciało? <_<
[/quote]

Jaki artykuł? :lol:

#42 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 05 luty 2008 - 00:06

Jaki artykuł? :lol:


tfuu ... ;) sprawozdanie + foto z ostatniego wypadu**** pomyłka :mellow:

#43 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 luty 2008 - 00:12

Chyba nie będzie, bo coś ostatnio nie mam chęci do pisania... złapał mnie totalny leń nawet w produkcji :unsure:

#44 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 05 luty 2008 - 07:37

odbiegliśmy troszke od tematu... ale ja tu mam jeszcze pare pytań :unsure: B)

Która z metod jest bardziej kosztowna ( jeśli chodzi o samo skompletowanie zestawu ), i czy po skompletowaniu zestawu ( kij,
multik/kołowrotek, plecionka, przynęty ) w którejś z metod trzeba częściej zaglądać do portfela, a jeśli tak to dlaczego? :unsure:


#45 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 luty 2008 - 08:00

[quote]
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4543& ;amp ;amp ;amp ;start=0& ;)
[/quote]

Wolę casting bo fajnie mi sie rzuca, mam dosyć zwykłego spinningu i być wyżej niż Ci szarzy spinningiści co lowia na boczny trok tylko !!!
Zestawy są lżejsze często, wygląda to elegansko i orginalnie często nie wiedza inny co to za sprzet

[/quote]
Hehe, ale się uśmiałem :lol: ... no to to jest argument...widzę, kolego Bezel, że bardzo mało wiesz o spinningu, pewnie więcej o tym, jak dobrze prezentować się nad wodą ze swoim sprzętem. Mówisz,że wyglada to jak to nazwałeś elegancko i oryginalnie...jak juz sprzęt ma dla Ciebie nadrzędne wartości...miałes kiedyś w ręku topowe konstrukcje Daiwy lub Shimano??? Czyż nie są eleganckie :lol: ;) ???
  • phantom72 lubi to

#46 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 05 luty 2008 - 08:10

[quote]
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4543& ;amp ;amp ;amp ;start=0& ;)
[/quote]

Wolę casting bo fajnie mi sie rzuca, mam dosyć zwykłego spinningu i być wyżej niż Ci szarzy spinningiści co lowia na boczny trok tylko !!!
Zestawy są lżejsze często, wygląda to elegansko i orginalnie często nie wiedza inny co to za sprzet

[/quote]
Hehe, ale się uśmiałem :lol: ... no to to jest argument...widzę, kolego Bezel, że bardzo mało wiesz o spinningu, pewnie więcej o tym, jak dobrze prezentować się nad wodą ze swoim sprzętem.
[/quote]


@patryk wybacz koledze to teraz taki lansik jest, stary jesteś wiec możesz mieć problemy ze zrozumieniem tego <_<

#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 08:17

o to to, dobrze Śpiegu gadasz. A ja rzeknę śmiało: pies trącał Daiwe i Megabassa, dobry gajer to podstawa! W gajerze za 6-7 kafli, nawet z najtańszą wklejanką wygląda się nad wodą elegansko. I laske też prędzej się wyrwie, bo od razu taka zajarzy że elita, a na multiku może się nie poznać.

<_<
  • phantom72 lubi to

#48 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 luty 2008 - 08:30

[quote]
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4543& ;amp ;amp ;amp ;amp ;start=0& ;)
[/quote]

Wolę casting bo fajnie mi sie rzuca, mam dosyć zwykłego spinningu i być wyżej niż Ci szarzy spinningiści co lowia na boczny trok tylko !!!
Zestawy są lżejsze często, wygląda to elegansko i orginalnie często nie wiedza inny co to za sprzet

[/quote]
Hehe, ale się uśmiałem :lol: ... no to to jest argument...widzę, kolego Bezel, że bardzo mało wiesz o spinningu, pewnie więcej o tym, jak dobrze prezentować się nad wodą ze swoim sprzętem.
[/quote]


@patryk wybacz koledze to teraz taki lansik jest, stary jesteś wiec możesz mieć problemy ze zrozumieniem tego <_<
[/quote]
...hehe @szpiegu, widzę że starzeje się...ale nie lubię wrzucania spinningistów do jednego wora z napisem szary spinningista z bocznym trokiem :lol: ..reasumując, nie lubię bocznego troka ;)

#49 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 05 luty 2008 - 09:28

[quote]
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4543& ;amp ;amp ;amp ;amp ;start=0& ;)
[/quote]

Wolę casting bo fajnie mi sie rzuca, mam dosyć zwykłego spinningu i być wyżej niż Ci szarzy spinningiści co lowia na boczny trok tylko !!!
Zestawy są lżejsze często, wygląda to elegansko i orginalnie często nie wiedza inny co to za sprzet

[/quote]
Hehe, ale się uśmiałem :lol: ... no to to jest argument...widzę, kolego Bezel, że bardzo mało wiesz o spinningu, pewnie więcej o tym, jak dobrze prezentować się nad wodą ze swoim sprzętem. Mówisz,że wyglada to jak to nazwałeś elegancko i oryginalnie...jak juz sprzęt ma dla Ciebie nadrzędne wartości...miałes kiedyś w ręku topowe konstrukcje Daiwy lub Shimano??? Czyż nie są eleganckie :lol: ;) ???
[/quote]

Patryk,

@Bezel wie co mówi ,sam widać siedzi w tym szarym temacie:

Bezel napisał(a) dnia Mon,

Tak !!! Ja miałem Dragon Progress Superlite(wklejka do troka -przypominam) i polecam

Kołowrotek....miałem Mistrall Amundson i Space Star- polecam kosztuja po 100 PLN około

Dalej.... Browning Black Magic za okolo 180 PLN- tez super !!!


#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 09:41

... być wyżej niż Ci szarzy spinningiści co lowia na boczny trok tylko !!! (...) wygląda to elegansko i orginalnie często nie wiedza inny co to za sprzet... :huh: :huh: :huh:

:lol: :lol:

:lol: :lol:

Po przeczytaniu tego nie mialem juz sily dobrnac do konca.
To wszystko tlumaczy (i tu rowniez bedzie zawarta odpowiedz na pytanie autora watku), dlaczego nie lowie na casting...
....szary, stary, malo elegancki, banalny...gumofilc.
Prosto cham, ktoremu latwiej zlapac za rekojesc jabola niz wedki castingowej. :lol:

Gumo
  • phantom72 lubi to

#51 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 luty 2008 - 10:03

racja Gumo, mozna się roześmiać do łez, ale równiez rozzłościć srogo !! Jak po tylu tysiacach postów, artykułach, niezliczonych godzinach spedzonych nad woda i na forum mozna przez TRZY STRONY dyskutować na tak kretyńsko postawione pytanie. :huh: :huh:

Takie wątki to potencjalny pożar w burdelu w stylu łożyska z kraśnika czy lepszy sprzęt mniej ryb itd... <_<

#52 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 05 luty 2008 - 10:32

Jak po tylu tysiacach postów, artykułach, niezliczonych godzinach spedzonych nad woda i na forum mozna przez TRZY STRONY dyskutować na tak kretyńsko postawione pytanie. :huh: :huh:


Ktoś mądry kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

#53 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 05 luty 2008 - 10:44

Sith
-wyjales mi to z ust. ;)

#54 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 luty 2008 - 11:00

[quote]
Jak po tylu tysiacach postów, artykułach, niezliczonych godzinach spedzonych nad woda i na forum mozna przez TRZY STRONY dyskutować na tak kretyńsko postawione pytanie. :huh: :huh:
[/quote]

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
[/quote]


koledzy Sith i Daro, jeśli nie dostrzegacie absurdalnosci zadanego tu pytania to jest to wasz problem. Zwłaszcza w kontekscie tego jak rozwija sie to forum i jakich uzytkowników skupia wokół siebie jerkbait.pl

A co jest lepsze, Boże Narodzenie czy Wielkanoc ?? Tylko mi nie piszcie, że nie ma głupich pytań.. B)

JW

#55 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 luty 2008 - 11:45

Ja w tytule wątku nie widzę pytania, jakiegokolwiek. W moim
rozumieniu autor chciał uzyskać informacje opinie dotyczące
różnic obu metod, porównania sprzętu, zalet i wad jednej i drugiej metody w odniesieniu do warunków na łowisku i innych
czynników. Może ja nie potrafię zrozumieć o co chodzi, (szczególnie jak dyskusja przypomina naparzankę w Remizie)
ale czy faktycznie nie rozumię ? :wacko: :wacko:
Pozdro Jachu

#56 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 luty 2008 - 11:56

Jachu

istotę i prawdopodobną intencję twórcy wątku dostrzegł Gumofilc. Ja mimo że łowię tylko castingowo a Gumofilc łowi tylko niecastingowo to w pełni podzielam jego zdanie.
Przelaliśmy juz ogrom cyber atramentu na forum, a nadal sa tacy co potrzebują odpowiedzi na takie pytania...to jest deprymujace.. :(



#57 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 luty 2008 - 12:25

[quote]
yyy jeszcze takie pytanie ni w masło ni w śmietane... sprzętem castingowym moge miotać wobki,jerki,gumy i blachy? czy to sprzęt typowo jerkowy? :blush::o
[/quote]
Możesz miotać wszystko co Ci się spodoba.
[/quote]


ja bym poprawial na: możesz rzucac wszystkim czym uda ci sie rzucić - kwestia umiejetnosci oraz doboru zestawu :D

#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 luty 2008 - 12:36

Przebrnąłem przez ten wątek. Szczerze? Widać, że stwierdzenie łowić na baitcasting to w Polsce jeszcze obce słowo. Robi się z tego jakiś kolejny cud świata. Po co? Przecież jak ktoś napisał to kolejna odmiana wędkarstwa, w której jako narzędzia używa się troszkę innej wędki i innego kołowrotka (multiplikatora) ale nadal to wędkarstwo (wikipedia: Wędkarstwo – rodzaj hobby i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę). Które lepsze? To kompletnie bzdurne pytanie. Radzę, studiować casting, chłonąć wiedzę i podejmować analizy a nie tylko przyjmować głupoty, które promowane są przez pseudo wędkarzy. Wtedy każdy sam dojdzie do stosownych wniosków, że casting może stanowić w polskich warunkach świetne uzupełnienie spinningu ale nie całkowity substytut. Natomiast promocja chorego castingu polega na wpieraniu ludziom, że da się zawsze i we wszystkich warunkach. To kompletna bzdura ale może być zrozumiana przez osoby, które łowią różne ryby w różnych warunkach i to jest główny ich cel. Oczywiście w przypadku, jednego, dwóch gatunków poławianych ryb można dopracować optymalne zestawy baitcastingowe, które zapewnią bardzo wysoki komfort poławiania ryb.

Pozdrawiam
Remek
  • phantom72 lubi to

#59 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 luty 2008 - 13:05

@Remek - Amen.

@Jerzy - Amen.

Jurku, a tak w temacie deprymujących pytań, miałem kiedyś klienta, w czasach jak zajmowałem się trochę przewodnictwem
wędkarskim po Parsęcie, więc miałem klienta. który podczas trzech swoich pobytów w czasie jak łowiłiśmy na rożnych ciekawych odcinkach potrafił przy co drugiej miejscówce pytać,
ale czy tu w tym miejscu są trocie, nijak nie mogłem mu wytłumaczyć, że trocie mogą być wszędzie bo to ryby wędrowne
itd, itp. Mówił niezmiennie acha, ale za pół godziny znowu słyszałem sakramentalne, ale czy tu są trocie. I to dopiero było
deprymujące. Niektórzy forumowicze faktycznie zadają podobne
pytania np. w takim wątku jak ten.
Pozdro Jachu.

PS. Może niektórzy już tacy są ?

#60 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 13:22

Co autor chce osiagnac jest wyraznie napisane..poprzez zadawanie pytan o coraz wiekszym stopniu uszczegolowienia, okreslic jak i czym ma wedkowac, co kupic...
To bylaby ze wszech miar najmniej bolesna i absorbujaca metoda, gdyby tak sie dalo zrobic. Dlaczego sie nie da..?
Moze troche opisowo...

Zorganizowano zawody, kto kreda na tablicy wykresli recznie, bez zadnych pomocy, jak najbardziej rowne koło...zglosilo sie ponad 100 zawodnikow.
Wsrod nich projektanci, matematycy,fizycy, programisci komputerowi, artysci, nawet profesor politechniki od geometrii wykreslnej...
Kilka wynikow bylo bardzo zblizonych do idealu, jednak jedna osoba wykreslila tak wiernie koło, ze nikt z zawodnikow nawet nie zblizyl sie do tego wyniku...
Okazalo sie, ze wygral niepozorny gosc w przybrudzonym ubraniu...tym bardziej publika zaciekawila sie kto to taki i jak to robil...ze udalo mu sie wszystkich w cuglach pokonac.
Na zadane pytanie facet odrzekl: A wisz pan, ja od 30lat ten p... semafor na korbe otwieram i zamykam...

Gumo


  • phantom72 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych