Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2081 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 sierpień 2020 - 21:22

Witam. Długo noszę się z zamiarem przerzucenia się na casting, to kolejne podejście. Slider 10, 12, Fatso 10, Bustery, czasem gumy tpu Lunker City Shaker 15cm i Pig Shady Jr. Ogólnie myślałem o czymś w granicach 30-80g. Założenie, to połów głównie z łodzi. Kompromis to pewnie coś w okolicach 2.2m. Polecicie coś do 1200 zł? Nad multikiem np. zastanawiałem się, ale nie wiem czy lepszym wyborem będzie tatula 100 czy 200...

#2082 ONLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 sierpień 2020 - 21:34

Perspektywicznie poszedł bym w 200 ;)


  • HaDe, Alexspin i drChlubicz lubią to

#2083 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 sierpień 2020 - 21:37

...i do tego HD



#2084 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 sierpień 2020 - 22:42

Dzięki. Jeśli chodzi o casta, po głowie chodzi mi Beastmaster EX 30-70g, ale chętnie rozważę alternatywy.

#2085 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 20 sierpień 2020 - 00:00

Jeżeli jerki są priorytetem to Abu Mass beat 2.26 30-80 blank w jednym kawałku - świetny kij, lub

W3 powercast 20-80 tylko ten z kolei pod jerki nie bardzo, ale od biedy z busterami daje rade, w dodatku oba z w/w tatulą hd pięknie się zgrają.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 20 sierpień 2020 - 00:02


#2086 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2020 - 07:44

Jeżeli jerki są priorytetem to Abu Mass beat 2.26 30-80 blank w jednym kawałku - świetny kij, lub

W3 powercast 20-80 tylko ten z kolei pod jerki nie bardzo, ale od biedy z busterami daje rade, w dodatku oba z w/w tatulą hd pięknie się zgrają.

Nie zgadzam się częściowo, jeśli jerki są priorytetem i często zamierzasz łowić z nadgarstka to lekki króciak 130-150 gramów z krótkim dolnikiem. Co do Busterow to zgoda - warto kupić kij który je obsłuży.


  • Alexspin lubi to

#2087 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2020 - 18:08

Nie zgadzam się częściowo, jeśli jerki są priorytetem i często zamierzasz łowić z nadgarstka to lekki króciak 130-150 gramów z krótkim dolnikiem. Co do Busterow to zgoda - warto kupić kij który je obsłuży.


Przy Busterach 15, potrzebny jest kij o aż takiej gramaturze? Z tego co patrzyłem, te które mam nie przekraczają 80g. Nie ukrywam, 150g już mnie przeraża🙂 i obawiam się czy komfortowo połowię Sliderami 10.

#2088 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 20 sierpień 2020 - 18:45

Przy Busterach 15, potrzebny jest kij o aż takiej gramaturze? Z tego co patrzyłem, te które mam nie przekraczają 80g. Nie ukrywam, 150g już mnie przeraża i obawiam się czy komfortowo połowię Sliderami 10.

Chodzi w wagę kija nie o CW ;) 


  • godski lubi to

#2089 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2020 - 18:56

Chodzi w wagę kija nie o CW ;)

Ha, tak to jest jak po ciężkim dniu człowiek zaczyna czytać wyrywkowo 😀

Tatula HD 200HSL LTD już prawie u mnie, został kij 😀 Dzięki za dotychczasową pomoc!

Użytkownik asafa edytował ten post 20 sierpień 2020 - 19:17


#2090 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 20 sierpień 2020 - 22:13

Bardzo fajnie mi się sprawdza do jerków budżetowy dragon z serii Magnum Ti 198 30-80,  Bustery 15 jeszcze daje rade.

Zakupiłem też ostatnio Effzett Impulse 30-80 jerk, który jest ciut lżejszy, i bardziej uniwersalny (gumy) ale jerki   + 60 g  słabo ogarnia, szczyt się poddaje

Reasumując:  Jak mi wcześniej koledzy poradzili, najlepiej dwa kije kupić, jeden króciak tylko do jerków (może być tani), a drugi dłuższy, i bardziej uniwersalny do gum, swimbajtów itp i młynek między nimi zmieniać, z czasem drugi młynek dokupić, tak zrobiłem i nie żałuję.

Od siebie polecam:

Westin W3 20-80 + Tatula Hd 200

Dragon Magnum Ti 30-80 + Abu Revo Beast lub Abu C3 - C4

Daj znać co wybierzesz ^_^


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 20 sierpień 2020 - 22:15

  • asafa, godski i BOB lubią to

#2091 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 wrzesień 2020 - 09:36

Bardzo fajnie mi się sprawdza do jerków budżetowy dragon z serii Magnum Ti 198 30-80,  Bustery 15 jeszcze daje rade.

Zakupiłem też ostatnio Effzett Impulse 30-80 jerk, który jest ciut lżejszy, i bardziej uniwersalny (gumy) ale jerki   + 60 g  słabo ogarnia, szczyt się poddaje

Reasumując:  Jak mi wcześniej koledzy poradzili, najlepiej dwa kije kupić, jeden króciak tylko do jerków (może być tani), a drugi dłuższy, i bardziej uniwersalny do gum, swimbajtów itp i młynek między nimi zmieniać, z czasem drugi młynek dokupić, tak zrobiłem i nie żałuję.

Od siebie polecam:

Westin W3 20-80 + Tatula Hd 200

Dragon Magnum Ti 30-80 + Abu Revo Beast lub Abu C3 - C4

Daj znać co wybierzesz ^_^

 

 

Dalej nie zdecydowałem, im więcej czytam, tym większy mętlik mam :) Prawdopodobnie nie pójdę drogą na skróty i kupię dwa kije... 



#2092 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2020 - 00:48

Prawdopodobnie nie pójdę drogą na skróty i kupię dwa kije... 

I słusznie.

Ten Powercast to naprawdę fajna opcja pod gumy itp. Jest lekki, a rybka 92 cm gięła go niemal po rękojeść,

zamówiłem już drugi do 180 g.   mam nadzieję że będą się dobrze uzupełniać.

Impulsa obłowiłem i trafił za szafę, była to jak się okazało błędna inwestycja, wróciłem do Dragona i to jest słuszna koncepcja.

Sezon za pasem, w weekend możliwe przymrozki, więc czas chyba podjąć męską decyzję.

ps:

Podziwiam Twoją cierpliwość i opanowanie, ja z Tatulą w domu i bez kija do niej, długo bym nie wytrzymał.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 16 wrzesień 2020 - 00:51


#2093 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 wrzesień 2020 - 16:30

I słusznie.
Ten Powercast to naprawdę fajna opcja pod gumy itp. Jest lekki, a rybka 92 cm gięła go niemal po rękojeść,
zamówiłem już drugi do 180 g. mam nadzieję że będą się dobrze uzupełniać.
Impulsa obłowiłem i trafił za szafę, była to jak się okazało błędna inwestycja, wróciłem do Dragona i to jest słuszna koncepcja.
Sezon za pasem, w weekend możliwe przymrozki, więc czas chyba podjąć męską decyzję.
ps:
Podziwiam Twoją cierpliwość i opanowanie, ja z Tatulą w domu i bez kija do niej, długo bym nie wytrzymał.


Biorąc pod uwagę czas potrzebny do nauki rzutów, obawiam się, że w tym roku nie wystartuje🙂 W3 Powercast-T 20-80g można przeciążać? Powiedzmy 100g ogarnie jeszcze?

Użytkownik asafa edytował ten post 17 wrzesień 2020 - 16:32


#2094 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 17 wrzesień 2020 - 19:49

Ja mam w4 do 130gr ale 150gr ogarnia spokojnie, pewnie tu będzie podobnie. W3 jerkbait do 80gr też rzucam przynetami po 100gr bez stresowo

#2095 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 17 wrzesień 2020 - 23:27

100 g jeszcze lata, ale to już max

Użytkownik drChlubicz edytował ten post 17 wrzesień 2020 - 23:29


#2096 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 wrzesień 2020 - 05:47

Biorąc pod uwagę czas potrzebny do nauki rzutów, obawiam się, że w tym roku nie wystartuje (…)

Nie załamuj się. Casting nie jest taki straszny. Mi wystarczyły 3 dni po 3 godziny, żeby opanować na tyle, że broda była średnio co 10 rzut, a osiągane odległości pozwoliły na niewstydliwy start w zawodach w Gdańsku na Motławie. ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 18 wrzesień 2020 - 05:47


#2097 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 18 wrzesień 2020 - 10:32

Informacje o trudnych początkach są z reguły przesadzone. Ja przeszedłem naukę dość gładko, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od razu postanowiłem rzucać lewą ręką (choć jestem praworęczny). Tak łowię do dziś. W tym miejscu może warto przypomnieć młodszym wędkarzom, że jeszcze nie tak dawno multików na lewą rękę w zasadzie nie było.
  • BOB i Alexspin lubią to

#2098 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 wrzesień 2020 - 10:38

..w latach 70-tych tylko ABU Ambassedeur 5001 a w latach 1980-82 Shimano Bantam 201  ;) . Na bogato raczej nie było B)  :D


  • Alexspin lubi to

#2099 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 wrzesień 2020 - 08:25

Informacje o trudnych początkach są z reguły przesadzone. Ja przeszedłem naukę dość gładko, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od razu postanowiłem rzucać lewą ręką (choć jestem praworęczny). Tak łowię do dziś. W tym miejscu może warto przypomnieć młodszym wędkarzom, że jeszcze nie tak dawno multików na lewą rękę w zasadzie nie było.

Dokładnie, casting jest dużo łatwiejszy niż się wydaje:)
Ja osobiście to gorzej rzucam spinningiem niż castem :P
  • Alexspin lubi to

#2100 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 wrzesień 2020 - 09:01

Dokładnie, casting jest dużo łatwiejszy niż się wydaje:)
Ja osobiście to gorzej rzucam spinningiem niż castem :P

Po ponad trzech latach zabawy wyłącznie zestawami castingowymi, tydzień temu, na zakończenie wędkowania, wziąłem do ręki tradycyjny zestaw mojej Pani. Oj, nie szło mi zupełnie, aż pies się uśmiał... ;) :(
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych