Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2021 - 17:26

http://jerkbait.pl/t...50hl/?p=1457473

 

Z pamiętnika młodego górnika :D

2014 rok, wtedy tak myślałem i to napisałem.  Są tacy co nie zmieniają zdania po dłuższym użytkowaniu ale ja do nich nie należę.

 

Dość szybko stracił masełko, hamulec marny i do tego napęd nie za duży i rama.


Użytkownik godski edytował ten post 01 luty 2021 - 17:28


#2322 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 01 luty 2021 - 17:35

2014 rok, wtedy tak myślałem i to napisałem. Są tacy co nie zmieniają zdania po dłuższym użytkowaniu ale ja do nich nie należę.

Dość szybko stracił masełko, hamulec marny i do tego napęd nie za duży i rama.


Nue chciałem nuczego wytykać, proszę traktować to z przymrużeniem oka. Cenię Twoje opinie tym bardziej, że potrafią dojrzewać :)
  • godski lubi to

#2323 ONLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 01 luty 2021 - 17:36

Wiem, wiem. Ale to pokazuje też, że często zbyt wcześnie wydajemy opinie dotyczące sprzętu :)

To nie była opinia,tylko odczucie tzw.domowe po nabyciu nowej zabawki.I dobrze bo czas to zweryfikował.Trzeba czytać ze zrozumieniem,a nie od razu...☺

#2324 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 01 luty 2021 - 17:52

Swojego czasu myślałem nad tym młynkiem, ale ostatecznie kupiłem chińczyka. Chyba, jak na razie nie żałuję.


  • Alexspin lubi to

#2325 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 01 luty 2021 - 18:30

Nie ma się czego czepiać,link z 2014 roku,@godski napisał recenzje po 6-ciu latach użytkowania tego"cuda".Brawo @godski!!!

 

 

Wiem, wiem. Ale to pokazuje też, że często zbyt wcześnie wydajemy opinie dotyczące sprzętu :)

Działa to w dwie strony. Bo po kilku latach poszukiwań wraca się do punktu wyjścia. I nie mam tu na myśli akurat Alphasa 150. Gorzej, że coraz ciężej kupić jakąś "staroć" w dobrym stanie ;)



#2326 ONLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 01 luty 2021 - 19:58

Swojego czasu myślałem nad tym młynkiem, ale ostatecznie kupiłem chińczyka. Chyba, jak na razie nie żałuję.

Pochwal się co to za młynek,bo cenowo to chyba kosmos.

#2327 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 luty 2021 - 09:25

Spartacus Plus


  • cast64 lubi to

#2328 OFFLINE   PABL0

PABL0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 18 luty 2021 - 11:40

Potrzebuję plecionki do zestawu do 90g. Myślę o Varivasie High Grade x4/x8 (który lepszy?) 2.0. Dobry wybór czy szukać czegoś mocniejszego jeszcze?



#2329 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2021 - 12:05

Potrzebuję plecionki do zestawu do 90g. Myślę o Varivasie High Grade x4/x8 (który lepszy?) 2.0. Dobry wybór czy szukać czegoś mocniejszego jeszcze?

Minimum PE3, Pe 2 to nitka, odstrzelisz kilka przynęt to się przekonasz. 


  • ms80 i gumowy lubią to

#2330 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 20 luty 2021 - 11:01

Z tymi odstrzałami to prawda. Tu lepiej mieć dobra gruba linkę. Do takiej mocy kija przypon i tak nie będzie pewnie jakiś cieniutki tylko kawał tytanu lub 1 FC. Więc plecionka powinna być odpowiedniego rozmiaru i o zwartej konstrukcji żeby nie miała tendencji do zakleszczania na szpuli.

Użytkownik Łowca.b edytował ten post 20 luty 2021 - 11:01


#2331 ONLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 20 luty 2021 - 11:14

To wazniejsza będzie grubość czy wytrzymałość? Ja 40lb a jest stosunkowo cienka (chyba 0,23).

#2332 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów

Napisano 20 luty 2021 - 12:49

A do przynęt 30-60g wystarczy pletka 0.21 czy też za cienko?
Kije mam dwa dam yagi 12-53 i mpp2 do 80g, w sumie nie wiem który wybiorę.
Zaznaczę, że w tym sezonie będą pierwsze rzuty castem (nie licząc tych na podwórku na śniegu😄)

#2333 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 20 luty 2021 - 14:19

Ten mpp2 do 80g to kawal pały jest. Kiedys używałem takiego i dwa slidery poleciały w siną dal. Szkoda że to wersję tonące były. A co do grubości plecionki, a jej moc to raczej w dobrych firmach idzie to w parze. Można to porównać trochę do blankow, są blanki co mają w opisie że są mocne załóżmy 20lb ale mają dość cienkie ścianki i na takim kiju poradzisz sobie bez problemu z dużą rybą, ale już siłując sie z zaczepem bo to przeciez 20lb. Możesz kij połamać. A taki sam blank 20lb tzw. Gruboscienny w takiej sytuacji pewnie wyrwie ten zaczep i najwyżej uchwyt zatrzeszczy troszeczkę. To samo według mnie dotyczy plecionek. Jedne będą miały opis 20lb i niby grubość 0.12 A inny producent swoją 20lb opisze jako 0.20 Wybór zawsze leży po stronie kupującego. Ale jak się nie ma wprawy w używaniu castingu to ja osobiście odradzam linki cieńsze niż 0.30 bo kosztuje to nad wodą sporo nerwów a i często sporo kasy w postaci utraconych przynęt wywołanych odstrzelaniami i brodami. A im plecionka cieńsza to gorzej ja rozplatać. Więc co się wtedy robi? nożyk i ciach parę metrów plecionki. Ja od siebie życzę powodzenia w castingu bo to naprawdę fajna zabawa jak się już trochę to zrozumie.

#2334 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 20 luty 2021 - 14:30

To wazniejsza będzie grubość czy wytrzymałość? Ja 40lb a jest stosunkowo cienka (chyba 0,23).

0,23 to raczej 20 lbs.

 

A do przynęt 30-60g wystarczy pletka 0.21 czy też za cienko?
Kije mam dwa dam yagi 12-53 i mpp2 do 80g, w sumie nie wiem który wybiorę.
Zaznaczę, że w tym sezonie będą pierwsze rzuty castem (nie licząc tych na podwórku na śniegu)

To zależy... Grubość linki (przy założeniu jej wysokiej jakości) będzie raczej wystarczająca, ale należy dobierać ją także pod kątem innych czynników. Chociażby przewidywanych ryb, siły nurtu, głębokości i szybkości prowadzenia (opadu) a także wiatru. Nie bez znaczenia jest także czasem temperatura otoczenia, zmuszająca do przejścia na żyłki (które ja osobiście lubię i polecam).



#2335 ONLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 20 luty 2021 - 15:04

0,23 to raczej 20 lbs.

To zależy... Grubość linki (przy założeniu jej wysokiej jakości) będzie raczej wystarczająca, ale należy dobierać ją także pod kątem innych czynników. Chociażby przewidywanych ryb, siły nurtu, głębokości i szybkości prowadzenia (opadu) a także wiatru. Nie bez znaczenia jest także czasem temperatura otoczenia, zmuszająca do przejścia na żyłki (które ja osobiście lubię i polecam).


Varivas Avani Casting max power PE 2.5 - 40lb

#2336 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 20 luty 2021 - 15:41

Ta jest grubsza, ale i tak, taką wytrzymałość ma raczej tylko w opisie producenta.



#2337 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2021 - 16:10

A do przynęt 30-60g wystarczy pletka 0.21 czy też za cienko?
Kije mam dwa dam yagi 12-53 i mpp2 do 80g, w sumie nie wiem który wybiorę.
Zaznaczę, że w tym sezonie będą pierwsze rzuty castem (nie licząc tych na podwórku na śniegu)

Przy kiu W3 powercast 20-80, fine braid 0,16 w zupelnosci wystarcza, i w miarę tanio wychodzi. Moim zdaniem to taki złoty środek pomiędzy mocą a gruboscią. Na ten sezon wziąłem za namową kolegi @Novis Kastking Superpower 20LB, I czuję że był to słuszny wybór.

Użytkownik drChlubicz edytował ten post 20 luty 2021 - 16:13

  • Novis i Alexspin lubią to

#2338 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 05 marzec 2021 - 15:27

Panowie pytanie początkującego: którym multiplikatorem uzyskam dalsze odległości rzutowe? Steez SV TW SHL czy Shimano Antares DC? Przynęty do 30-40g. Który model pozwala na mniej stresowe używanie i mniejsze prawdopodobieństwo splątań? Mam Calcutte DC i szukam jeszcze jakiegoś niskoprofilowca. Rozważam tylko te dwa modele i proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam

#2339 OFFLINE   Jerk1987

Jerk1987

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa i okolice

Napisano 11 marzec 2021 - 08:41

Potrzebuję porady w zakupie kija. Łowię z brzegu i chciałbym, aby kij obsługiwał przynęty cannibal 12cm i 15cm. W oko wpadł mi kij Westin W3 powercast 20-80. Czy da radę ten kij z cannibalem 12 cm ? Może coś innego w cenie do 500zł ?



#2340 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 08:52

Kolego ten kanibal waży 20g, a ten wiekszy 30, wiec o ile nie planujesz zbroić go 50g glowka to bez problemu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych