Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2441 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 wrzesień 2021 - 12:22

Rozumiem nasmarować (...) ale nie po wyjęciu z pudełka :P

Też tak bywa... :(
 



#2442 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 wrzesień 2021 - 05:45

Aleksander, a jaki byś polecił smar/oliwkę do tatuli :)?



#2443 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 wrzesień 2021 - 06:46

Niestety Pawle, ale jestem w tej dziedzinie kompletnym ignorantem i moje Tatule oddaję do przeglądów rocznych koledze.bezradny.gif



#2444 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 wrzesień 2021 - 10:52

Też tak zrobię :)


  • Alexspin lubi to

#2445 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:44

Proszę mi doradzić jaki zestaw będzie fajny do łowienia szczupaków jerkami. 1000-1200 zł za komplet .

#2446 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:57

Jerkami 10-30g czy 30-160g?

A tak w ogóle, jest już kilka wątków w tym temacie. Poczytaj


Użytkownik BOB edytował ten post 16 wrzesień 2021 - 19:00

  • la-bazooka lubi to

#2447 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:41

Witam

Już od pewnego czasu siedzi mi w głowie myśl, aby spróbować czegoś nowego, ale ciągle się wahałem. I chyba w końcu dorosłem do tej decyzji :)

Cast pod jerki. Przeczytałem ten temat, ale mam wrażenie, że dalej nic nie wiem.

Poszukuję kijka, typowo pod jerki, do łowienia z brzegu.

Myślę, że coś w granicach 200-210cm. Przynęty w przedziale 40-120 gram.

Te 120g to myślę, że trochę na wyrost, ale kto wie, cały czas przybywa mi coraz większych przynęt.

Większą gumę czy duży wobler też od biedy takim kijem poprowadzę.

Budżet? Nie wiem czy to mi się spodoba, więc jak najmniej :) Co możecie poleci? Kijek może być nowy, używka, obojętnie.

Multik, to może coś z Ali na początek wezmę, np. polecany tutaj Jahncoo.



#2448 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 wrzesień 2021 - 14:39

Dragon Magnum Ti Jerk Cast

masz do wybory wersję do 80 lub 120 g

Ciężko już dostępny bo nie produkowany, ale trafiają się:

http://e-rybka.pl/we...20g-p-2531.html

http://www.okonek.co...ast-p-8135.html

Ugięcie 80tki:

http://jerkbait.pl/t...gięć/?p=2661468

 

Było takich tanich jerkówek więcej od Dragona, koledzy pewnie coś podpowiedzą, ja mam wer. do 80g  opisana jest w miarę prawidłowo.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 29 wrzesień 2021 - 14:47

  • lenny lubi to

#2449 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 30 wrzesień 2021 - 08:10

Dzięki Michał.

Skoro 80tka jest prawidłowo opisana, to można chyba przypuszczać, że ta do 120g również jest dobrze opisana i te 120g pociągnie?

 

Nie napisałem wcześniej, że kij musi być koniecznie w dwu składzie



#2450 OFFLINE   Jim Lahey

Jim Lahey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSunnyvale

Napisano 14 grudzień 2021 - 16:00

Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie spróbować castingu. W przypływie chwili zakupiłem na giełdzie JB, SG2 Power Game, 221 cm, 40- 80 g. W założeniu kij miał być głównie pod jerki. Przewertowałem temat w poszukiwaniu multiplikatora. Jak widzę polecana jest najczęściej Daiwa Tatula 200. Nowa trochę kosztuje a jak każdy nowicjusz to nie nie wiem czy przekonam się do metody  B) . Kolega BOB poleca multik z ali: 

https://pl.aliexpres....208278b028YDfY

ktoś polecał również Spartacus plus od kastkinga

Te multiki dadzą radę z tym kijem, jakie rozmiar? Szukać innego sprzętu. Pomocy :)   



#2451 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 grudzień 2021 - 16:19

Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie spróbować castingu. W przypływie chwili zakupiłem na giełdzie JB, SG2 Power Game, 221 cm, 40- 80 g. W założeniu kij miał być głównie pod jerki. Przewertowałem temat w poszukiwaniu multiplikatora. Jak widzę polecana jest najczęściej Daiwa Tatula 200. Nowa trochę kosztuje a jak każdy nowicjusz to nie nie wiem czy przekonam się do metody  B) . Kolega BOB poleca multik z ali: 

https://pl.aliexpres....208278b028YDfY

ktoś polecał również Spartacus plus od kastkinga

Te multiki dadzą radę z tym kijem, jakie rozmiar? Szukać innego sprzętu. Pomocy :)   

Skoro Bob poleca to jest dobre :D :D :D. . O Spartkusie słyszałem wiele dobrych opinii . Można też iść w używkę  i tatula 200 będzie bardzo dobrym wyborem . A co do kija to najlepiej idź pomacać czy Ci się podoba i czy Ci dobrze w łapie leży tu tez można iść w używkę jak choćby dragona ultimę - fajny kijek za niewielkie pieniądze ;)


  • BOB i Jim Lahey lubią to

#2452 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 grudzień 2021 - 17:35

Dla mnie jedynym mankamentem w Jahncoo były głośne łożyska. Warto wymienić i wcale nie jakieś wypasy (broń Boże ceramiki).

Za niewielką dopłatą można mieć całkiem fajny multik na początek i nie tylko. Spartakusa w realu nie znam.



#2453 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 grudzień 2021 - 18:39

Jim, jak chcesz Johna Coo, to będę swojego sprzedawał. To mocarny multik. Potężny hamulec, który naprawdę powstrzymuje rybę. 80 g to żaden problem. Tak jak Bob napisał, kulturą pracy odbiega od Shimańców i Daiw itp, ale w tych pieniądzach wart uwagi. Opylę swojego, parę razy używanego za 180 zł. Oczywiście od nowości u mnie. Jest wszystko, co daje producent.


  • BOB i S.N. lubią to

#2454 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 14 grudzień 2021 - 20:10

Jak Spartacus to Maximus. Ten Plus to zupełnie inny młynek, tak do 50 gram i generalnie gorszy. Mam obydwa. Maximus do 80 gr jest ok, czasem można go wyrwać na promocjach w fajnych cenach (ja dałem 250 zł) chociaż ostatnio w ogóle go nie widziałem. Ale do maja jest jeszcze trochę czasu :)

Aha, jedyne co mi w nim trochę przeszkadza przy jerkowaniu to dość niskie przełożenie.



#2455 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 grudzień 2021 - 22:27

Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie spróbować castingu. W przypływie chwili zakupiłem na giełdzie JB, SG2 Power Game, 221 cm, 40- 80 g. W założeniu kij miał być głównie pod jerki. Przewertowałem temat w poszukiwaniu multiplikatora. Jak widzę polecana jest najczęściej Daiwa Tatula 200. Nowa trochę kosztuje a jak każdy nowicjusz to nie nie wiem czy przekonam się do metody  B) . Kolega BOB poleca multik z ali: 

https://pl.aliexpres....208278b028YDfY

ktoś polecał również Spartacus plus od kastkinga

Te multiki dadzą radę z tym kijem, jakie rozmiar? Szukać innego sprzętu. Pomocy :)   

Jest jesze Piscifun Alijoz który pracuje dość przyjemnie 

https://pl.aliexpres...2815112746.html



#2456 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2021 - 02:06

Jest jesze Piscifun Alijoz który pracuje dość przyjemnie 
https://pl.aliexpres...2815112746.html

Tylko że on waży 320g, a to do krótkiego kija będzie kowadło.

#2457 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2021 - 09:37

Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie spróbować castingu. W przypływie chwili zakupiłem na giełdzie JB, SG2 Power Game, 221 cm, 40- 80 g. W założeniu kij miał być głównie pod jerki. Przewertowałem temat w poszukiwaniu multiplikatora. Jak widzę polecana jest najczęściej Daiwa Tatula 200. Nowa trochę kosztuje a jak każdy nowicjusz to nie nie wiem czy przekonam się do metody  B) . Kolega BOB poleca multik z ali: 

https://pl.aliexpres....208278b028YDfY

ktoś polecał również Spartacus plus od kastkinga

Te multiki dadzą radę z tym kijem, jakie rozmiar? Szukać innego sprzętu. Pomocy :)   

kij będzie za długi - jeśli nie łowisz z wysokiego brzegu bedzie trudno poprowadzić poprawnie jerka... oczywiście na upartego da się:)

kup sobie jakąś tatulę lub cos innego markowego, a najlepiej uzywkę z jerka - jak podejdzie jerkowanie będziesz zadowolony, a jak nie to sprzedasz bez większej straty... tylko sugerowałbym raczej coś z większym przełożeniem, będzie dużo wygodniej łowić!!!


  • Biesan i drChlubicz lubią to

#2458 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2021 - 10:23

I ja się pod tym podpisuję.

#2459 OFFLINE   Jim Lahey

Jim Lahey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSunnyvale

Napisano 15 grudzień 2021 - 15:28

Dzięki Panowie za odpowiedź trochę mi się rozjaśniło choć nie za dużo :) Trzeba chyba jednak popróbować porzucać nad wodą i się przekonać na własnej skórze co i jak :) 

Po kolei: 

 

Dla mnie jedynym mankamentem w Jahncoo były głośne łożyska. Warto wymienić i wcale nie jakieś wypasy (broń Boże ceramiki).

Za niewielką dopłatą można mieć całkiem fajny multik na początek i nie tylko. 

Możesz coś polecić? Ja w temacie zielony ale zaraz zacznę się dokształcać: http://jerkbait.pl/t...ultiplikatorów/

 

 

Jim, jak chcesz Johna Coo, to będę swojego sprzedawał. To mocarny multik. Potężny hamulec, który naprawdę powstrzymuje rybę. 80 g to żaden problem. Tak jak Bob napisał, kulturą pracy odbiega od Shimańców i Daiw itp, ale w tych pieniądzach wart uwagi. Opylę swojego, parę razy używanego za 180 zł. Oczywiście od nowości u mnie. Jest wszystko, co daje producent.

 

Myślę że się dogadamy ale resztę chyba omówimy na privie

 

 

kij będzie za długi - jeśli nie łowisz z wysokiego brzegu bedzie trudno poprowadzić poprawnie jerka... oczywiście na upartego da się :)

kup sobie jakąś tatulę lub cos innego markowego, a najlepiej uzywkę z jerka - jak podejdzie jerkowanie będziesz zadowolony, a jak nie to sprzedasz bez większej straty... tylko sugerowałbym raczej coś z większym przełożeniem, będzie dużo wygodniej łowić!!!

Trochę mnie zmartwiłeś tą długością kija. Ja głównie łowie z brzegu, często też brodząc. Myślałem że 221 cm i tak będzie krótko. Na razie popróbuję, najwyżej kijek trafi na giełdę. Przełożenie 7,1:1 tego Johna Coo będzie ok? 

Ktoś w ogóle zna te patyki SG? Przyznam się że kupiłem go trochę na pałe i ze względu na to że akurat lubię markę. 



#2460 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2021 - 17:16

Nic nie podpowiem. Nigdy nie rozkręciłem multika (zawsze odsyłam do mojego ulubionego serwisu) Tutaj wiele osób ci doradzi jakie, ale musisz znać rozmiar. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych