Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#2481 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 czerwiec 2022 - 12:45

W moim wypadku cast to szczupaki. Srednia rozmiarow od 60cm do 95cm. Lowiska: jeziorka z brzegu gdzie jest troche zatopionych drzew i konarow. Rzadziej sredniej wielkosci rzeki. Wczoraj wpadlem na pomysl zeby zabrac ze soba casta ktory zbieral kurz juz od ponad roku. Tak zeb urozmaicic sobie lowienie. Wedka Berkley Camo ND w 4 kawalkach 2.06m do 38g oraz Daiwa Tatula SV TW 7.3 z gruba plecionka 30lb +. Polowielm z 6 godzin, udalo sie zlapac kilka rybek wiec mam kilka refleksji ktore chcialby skonfrontowac z Waszym doswiadczeniem.

 

-Brak terkotki to porazka. Nie wiem czy i kiedy ryba wyciaga linke a kiedy ja ciagne :lol: Zwlaszcza w pierwszej fazie holu zaraz po zacieciu.

-Krotki dolnik ktory przy statycznym lowieniu gumami nie ma dla mnie sensu.

-Wedka powinna byc dluzsza niz te 2m.

 

Na plus :)

-Podoba mi sie, ze moge wolniej prowadzic przynete niz przy uzyciu kolowrotka a w lowieniu szczupakow to wg mnie kluczowa sprawa.

-Rzuty rownie dalekie a czasem dalsze niz przy korbie. Nie wiem jak to mozliwe? Gruba plecionka nie az tak przeszkadza w dalekich rzutach?

-Krotka wedka z multikiem znacznie ulatwia animacje np sliderow.

 

Wniosek. Potrzeba mi nowej wedki o dluzszym dolniku o dlugosci ok 2.4m i CW 10-50g (wersja 3/4 sklady). Wiekszych przynet nie uzywam. Probowalem ale to nie dla mnie.

 

Ps Zadnych brod a jestem level poczatkujacy. Oprocz tych kiedy przywale w galaz :rolleyes: bo tu jest wtedy kiepsko

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 08 czerwiec 2022 - 12:46

  • Paavo, Alexspin i bob74 lubią to

#2482 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3693 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 czerwiec 2022 - 05:55

(...)

-Brak terkotki to porazka. Nie wiem czy i kiedy ryba wyciaga linke a kiedy ja ciagne :lol: Zwlaszcza w pierwszej fazie holu zaraz po zacieciu.

(...)

Kwestia przyzwyczajenia, dla mnie terkotka to bajer, też mam Tatule i to aż 3 z różnymi szpulami do różnych zestawów 4-10g, 7-21g, 10-35g i brak terkotki zupełnie mi nie przeszkadza.

Kilka lat temu "odkryłem" casting i obecnie w ogóle nie używam stałoszpulowców. Dla mnie same zalety. To jednak jest bardzo subiektywne, na przykład moja Pani nie przekonała się do casta i spinninguje tradycyjnie.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 czerwiec 2022 - 05:59


#2483 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 czerwiec 2022 - 09:45

Kwestia przyzwyczajenia, dla mnie terkotka to bajer, też mam Tatule i to aż 3 z różnymi szpulami do różnych zestawów 4-10g, 7-21g, 10-35g i brak terkotki zupełnie mi nie przeszkadza.

Kilka lat temu "odkryłem" casting i obecnie w ogóle nie używam stałoszpulowców. Dla mnie same zalety. To jednak jest bardzo subiektywne, na przykład moja Pani nie przekonała się do casta i spinninguje tradycyjnie.

Odkrylem casta, odkrylem muche ale staloszpulowce nadal sa no 1 :) Nie mowiac o tym ze nadal lowie na feedera, przystawke. Taki ze mnie wedkarz uniwersalny. Zadna z metod nie spowodowala tego ze inne przestaly dla mnie istniec i to chyba sie nie zmieni.

 

Szpulki kupowales na ali? Ja do tej pory dorobilem sie jednej. Tej do najnizszych gramatur. Niestety tu gdzie mieszkam nie ma juz okonia a goraczka trociowania wyparla pstragowe szalenstwo.Wiec w rezultacie od ponad dwoch lat wedka oraz lekka szpulka zbieraja kurz.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 11 czerwiec 2022 - 09:47

  • Mirek*, Dąbek 111 i Alexspin lubią to

#2484 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 13 czerwiec 2022 - 17:58

Panowie.

Jaką wędkę polecilibyście do łowienia głównie woblerami 10-15g w twitchu i standardowo?

Dodatkowo czy multik abu pro max ogarnie takie wobki przy wyrzucie? 



#2485 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3693 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 czerwiec 2022 - 06:36

(...)

Szpulki kupowales na ali? (...)

Tak, poza standardowymi mam jeszcze w trzech rozmiarach.
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych