Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 16 wrzesień 2013 - 15:43

To ja jeszcze zamieszam w głowie. :-)

Jeśli ściągasz multiplikator ze Stanów, to na początek całkiem dobrym budżetowym rozwiązaniem jest Lew's. Może lekkością, czy super maślaną pracą nie powala, ale pierwsze swoje rzuty robiłem Lew's Speed Spoolem i Revo STX III i Lew'sa jakoś łatwiej mi było ogarnąć.

Teraz bardziej mi podchodzi STX, z którym (tfu, tfu, odpukać) nie mam żadnych problemów i dla mnie jest to naprawdę fajny multik, nie wiem czy się zepsuje, czy będzie to następny przypadek, że partie towaru przeznaczone na Polskę coś bardziej awaryjne są niż wysyłane gdzie indziej.

Jest jeszcze kilka firm mało u nas znanych, a popularnych i lubianych za wielką wodą.

Co do Shimano panuje opinia, że te robione w Japonii są lepsze od robionych w innych krajach, więc na twoim miejscu kierowałbym się głównie tym kryterium, o ile miałbym taki wybór.


Użytkownik witeg edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 15:43

  • Mosqito lubi to

#42 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 wrzesień 2013 - 15:55

Powtorze sie ale gdyby metanium od mekamila bylby na prawa reke to nawet bym sie nie zastanawial i mialbym nowy nabytek. Maszynki z wczesniejszych lat sa praktycznie nie do zdarcia, bo pochodza jeszcze z czasow, gdzie producenci woleli robic rzeczy dobre na lata niz "jednorazowki" na kilka sezonow. Zobacz np. na Abu 1500c niektorzy maja z lat siedemdziesiatych i kreca do dzisiaj bez zajakniecia. Reszte mozesz wydac na lepszy kijek i cieszyc sie z lowienia
pozdro

Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 16:00


#43 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:42

Atomic. Godski właśnie wystawił SXa drugiej generacji w dobrej cenie. Bierz szybko.
----------
Mam dwie wiadomości : jedną dobrą , drugą złą.

1).Zarezerwowałem ci go do końca dnia ( jeśli go chcesz odezwij się dzisiaj do kol. Godskiego ).
2). Jesteś drugi w kolejce. Spóźniłem się 1 min.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 19:55

  • Bolo90 lubi to

#44 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:38

Cena nie jest atrakcyjna, ale multik jest wart tych pieniędzy.



#45 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:06

Kurde, no już za późno. Nie było mnie na forum, a musiałem już zamówić, żeby doszło na 100%.

Wybór padł w końcu na chronarch 201e7, mam nadzieję, że się nie zawiodę bo opinie o curado 201e7 są bardzo dobre.

 

Dzięki samwieszkto za pamięc, ale za późno zauważyłem.

 

Przepraszam, ale tego smaru Ardent już nie kupiłem, bo kasy na paypalu sytarczyło mi tylko na kołowrotek i plecionkę (wziąłem Sufix Performance Braid 20LB, jeszcze nigdy jej nie miałem to spróbuję). 


Użytkownik atomic edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 21:59


#46 OFFLINE   adski

adski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:15

Witam jestem w podobnej sytuacji co autor wątku również poszukuje wędki uniwersalnej pod curado 201e7 do łowienia na rzece i jeziorze/zalewie być może w przyszłym roku z łódki ale póki co tylko brzeg 

posiadam już guide select monster (nie jestem pewny czy nie za krótki) niby uniwersalny pod jerki i gumy do 25g chociaż w necie niewiele informacji o tym kiju w najbliższym czasie pierwsze testy i jeszcze brakuje kijka do 70-80g najlepiej do 400-500 zł mógłby być używany za czym się oglądać?? bo póki co z wątku nie można wiele wywnioskować :P

 

i sorki za wcinkę :)


Użytkownik adski edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 21:19


#47 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:28

Jeszcze 2 pytania tylko.

 

1. Czy znajdę gdzieś instrukcje jak obsługiwać te bloczki co blokują szpulę oraz do czego jest ta oliwka w zestawie?

 

2. Gdzie mogę zadać pytanie czy ktoś z Krakowa może przez jakieś 15 min pokazać mi jak rzucać i skorygować najpoważniejsze błędy? Wierzę, że znalazłą by się taka osoba co poświęci 15 min czasu zamiast wędkować i nauczy czegoś nowicjusza ;)



#48 OFFLINE   rogalson

rogalson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:35

Jeszcze 2 pytania tylko.

 

1. Czy znajdę gdzieś instrukcje jak obsługiwać te bloczki co blokują szpulę oraz do czego jest ta oliwka w zestawie?

 

2. Gdzie mogę zadać pytanie czy ktoś z Krakowa może przez jakieś 15 min pokazać mi jak rzucać i skorygować najpoważniejsze błędy? Wierzę, że znalazłą by się taka osoba co poświęci 15 min czasu zamiast wędkować i nauczy czegoś nowicjusza ;)

 

1. Bloczki ustawiasz w pozycji wychylonej na zewnątrz - wtedy masz hamowanie. Ustawiaj parzyście i symetrycznie. Oliwkę zostaw i poczytaj o konserwacji multiplikatora, później zastosujesz ją razem ze smarem.

 

2. Jak będziesz w Warszawie to mogę pomóc ;)



#49 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:46

Jak nalepiej ustawić na początek te bloczki?

 

Nie wierzę, że nie ma nikogo w Krakowie :P, bo w Warszawie to nie prędko będę :(

 

Czy pierwszy trening rzeczywiście zrobić na łące? (w artykule tak było napisane)


Użytkownik atomic edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 22:47

  • Bolo90 lubi to

#50 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 17 wrzesień 2013 - 00:03

tu kolego masz wszystko porządnie wytłumaczone .


Użytkownik radek gliwice edytował ten post 17 wrzesień 2013 - 00:04

  • atomic lubi to

#51 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 wrzesień 2013 - 08:07

http://www.multiplik...p?topic=10920.0

fajny zestaw, który mógłby Ci odpowiadać 

 

Widzę że jednak już zamówiłeś... Kilka stron wcześniej pisałem Ci jak zacząć rzucać castem. Ja uczyłem się sam i pierwszego dnia już zacząłem w miarę normalnie łowić


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 17 wrzesień 2013 - 08:08

  • atomic lubi to

#52 OFFLINE   rogalson

rogalson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:44

Lepiej nad wodą... plecionka w wodzie nawija się normalnie, a na trawie na łące? Głupota. Użytkownik @zet na sąsiednim forum jest z Krakowa np.
  • atomic lubi to

#53 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:51

http://www.multiplik...p?topic=10920.0
fajny zestaw, który mógłby Ci odpowiadać 
 
Widzę że jednak już zamówiłeś... Kilka stron wcześniej pisałem Ci jak zacząć rzucać castem. Ja uczyłem się sam i pierwszego dnia już zacząłem w miarę normalnie łowić


Poluje właśnie na sam kijek z tej oferty. Byłby o wiele lepszym wyborem niż dragon milenium

Użytkownik atomic edytował ten post 17 wrzesień 2013 - 17:52


#54 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 18:55

Udało się! Mam swój zestaw. Jednak kij to team dragon 30-70, udało się od kupić tutaj na forum. Teraz mam takie pytanie, bo na wszystkich filmikach i opisach piszą żeby plecionkę przywiązać bezpośrednio do szpuli ale shamano podaje że linki power pro 30 lb mieści się 190 yds. Ja mam 150 yds 20 lb sufixa'a, czyli mam nawinać podkład? Najlepiej z żyłki?

#55 OFFLINE   rogalson

rogalson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 26 wrzesień 2013 - 23:48

Ja przykładam plecionkę do szpulki i przyklejam taśmą - która ryba odjedzie ci na całą długość zabierając 150m...? A co do nawijania, to nawiniesz najpierw całą plecionkę, później nawijasz jeszcze żyłki/innej plecionki (to podkład jest) aż do napełnienia tak, żeby widzieć z milimetr ścianki gołej szpulki. Później przewijasz to co masz na jakiś spinning, później kolejny (tak w miarę ciasno). Na koniec z tego innego kręciołka (hamulec ustawiony z lekkim oporem) nawijasz na multik przez przelotki kija. Tak oto na dole podkład, na górze linka. Dobrze kiedy wszystko masz troszkę napręźone i nie za mocno, bo plecionka zamiast nawijać będzie się wrzynać i przy rzutach będziesz czuł takie mikro szarpnięcia. Trzeba z wyczuciem :)

#56 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 11:50

Nawinąłem całą plecionkę wiążąc do tych otworów w szpuli. Wyszło coś takiego:

1rpz.th.jpg
6osp.th.jpg
 
Jest 3 mm jak zmierzyłem, nie wiem czy warto się bawić podkładem żeby podwinąć jeszcze więcej czy może jest ok?


#57 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 wrzesień 2013 - 23:57

Witam,

Dzisiaj pierwszy raz z castem nad woda.. Rzuty to jakaś masakra.. Nie wiem jak tym rzucić, żeby poleciało daleko.. majstrowałem z bloczkami, już wiem jak wyłączyć bloczki... fajnego miałem jerka za 40 zł.

Gdybym nie złapał jakimś fuksem szczupaka to nie wiem co by było.. Panowie po jakim czasie opanuje technikę rzutu, tak by móc cieszyć się dalekimi rzutami i zapomnieć o problemach z plącząca się plecionką ???


Użytkownik tibhar edytował ten post 28 wrzesień 2013 - 00:00


#58 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 28 wrzesień 2013 - 00:23

Ja opanowałem po pierwszych rzutach na tyle aby leciało , a potem doskonaliłem i nie widzę nic w tym trudnego. Najlepiej ćwiczyć jakąś tanią wahadłówką . Na yt jest bardzo dużo filmików instruktażowych nawet gdzieś jest z salmo więc oglądaj i ćwicz . Poszukaj takiego filmiku to też z wiedzy skorzystasz i sam w życie wprowadzisz - King of the jerkbait . Powodzenia

   

#59 OFFLINE   atomic

atomic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 00:55

Panowie casting to bajka! Zakochałem się... Po 30 min miałem opanowany rzut boczny, z nad głowy i pitching (w podstawowym zakresie). Oczywiście to wszystko wymaga doskonalenia aby było na przyzwoitym poziomie, bo na pewno robie jeszcze dużo błędów ale już w tej chwili jestem zadowolony z odległości, bo myślałem że to będzie bardzo słabo. Po tym rzutowym treningu (miałem przygotowane 30g, 40g, 50g do nauki). Założyłem slajdera 10s i próbowałem walczyć. Na początku nie mogłem załapać ładnych szarpięć. Za dużo linki nawijałem. Po jakimś czasie było coraz lepiej i slajdera ładnie chodził. Nawet szczupaczek siadł ale mi się wypiął przy brzegu. Branie bardzo mnie zaskoczyło bo to było takie zgaszenie pracy slajdera. Nigdy takiego nie miałem. Dodam tylko, że zanim wyszedłem nad wodę to spędziłem z 3h na YouTube oglądając tylko filmiki o technice rzutu. Głównie te z USA, bo niektórzy rzeczywiście mówią wiele pożytecznych rzeczy. Jakie jerki są proste na start? Slajder na pewno, coś jeszcze z salmo czy raczej z innych? PS. Dzięki za doradzanie porządnego multika, bo nie zaliczyłem ani jednej brody.

Użytkownik atomic edytował ten post 28 wrzesień 2013 - 00:56


#60 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 28 wrzesień 2013 - 09:24

 Jakie jerki są proste na start? Slajder na pewno, coś jeszcze z salmo czy raczej z innych?

... salmo sweeper... i ewentualnie fatso...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych