Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 17:45

Na lewą łapkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#882 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2017 - 08:03

Revo S-L na lewą rękę.

#883 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:12

Mój pierwszy cast ma być na łódź. Służyć będzie do łowienia angielskich mamusiek na jerki i gumy 15-25 cm. Jestem kompletnie zielony w tej metodzie więc proszę o radę jaki kij i jaki kreciol. Budżet to 1200 może 1500.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#884 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:46

MHX L-905-2 i nic więcej nie potrzeba. Gotowiec 800-1000 złotych zależnie od uzbrojenia. Do tego Tatula 200HD po taniości za 600-700 złotych + linka 40 Lb i masz wszystko.


  • mr.8legs i SID lubią to

#885 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 22 sierpień 2017 - 22:12

Cześć, dotychczas casta używałem tylko w wersji light na szczupaczki w odskoczni od zwykłego spina, zestaw jaki posiadam to kołowrotek curado 201DPV i wędka berkley air IM7 9'6'' medium casting,lure 3/8-3/4. Ostatnio zrodził sie w mojej głowie pomysł ,żeby spróbować połowić grubiej - jerki i jakieś wieksze gumy. Z tego co wyczytałem kołowrotek spełnia wymagania do średniego jerkowania.Niestety pozostaje temat kija bo ten co mam nie za bardzo spełnia wymagania :) , upatrzyłem sobie wędke DAM effzett Yagi casting ć.w. 15-53g. Czy ktoś słyszał coś na temat tej wędki lub nawet lepiej ją używa :D i jeśli tak to czy wie może o ile można ją przeciążać? Jeśli macie lepsze propozycje w takiej cenie - ok. 160 zł to z chęcią sie zapoznam.

Pozdr Hubert

 

#886 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:15

Czasem można trafić na giełdzie Dragon Ultima Cast 40-80g. Bardzo fajna propozycja budżetowego kija do jerkow

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

#887 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:23

Z tym tylko Mariusz, że nie za taką kasę (160) Co pewien czas zastanawiam się nad sprzedażą tego mojego ale nie ma mowy za tyle :(  ;)



#888 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:46

Niestety budżet mam ograniczony , czeka mnie jeszcze kupno nowej muchówki bo w tym roku poległa , a na nią chce przeznaczyć trochę wiecej. Także ponawiam pytanie , zna ktoś z obdukcji lub cokolwiek słyszał o wędce dam effzett yagi 15-53g ? Chciałbym się dowiedzieć o ile mógłbym ja przeciążać bo niektóre przynęty na które bym chciał łowić byłyby trochę powyżej górnej granicy np.: SG herring shad 19cm - sama guma waży 45 gram wiec z obciążeniem trochę przekroczy górny limit :(

#889 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 24 sierpień 2017 - 14:38

Dogrzebalem się do jakichś informacji o kijku yagi i wychodzi na to ze bardzo kluchowate Blanki w nich siedzą , przynajmniej w wersji o niskim ciężarze wyrzutowym. Wiec szukałem czegoś innego i znalazłem wędkę Dragon millenium fasto jerk 25-60g, używki za małe pieniądze chodzą po internecie wiec tylko brać :) , mial ktoś z ta wędka styczność i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?

#890 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 24 sierpień 2017 - 20:19

Dogrzebalem się do jakichś informacji o kijku yagi i wychodzi na to ze bardzo kluchowate Blanki w nich siedzą , przynajmniej w wersji o niskim ciężarze wyrzutowym. Wiec szukałem czegoś innego i znalazłem wędkę Dragon millenium fasto jerk 25-60g, używki za małe pieniądze chodzą po internecie wiec tylko brać :) , mial ktoś z ta wędka styczność i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?

miałem spina yagi do 42g, lekko rzucałem nawet plkerem 100g. mam fatso jerk cast do 60, rzucam nim do 100g ;)

#891 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 24 sierpień 2017 - 20:56

Dzięki za odpowiedz :) to który kijek byś bardziej polecił do początków przygody z jerkami i dużymi gumami. Sercem jestem za yagi bo bardziej mi się podoba pod względem wyglądu , ale mogę dorwać fatso jerka za 70 złotych. Z drugiej strony yagi ma mniejszy dolny próg ciężaru wyrzutowego wiec będzie bardziej uniwersalny.

#892 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:54

brałbym fatso jerka. sam go teraz używam do przynęt od 20g (spinnerbait więc nie skupiona masa) do 100g (big bandit) i jest ok. kilka innych kijów stoi w garażu

#893 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 sierpień 2017 - 11:11

Kupiłem jednak tego STORMA a do Tatuli dokupiłem płytką szpulę.

Wczoraj próbowałem nad wodą, choć nie w pełni, bo zapomniałem pudełka z najlżejszymi przynętami.

Szpulę dostałem z nawiniętą plecionką 0,14mm i na razie nie przewijałem. Kijek z tą plecionką ładował się bardzo dobrze już od przynęt 3-5g a rzuty sięgały 15-20m. Doskonale radził sobie również z 8-gramową wahadłówką Syclops - Mepps Tiger i wspaniale przekazywał jej pracę do rękojeści.

Odnoszę wrażenie, że po przewinięciu plecionki na 0,08mm (może zdecyduję się nawet na 0,06) kijek powinien dać radę przynętom już od 2g.

"Wciągnęło" mnie tak dokładnie, że chyba tradycyjny spinning pójdzie w kąt. ;)


  • BOB i SID lubią to

#894 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 27 sierpień 2017 - 15:48

Panowie, po 30-stu latach ze spinem w dłoni postanowiłem spróbować casta. Pod łódkowe łowienie (naukę) sandaczy na koguty i gumy w przedziale 12-25g kupiłem właśnie  Shimano Yasei Speed Jigging (215cm  7-28g) na giełdzie i teraz proszę o pomoc w wyborze multika do tego kija i wspomnianej metody połowu. Nie mam o tym zielonego pojęcia i nie wiem co z tego wyjdzie, na multik mogę wydać powiedzmy 500zł. 



#895 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 sierpień 2017 - 15:59

Jestem świeżak w metodzie cast, alle ... Doskonałym rozwiązaniem na początek w doskonałej moim zdaniem cenie czyli około 200 zł. za nowy jest multik kastking royale legend. Ja od niego zaczynałem i pewnie bym przy nim pozostał gdyby nie fakt, że zachciało mi się lżejszego łowienia castem. Od 15 gram kastking naprawdę daje radę świetnie, da się spokojnie rzucić i 10 g. 


  • eRKa lubi to

#896 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:17

Panowie, po 30-stu latach ze spinem w dłoni postanowiłem spróbować casta. Pod łódkowe łowienie (naukę) sandaczy na koguty i gumy w przedziale 12-25g kupiłem właśnie  Shimano Yasei Speed Jigging (215cm  7-28g) na giełdzie i teraz proszę o pomoc w wyborze multika do tego kija i wspomnianej metody połowu. Nie mam o tym zielonego pojęcia i nie wiem co z tego wyjdzie, na multik mogę wydać powiedzmy 500zł. 

Tomek, za dwie stówki więcej masz na giełdzie Shimano Chronarch ci4 151, to naprawdę super maszyna do takich zadań, nie oszczędzaj na multiku bo nie problem się zrazić, a wiem co piszę.



#897 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:27

Mariusz wierz mi, że ten kastking daje dobrze radę od 15 gram. A mam i metanium XT i DC 7 to jakieś tam porównanie jest ...


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 27 sierpień 2017 - 16:30

  • ManieQ lubi to

#898 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:31

Gdzie ten chronarch za 4 setki bo chyba ślepy jestem ... ?

Czytajmy ze zrozumieniem :)  

Tomek napisał że przeznacza na multiplikator 500 zł. więc napisałem żeby dołożył dwie stówki, co razem daje siedemset zł. ;)  a za tą kwotę stoi na giełdzie wspomniany multik :)



#899 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 27 sierpień 2017 - 17:09

Dziękuję za podpowiedzi, rozważam ten multik który doradził @maniek1972, choć na początek te 700zł trochę odstrasza. Jeszcze znalazłem ten młynek, mianowicie Chronarch 51E, jest na giełdzie na tej samej stronie co Shimano Chronarch ci4 151. Czy jest wart uwagi ?



#900 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 sierpień 2017 - 17:21

Mam tatule za znacznie mniejsze pieniądze.
Spokojnie ogarnie przedział o jakim piszesz a będziesz miał również możliwość połowienia znacznie grubiej gdy zajdzie taka potrzeba.

http://jerkbait.pl/t...l/#entry2203810
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych