Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 01 październik 2017 - 19:36

Tatuli nie mam i nie miałem, po prostu u jednego z kolegów (Minecjusz) wziąłem do łapy i za cholerę mi nie przypasował. Co do przyponu to fluorocarbon tonie i to mi odpowiada, a że wezęł który stosuje przechodzi bez problemu przez przelotki to jego długość nie jest problemem. Uprzedzając pytania to węzeł FG - https://www.youtube....h?v=oohOoOOmbNk, nie jest prosty do zrobienia, ale bardzo, bardzo mocny,


  • jbk i HaDe lubią to

#942 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 01 październik 2017 - 23:11

Panowie co kupic na sandacza ?

Wabiki o wadze od 10 do 30 plus guma.



#943 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 październik 2017 - 04:54

Dzięki wszystkim za zainteresowanie problemem, pomoc i rady. :)



#944 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 październik 2017 - 08:41

Tatuli nie mam i nie miałem, po prostu u jednego z kolegów (Minecjusz) wziąłem do łapy i za cholerę mi nie przypasował. Co do przyponu to fluorocarbon tonie i to mi odpowiada, a że wezęł który stosuje przechodzi bez problemu przez przelotki to jego długość nie jest problemem. Uprzedzając pytania to węzeł FG - https://www.youtube....h?v=oohOoOOmbNk, nie jest prosty do zrobienia, ale bardzo, bardzo mocny,

Ja używałem Alberto Knot-a i w kombinacji lekkich przynęt i castingowych mikroprzelotek czułem dyskomfort. A wiązanie FG Knot-a przy fluorocarbonie 0,15-0,19 nad wodą jest zdecydowanie nie dla mnie. 



#945 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 02 październik 2017 - 16:13

Dobrze związany FG nie puści, prędzej coś strzeli przy krętliku z agrafką. Wiązanie FG to kwestia przyzwyczajenia.

#946 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 03 październik 2017 - 21:37

FENWICK ELITE TECH BASS 205CM - ETB69MH-FC
Panowie nada się to na sandacze?
Ma obleciec główki od 10 do 35 gr. plus guma.
Dzięki

#947 OFFLINE   LOSZO

LOSZO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 10:06

Witam na początku chciałbym się z wszystkim przywitać mam na imię Grzesiek i już od paru wędkuję głównie metodą spinningową. Jak w temacie potrzebuję pomocy w dobraniu sprzętu pod casting. Obecnie łowię szczupaki spinningiem dragona sfx 1,95m 10-35g przynętami ok 13cm i 25g i jest ok. ale chciałbym zacząć łowić na troszkę większe przynęty ok 20cm do ok 70g typu salmo slider 10-12cm savage gear soft 4 play 19cm i tym podobne jednak na tradycyjnym kołowrotku przy rzucaniu takimi przynętami boli palec od plecionki z tąd pomyślałem o castingu. Jednak kompletnie nie jestem w temacie dużo czytałem o sprzęcie ale wiadomo co roku pokazują się nowe sprzęty, modele a starych polecanych często nie da się już kupić dlatego postanowiłem napisać tego posta. Chodzi głównie o kij i multiplikator. Interesuje mnie kij o dł ok 1,9 cw ok 30-80g nie chciałbym strasznie sztywnej pały :) ale żeby radził sobie z przynętami ok 70gr. znalazłem kilka aktualnych ofert 

Dragon magnum ti jerk 1,98m 30-80g

dragon bait jerk 1,98m 30-90g

dam impulse jerk 2m 30-80g

dam x-zibit baitcast 2m 30-80g

mikado specialized varied jerk cast 1,98m 20-70g

do tego multiplikator polecali mi

shimano curado

daiwa tatula 100hsl-r

abu revo 4sx

Chyba że coś innego dobrego możecie zaproponować mój budżet to +-1000zł na sam kij i multiplikator

Wiem że zbliża się koniec roku i może pokażą się jakieś nowości i nie wiem czy warto czekać jak sezon szczupakowy trwa :)

Z góry bardzo dziękuje za pomoc Pozdrawiam Grzesiek :)

 



#948 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 29 październik 2017 - 12:17

http://sgbaits.pl/pr...lec-p-4583.html

 

Zobacz sobie to i odpuść "magię" casta



#949 OFFLINE   LOSZO

LOSZO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 12:43

Nie za bardzo kumam dla czego mam odpuścić casta ? i tak muszę kupić kija i kołowrotek pod cięższe przynęty więc po co się męczyć z rękawiczka ?


  • szczupak1 lubi to

#950 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2017 - 12:50

http://sgbaits.pl/pr...lec-p-4583.html

 

Zobacz sobie to i odpuść "magię" casta

Jak ten wpis ma pomóc koledze ?



#951 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 październik 2017 - 12:53

Nie za bardzo kumam dla czego mam odpuścić casta ? i tak muszę kupić kija i kołowrotek pod cięższe przynęty więc po co się męczyć z rękawiczka ?

To jest jedyny jak dla mnie minus ,a chodzi o to że podczas ściągania przynęty ,linka nawijana na multik po prostu oddaje wodę która trafia prosto na palce które na nim trzymasz ,wiadomo że woda na jesieni ciepła nie jest wiadomo jaki będzie finał.Jak ktoś ma wrażliwe łapki to tak średnio i dlatego można się posiłkować rękawicami .


Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 29 październik 2017 - 12:57


#952 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2017 - 12:59

Może będzie łowił wyłącznie latem, poza tym prosił o pomoc w wyborze sprzętu. Nie o plusy i minusy casta.



#953 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 29 październik 2017 - 13:05

Nie za bardzo kumam dla czego mam odpuścić casta ? i tak muszę kupić kija i kołowrotek pod cięższe przynęty więc po co się męczyć z rękawiczka ?

 

Wg mnie - i nie tylko mnie - zalety tej metody nie równoważą jej wad.Rękawiczka zabezpiecza paluszek...

 

A skoro się zdecydowałeś na cast - daj znać jak Ci będzie szło - ok?



#954 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 październik 2017 - 13:14

http://sgbaits.pl/pr...lec-p-4583.html

 

Zobacz sobie to i odpuść "magię" casta

Nic nie odpuszczaj. To zła rada według mnie.

Do przynęt 50 gramów + nie wymyślono nic lepszego.



#955 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 październik 2017 - 13:17

Witam

 

Ja jestem już od maja z multiplikatorem którego używam na szczupaka do tego zestaw economy :) bo abu silver max3 nowy za półdarmo i kijek dragona viper 20-60 198 też za śmieszne pieniądze. Miał to być taki zestaw do nauki i na kilka wypadów a z ręką na sercu powiem że nic lepszego na dzień dzisiejszy nie potrzebuję wszystko sprawdza się super. Nauczyłem się jak i kiedy używać hamulców. 

Nie miałem problemów z opanowaniem multiplikatora czy zatrzymywaniu szpuli w odpowiednim momencie itp. Na początku miałem problemy z rzutami pod wiatr były przeciętne ale okazało się że wina leżała w tym że pod wiatr trzeba dokręcić hamulec szpuli i o dziwo wszystko zagrało jak należy. Na prostą logikę dokręcenie przecież powinno skrócić dystans ale problem leżał w tym że plecionka rozwijała się nie płynnie tylko było widać spore luzy linki które powodowały jakiś opór zapewne ostatni sygnał przed brodą ale brody nie było a jednak nierównomierność rozwijającej linki powodował  opór i skrócenie dystansu. 

Ostatnio pod wiatr spokojnie miotałem gumą 8/10cm na główce 5gr a do tego sprawdziłem spiningiem z normalnym kołowrotkiem o identycznej długości kijem z tą samą przynętą 5gr główką i dystans był podobny co mnie bardzo ucieszyło że pomimo taniego sprzętu ogarniam lekkie przynęty szczupakowe. 

Jestem jak najbardziej na tak za multiplikatorem a szybkość i precyzja jaką można operować to bez porównania do wolnej szpuli.



#956 OFFLINE   LOSZO

LOSZO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 13:19

jak już pisałem spininguje jakiś czas lubię nowe wyzwania w każdej metodzie są plusy i minusy jak nie spróbuje to się nie dowiem są tacy co lubią casta i tacy co są jego przeciwnikami. Jednak cieżko mi se wyobrazić łowienie przynętami ok 70gr. zwykłym spiningiem a wszystko okaże się w praktyce nie kupuje zestawu tylko na jezień tylko pod duże przynęty na jesieni to i w zwykłym spiningu zimno w ręce :)



#957 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 październik 2017 - 13:22

jak już pisałem spininguje jakiś czas lubię nowe wyzwania w każdej metodzie są plusy i minusy jak nie spróbuje to się nie dowiem są tacy co lubią casta i tacy co są jego przeciwnikami. Jednak cieżko mi se wyobrazić łowienie przynętami ok 70gr. zwykłym spiningiem a wszystko okaże się w praktyce nie kupuje zestawu tylko na jezień tylko pod duże przynęty na jesieni to i w zwykłym spiningu zimno w ręce :)

Ja się już przygotowałem:

http://allegro.pl/re...6458038470.html

Są bardzo fajne i co jak dla mnie najważniejsze cienkie gdzie co zarazem precyzyjne no ale zapewne chłodniejsze od grubszych.

 

Polecam zakupić na start.

Buster Jerk II (dzieje się aż miło), salmo slidery , salmo fatso (uff działo się) 

 

Użytkownik ememiks edytował ten post 29 październik 2017 - 13:26


#958 OFFLINE   LOSZO

LOSZO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 13:46

Mam juz takie ale innej firmy :)



#959 OFFLINE   LOSZO

LOSZO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 14:25

Pomijam tu w co się ubrać i czy komuś się podoba taka a nie inna metoda ja potrzebuję fachowej pomocy w wyborze sprzętu bo nie chce wydać pieniędzy i to nie małych jak dla mnie na jakieś dziadostwo :)



#960 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 październik 2017 - 16:27

Pomijam tu w co się ubrać i czy komuś się podoba taka a nie inna metoda ja potrzebuję fachowej pomocy w wyborze sprzętu bo nie chce wydać pieniędzy i to nie małych jak dla mnie na jakieś dziadostwo :)

 

Tylko jakoś żadnych tzw. wytycznych nie podałeś, a to nie tefałen i jasnowidzów chyba brak.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych