Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1221 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 luty 2018 - 18:51

No i gdyby kolega oczekiwał sensownych podpowiedzi, musi dać więcej (zdecydowanie) informacji o łowisku, przynętach, metodach połowu i celu wypraw wędkarskich ...itd. 

(a my będziemy kopiowali i wklejali swoje wcześniejsze podpowiedzi dla innych  ;)


  • Alexspin lubi to

#1222 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 luty 2018 - 18:55

Piałem jestem zielony, czytam jestem jeszcze bardziej zielony. Pisanie chyba boli... Dzięki za pomoc :mellow:


Ile masz kasy ? W jakich zakresach jeśli chodzi o masę przynęt ma sprzęt pracować ? Może być używany czy ma być nowy ? I jaką akcję wędziska preferujesz ?

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 21 luty 2018 - 18:56

  • Alexspin lubi to

#1223 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 21 luty 2018 - 18:56

Powtórzę jestem zielony ale pisałem , chodzi o jerki 50-60 gram,jeziora brodząc, Tatula za 700pln i w górę i kij na 4 razy w miesiącu czy warto dla takiego nowicjusza ? Raczej nowy sprzęt. Myślicie że multiki (nowe) za 300 do 400 to lipa dla zieleniaka /


Użytkownik Marconi edytował ten post 21 luty 2018 - 18:58


#1224 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 21 luty 2018 - 19:11

Moim skromnym zdaniem warto.

Tutaj masz za 600zł, ale tez czasami trafiają się w okolicach 5 stówek. (ogłoszenie nie moje)

http://jerkbait.pl/t...pula/?hl=tatula 



#1225 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 luty 2018 - 19:34

Powtórzę jestem zielony ale pisałem , chodzi o jerki 50-60 gram,jeziora brodząc, Tatula za 700pln i w górę i kij na 4 razy w miesiącu czy warto dla takiego nowicjusza ? Raczej nowy sprzęt. Myślicie że multiki (nowe) za 300 do 400 to lipa dla zieleniaka /


Na 4 razy w miesiącu i do takich przynęt to kastking royale legend za sto parę zlotych i wędka za okolo 200 o odpowiednim c.w. Jak podejdzie Ci castowanie to potem zaczniesz wydawać i to duuużo 😎

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 21 luty 2018 - 19:34

  • eRKa, Alexspin i ObraFM lubią to

#1226 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 21 luty 2018 - 20:02

Kolor zielony wypiera się wiedzą a wiedzę by zdobyć można przeczytać oraz zadawać pytania. Ale poco zadawać pytanie skoro odpowiedz można uzyskać poświęcając kilka wieczorów jest czas sezon na szczupaka dopiero w maju.

#1227 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 21 luty 2018 - 22:04

Tatula używka spokojnie wytrzyma, kij dragon tytan np i masz co chciałeś za połowę tego co zakładałeś. Możesz szukać też np abu 4601. Lub szukać na forum. Informacji jest aż za dużo, ale czytasz karteczka idziesz do sklepu oglądasz wyginasz przymierzasz. Paduje kupujesz

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#1228 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2018 - 23:00

Tatula używka spokojnie wytrzyma, kij dragon tytan np i masz co chciałeś za połowę tego co zakładałeś. Możesz szukać też np abu 4601. Lub szukać na forum. Informacji jest aż za dużo, ale czytasz karteczka idziesz do sklepu oglądasz wyginasz przymierzasz. Paduje kupujesz

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Nie zaczynaj od Abu C4 bo wielu się na tym sparzyło. Ja też wiele lat temu.


  • HaDe i Alexspin lubią to

#1229 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 22 luty 2018 - 07:00

A dlaczego nie z abu? Miałem używałem i spoko. Wymieniłem na curado 201hg. A abu i tak mm tylko teraz 5501. Bardzo miło wspominam 5601.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#1230 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 22 luty 2018 - 14:13

Panowie a co możecie polecić na szczupaka do gum cw jakies 30 40g. Miałem kiedyś currado 101d ale naszło mnie na jakiegoś okrąglaka.

#1231 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 22 luty 2018 - 15:45

Mój pierwszy zestaw castingowy : Dragon Black Rock II 1,98 m 3-18 g ( budżetowo na początek ) chciałem na delikatnie i do gumiaka , ew. z brzegu na ciurki , siurki i jak się nauczę rzucać to  Kanał Gliwicki   ;) Do niego, już z grubej rury Daiwa Tatula R CT 100HSL i plecionka PP moss green 0,08 . :)

 

Kuriera z wędką dorwałem na mieście ,dzień wcześnie odebrałem kołowrotek i nawinąłem plecionkę (bez podkładu i te 135 m wydaje mi sie , że to trochę za mało, w sensie ,że nie jest do rantu szpulki ? ) i pognałem nad wodę , ale tak daleko żeby mnie nikt nie widział  :P

 

Po ponad 30 latach "normalnego" spinningu , nauka rzutów .Pierwsze w ruch poszły woblerki 3,5 g , latały, jak głupie na jakieś 3 m , następne 7,5 g, o 2 m dalej .Na moje usprawiedliwienie, wiatr miałem centralnie w gębę i dość mocny .Nic mi sie nie plątało ( 3 tygodnie czytania tematów castingowych z JB dało efekt  :) ) 

Założyłem banjo 5 cm i główkę 8g i posyłałem na 15-20m . Iw tym rozmiarze wędka pracowała świetnie. Główka 12g i kopyto 7cm podobnie, z tym że to był moim zdaniem, max dla wędki. 

To tak z godzinki nauki bo co drugi rzut musiałem czyścić z lodu przelotki i ten wredny wiatr  :)

Podsumowując bardzo pozytywne pierwsze wrażenia , lepszy kontakt z przynętą  :)

Załączone pliki



#1232 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 22 luty 2018 - 15:55

Mój pierwszy zestaw castingowy : Dragon Black Rock II 1,98 m 3-18 g ( budżetowo na początek ) chciałem na delikatnie i do gumiaka , ew. z brzegu na ciurki , siurki i jak się nauczę rzucać to  Kanał Gliwicki   ;) Do niego, już z grubej rury Daiwa Tatula R CT 100HSL i plecionka PP moss green 0,08 . :)

 

Kuriera z wędką dorwałem na mieście ,dzień wcześnie odebrałem kołowrotek i nawinąłem plecionkę (bez podkładu i te 135 m wydaje mi sie , że to trochę za mało, w sensie ,że nie jest do rantu szpulki ? ) i pognałem nad wodę , ale tak daleko żeby mnie nikt nie widział  :P

 

 

Wcale nie musi być do rantu szpulki, wręcz przeciwnie. Najważniejsze że jest radocha, że się spodobało, a to dopiero początek  ;)  Także kolejny zainfekowany w rodzinie  :clappinghands:

Pozdrawiam

Tomek


  • HaDe, Alexspin i skilos lubią to

#1233 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 luty 2018 - 17:20

Jestem tu nowy, więc poruszam się trochę po omacku. Po pierwsze się przywitam " cześć". Jestem też zielony w castingu a chcę zacząć. Potrzebny jest oczywiście zestaw, wiem że mogę przejrzeć forum ale może ktoś zechce pomóc bez mojego szukania. Może kilka uwag naprowadzi pomocnika. Wędkuję brodząc( nie mam pływadła) więc kij powinien chyba trochę dłuższy od standardowych, na rybach jestem max 4 razy w miesiącu więc zestaw raczej w rozsądnej cenie. Łowiłem do tej pory jerkami ale zajeżdżałem kołowrotki o stałej szpuli przynętami 50-60 gram mimo nie wielu wypadów. 

 

Kup solidny młynek. I po problemie.

A jeśli chodzi o cast - coś prostego(zestaw za max 300 zł) na początek, jak podpasuje - kupisz kolejne.

I nie ma znaczenia czy top firma czy chińszczyzna - ważne, czy Ci ta metoda podejdzie. Mi nie podeszła hahaha



#1234 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2018 - 20:16

Do mnie jedzie Citica 201 hg z alledrogo, Curado darowałem jak na razie ze względu na cenę, a potrzebuję multika który obsłuży przynęty od ok 15 do 50-60g i trochę wytrzyma w słonawej wodzie. Do tej pory używałem Okumy Sanjuan, głównie do trollingu i czasem na gumy. Niskoprofilowy chodził mi po głowie od dłuższego czasu.

Myślałem jeszcze nad Casitas 151 ale może w przyszłości na okonie i sandacza na lekko :D



#1235 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2018 - 20:35

Dziękuję w swojej kwestii za podpowiedzi. Kilka różnych wniosków z powyższych postów wysnułem, reszta należy do mnie.



#1236 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2018 - 23:22

Kup solidny młynek. I po problemie.

A jeśli chodzi o cast - coś prostego(zestaw za max 300 zł) na początek, jak podpasuje - kupisz kolejne.

I nie ma znaczenia czy top firma czy chińszczyzna - ważne, czy Ci ta metoda podejdzie. Mi nie podeszła hahaha

Moim zdaniem się mylisz. Jak kupisz top firmę bankowo masz większe szanse że metoda podejdzie. Szanse a nie pewność- podkreślam. 


  • nurek28, SkiDivPL i Alexspin lubią to

#1237 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 luty 2018 - 00:18

Moim zdaniem się mylisz. Jak kupisz top firmę bankowo masz większe szanse że metoda podejdzie. Szanse a nie pewność- podkreślam. 

 

 

O tym już było...Ale przypomnę - jeśli znasz multik na którym nie da się zrobić brody, to wracam do casta.

 

Znasz taki???



#1238 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2018 - 00:29

O tym już było...Ale przypomnę - jeśli znasz multik na którym nie da się zrobić brody, to wracam do casta.

 

Znasz taki???

Tak, to proste.

Ustaw na maxa magnetyk i dociśnij mocno szpulkę dociskiem w każdej Daiwie. Brody nie zrobisz ale rzucisz 1-2 metry. Wystarczy??? Brody to tak naprawdę nie jest największy problem w caście.

Nawiasem mówiąc Twoje posty mogą spowodować uprzedzenie do castingu a tak naprawdę to metoda łatwa, lekka i przyjemna dostępna nawet dla 10-latków.

Kwestia odpowiedniego doboru sprzętu. Jak ktoś zacznie np. z Abu C4 z żyłką na nim, kijkiem typu sztywna pałka do 60 gramów i wobkami 10-20 gramów to wiem że prawie na pewno się zniechęci.



#1239 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 23 luty 2018 - 00:37

Jak ktoś zacznie np. z Abu C4 z żyłką na nim, kijkiem typu sztywna pałka do 60 gramów i wobkami 10-20 gramów to wiem że prawie na pewno się zniechęci.

Ja zaczynałem z kastkinkiem, a potem z C4 z ośmiosplotową plecionką i pałą SG jerk do 75g. to był koszmar :)
  • godski lubi to

#1240 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 luty 2018 - 01:41

Tak, to proste.

Ustaw na maxa magnetyk i dociśnij mocno szpulkę dociskiem w każdej Daiwie. Brody nie zrobisz ale rzucisz 1-2 metry. Wystarczy??? Brody to tak naprawdę nie jest największy problem w caście.

Nawiasem mówiąc Twoje posty mogą spowodować uprzedzenie do castingu a tak naprawdę to metoda łatwa, lekka i przyjemna dostępna nawet dla 10-latków.

Kwestia odpowiedniego doboru sprzętu. Jak ktoś zacznie np. z Abu C4 z żyłką na nim, kijkiem typu sztywna pałka do 60 gramów i wobkami 10-20 gramów to wiem że prawie na pewno się zniechęci.

 

Nie jestem jedyny któremu casting się nie spodobał.

Nikogo nie uprzedzam, zapodaję tylko, że wbrew temu co piszą pasjonaci tej metody, ma ona swoje smaczki, które nie każdy lubi...tzn brody i odstrzeliwane ciężkie (zazwyczaj) przynęty.

 

Poczytałem, obejrzałem kilka filmików, i zonk...Nie pasuje i już.

Na żadnym filmiku o odstrzeliwanych nikt się nie zająknął nawet....

A jak wiadomo zdarza się takie odstrzeliwanie i mistrzom - prawda?

Sprzęt - obśmiewany kasking, i kijek do bodajże 40 g - miękki.i żyłka i plecionka - przynęty ok 20 g...

Myślę, że optymalny zestaw.

Ale nie pasuje mi ta metoda....nie mi jedynemu hahaha

Dobranoc






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych