Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 22 listopad 2018 - 20:32

Napisz jakiej wielkości jerkami chcesz łowić. Posiadam od niedawna ten kijek (Mass Beat). Według mnie jest bardziej pod łowienie gumami lub swimbaitami. Preferowałbym krótszy kijek pod jerki, wszystko zależy jak kto prowadzi. Szczytówka jest dość sztywna i da radę szarpnać przynętą,jednak kijki typowo pod jerk maja sztywniejsze szczytówki. Kijem najciężej lowilem koło 150g (hybrid pike 25cm + czeburaszka) i obsluguje bez problemu.

#1522 OFFLINE   Zębaty89

Zębaty89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOslo
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2018 - 22:02

Woblery Strike Pro Buster Jerk, Big Bandit, Savage Gear modelu nie pamiętam. Ogólnie zakres od 15-30cm jerków mnie interesuje. Z długością nie mam problemu, bardziej mi leżą dłuższe kije, obecnie mam SG Woody do 100g, 1.98m ale mało mi cw.  i długości. Do gum kij już mam: Abu Garcia Volatile Pike 50-90g, 2.40, próbowałem z niego jerki tak do 80g, latają lepiej ale jest za miękki.



#1523 OFFLINE   Zębaty89

Zębaty89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOslo
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2018 - 22:03

Napisz jakiej wielkości jerkami chcesz łowić. Posiadam od niedawna ten kijek (Mass Beat). Według mnie jest bardziej pod łowienie gumami lub swimbaitami. Preferowałbym krótszy kijek pod jerki, wszystko zależy jak kto prowadzi. Szczytówka jest dość sztywna i da radę szarpnać przynętą,jednak kijki typowo pod jerk maja sztywniejsze szczytówki. Kijem najciężej lowilem koło 150g (hybrid pike 25cm + czeburaszka) i obsluguje bez problemu.

Woblery Strike Pro Buster Jerk, Big Bandit, Savage Gear modelu nie pamiętam. Ogólnie zakres od 15-30cm jerków mnie interesuje. Z długością nie mam problemu, bardziej mi leżą dłuższe kije, obecnie mam SG Woody do 100g, 1.98m ale mało mi cw.  i długości. Do gum kij już mam: Abu Garcia Volatile Pike 50-90g, 2.40, próbowałem z niego jerki tak do 80g, latają lepiej ale jest za miękki.



#1524 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 22 listopad 2018 - 22:18

Ten Abu Mass Beat jest zdecydowanie mocniejszy od Volatile do 90g. Jeśli pamietam dobrze, to lowilem Sweeperem 17cm, waży pod 100g, Busterami też.

#1525 OFFLINE   Zębaty89

Zębaty89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOslo
  • Imię:Marek

Napisano 22 listopad 2018 - 22:26

Ten Abu Mass Beat jest zdecydowanie mocniejszy od Volatile do 90g. Jeśli pamietam dobrze, to lowilem Sweeperem 17cm, waży pod 100g, Busterami też.

Myślę jeszcze o kijach od Svartzonkera. Ciężko coś dorwać w tych moich parametrach, minimalna długość to 2.10m, przy 2.20 byłbym szczęśliwy, może ten Mass Beat nie będzie tragiczny, a może jeszcze poszukam. Generalnie mogę kij zakupić w Szwecji lub Polsce, łapię głównie w Norwegii.



#1526 OFFLINE   majkelmajk

majkelmajk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 16:56

Koledzy! Zimowe wieczory i ostatnie porządki w sprzęcie spowodowały, że w przyszłym sezonie chcę pierwszy raz w życiu spróbować castingu :)

W tym sezonie zaliczyłem kilka prób łowienia stałoszpulowcem i jerkami po ok 30g - wygoda średnia.. :( Czuć, że sprzęt się męczy, a chciałbym jeszcze ciężej  :lol:

Podpowiecie może czy znajdę wędkę, która obsłuży przynęty od ok 30g do 80g max? W grę wchodzić będą jedynie jerki oraz wahadłówki czy obrotówki 5 (choć te pewnie ciężko będzie pogodzić jednym kijem). Gum nie używam właściwie w ogóle  ;)

 

Raczej coś dostępnego na sklepowych półkach, bo nie wiem na ile mnie to wciągnie. Poza tym budżet musi udźwignąć multiplikator i linkę oraz chociaż kilka przynęt  :)  Wszystko do wiosny.

 

Pomożecie?



#1527 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 listopad 2018 - 17:09

Przeczytaj ten wątek, a gwarantuję Ci, że mocno, bardzo mocno zawęzisz krąg poszukiwań co i kolegom ułatwi pomoc ... :)


  • metodabomb lubi to

#1528 OFFLINE   majkelmajk

majkelmajk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 18:43

Sławku ;) dzięki za pomoc!!

 

Tak się składa, że przed napisaniem posta dość dokładnie przeczytałem watek. Szczególnie kilka postów zbliżonych tematyką do mojego. Wybór i rozstrzał jest spory, a posty sprzed dobrego roku.

 

Także może jednak masz jakieś rady co do wędki?  :rolleyes:



#1529 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 23 listopad 2018 - 19:28

Myślę jeszcze o kijach od Svartzonkera. Ciężko coś dorwać w tych moich parametrach, minimalna długość to 2.10m, przy 2.20 byłbym szczęśliwy, może ten Mass Beat nie będzie tragiczny, a może jeszcze poszukam. Generalnie mogę kij zakupić w Szwecji lub Polsce, łapię głównie w Norwegii.


Popatrz w Szwecji na wędkę Svartzonker Black Series 7’2” (ok 220cm) i CW 150g. U nas raczej nie dostępna.

Użytkownik ms80 edytował ten post 23 listopad 2018 - 19:29

  • Zębaty89 lubi to

#1530 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 listopad 2018 - 19:50

Koledzy! Zimowe wieczory i ostatnie porządki w sprzęcie spowodowały, że w przyszłym sezonie chcę pierwszy raz w życiu spróbować castingu :)

W tym sezonie zaliczyłem kilka prób łowienia stałoszpulowcem i jerkami po ok 30g - wygoda średnia.. :( Czuć, że sprzęt się męczy, a chciałbym jeszcze ciężej  :lol:

Podpowiecie może czy znajdę wędkę, która obsłuży przynęty od ok 30g do 80g max? W grę wchodzić będą jedynie jerki oraz wahadłówki czy obrotówki 5 (choć te pewnie ciężko będzie pogodzić jednym kijem). Gum nie używam właściwie w ogóle  ;)

 

Raczej coś dostępnego na sklepowych półkach, bo nie wiem na ile mnie to wciągnie. Poza tym budżet musi udźwignąć multiplikator i linkę oraz chociaż kilka przynęt  :)  Wszystko do wiosny.

 

Pomożecie?

 

 

Sławku ;) dzięki za pomoc!!

 

Tak się składa, że przed napisaniem posta dość dokładnie przeczytałem watek. Szczególnie kilka postów zbliżonych tematyką do mojego. Wybór i rozstrzał jest spory, a posty sprzed dobrego roku.

 

Także może jednak masz jakieś rady co do wędki?  :rolleyes:

 

 

Gdybyś przeczytał ten i inne na temat castingu miałbyś chociaż jakieś typy ..., a tu nic ..., zero o łowiskach ..., budżet nie określony ..., fartem chyba wpisałeś gramaturę ... I co ja mam Ci doradzić ? Bierz 2 metrowego dragona bo tani i ma długą gwarancję ? A może szukaj 183 cm. zośkę G 60 bo to zajefajne wędzisko ? Ludzie nie wciskajcie mi kitu, że przeczytaliście i się w temacie zakupu choć solidnie przygotowaliście teoretycznie ...

Pewnie do kosza poleci mój post, ale mam nadzieję, że kolejne zapytania będą bardziej konkretne, poprzedzone solidnym choć może tylko teoretycznym rozeznaniem.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 23 listopad 2018 - 19:51

  • Paweł J, MajKar i Alexspin lubią to

#1531 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 listopad 2018 - 22:35

A WY to jakiś wódz plemienia jesteście żeby WAM się ludzie mieli tłumaczyć ?

Po to m.in. jest to forum żeby się solidnie przygotować do zakupu. Może w takim razie zablokuj ten temat bo już tyle zostało napisane i wystarczy poczytać?
Qrwa niedługo to strach będzie o cokolwiek zapytać bo SławekNikt zaraz Ci pojedzie po rajtach. Kolega chce rozpocząć swoją przygodę z castingiem a zamiast rzeczowych propozycji, jakiejs pomocy (nawet w odszukaniu czegoś co już zostało napisane) musi czytać jakieś Twoje pomyje na temat wciskania kitu etc.

Wystarczyło dopytać o tych kilka szczegółów albo nie pisać wcale.


Wracając do tematu to nic ze sklepowych półek polecić Ci nie mogę ale masz trochę czasu i jeśli może być jakiś używany kijek to polecam starsza wersje Fenwick HMG GT70MH-F. Jest bardzo fajny artykuł na temat tej wędki na sąsiednim forum. Mega uniwersalny sprzęt. Ja nim łowiłem od sandaczowego opadu po pig shad-y 23cm + 15g ołowiu. Jerki i obrotówki oczywiście również.

#1532 OFFLINE   majkelmajk

majkelmajk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 06:28

Gdybyś przeczytał ten i inne na temat castingu miałbyś chociaż jakieś typy ..., a tu nic ..., zero o łowiskach ..., budżet nie określony ..., fartem chyba wpisałeś gramaturę ... I co ja mam Ci doradzić ? Bierz 2 metrowego dragona bo tani i ma długą gwarancję ? A może szukaj 183 cm. zośkę G 60 bo to zajefajne wędzisko ? Ludzie nie wciskajcie mi kitu, że przeczytaliście i się w temacie zakupu choć solidnie przygotowaliście teoretycznie ...

Pewnie do kosza poleci mój post, ale mam nadzieję, że kolejne zapytania będą bardziej konkretne, poprzedzone solidnym choć może tylko teoretycznym rozeznaniem.

Boże  :rolleyes:  Co za typowe dla Ciebie podejście... Nie chcesz pomóc to nie odzywaj się i tyle. Zostaw temat dla innych, nieco bardziej chętnych do pomocy niż Ty.

Tłumaczyć się nie mam zamiaru, szczególnie internetowym trollom.

 

Oczekujesz, że wymienię na sucho wszystkie wędki, które znalazłem w temacie i wg opisu spełniają moje wymagania? Oczekujesz, że zrobię akniete i wybiorę wędkę, na która oddacie najwięcej głosów? Nie tędy droga...

 

Kolejne Twoje posty pozostawię bez komentarza  ;)


  • adam 13 lubi to

#1533 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 07:08

Jak chcesz niedrogi patyk pod większe gumy i jerki co obsłuży cw max 70-80 g to polecam Shimano BeastMaster EX wersje 2,1m lub 2,4m cw do 70g. Ja osobiście mam krótszą wersję i od razu po zakupie poleciała na przedłużanie dolnika i teraz jest malina, ale to kwestia indywidualna. Kij jest w miarę szybki , ale pod obciążeniem całkiem fajnie się ugina. Nie gubi ryb. Poza tym możesz zastanowić się nad SG ButchLight XLNT2 do 65g , Sg Black Jerk do 60g (ten kij jest trochę sztywniejszy niż BeastMaster). Niestety moim skromnym zdaniem rzucanie takim kijem obrotówka to będzie męczarnia i przydałby się patyk o mniejszym CW i pracy kija CrankBaitowego  . Multika mogę polecić z tych co miałem i wszystkie dały radę. Tatula , Tatula CT, Abu Revo Premier. Obecnie używam Shimano Curado K 201 i z tych wszystkich najbardziej mi pasuje do takiego zestawu. Przedstawiłem w miare budżetowe opcje ze średniej półki cenowej bo nie wiem jakim budżetem chcesz operować.


  • golsyl i BOB lubią to

#1534 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 listopad 2018 - 07:58

Boże  :rolleyes:  Co za typowe dla Ciebie podejście... Nie chcesz pomóc to nie odzywaj się i tyle. Zostaw temat dla innych, nieco bardziej chętnych do pomocy niż Ty.

Tłumaczyć się nie mam zamiaru, szczególnie internetowym trollom.

 

Oczekujesz, że wymienię na sucho wszystkie wędki, które znalazłem w temacie i wg opisu spełniają moje wymagania? Oczekujesz, że zrobię akniete i wybiorę wędkę, na która oddacie najwięcej głosów? Nie tędy droga...

 

Kolejne Twoje posty pozostawię bez komentarza  ;)

 

Oczekuję, że łaskawie podasz jak największą ilość informacji według, której można byłoby Ci pomóc. Ty podałeś jedynie gramaturę wędziska ...

Z jednym się z Tobą zgodzę: nie tędy droga, zwłaszcza dla hobbysty. Życzę wyboru taaakiego wędziska i taaakich ryb ;)

Dla mnie dobrymi kijami są nasz krajowe blaasy, które kupowałem jako używane.

 

http://jerkbait.pl/user/63254-erqgth/ Z tobą Krzysiek też się zgodzę. Strach tu będzie niedługo zaglądać bo gościu wpadnie i napisze, że chce przezajebisty patyk o maksymalnym c.w. 80 g. a, Ty będziesz musiał Rutkowskiego zatrudnić aby mu w tym jakże sprecyzowanym życzeniu zakupu pomóc. 3 maj się :)

 

Sorki za ot.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 24 listopad 2018 - 08:07

  • Alexspin lubi to

#1535 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2018 - 09:22

Jak chcesz niedrogi patyk pod większe gumy i jerki co obsłuży cw max 70-80 g to polecam Shimano BeastMaster EX wersje 2,1m lub 2,4m cw do 70g. Ja osobiście mam krótszą wersję i od razu po zakupie poleciała na przedłużanie dolnika i teraz jest malina, ale to kwestia indywidualna. Kij jest w miarę szybki , ale pod obciążeniem całkiem fajnie się ugina. Nie gubi ryb. Poza tym możesz zastanowić się nad SG ButchLight XLNT2 do 65g , Sg Black Jerk do 60g (ten kij jest trochę sztywniejszy niż BeastMaster). Niestety moim skromnym zdaniem rzucanie takim kijem obrotówka to będzie męczarnia i przydałby się patyk o mniejszym CW i pracy kija CrankBaitowego  . Multika mogę polecić z tych co miałem i wszystkie dały radę. Tatula , Tatula CT, Abu Revo Premier. Obecnie używam Shimano Curado K 201 i z tych wszystkich najbardziej mi pasuje do takiego zestawu. Przedstawiłem w miare budżetowe opcje ze średniej półki cenowej bo nie wiem jakim budżetem chcesz operować.

Potwierdzam opinię na temat kijka Shimano. Kupiłem z myślą o jednorazowym wypadzie samolotem do Finlandii a tam przełowiłem nim tydzień z zaskakującą przyjemnością. Stosowałem pod gumy (zapomniałem, że jedna z nich waży 90gr ale jakoś to kijkowi nie przeszkadzało) oraz duże obrotówki. Teraz podpinam pod niego REVO X4 w najniższym przełożeniu 5,4:1. Ten zestaw kupisz za 1000 zeta wraz z plecionką i jeszcze na przynęty zostanie ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 24 listopad 2018 - 09:23

  • Alexspin i S.N. lubią to

#1536 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2018 - 10:30

Oczekuję, że łaskawie podasz jak największą ilość informacji według, której można byłoby Ci pomóc. Ty podałeś jedynie gramaturę wędziska ...
Z jednym się z Tobą zgodzę: nie tędy droga, zwłaszcza dla hobbysty. Życzę wyboru taaakiego wędziska i taaakich ryb ;)
Dla mnie dobrymi kijami są nasz krajowe blaasy, które kupowałem jako używane.

http://jerkbait.pl/user/63254-erqgth/ Z tobą Krzysiek też się zgodzę. Strach tu będzie niedługo zaglądać bo gościu wpadnie i napisze, że chce przezajebisty patyk o maksymalnym c.w. 80 g. a, Ty będziesz musiał Rutkowskiego zatrudnić aby mu w tym jakże sprecyzowanym życzeniu zakupu pomóc. 3 maj się :)

Sorki za ot.


Wystarczyło dopytać... Może kolega zapomniał, a może po prostu nie wie i w tym temacie tez czeka na jakieś sugestie.

A poza przestrzeganiem regulaminu forum nikt nic nie musi ✌️.

Pozdrawiam
  • hose4ras lubi to

#1537 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2018 - 12:51

Rzeczywiście trochę słabo wygląda ta dyskusja. I prawdą jest także, iż tworzenie takiego dziwnego klimatu może działać krępująco na potencjalnych pytających, którzy chcieliby, ale o castingu nie wiedzą zbyt wiele. Wiem, bo sam ledwie pół roku temu zaczynałem i nieobce były mi pewne dylematy. Forum powinno się cechować otwartością i życzliwością użytkowników, taki jest mój, wysoce subiektywny, pogląd. I jeszcze jedno - argument, że warto czytać wątek od początku jest w pewnej mierze słuszny, ale..., uwierzcie mi, nie jest to łatwe wobec dużej ilości postów, pisanych niekiedy nazbyt fachowym językiem, przeplatanych niemerytorycznymi utarczkami.

Ale do rzeczy.
Dane mi było obrzucać, dzięki życzliwości kolegi, przed podjęciem decyzji o zakupie pierwszego wędziska castingowego, kilka różnych kijków, seryjnej produkcji, a także zbudowanych na blankach dość drogich, jak i solidnych, ale niedrogich. Dla mnie jako debiutanta jedno było istotne - nie zniechęcić się od razu. Dzięki życzliwości innych trafiłem idealnie w wędkę, która spełnia mnóstwo iniwersalnych warunków. Obsługuje przynęty relatywnie lekkie - ok. 6-7 g., ale nie boi się znacznie cięższych nawet powyżej 40 g. , a zdaniem poprzedniego użytkownika nawet powyżej 50 g. Wędka została zbudowana w pracowni na blanku American Tackle Bushido - o ile dobrze pamietam model Mag Bass, 10-17 lb, o nominalnie oznaczonym ciężarze wyrzutowym 1/4-1 oz. czyli około 7-28 g. Taki blank kosztuje niewiele ponad 200 zł. Nie wiem za ile można uzbroić taki blank w pracowni. Mój kupiłem za 850 zł. z drugiej ręki, ale zbrojony był w jednej z topowych pracowni. Jak wyżej pisałem można spokojnie nim rzucać cięższymi przynętami. Uwielbiam tę wędkę i jestem absolutnie przekonany, że tan właśnie kij nie tylko mnie nie zniechęcił do castingu, a przeciwnie, spowodował, że wyprzdałem cały sprzęt spinningowy i wszedłem w casting po całości. Zdaję sobie sprawę, że sugerowanie drogi budowy wędki na indywidualne zamówienie może wydawać się kontrowersyjne, ale mam wrażenie, że zmiejsza to ryzyko chybionego strzału. Mam na tę chwilę dwa wędziska castingowe - obydwa z pracowni, dwa kolejne blanki za miesiąc dotrą do Polski i też będą zbrojone pod moje indywidualne potrzeby. Oczywiście można to zrobić w opcji full i będzie drogo - przy super blanku i najwyższych komponentach pewnie w okolicach 2200 - 2300 zł., ale można mieć świetne wędzisko za około 800-900 zł., zbrojąc je nie według marketingowych mód, ale rozsądnie. Wiem, że to też nie jest tanio w porównaniu z seryjnym niezłym kijem za nieco ponad 200 zł., ale wg mnie warto.

Co do multiplikatora nie będę się wypowiadał, bo jestem stary, 30 lat pracuję w tej samej firmie, w związku z czym określona stabilizacja życiowa i zawodowa, powoduje, że stać mnie raz na jakiś czas na fanaberie wędkarskie, zwłaszcza, że innych „nałogów” nie mam. Poszedłem po najmniejszej linii oporu, wydałem dużo i mam świetny multik Daiwa Steez SV. Bardzo dużo wybacza debiutantowi, ale na początek, komuś kto nie jest pewien czy złapie bakcyla, nie polecam. W przypadku sprzedaży na rynku wtórnym strata byłaby ogromna. Poza tym Steeza SV TW trochę szkoda do cięższego łowienia. Opisany powyżej kij Bushido pracuje z innym multikiem, przeznaczonym do cięższych zadań.

I na koniec jedna uwaga. Proszę nie traktować tego wpisu jako rad eksperta, którym w castingu nie jestem i chyba już nie będę. Jest tu wielu znakomitych castingowców, których wiedza sprzętowa jest ogromna. Niech to będzie wspomnienie debiutanta, który trafił, nieco przypadkiem i dzięki życzliwości kolegi, na znakomite wędzisko, które stało się katalizatorem inspirującym do fascynacji tą genialną metodą. Serdeczności.

#1538 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 13:20

Co do tej życzliwości. Szkoda mi tych "życzliwych" osób, ktore zbyt serio traktują swoją obecność na forum. Warczą jak pies przy misce zamiast coś pomóc, doradzić podzielić sie wiedzą. Słabe to jest .

#1539 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 listopad 2018 - 14:36

Chyba jakoś od tej tylnej strony podszedłem do tematu. Zacząłem od czytania artykułów, obejrzeniu wielu filmów na YT.  Dzięki temu udało mi się wytypować trochę sprzętu, który wg mnie mógłby spełnić moje oczekiwania. Pierwsze zakupy i żmudnaaaaaaa, czasem bolesna nauka. Ale dzięki temu coraz precyzyjniej określałem swoje potrzeby. Gdybym zadał pytanie w stylu jaki zestaw na początek i uzyskał np. 20 opinii na temat różnych wędzisk i 10 multiplikatorów, to zapewne nigdy nie zacząłbym łowić zestawem castingowym.

 

Ja nie miałem niestety takiej możliwości, ale temu kto chciałby zacząć łowić wędziskiem z przelotkami do góry, szczerze radzę umówić się z kimś, kto takowy sprzęt posiada na wspólne wędkowanie. Praktyka nad teorię!


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 24 listopad 2018 - 15:20


#1540 OFFLINE   Zębaty89

Zębaty89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOslo
  • Imię:Marek

Napisano 24 listopad 2018 - 16:28

Popatrz w Szwecji na wędkę Svartzonker Black Series 7’2” (ok 220cm) i CW 150g. U nas raczej nie dostępna.

Dzięki za opinię :) Dzisiaj patrzyłem w sklepie kije Svartzonkera, najdłuższy 2,59 do 150 gram. Jest moc, sztywny ale akcja bardziej progresywna, fajnie pracuje pod obciążeniem. W przyszłym miesiącu zamawiam ten Black Series 2,18 do 150 gram. Generalnie stosunek ceny do jakości jest przyjemnie zaskakujący :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych