Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 29 listopad 2019 - 13:24

Cześć

 

Sprawa taka. To nie będzie o pierwszym kiju castingowym (tu już mi poradziliście w zeszłym roku) ale o pierwszym kupowanym ze świadomością potrzeb i preferencji.

Pierwszy sezon zaliczyłem i spodobało się:) Machałem kijem 220 do 60gr. Latały i jerki i woby i gumy i złom:) Był ok ale przyszła pora na zmiany:)

 

Potrzebuję kij do wałęsania się za szczupłym na średnio. Głównie do gum i woblerów.

Łowię różnie. Mniej więcej z łodzi i brzegu tyle samo. Raczej jezioro jeżeli rzeka to sporadycznie (3 razy w roku?). Upatrzyłem sobie 2 kije:

Beastmastera 240 15-50

Prorexa XR 240 28-56

 

Czy to dobry kierunek i czy macie jakieś inne propozycje za ok 400 pln?



#1922 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2019 - 15:45

Mam Beastmastera 240 15-70 Jeśli jest analogia z wersją lżejszą do 50 to szczerze polecam.



#1923 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 29 listopad 2019 - 18:12

A czy ktoś ma coś do powiedzenoa o prorexie? O shimano to jeszcze są jakieś opinie a o tym nic. Są opisane modele cięższe i lżejsze a ten jak by go wcale nie bylo...

#1924 OFFLINE   Marcin907

Marcin907

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Domagała

Napisano 02 grudzień 2019 - 19:51

Witam forumowiczów. Mam pytanie i myślę że ktoś się znajdzie i mi pomorze w wyborze😉temat toczy się wokół ciasta pod sandacza i mam do wyboru na blanku matagi TR66 z pracowni czy lepiej zakupić tego daiwa steez AGS 7-28 https://m.ceneo.pl/53855192#tab=spec

#1925 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:41

Zapewne ciężko będzie znaleźć kogoś, kto łowił wędziskiem na blanku Matagi i tym modelem Steeza. Ale osobiście gdybym miał wybierać to... Steez, to Steez  :wub:


  • BOB lubi to

#1926 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:54

Mam dwa Steezy i obstawiając w ciemno...brał bym trzeciego choć go nie znam ;)  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 02 grudzień 2019 - 20:54

  • HaDe lubi to

#1927 OFFLINE   Marcin907

Marcin907

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Domagała

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:56

Blanki matki ponoć są lepsze tzn.szybsze, czulsze ale to tylko opinia twórców...

#1928 OFFLINE   Marcin907

Marcin907

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Domagała

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:58

Mam dylemat dlatego liczę na wasze głosy 😃

#1929 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:23

Zapraszam. Dam Ci pomacać Ever Green Kaleido Inspirare "Black Raven" do 21gr. Zobaczysz co znaczy szybki i czuły ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 02 grudzień 2019 - 21:23

  • PILOT i HaDe lubią to

#1930 OFFLINE   Marcin907

Marcin907

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Domagała

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:33

Bardzo chętnie lecz gdzie bym miał dojechac, ja z lodzi...

#1931 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:37

Pisz na Fb to Pawła Garbusa Kolodziejczyka on przetestowal te TR66 do granic mozliwosci we wszystkich wariantach, napewno odpisze i pomoże .

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#1932 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:41

Cześć!
Mam pytanie do znawców:) Mam bardzo "ciężki" zestaw nówka sztuka, który jeszcze wody nie widział, ale chyba na nasze polskie wody to przegięcie:
ABU Svanzonker 213 cm 40-140g + ABU Toro Beast 51HS

 

i czy lepszym zestawem nie byłby ten poniżej?

 

Berkley NAUMAD 704C 213cm H 20-80g TRAVEL Cast 4cz

Multiplikator SHIMANO Curado K 201 HG Lewa Ręka

 

Wiem, że ten Berkley to travel, mam tylko travele oprócz Svnazonkera (zabezpieczenie przed gapiostwem i dziećmi w podróży) Zestaw na łódkę czy z pomostu, a nawet na grunt jak zajdzie potrzeba. Co myślicie?


Użytkownik KolegaKolegi edytował ten post 02 grudzień 2019 - 21:43


#1933 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:48

Przecież to dwa absolutnie różne zestawy! Do czego tego używasz lub planujesz używać?



#1934 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:10

A czy ktoś ma coś do powiedzenoa o prorexie? O shimano to jeszcze są jakieś opinie a o tym nic. Są opisane modele cięższe i lżejsze a ten jak by go wcale nie bylo..

Ja mam coś co powiedzenia,bo mam.Po pierwsze,w sklepowej cenie raczej bym nie kupił.Trafiłem na forum dużo taniej śladowo używaną.

W skrócie-bardzo fajny kij.Opis góry w mojej opinii dobry,Nie przeciążałbym.Podaję maksymalnie Pig Shada JR. z symbolicznym obciążeniem.Jeśli chodzi o dół to spokojnie rzuci niżej niż opisany jeśli potrzeba.Pod 20g. łącznego obciążenia się załaduje bardzo dobrze.Jeśli chodzi o wykonanie kija to brak uwag-przelotki prosto,złącze spasowane jak należy,nadlewek czy innego niechlujstwa nie stwierdziłem.Kij jest naprawdę ładny jeśli chodzi o wygląd ale to jak wiadomo bardzo subiektywne.

Absolutnie nie jest to pała,małe szczupaki nie spadają,przy nieco większych juz ładnie się ugina.Krótko-w dobrej cenie polecam.


Użytkownik drag edytował ten post 02 grudzień 2019 - 22:12

  • MatB lubi to

#1935 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:34

Przecież to dwa absolutnie różne zestawy! Do czego tego używasz lub planujesz używać?

Wiem, dlatego pytam co jest bardziej sensowne na nasze polskie warunki, polskie jeziora. Czasem człowiek coś kupuje a potem jednak dochodzi do wniosku, że chyba źle kupił :)

Nigdy nie łowiłem na cast, chciałbym odwiedzić Czorsztyn, Turawę i Żarnowieckie, stad pomyślałem o cięższym sprzęcie.


Użytkownik KolegaKolegi edytował ten post 02 grudzień 2019 - 22:37


#1936 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:46

Tutaj nie ma różnicy pomiędzy castem i spinem. Sam musisz dostosować zestaw do przynęt, które planujesz zastosować. Myślisz, ze guma 130gr jest za duża polskie wody? możliwe...na Drużnie kumpel zlał mi tyłek łowiąc na gumkę 12cm (9:1 a jego szczupaki były w zakresie 80-95 :P )


Użytkownik BOB edytował ten post 02 grudzień 2019 - 22:47


#1937 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:59

Tutaj nie ma różnicy pomiędzy castem i spinem. Sam musisz dostosować zestaw do przynęt, które planujesz zastosować. Myślisz, ze guma 130gr jest za duża polskie wody? możliwe...na Drużnie kumpel zlał mi tyłek łowiąc na gumkę 12cm (9:1 a jego szczupaki były w zakresie 80-95 :P )

Rzucałem 50g i 100g ale na grunt:) Jeden rzut na góra 15 min, czasami na 3 godziny... A spinning to jednak sporo rzutów, stąd wybrałem casting. Obejrzałem przynęty i najcięższa ma 75 g plus główka, kotwice to maksymalnie 100g. Ale pomyślałem o bardziej uniwersalnym sprzęcie na zwykłe polskie wody a tam przynęta z dodatkami to maksymalnie 50 g... a na 2 zestawy castingowe nie mam pieniędzy. Teraz do ciężkiego spinningu mam SavageGear 20-70 i penna spinnfisher VI. A chciałbym casta też dla próby, bo mi się podoba ta technika:)



#1938 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:05

Siemka

 

W naszym kraju się przyjęło łowić na małe gumy by łowić cokolwiek a nie selektywnie te większe sztuki.

Ktoś kto jedzie z myślą na ryby ze nałapie gromadę szczupaków usmaży je i wsadzi w ocet nie będzie łowił na duże przynęty bo pozwolenie mu się nie zwróci przecież. ;-)

niestety taka rzeczywistość na polskich wodach, wyłapać i zasłoikować każdą sztukę ;-(

 

Łowiąc na duże gumy dajemy rybie szansę ją z powrotem wypuścić bez operacji na otartym sercu jak jest przy wyczepianiu z połkniętej głęboko małej przynęty, 

Dlatego bardzo lubię duże wahadła i obrotówki dają frajdę, duże gumy i jerki dopiero się oswajam i odkrywam swoje pewniaki.

Częste przyłowy szczupaków ok 80 cm na 5cm mansa przy dłubaniu okoni też dają do myślenia, że są jednak okresy kiedy szczupaki zerują na drobniczce i łatwiej je złowić na coś drobnego.

Tej jesieni katowałem spore gumy ale niestety z marnym efektem, ale Sumowa obrotówka mad-cata dała kilka fajnych szczupaków więc warto próbować i eksperymentować ;-)

 

Więc z umiarem i do dzieła 


  • Alexspin lubi to

#1939 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:36

Koledzy, pomożecie? Chciałbym zacząć przygodę z wędziskiem z pazurem. Dotychczas łowiłem na jerki spinningiem. Z castem nie mam żdanego doświadczenia.
Na początek chciałbym kupić jakąś niedrogą wędkę, tak do 200 zł. Będę łowił głównie z pontonu więc myślę, że odpowiednia długość wędziska powinna zawierać się w przedziale 1,8-1,95 m. Dodam, że nie lubię długich dolników.
Przynęty na które zamierzam łowić, będą mieścić się w zakresie od 20 do 60 gr (typowo Silder 7 i 10, Kenart Dancer 10, Buster Jerk II itp.).
Miałem ostatnio w rękach Dragon Express 1,95 40-80g ale zrobił na mnie wrażenie kija od szczotki... Wolałbym coś subtelnieszego.

W sumie do maja jeszcze sporo czasu, więc zastanawiam się, czy lepiej byłoby polować na jakąś używkę na giełdzie zamiast kupować nową.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 12 grudzień 2019 - 10:38


#1940 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:55

Ja mam coś co powiedzenia,bo mam.Po pierwsze,w sklepowej cenie raczej bym nie kupił.Trafiłem na forum dużo taniej śladowo używaną.

W skrócie-bardzo fajny kij.Opis góry w mojej opinii dobry,Nie przeciążałbym.Podaję maksymalnie Pig Shada JR. z symbolicznym obciążeniem.Jeśli chodzi o dół to spokojnie rzuci niżej niż opisany jeśli potrzeba.Pod 20g. łącznego obciążenia się załaduje bardzo dobrze.Jeśli chodzi o wykonanie kija to brak uwag-przelotki prosto,złącze spasowane jak należy,nadlewek czy innego niechlujstwa nie stwierdziłem.Kij jest naprawdę ładny jeśli chodzi o wygląd ale to jak wiadomo bardzo subiektywne.

Absolutnie nie jest to pała,małe szczupaki nie spadają,przy nieco większych juz ładnie się ugina.Krótko-w dobrej cenie polecam.

Mam jeszcze jedno pytanko do tego. Z jakim multikiem masz kij spasowany?

 

Generalnie chciałbym podpytać co pod ten optymalnie można by podpiąć nie przekraczając 800 pln?


Użytkownik MatB edytował ten post 12 grudzień 2019 - 10:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych